Powiązane leki
(opisy)

Nix

Hedrin

Artemisol płyn (Artemisia absinthium, Tanaceum vulgare)

Pipi Lotion (Permethrinum)

Clobex (Clobetasoli propionas)

Multi Hair

Nizoral (szampon) (Ketoconazolum)

Zoxinat (Ketoconazolum)

Polytar Liquid (Pix litanthracis)

Zdrój (szampon leczniczy)

Tagi

glowa obciac wesz wszawica szampon glowacki pozbyc odziez wlos obcinac

Fora dyskusyjne

zobacz Wszawica? (9)

zobacz Luski na glowie niemowlaka (0)

zobacz ZGOLENIE WŁOSÓW,A ICH KONDYCJA PO ODROŚNIĘCIU (6)

zobacz Znamię łojotokowe - usunięcie (1)

zobacz Cos jak łupież (13)

zobacz problem z włosami (0)

zobacz Wcierka do wlosow (7)

zobacz Stan zapalny (?) i swędzenie skory głowy (6)

zobacz strupy i czerwone placki na głowie (22)

zobacz łupież, nizoral (6)

zobacz Włosy tłuste po kilku godzinach (6)

zobacz Coś na głowie (4)

zobacz Łupież + łojotok (10)

zobacz Świąd skóry głowy (3)

zobacz Czy to może być grzybica skóry głowy? (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » jak sie pozbyc wszy ??????????

jak sie pozbyc wszy ??????????

natalia, 28-03-2004, 13:32

Jak sie pozbyc skutecznie wszy ??? Prosze o pomoc !!!!!!!!!!!! Tego dziadostwa nie moge niczym wytępić !!!

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | sieja, 27-03-2004, 22:04

-> Przepraszam, ale nie do końca się z tym zgadzam ;-). Po pierwsze, obcinanie
włosów jest najłatwiejszym i najtańszym sposobem zwalczenia wszawicy.
Jeśli nie szkoda ci włosów to rzeczywiście jest to sposób, ale ja nie chciałabym przez kolejne pół roku czekac az włosy odrosna. Owszem inne sposoby nie sa proste, trzeba sie troszke "pobawic" ale mysle ze wlasy sa tego warte. Poza tym wszy nie mieszkaja tylko we wlosach a w ubraniach poscieli, wiec same obciecie wlosow nie rozwiazuje sprawy...

W wielu miejscach świata, nie jest to bez znaczenia.
W wielu krajach ludzie myja sie raz na miesciac....

Po drugie, osobiście
wolałbym ogolić sobie głowę, niż moczyć ją w chemikaliach, które nie
zawsze
są skuteczne w stosunku do jajeczek.
Ty facet jestes:) wiec wlosy dla ciebie nie znacza ta wiele jak dla dziewuszki z wlosami po pas...

Oczywiście nic na siłę. Wolny wybór to
dobra rzecz ;-).

Pozdrawiam, andrzej

www.glowacki.art.pl

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | Barbara, 28-03-2004, 16:30

Kiedys w aptekach byl taki preparat (delaced) ? Robilo sie na glowe kompres na godzine, pozostalosci trzeba bylo wyczesac gestym grzebieniem. Moze wymyslono juz cos lepszego?

Pozdrawiam Basia

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | andrzej głowacki, 28-03-2004, 16:58

Użytkownik "natalia" napisał:

Jak sie pozbyc skutecznie wszy ??? Prosze o pomoc !!!!!!!!!!!! Tego dziadostwa nie moge niczym wytępić !!!
Zarażenie się wszawicą tonormalna rzecz, zwłaszcza u dzieci narażonych na przebywanie w dużych zbiorowiskach ludzi. Wszawicę trzeba zwalczać, a nie oburzać się i wstydzić. Nieleczona choroba może prowadzić do powstawania strupów, wtórnych zakażeń (dzieci mogą drapać się po głowie brudnymi rękami powodując infekcje), a nawet duru plamistego (przenoszonego przez wesz odzieżową).

Główna zasada leczenia to odwszawienie chorego i jego odzieży. W aptekach dostępne są preparaty: Artemisol(5,21 zł), Delacet (5,56 zł), Preparat X (z grzebykiem - 9,48 zł) i Pipi (dwieszamponetki z grzebykiem - 8,92 zł). O ile wszy jest łatwo zwalczyć dostępnymi środkami medycznymi, o tyle gni-dy (jaja wszy) mają chitynowe pancerzyki, dzięki którym są bardziej wytrzy-małe. Najlepszym sposobem na pozbycie się gnid (oprócz niepraktykowanego już raczej golenia włosów) jest wyczesywanie włosów grzebieniem z nanizaną watą, którą trzeba maczać w podgrzanym occie. Watę trzeba wymieniać, a po zabiegu najlepiej ją spalić.

Źródło: www.glos-pomorza.pl

Pozdrawiam, andrzej

-- www.glowacki.art.pl

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | La Luna, 28-03-2004, 17:24

Sun, 28 Mar 2004 14:30:50 +0200, na pl.sci.medycyna, Barbara napisał(a):

Kiedys w aptekach byl taki preparat (delaced) ? Robilo sie na glowe kompres na godzine, pozostalosci trzeba bylo wyczesac gestym grzebieniem. Moze wymyslono juz cos lepszego?
Mysle ze tak - szampon przeciwpasozytniczy Pipi - tak sie bodajze nazywa. Kiedys mielismy inwazje wszy wsrod pacjentow naszego osrodka - i te glowowe w sumie tylko tym szamponem wytepilismy skutecznie i szybko. (poza tym oczywiscie odkazenie odziezy, poscieli, lozek) A szampon ten jest super wygodny w uzywaniu - ladnie pachnie, wlosy po nim sa sliczne :) I nie trzeba go trzymac dlugo na glowie. Kupuje sie go w aptekach.

Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Mockałło www.zwierzeta.cisza.pl/ Odpisując na priv, wytnij USUN_TO z adresu.

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | Simonto, 28-03-2004, 18:55

oprocz srodkow zwalczajacych wszy, trzeba odkazic ubrania, posciel i reczniki. Poza tym warto (na prawde) ostro sciac wlosy - u chlopcow na jerzyka a u dziewczynek na krotka grzywke. Mialem - zlapalem kiedys w szkole i walka z nimi trwala 4 miesiace !

Simonto

Użytkownik "natalia" napisał w wiadomości news:2c43.00000089.4066b7bc [at] newsgate.onet.pl...

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | La Luna, 28-03-2004, 19:58

Sun, 28 Mar 2004 16:55:42 +0200, na pl.sci.medycyna, Simontousunto napisał(a):

Poza tym warto (na prawde) ostro sciac wlosy - u chlopcow na jerzyka a u dziewczynek na krotka grzywke.
A po co?????????????????????????? Mam dlugie, geste wlosy i tez kiedys, na wakacjach podlapalam wszy. Na dodatek namnozyly sie bardzo szybko bo przez kilka tygodni wakacjowalam po Polsce i lazienke widzialam w tym czasie raz - w pozostalym czasie byla to pompa na podworku. Paskudztwa pozbylam sie bez problemu - tylko trzeba bylo zastosowac pare zasad - kilkakrotne potraktowanie wlosow szamponem, wygotowanie wszystkiego z odziezy i poscieli co sie dalo, odkurzanie lozka i podlogi. Zreszta zawsze trzeba to zrobic - samo obciecie wlosow i tak nic nie da - bo sie stwory rozejda po calej rodzinie i znajomych.

Obcinanie wlosow to przezytek - na dodatek dla wielu osob bardzo bolesny i czesto - trudny do zaakceptowania. Na szczescie - teraz juz zupelnie niepotrzebny.

Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Mockałło www.zwierzeta.cisza.pl/ Odpisując na priv, wytnij USUN_TO z adresu.

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | andrzej głowacki, 28-03-2004, 20:39

Użytkownik "La Luna" napisał:

A po co?????????????????????????? Mam dlugie, geste wlosy i tez kiedys, na wakacjach podlapalam wszy. Na dodatek namnozyly sie bardzo szybko bo przez kilka tygodni wakacjowalam po Polsce i lazienke widzialam w tym czasie raz - w pozostalym czasie byla to pompa na podworku. Paskudztwa pozbylam sie bez problemu - tylko trzeba bylo zastosowac pare zasad - kilkakrotne potraktowanie wlosow szamponem, wygotowanie
wszystkiego
z odziezy i poscieli co sie dalo, odkurzanie lozka i podlogi. Zreszta zawsze trzeba to zrobic - samo obciecie wlosow i tak nic nie da - bo sie stwory rozejda po calej rodzinie i znajomych.

Obcinanie wlosow to przezytek - na dodatek dla wielu osob bardzo bolesny i czesto - trudny do zaakceptowania. Na szczescie - teraz juz zupelnie niepotrzebny.
Przepraszam, ale nie do końca się z tym zgadzam ;-). Po pierwsze, obcinanie włosów jest najłatwiejszym i najtańszym sposobem zwalczenia wszawicy. W wielu miejscach świata, nie jest to bez znaczenia. Po drugie, osobiście wolałbym ogolić sobie głowę, niż moczyć ją w chemikaliach, które nie zawsze są skuteczne w stosunku do jajeczek. Oczywiście nic na siłę. Wolny wybór to dobra rzecz ;-).

Pozdrawiam, andrzej

-- www.glowacki.art.pl

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | La Luna, 28-03-2004, 22:44

Sun, 28 Mar 2004 18:39:48 +0200, na pl.sci.medycyna, andrzej głowacki napisał(a):

Przepraszam, ale nie do końca się z tym zgadzam ;-). Po pierwsze, obcinanie włosów jest najłatwiejszym i najtańszym sposobem zwalczenia wszawicy.
Nie zawsze to co najlatwiejsze i najprostsze jest najlepsze... Obecnie istnieja super srodki do zwalczania wszawicy i naprawde uwazam ze obcinanie wlosow nie jest juz rozwiazaniem - tym bardziej ze tak czy okwak - leczenie wszawicy obejmuje jeszcze kilka innych czynnosci - a wiec pozbycie sie pasozyta z otoczenia.

W wielu miejscach świata, nie jest to bez znaczenia.
Na szczescie - byc moze jeszcze - nie mieszkamy w jakims super zacofanym i biednym kraju... I chyba praktycznie kazdego jeszcze stac na zakup szamponu Pipi - kosztuje chyba ponizej 10 zl za pudeleczko - oraz na odkurzenie mieszkania ze szczegolnym uwzglednieniem szpar i zaglebien - oraz na wypranie odziezy, poscieli. Zreszta - i tak trzeba to wszystko zrobic.

Po drugie, osobiście wolałbym ogolić sobie głowę, niż moczyć ją w chemikaliach, które nie zawsze są skuteczne w stosunku do jajeczek.
Coz - kwestia podejscia. Dla wielu osob - glownie plci zenskiej, ale mysle ze nie tylko - koniecznosc (?) obciecia sie praktycznie na lyso - bylaby tragedia. Np. dla mnie - bylaby to tragedia, dlugie wlosy mam od zawsze, bardzo mi sie podobaja i nie wyobrazam sobie siebie z krotkimi, a co dopiero z lysa glowa. Pewnie - gdyby naprawde trzeba bylo - to bym sie obciela - ale akurat - na szczescie - wszawica wcale nie jest takim powodem.

Oczywiście nic na siłę. Wolny wybór to dobra rzecz ;-).
Pewnie ze dobry - jednakowoz mysle ze przy wszawicy wcale nie ma potrzeby pozbywania sie wlosow i wogole, w obecnych czasach - nie powinno sie tego rozwazac. Oczywiscie - jesli komus jest obojetne jakie ma wlosy - moze sie ogolic - na pewno w jakims stopniu to ulatwi pozbywanie sie stworow - ale w zadnym razie nie jest to wymogiem czy koniecznoscia.

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | Simonto, 28-03-2004, 22:47

Użytkownik "La Luna" napisał w wiadomości news:1adkj1e04leup.1axaxout0m9e6.dlg [at] 40tude.net...
Sun, 28 Mar 2004 18:39:48 +0200, na pl.sci.medycyna, andrzej głowacki napisał(a):

obcinanie
o wlasnie - chcialem dac do zrozumeinia ze u mnie dalo to dobre rezultaty - dlatego polecam te metode. Oczywiscie nie na zer0 - ale na jezyka !

Simonto

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | andrzej głowacki, 28-03-2004, 23:32

Użytkownik "sieja" napisał:

Jeśli nie szkoda ci włosów to rzeczywiście jest to sposób, ale ja nie chciałabym przez kolejne pół roku czekac az włosy odrosna. Owszem inne sposoby nie sa proste, trzeba sie troszke "pobawic" ale mysle ze wlasy sa tego warte. Poza tym wszy nie mieszkaja tylko we wlosach a w ubraniach poscieli, wiec same obciecie wlosow nie rozwiazuje sprawy...
W każdym razie, lepiej rozwiązuje problem, niż samo umycie włosów w środku chemicznym ;-).

W wielu krajach ludzie myja sie raz na miesciac....
Można się myć przesadnie często - co nie jest wcale wskazane ;-) - i nabawić się wszawicy.

Ty facet jestes:) wiec wlosy dla ciebie nie znacza ta wiele jak dla dziewuszki z wlosami po pas...
Dokładnie. Dlatego ja nikogo nie namawiam do obcięcia włosów. Po prostu uważam, że zawsze warto znać wszystkie możliwości i dokonać swojego wyboru. Po co zaraz przekreślać stare, proste metody, które ja akurat lubię ;-).

Pozdrawiam, andrzej

-- www.glowacki.art.pl

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | andrzej głowacki, 28-03-2004, 23:40

Na szczescie - byc moze jeszcze - nie mieszkamy w jakims super zacofanym i biednym kraju... I chyba praktycznie kazdego jeszcze stac na zakup
szamponu
Pipi - kosztuje chyba ponizej 10 zl za pudeleczko [...]
Niestety, to też bywa problem dla niektórych i to poważny.

Pewnie ze dobry - jednakowoz mysle ze przy wszawicy wcale nie ma potrzeby pozbywania sie wlosow
Nikt tutaj nie pisał, że jest to bezwzględnie konieczne.

i wogole, w obecnych czasach - nie powinno sie tego rozwazac. [...]
I tu się właśnie różnimy. Świadomość wszystkich dostępnych możliwości i dokonywanie własnych, wolnych wyborów, to dla mnie podstawowa zasada ;-).

Pozdrawiam, andrzej

-- www.glowacki.art.pl

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | andrzej głowacki, 29-03-2004, 00:35

Użytkownik "Simonto" napisał:

o wlasnie - chcialem dac do zrozumeinia ze u mnie dalo to dobre
rezultaty -
dlatego polecam te metode. Oczywiscie nie na zer0 - ale na jezyka !
Och te kobiety - dla nich uroda zawsze musi być najważniejsza ;-).

Pozdrawiam, andrzej

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | La Luna, 29-03-2004, 01:56

Sun, 28 Mar 2004 21:40:12 +0200, na pl.sci.medycyna, andrzej głowacki napisał(a):

Niestety, to też bywa problem dla niektórych i to poważny.
Acha, a obstrzyzenie kogos na jezyka nie jest problemem? ;) Na dodatek czesto trzeba wydac na fryzjera bo ciezko nozyczkami w miare ladnie obciac na krotko wlosy dziewczynce czy kobiecie. Facetowi w wieku obojetnym - rowniez. No chyba ze ktos ma talent. A wszawica jest choroba. I niestety, ale jak kazda choroba sie zdarza i leczyc ja trzeba. Zreszta - poza naprawde skrajnymi przypadkami ubostwa - wydaje mi sie ze te 9 zl na cala kuracje to przecietnego Polaka stac.

I tu się właśnie różnimy. Świadomość wszystkich dostępnych możliwości i dokonywanie własnych, wolnych wyborów, to dla mnie podstawowa zasada ;-).
Za czasow mojego dziecinstwa obcinanie wlosow bylo podstawowa metoda lecznicza w przypadku wszawicy. Pamietam jaki koszmar przezywalam za kazdym razem gdy dowiadywalam sie ze ktores dziecko wszy do szkoly przynioslo... Bo balam sie ze na mnie tez przeleza i mi wlosy obetna.

Dlatego mysle ze zamiast polecac obcinanie wlosow (bo jest to metoda stara i kazdy ja zna) - warto mowic o skutecznym LECZENIU za pomoca dostepnych lekow oraz pewnych zabiegow.

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | La Luna, 29-03-2004, 01:56

Sun, 28 Mar 2004 22:35:19 +0200, na pl.sci.medycyna, andrzej głowacki napisał(a):

Och te kobiety - dla nich uroda zawsze musi być najważniejsza ;-).
Niekoniecznie najwazniejsza - ale oszpecanie sie dla zaoszczedzenia sobie wymycia glowy szamponem - uwazam to za przesade ;) Nawiazujac do niedawnej dyskusji - to jakby wyrwac zdrowego zeba tylko dlatego ze ma malenka dziurke ;) Tez mozna i dziury sie w ten sposob pozbedziemy - ale czy nie lepiej ja po prostu wyleczyc? Gdyby obcinalo sie wszystko cokolwiek zachoruje i leczenie wymaga kilkakrotnego podawania lekow - to raczej dlugo bysmy nie pociagneli ;)

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | andrzej głowacki, 29-03-2004, 12:01

Niekoniecznie najwazniejsza - ale oszpecanie sie dla zaoszczedzenia sobie wymycia glowy szamponem - uwazam to za przesade ;) Nawiazujac do niedawnej dyskusji - to jakby wyrwac zdrowego zeba tylko dlatego ze ma malenka dziurke ;) Tez mozna i dziury sie w ten sposob pozbedziemy - ale czy nie lepiej ja po prostu wyleczyc? Gdyby obcinalo sie wszystko cokolwiek zachoruje i leczenie wymaga kilkakrotnego podawania lekow - to raczej dlugo bysmy nie pociagneli ;)
Moim zdaniem, ten przykład jest całkowiecie nietrafiony ;-).

Pozdrawiam, andrzej

Re: jak sie pozbyc wszy ?????????? | andrzej głowacki, 29-03-2004, 12:09

Acha, a obstrzyzenie kogos na jezyka nie jest problemem? ;) Na dodatek czesto trzeba wydac na fryzjera bo ciezko nozyczkami w miare ladnie obciac na krotko wlosy dziewczynce czy kobiecie. Facetowi w wieku obojetnym - rowniez. No chyba ze ktos ma talent.
Dzisiaj wielu chłopców/mężczyzn obcina się w domu tanimi maszynkami elektrycznymi.

Dlatego mysle ze zamiast polecac obcinanie wlosow (bo jest to metoda stara i kazdy ja zna) - warto mowic o skutecznym LECZENIU za pomoca dostepnych lekow oraz pewnych zabiegow.
Wszyscy w tym wątku mówili o LECZENIU a obcięcie włosów było jedynie sugestią, dodatkowym środkiem. Uważam, że nie dobrze by się stało, gdybyśmy o tym sposobie zapomnieli ;-).

Pozdrawiam, andrzej

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Ziołowa księga urody Ziołowa księga urody

Żywienie a uroda Żywienie a uroda

Prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów Prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów

Alergie. Pytania i odpowiedzi Alergie. Pytania i odpowiedzi