Powiązane leki
(opisy)

Tussipect (syrop) (Ephedrini hydrochloridum, Saponinum, Thymus vulgaris)

Sirupus Pini compositus (Pini extractum fluidum, Foeniculi tinctura, Codeini phosphas)

Sirupus Tussipini (Calcium lacticum, Chelidonium majus, Codeini phosphas, Foeniculum capillaceum, Pinus silvestris)

Syrop z sulfogwajakolem (Sulfoguaiacoli sirupus)

Acodin 300 (syrop) (Dextromethorphani hydrobromidum, Dexpanthenolum)

Olejek sosnowy (Oleum Pini silvestris)

Selen + Witamina E

Tussipect (drażetki) (Ephedrini hydrochloridum, Glycyrrhiza glabra, Saponinum)

Sirupus Alte (Altaeae radicis maceratio)

Sirupus Althaeae Compositum (Althaea officinalis, Ephedrini hydrochloridum)

Tagi

przeciwkaszlowy zawarty sosnowy tussipect sirupus efedryna zlozyc substancja kodeina syrop

Fora dyskusyjne

zobacz Dziwny kaszel i ucisk w klatce piersiowej (7)

zobacz Dziwny kaszel. (2)

zobacz Początkujący przedszkolak (2)

zobacz Alergia i męczący suchy kaszel (2)

zobacz Aloes na alergię? (6)

zobacz TUSSIPECT a antykoncepcja (1)

zobacz ibuprom zatoki (0)

zobacz uporczywy kaszel,bardzo długo trwa (5)

zobacz Problemy z tarczycą a suplementacja (4)

zobacz Lek w proszku (11)

zobacz Czy można brać te leki z kodeiną ? (2)

zobacz Pyralgina + Kodeina (1)

zobacz Thiocodin czy powinienem brać czy nie? (1)

zobacz Odszkodowanie help (1)

zobacz ZŁAMANIE TRZONU OBU KOŚCI PRZEDRAMIENIA (3)

Kodeina

Filemon, 01-05-2004, 12:57

Witam serdecznie,

Mam pytanie - czy popularny syrop na kaszel, jakim jest Tussipect, zawiera kodeinę w ilościach szkodliwych dla zdrowia...?

pozdrawiam, Filemon (zmień "filemon" na "213")

Re: Kodeina | ptr, 01-05-2004, 13:05

Filemon wrote:

Mam pytanie - czy popularny syrop na kaszel, jakim jest Tussipect, zawiera kodeinę w ilościach szkodliwych dla zdrowia...?
Nie, jeśli wypijasz go tyle, ile napisano na buteleczce. Pozdrawiam, ptr

Re: Kodeina | Filemon, 01-05-2004, 13:22

ptr [piotrtr [at] poczta.fm] wrote:

: Filemon wrote: : :: Mam pytanie - czy popularny syrop na kaszel, jakim jest Tussipect, :: zawiera kodeinę w ilościach szkodliwych dla zdrowia...? : : Nie, jeśli wypijasz go tyle, ile napisano na buteleczce.

To się rozumie samo przez się. :) A w przypadku przedawkowania...? Słyszałem, że kodeina w zwiększonych dawkach może nawet powodować śpiączkę i/lub śmierć. Podobno syropy przeciwkaszlowe są używane przez niektórych jako narkotyk; po wypiciu jakiejś ilości mózg ludzki zaczyna odczuwać "spowolnienie czasu". Czy Tussipect jest w stanie wywołać taki efekt, czy też ilość kodeiny w nim zawarta - nawet w przypadku wypicia całej butelki od razu - jest zbyt mała...?

Re: Kodeina | justy, 01-05-2004, 13:55

Tussipect wogóle nie zawiera kodeiny. może chodziło ci o efedrynę?

Re: Kodeina | ptr, 01-05-2004, 14:08

Słyszałem, że kodeina w zwiększonych dawkach może nawet powodować śpiączkę i/lub śmierć. Podobno syropy przeciwkaszlowe są używane przez niektórych jako narkotyk; po wypiciu jakiejś ilości mózg ludzki zaczyna odczuwać "spowolnienie czasu". Czy Tussipect jest w stanie wywołać taki efekt, czy też ilość kodeiny w nim zawarta - nawet w przypadku wypicia całej butelki od razu - jest zbyt mała...?
Wiesz,

Kodeina jest narkotykiem - uzależnia. Działa podobnie (silniej i dłużej) do kawowej kofeiny - polepsza (na czas jakiś) koncentrację, podnosi ciśnienie krwi (przyspiesza akcję serca, obkurcza naczynia krwionośne), zwiększa częstość oddechów. Stymuluje - czasu nie spowalnia. Działania niepożądane mogą wystapić już po wypiciu buteleczki syropu, niestety. Wszystko zależy od organizmu - całość może się skończyć nieprzyjemnie i niedobrze, znam ludzi, którym nauczyć nie udało się niczego i zmarnowali cenny czas chorując. Jeśli muszę, stawiam na kawę - od Tussipectu i innych wynalazków z trzymam się z daleka. Nie polecam. Nie dyskutuję.

ptr

Re: Kodeina | Filemon, 01-05-2004, 14:23

: Jeśli muszę, stawiam na kawę - od Tussipectu i innych wynalazków z : trzymam się z daleka. Nie polecam. Nie dyskutuję.

Ależ nie, nie - ja nie mam zamiaru wspomagać się żadną kodeiną czy innymi chemikaliami, po prostu przeczytałem na jednej ze stron, że syropy z kodeiną są używane jako narkotyk, po wpisaniu "kodeina" do Google'a wyrzuciło m.in. strony o Tussipectie, którego składnikiem jest wspomniana kodeina, i zaciekawiło mnie, czy ten syrop zawiera aż tak duże dawki tego składnika. A przy nauce wspomagam się najczęściej mocną herbatą i ciastkami, rzadziej kawą czy napojami z tauryną... :) Za wyjaśnienie dziękuję serdecznie.

Re: Kodeina | Filemon, 01-05-2004, 14:27

justy [magnolia3 [at] op.pl] wrote:

: Tussipect wogóle nie zawiera kodeiny. : może chodziło ci o efedrynę?

Chodziło o kodeinę. Część stron na Google wypluwa informację, jakoby Tussipect zawierał kodeinę, część nie. To jak w końcu jest?

Re: Kodeina | justy, 01-05-2004, 14:33

: Tussipect wogóle nie zawiera kodeiny. Część stron na Google wypluwa informację, jakoby Tussipect zawierał kodeinę, część nie. To jak w końcu jest?
Tussipect syrop: 5 ml syropu zawiera 4,35 mg chlorowodorku efedryny, 622 mg wyciąg tymiankowego oraz 1,43 mg saponiny.

Re: Kodeina | Filemon, 01-05-2004, 15:41

: Tussipect syrop: 5 ml syropu zawiera 4,35 mg chlorowodorku efedryny, : 622 mg wyciąg tymiankowego oraz 1,43 mg saponiny.

Hmmm... To jaki syrop w takim razie zawiera kodeinę...? Wydaje mi się, że kiedyś miałem styczność z jakimś syropem mającym w składzie tą substancję, i byłem pewien, że to Tussipect właśnie...

Re: Kodeina | RobertSA, 01-05-2004, 15:46

40938b71$1 [at] news.home.net.pl, Filemon :

Hmmm... To jaki syrop w takim razie zawiera kodeinę...? Wydaje mi się, że kiedyś miałem styczność z jakimś syropem mającym w składzie tą substancję, i byłem pewien, że to Tussipect właśnie...
Sirupus PiniR compositus -syrop Herbapol-Wrocław Sirupus TussipiniR -syrop Hasco-Lek Syrop sosnowy złożony -syrop Aflofarm Farmacja Polska Syrop sosnowy złożony -syrop Herbapol-Lublin

Robert User in front of [at] is fake, actual user is: mkarta

Re: Kodeina | Filemon, 01-05-2004, 16:07

RobertSA [userinsignaturebutdomainok [at] o2.pl] wrote:

: Sirupus PiniR compositus -syrop Herbapol-Wrocław : Sirupus TussipiniR -syrop Hasco-Lek : Syrop sosnowy złożony -syrop Aflofarm Farmacja Polska : Syrop sosnowy złożony -syrop Herbapol-Lublin

Czyli ogólnie syropy sosnowe, tak? Skąd taka prawidłowość w takim razie - kodeina zawarta jest w igłach sosnowych...?

Re: Kodeina | ptr, 01-05-2004, 16:23

Filemon wrote:
RobertSA [userinsignaturebutdomainok [at] o2.pl] wrote:

: Sirupus PiniR compositus -syrop Herbapol-Wrocław : Sirupus TussipiniR -syrop Hasco-Lek : Syrop sosnowy złożony -syrop Aflofarm Farmacja Polska : Syrop sosnowy złożony -syrop Herbapol-Lublin

Czyli ogólnie syropy sosnowe, tak? Skąd taka prawidłowość w takim razie - kodeina zawarta jest w igłach sosnowych...?
Nie, nie, Wiadomo, że olejki eteryczne, zawarte m.in. w iglach sosnowych mają działanie przeciwkaszlowe. Tak na prawdę (według Kostowskiego na przykład) substancje te podane w formie syropu nie działają wcale i jedyna substancją przeciwkaszlową i łagodzącą objawy infekcji jest w wymienionych preparatach kodeina właśnie. Za Tussipect z kodeiną biję się pierś... Pozdrawiam,

ptr

Re: Kodeina | Filemon, 01-05-2004, 17:00

: Nie, nie, : Wiadomo, że olejki eteryczne, zawarte m.in. w iglach sosnowych mają : działanie przeciwkaszlowe. Tak na prawdę (według Kostowskiego na : przykład) substancje te podane w formie syropu nie działają wcale i : jedyna substancją przeciwkaszlową i łagodzącą objawy infekcji jest w : wymienionych preparatach kodeina właśnie.

Eee... To ja już przestaję rozumieć. ;) Jakie substancje nie działają w formie syropu - olejki eteryczne? I czy dobrze rozumiem, że syropy sosnowe, bez dodatku kodeiny, działałyby jak placebo...?

Re: Kodeina | ptr, 01-05-2004, 17:24

Filemon wrote:

: Nie, nie, : Wiadomo, że olejki eteryczne, zawarte m.in. w iglach sosnowych mają : działanie przeciwkaszlowe. Tak na prawdę (według Kostowskiego na : przykład) substancje te podane w formie syropu nie działają wcale i : jedyna substancją przeciwkaszlową i łagodzącą objawy infekcji jest w : wymienionych preparatach kodeina właśnie.

Eee... To ja już przestaję rozumieć. ;) Jakie substancje nie działają w formie syropu - olejki eteryczne? I czy dobrze rozumiem, że syropy sosnowe, bez dodatku kodeiny, działałyby jak placebo...?

Tak. Tak. I nie ja to wymyśliłem.

ptr

Re: Kodeina | Tomasz Jarzynka, 01-05-2004, 21:01

ptr wrote:

Wiesz, Kodeina jest narkotykiem - uzależnia. Działa podobnie (silniej i dłużej) do kawowej kofeiny - polepsza (na czas jakiś) koncentrację, podnosi ciśnienie krwi (przyspiesza akcję serca, obkurcza naczynia krwionośne), zwiększa częstość oddechów. Stymuluje - czasu nie spowalnia.
Cos Ci sie pomylilo. Takie dzialanie ma efedryna zawarta w tussipekcie. Jest budowa zblizona do amfetaminy i jest kardiotoksyczna.

Kodeina natomiast jest jednym z alkaloidow opium. Ma dzialanie narkotyczne (w sensie stricte), przeciwbolowe, uposledza odruch kaszlowy, osrodek oddychania i zmniejsza puls.

tomasz k. jarzynka / 601706601 / tomee (at) kadu (dot) net KADU: kadu.net Rozkłady ZTM: ztm.moo.pl

XMMS is shut down

Re: Kodeina | ptr, 01-05-2004, 22:09

Cos Ci sie pomylilo. Takie dzialanie ma efedryna zawarta w tussipekcie. Jest budowa zblizona do amfetaminy i jest kardiotoksyczna.

Kodeina natomiast jest jednym z alkaloidow opium. Ma dzialanie narkotyczne (w sensie stricte), przeciwbolowe, uposledza odruch kaszlowy, osrodek oddychania i zmniejsza puls.
Masz rację, Mój kulawy opis dotyczył efedryny. Przepraszam za ewentualne wprowadzenie w błąd. Pozdrawiam,

ptr

Re: Kodeina | La Luna, 01-05-2004, 22:27

Sat, 1 May 2004 13:46:52 +0200, na pl.sci.medycyna, RobertSA napisał(a):

Syrop sosnowy złożony -syrop Herbapol-Lublin
I jeszcze Acodin - sama go stosowalam. Chyba go jeszcze produkuja?

Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Mockałło republika.pl/kocia_stronka/ Odpisując na priv, wytnij USUN_TO z adresu.

Re: Kodeina | Tomasz Jarzynka, 02-05-2004, 00:22

La Luna wrote:

Sat, 1 May 2004 13:46:52 +0200, na pl.sci.medycyna, RobertSA napisał(a): I jeszcze Acodin - sama go stosowalam. Chyba go jeszcze produkuja?
Acodin zawiera jeszcze inna substancje, ktora dziala w jeszcze inny sposob.

tomasz k. jarzynka / 601706601 / tomee (at) kadu (dot) net KADU: kadu.net Rozkłady ZTM: ztm.moo.pl

XMMS is shut down

Re: Kodeina | Iwon(k)a, 02-05-2004, 09:21

"ptr" wrote in message news:c6vsu4$8ae$2 [at] inews.gazeta.pl...
Kodeina jest narkotykiem - uzależnia. Działa podobnie (silniej i dłużej) do kawowej kofeiny -
kodeina nie jest tym samaym co kofeina!!!!!!!

iwon(k)a

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowie na własne życzenie 2. Oświecenie Zdrowie na własne życzenie 2. Oświecenie

Czytanie z ręki Czytanie z ręki

Joga. Ilustrowany przewodnik anatomiczny Joga. Ilustrowany przewodnik anatomiczny

Popularny leksykon leków Popularny leksykon leków

Alergie pokarmowe Alergie pokarmowe