Powiązane leki
(opisy)

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursocam (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Artecholin (Achillea millefolium, Artemisia abrotanum, Chelidonium majus, Mentha piperita, Silybum marianum, Taraxacum officinale)

Fel Tauri complexe Nr 113

Raphatenal

Buscopan (Hyoscini butylbromidum)

Scopolan (Butylscopolaminum)

Scopolan compositum (Hyoscini butylbromidum , Metamizolum natricum)

Tagi

przewod pomysl gilbert autoimmunizacja kamien dolegliwosc zapalny bilirubina zolciowy podobny

Fora dyskusyjne

zobacz bilirubina (8)

zobacz Woreczek żiłciowy - kamień (1)

zobacz kamica przewodowa. amylaza i kłopot z sercem (0)

zobacz Zespół Gilberta (3)

zobacz Diagnoza kamienie zolciowych (3)

zobacz Zespół Gilberta i nadciśnienie (17)

zobacz wynik cholangio- MR (7)

zobacz brak woreczka żółciowego w parze z hipotoniocznym żołądkiem (1)

zobacz uposledzenie kurczliwosci drog zolciowych (6)

zobacz zolte oczy (0)

zobacz cienie pod oczami a bilirubina (0)

zobacz zespół Giberta (3)

zobacz BILIRUBINA CALKOWITA zawyrzona (6)

zobacz Jak dokładnie zbadać wątrobę? (7)

zobacz Bóle żołądka, jaka przyczyna? (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » kamienie żółciowe

kamienie żółciowe

chora bozena, 04-05-2004, 08:30

Od pół roku odczuwam ból w prawym podżebrzu. Na USG wyszło, że nie mam kamieni. Lekarz powiedział, że istnieją kamienie, które nie dają obrazu w USG i dalej leczy mnie na kamicę żółciową. Leczenie narazie nie przynosi ulgi. Czy ktoś miał miał podobny przypadek? Czy to możliwe, że kamienie nie są widoczne na USG? Pozdrawiam

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: kamienie żółciowe | pestifer, 05-05-2004, 00:51

wiem, ze moga byc "nieme" w rtg ale w usg... nie slyszalem

Użytkownik "chora bozena" napisał w wiadomości news:5e4c.0000019e.4097388a [at] newsgate.onet.pl...
Od pół roku odczuwam ból w prawym podżebrzu. Na USG wyszło, że nie mam
kamieni.
Lekarz powiedział, że istnieją kamienie, które nie dają obrazu w USG i
dalej
leczy mnie na kamicę żółciową. Leczenie narazie nie przynosi ulgi. Czy
ktoś
miał miał podobny przypadek? Czy to możliwe, że kamienie nie są widoczne
na USG?
Pozdrawiam

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: kamienie żółciowe | Agata, 05-05-2004, 09:46

Użytkownik "pestifer" napisał w wiadomości news:c78vok$pv8$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
wiem, ze moga byc "nieme" w rtg ale w usg... nie slyszalem

Użytkownik "chora bozena" napisał w wiadomości news:5e4c.0000019e.4097388a [at] newsgate.onet.pl... kamieni. dalej ktoś na USG?
....mój przypadek jest trochę podobny! :) Od dłuższego czasu miałam dolegliwości "woreczkowe", a że skłonność do kamieni żółciowych mam rodzinną, to lekarze je podejrzewali. USG nic nie pokazywało, kamieni brak. B. dokładne badania wykazały, że jt. stan zapalny przewodów żółciowych, z autoimmunizacją (p. ciała p. komórkom przewodów żółciowych?), co zresztą wyjaśnia podwyższony poziom bilirubiny we krwi, po prostu jest utrudniony odpływ żółci. A pozostałe wyniki są zawsze ok, więc przez parę lat tę podwyższoną bilirubinę tłumaczono zespołem Gilberta, bo nie było innych pomysłów... :( Wniosek jeden - podobne dolegliwości mogą mieć różne przyczyny...

pozdrawiam, Agata

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Kliniczna endoskopia przewodu pokarmowego - tom 1 Kliniczna endoskopia przewodu pokarmowego - tom 1

Dolegliwosci wątroby i dróg żółciowych Dolegliwosci wątroby i dróg żółciowych

Choroby zapalne stawów Choroby zapalne stawów

Kamica żółciowa Kamica żółciowa

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych