Powiązane leki
(opisy)

Mecortolon N (Neomycini sulfas, Prednisoloni pivalas)

Unguentum Neomycini (Neomycini sulphas)

Oenobiol Worki i Cienie Pod Oczami

Venożel (Diclofenacum, Escinum, Tribenosidum)

Mercurius Dagomed 41 anginy ropne

Purex (Echinacea purpurea)

Acudex (Dextranomerum)

Braunovidon (Povidonum iodinatum)

Fluimucil (Acetylcysteinum)

Mercurius Cyanatus Complexe Nr 43

Tagi

ropny dloniowy zapalenie zastrzal paznokiec kostny palec sciegnisty panaritium opuchlizna

Fora dyskusyjne

zobacz Opuchlizna po unieruchomieniu 2,5miesiaca (3)

zobacz opuchlizna palców dłoni u dziecka? (1)

zobacz przytrzasniety palec i paznokiec (1)

zobacz siny paznokiec opuchniety palec (7)

zobacz Bół dużego palca u nogi (1)

zobacz Spuchnięty palec (19)

zobacz Spuchnięty palec przed paznokciem (11)

zobacz Opuchlizna palca (ropienie) (0)

zobacz strzelajace palce u ręki (1)

zobacz zastrzał (2)

zobacz dziwny ból palca (1)

zobacz Problem z palcem (13)

zobacz gronkowiec złocisty (7)

zobacz NAROSL KOSTNA W KOLANIE (1)

zobacz Nawracające zapalenia gardła - wirus, bakteria czy alergia? (0)

doughnuts cake type

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Opuchlizna palca

Opuchlizna palca

Iska, 04-05-2004, 18:16

Witam,

ostatnio zbyt krotko obcielam paznokiec, a poniewaz mam(miałam) problemy z wrastajacym paznokciem w duzym paluchu u nogi, boje sie, ze problem powroci. Tym bardziej, ze okolice paznokcia spuchly i bola. W dodatku jutro musze wcisnac sie w pantofle. Nie wiem jak je w ogole zaloze, a co mowic o chodzeniu w nich nie odczuwajac bolu. Czy znacie moze jakies sposoby na zmniejszenie opuchlizny, albo chociaz tego bolu przy dotykaniu? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Re: Opuchlizna palca | justy, 05-05-2004, 00:10

Czy znacie moze jakies sposoby na zmniejszenie opuchlizny, albo chociaz
tego
bolu przy dotykaniu?
okłady z altacetu

Re: Opuchlizna palca | Cloudic, 06-05-2004, 20:32

Kiedyś też zafundowałam sobie taką przyjemność. Obłożyłam wtedy palec solidnie tormentiolem (niedroga maść dostępna w aptekach ), który bardzo skutecznie ściągnął opuchliznę i cały "stan ropny " w jedno maleńkie miejsce. W ciepłej kąpieli zebrana ropa bardzo łatwo dała sie usunąć i poczułam w końcu ulge :). Całość trwała kilka godzin.

Trochę ten opis taki brrr...ale skuteczny.

- cloudic -

Re: Opuchlizna palca | payback, 08-05-2004, 01:23

Użytkownik "Iska" napisał w wiadomości news:c788kk$d9l$2 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Witam,

ostatnio zbyt krotko obcielam paznokiec, a poniewaz mam(miałam) problemy z wrastajacym paznokciem w duzym paluchu u nogi, boje sie, ze problem
powroci.
Tym bardziej, ze okolice paznokcia spuchly i bola. W dodatku jutro musze wcisnac sie w pantofle. Nie wiem jak je w ogole zaloze, a co mowic o chodzeniu w nich nie odczuwajac bolu. Czy znacie moze jakies sposoby na zmniejszenie opuchlizny, albo chociaz
tego
bolu przy dotykaniu? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

to nie jest wrastanie tylko masz "zastrzał". Tu opis jak to leczyć ( nie zejdzie wcześniej niż po tygodniu :( ):

Zastrzał najczęściej jest zakażeniem opuszki palca. Ropne zapalenia grzbietowej powierzchni palców i śródręcza są banalnymi zapaleniami okołowłosowymi (perifolliculitis), choć urastającymi niekiedy do wielkości czyraka, to nie powodującymi powikłań. Ropne zapalenia dłoniowej strony palców i śródręcza stanowią poważny problem, mogą bowiem prowadzić do znacznego uszkodzenia funkcji ręki (w szczególności zastrzał ścięgnisty i kostny). Tkanki dłoniowej powierzchni ręki są nie rozciągliwe, przebiegają tam naczynia i nerwy, a w pochewkach ścięgna otoczone troczkami. Dlatego obrzęk często przemieszcza się na stronę grzbietową gdzie tkanki są wiotkie i rozciągliwe. Może to być mylące i wymaga poszukiwania właściwej przyczyny obrzęku. Etiologia zastrzału jest przeważnie związana z małą raną kłutą opuszki palca. Zależnie od głębokości procesu zapalnego rozróżnia się zastrzał podskórny (panaritium subcutaneum), zastrzał ścięgnisty (panaritium tendineum) i zastrzał kostny (panaritium osseum).

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Masaż punktowy i inne metody refleksoterapii Masaż punktowy i inne metody refleksoterapii

Osteoporoza. Jak wzmocnić kości dzięki diecie i aktywności fizycznej. Profilaktyka, diagnostyka, leczenie Osteoporoza. Jak wzmocnić kości dzięki diecie i aktywności fizycznej. Profilaktyka, diagnostyka, leczenie

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku

Zatrzymaj młodość Zatrzymaj młodość