Tagi

zlamac stluc przeskakiwac zebro podniesc polamac wyjasnic domowy sens sprawdzic

Fora dyskusyjne

zobacz przeskakujące żebro (1)

zobacz opuchnięta stopa (1)

zobacz Połamane nogi (1)

zobacz Złamanie nasady bliższej lewej kości ramiennej (0)

zobacz ból nogi (0)

zobacz Ból stopy (0)

zobacz Przeskakujące żebra (0)

zobacz przeskakiwanie żebra (0)

zobacz ruchome / hipermobile żebro (1)

zobacz Przeskakiwanie czegos pod lewym zebrem...boje sie :( (3)

zobacz Problemy z mostkiem/żebrem (1)

zobacz GHB (3)

zobacz Stłuczony kręgosłup. (1)

zobacz problem z żebrami (6)

zobacz ból żeber (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » zlamane zebra ?

zlamane zebra ?

Cerak, 06-04-2004, 10:56

Jakie sa objawy polamania zeber ? Zastanawiam sie czy to co mnie spotkalo to zwykle stluczenie czy moze polamanie. Po prawej stronie w dolnej czesci plecow mam slad po stluczeniu dosc spory i opuchniety. Mam wrazenie ze czasem mi cos tam przeskakuje. Jak moge sprawdzic czy jest zlamanie oczywiscie domowym sposobem. pozdrawiam MC

Re: zlamane zebra ? | bronex, 06-04-2004, 16:39

Jak moge sprawdzic czy jest zlamanie oczywiscie domowym sposobem.

domowym to nie wiem ale rtg wyjasnilby wszystko - nie boli :) po wypadku mialem tak stluczone zebra ze przez ponad m-c bolaly tak jakby byly polamane - ale bylem zakleszczony w samochodzie. proponuje rtg - to wyjasni wszystko

Re: zlamane zebra ? | Cerak, 06-04-2004, 17:29

kolega twierdzi ze gdybym mial polamane to bym nie mogl podniesc rak do gory, a robie to bez problemu, pompki rowniez :) natomiast jak robie skretosklony to czuje ze cos przeskakuje. Dzis pojde na basen jeszcze moze sie rozrusza, jak nie przejdzie do konca tygodnia to pojde na rtg. pozdr. M. Użytkownik "bronex" napisał w wiadomości news:c4u8gc$a6v$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

domowym to nie wiem ale rtg wyjasnilby wszystko - nie boli :) po wypadku mialem tak stluczone zebra ze przez ponad m-c bolaly tak jakby byly polamane - ale bylem zakleszczony w samochodzie. proponuje rtg - to wyjasni wszystko

Re: zlamane zebra ? | ciuSma, 06-04-2004, 18:15

Użytkownik "Cerak" napisał w wiadomości
kolega twierdzi ze gdybym mial polamane to bym nie mogl podniesc rak do gory, a robie to bez problemu, pompki rowniez :)
Ja mam w tej chwili zlamane 3 zebra i podniesc rece podniose bez problemu. Gorzej jak mam spac na tym polamanym boku. Wydaje mi sie ze tu duzo zalezy od tego ktore zebra sa zlamane i jak. Kiedys dawno mialem zlamane jedno zebro to bol byl nieporownywalny w porownaniu do obecnego.

ciuSma

Re: zlamane zebra ? | Lukas, 07-04-2004, 00:07

Czy ktos sie orientuje jak wyglada leczenie zlamanych zeber? Czy jest sens robic rtg tylko zeby sprawdzic czy zebra sa zlamane?

Pozdr. Luk

Re: zlamane zebra ? | ptr, 07-04-2004, 04:48

Użytkownik Lukas napisał:
Czy ktos sie orientuje jak wyglada leczenie zlamanych zeber? Czy jest sens robic rtg tylko zeby sprawdzic czy zebra sa zlamane?

Pozdr. Luk

Witam, JEST sens robić rtg tylko po to, żeby sprawdzić czy żebra są złamane! Nierozpoznane złamanie żeber/-a może doprowadzić do powstania tzw. odmy opłucnowej - a od tego można umrzeć dość łatwo, nawet będąc młodzieńcem... Leczenie złamania zależy od tego ile, które i w jaki sposób żebro/-a zostały złamane. W najlepszym wypadku kończy się na lekach przeciwbólowych, w najgorszym dokłada się do nich zabieg operacyjny. WAŻNE: objawy często nie odpowiadają faktycznemu stanowi - warto prześwietlić się dla świętego spokoju. Poważnie. Pozdrawiam, ptr

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Komunikowanie się lekarza z pacjentem Komunikowanie się lekarza z pacjentem

Osteoporoza Osteoporoza

Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku

Co radzi lekarz.Osteoporoza Co radzi lekarz.Osteoporoza

Wyjść z mroku. Co robić, gdy życie straciło sens? Wyjść z mroku. Co robić, gdy życie straciło sens?