Powiązane leki
(opisy)

Siemię lniane

Debridat (Trimebutinum)

Stoperan (Loperamidi hydrochloridum)

Len mielony

Propolis + len mielony

Debretin (Trimebutinum)

Iberogast

Micro Błonnik Lniany

Tribux (Trimebutinum)

Vegantalgin H (Hioscini butylobromidum, Paracetamolum)

Tagi

mielic biegunka jelito jasny wyleczyc ustapic lniany drazliwy siemie oddzielny

Fora dyskusyjne

zobacz Kłopoty z żołądkiem (1)

zobacz Bardzo czeste choroby po usunieciu migdałków. (5)

zobacz siemię lniane, a omega 3 i wchłanialność leków (0)

zobacz Problem z jelitami!!! (0)

zobacz Refluks i dziwny nalot (3)

zobacz Rzadkie (częstotliwość) oddawanie stolca (2)

zobacz Biegunka/zatwardzenie, jelito drażliwe? (2)

zobacz Zespół jelita drażliwego, a antybiotyk. (1)

zobacz Biegunka, wzdęcia, ból brzucha (0)

zobacz Objawy podobne do zespołu jelita drażliwego. (0)

zobacz Zespół Jelita drażliwego? (8)

zobacz zespół jelita drażliwego (1)

zobacz przewlekla biegunka (7)

zobacz jelito drażliwe, gazy (1)

zobacz reflux (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » zespol jelita drazliwego

zespol jelita drazliwego

Irena, 03-05-2004, 10:56

jesli ktos chorowal na to , to czym sie leczyl?

Re: zespol jelita drazliwego | _PAULUS_, 03-05-2004, 11:36

Nie jestem pewien czy to sia da wyleczyc. To powraca czasem po roku, czasem po paru miesiacach. Pomagaja leki poprawiajace perystaltyke jelit a na mnie np. najlepiej dziala Debridat (na recepte oczywiscie). Wazne jest aby tego rodzaju leki popijac duza iloscia wody (przynajmniej jedna szklanka) inaczej ich skutecznosc jest mniejsza. Poza tym mozna sie wspomagac zarzywajac na czczo "siemie lniane" (len mielony) i unikac produktow, ktore wzmagaja objawy ale to juz bardzo indywidualna sprawa.

Paulus

Re: zespol jelita drazliwego | agatka, 03-05-2004, 13:04

Potwierdzam że wyleczyć to się chyba nie da, ale można sobie ulżyć. Ja jestemzwolenniczką metod natiralnych więc codziennie wieczorem piję mielone siemię lniane i bardzo mi pomaga. Wskazane są też masaże brzucha, ćwiczenia wzmacniające mięśnie oraz... mniej nerwów. agatka Użytkownik "Irena" napisał w wiadomości news:c74qd1$q5l$1 [at] news.onet.pl...

Re: zespol jelita drazliwego | Ewa, 03-05-2004, 23:00

Witam.

Jeśli o leczeniu, to najpierw jest pytanie, czy IBS z zaparciem czy z biegunką. Bo to dwie oddzielne sprawy i leczenie też różne.

Jasne, że nejlepiej się odstresować - no i samo to już daje efekty :) Na pełne wyleczenie nie licz - sama się z tym męczę już długo. Objawy różnie nasilone, ale są. I pewnie tak mi zostanie.

Pozdrawiam

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: zespol jelita drazliwego | korowiow, 04-05-2004, 19:24

On Mon, 03 May 2004 08:56:09 +0200, Irena wrote:

Lekarz przepisał mi: oxazepam, buscopan, espmumisan i duspatalin. Po tygodniu dolegliwości ustąpiły ustąpił. P.S. nazwy leków pisałem z pamięci, mogłem coś pokręcić.

Sławek e-mail&JID korowiow [at] chrome.pl gg:1397619

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zespół jelita drażliwego Zespół jelita drażliwego

Kamasutra Kamasutra

Biegunki i zaparcia Biegunki i zaparcia

EKG - jasno i zrozumiale EKG - jasno i zrozumiale

Pielęgniarstwo transkulturowe. Podręcznik dla studiów medycznych Pielęgniarstwo transkulturowe. Podręcznik dla studiów medycznych