Powiązane leki
(opisy)

Adipine (Amlodipinum)

Agen (Amlodipinum)

Aldan (Amlodipinum)

Amlodipine Arrow (Amlodipinum)

Amlodipinum Farmacom (Amlodipinum)

Amlonor (Amlodipinum)

Amlopin (Amlodipinum)

Amloratio (Amlodipinum)

Antipres (Bisoprololi fumaras)

Apo-Amlo (Amlodipinum)

Tagi

torun serdeczny kasztelowicz tlec morfologia wykonac badac serce chciec bola

Fora dyskusyjne

zobacz Męczące bóle głowy (0)

zobacz Prosze o pomoc!!! (0)

zobacz duszności w piersiach (4)

zobacz Podawanie tlenu a rak wątroby. (4)

zobacz serce,tętno,tlen (1)

zobacz Walka z nerwicą (10)

zobacz proszę o interpretację badań - podwyższone WBC i OB (1)

zobacz dziwne guzy (20)

zobacz bol serca-mam 20lat (4)

zobacz Poziam płytek - czy powinnam być pod opieką hematologa (18)

zobacz ferrytyna a hemoglobina (0)

zobacz Interpretacja wyników badań krwi: morfologia, cholesterol. (5)

zobacz Morfologia krwi obwodowej (2)

zobacz Jakie badania wykonać (1)

zobacz Guz na nerce (23)

Co mi jest?

Nanette, 13-05-2004, 12:41

Dzien dobry. Witam wszystkich grupowiczow - po raz pierwszy zwracam sie z zapytaniem/prosba o porade. Zdaje sobie sprawe z faktu, iz powinnam udac sie z wizyta do jeszcze jednego lekarza, ale poki to uczynie, postanowilam napisac. Otoz moj problem polega na ciaglym zmeczeniu, zupelnym braku energii i generalnym oslabieniu. Od stycznia do kwietnia przeszlam przez kilka infekcji - zapalenie gardla, krtani, pęcherza moczowego, a od jakichs dwoch - trzech miesiecy 'cos' mnie boli w okolicy serca ('cos', gdyz lekarz w przychodni stwierdzil, ze to nie moze byc serce, bo serce nie boli ciagle i to od tak dlugiego czasu). Czasami mam wyrazne lomotanie serca albo czuje nierowny jego rytm - 'przeskakiwanie', jak przy arytmii. Spiesze z wyjasnieniem, iz odwiedzilam lekarza rodzinnego, ktory wysluchal mi GLOSNE szumy w okolicach aorty, skierowal mnie na badanie krwi, moczu i ukg. Wyniki owych badan byly nastepujace: zaczynam od konca - ukg nie wykazalo zadnych niepokojacych zmian, jak stwierdzil lekarz od ukg. W obecnosci lekarza rodzinnego oswiadczyl, ze szumy sa CICHE. Mocz i krew byly w porzadku w ocenie pana doktora. Coz, hemoglobina moze i tak - 13,7 g/dl, ale czerwonych mialam 4,01 10 do szostej/mm szesciennego i zaniepokoil mnie poziom cukru we krwi - 67. Wizyta zakonczyla sie nastepujacym podsumowaniem - wszystkie wyniki sa dobre, a pani jest przepracowana, zmeczona, zestresowana, wiec trzeba wziac urlop, odpoczac. Koniec kropka. Wyszlam z gabinetu bez jednej recepty, bez jakiejkolwiek porady. Nadal czuje sie zle, dwa razy zaslablam, schudlam, jestem bardzo, ale to bardzo blada. Zastanawiam sie, czy lekarz slusznie wykluczyl anemie; byc moze rzeczywiscie moj organizm jest wycienczony, ale wobec tego dlaczego nie zapisal mi zadnych witamin, mineralow?! Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i zycze... zdrowia. Netusia.

Re: Co mi jest? | Piotr Kasztelowicz, 13-05-2004, 21:54

On Thu, 13 May 2004, Nanette wrote:

Nadal czuje sie zle, dwa razy zaslablam, schudlam, jestem bardzo, ale to bardzo blada. Zastanawiam sie, czy lekarz slusznie wykluczyl anemie; byc moze rzeczywiscie moj organizm jest wycienczony, ale wobec tego dlaczego nie zapisal mi zadnych witamin, mineralow?!
przy Hb-13,7g% raczej anemie mozna wykluczyc zakladajac, ze laboratorium nie popelnilo bledu w oznaczeniu. Oczywiscie moze byc prawidlowa morfologia a obnizona pula zelaza i w nastepstwie anemia za jakis czas moze sie pojawic ale sa to dywagacje teoretyczne.

Ja jestem zwolennikiem stosowania witamin w formie naturalnej i nie przepadam za zalecaniem pacjentom bez jakis widocznych duzych brakow sztucznidel zwlaszcza na wiosne u progu lata, gdzie mozna kupic i przygotowac sobie wiele naturalnych produktow.

Lekarz dal zalecenie odpoczynku i zwolnienia tempa i nie wykluczone ze do rady tej warto byloby sie zastosowac. Spotykam wiele mlodych przemeczonych ludzi, ktorzy probuja szukac chorob somatycznych (bo tak jest prosciej), ktorym wykonuje sie szereg skomplikowanych badan nic nie wykazujacych. W przypadkach podejrzewania depresji oczywiscie moga byc wskazania do zastosowania lekow antydepresyjnych ale gdy jest to tylko sytuacja adaptacyjna do duzego stresu o wiele lepiej jest po prostu zwolnic tempo zycia i zastanowic sie nad soba. Zadac sobie takze kilka prostych pytan

czy dostrzega pan/pani, ze jest wiosna, pojawily sie liscie i zaczely kwitnac kasztanowce (jesli nie to niedobrze)

czy dostrzega pan/pani zmiane fryzury, ubrania swojej zony

jak dlugo pan pani jest w stanie sluchac tego, co mowia Pani/Pana dzieci

itp itd.

Ja sam sie lapie, ze jestem tak zapracowany, zalatany ze nie dostrzegam wielu tych rzeczy a to niedobrze

P. -- Piotr Kasztelowicz renata.am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz

Re: Co mi jest? | TLEN, 13-05-2004, 23:57

Czy morfologia była przeprowadzona razem z rozmazem krwi obwodowej? Czy odczuwa Pani również bóle w podbrzuszu?Czy ma Pani zlewne poty oprócz uporczywego i czestego męczenia się ? Jaki był poziom WBC i PLT ? Jesli w najblizszym czasie Pani kondycja nei poprawi się prosze poprosic lekarza o wykonanie rozmazu i krwi i szpiku.....

Re: Co mi jest? | Piotr Kasztelowicz, 14-05-2004, 00:42

On Thu, 13 May 2004, TLEN wrote:

Czy morfologia była przeprowadzona razem z rozmazem krwi obwodowej? Czy
w tej chwili jest to standard

Re: Co mi jest? | Piotr Kasztelowicz, 14-05-2004, 00:42

On Thu, 13 May 2004, TLEN wrote:

Czy morfologia była przeprowadzona razem z rozmazem krwi obwodowej? Czy odczuwa Pani również bóle w podbrzuszu?Czy ma Pani zlewne poty oprócz uporczywego i czestego męczenia się ? Jaki był poziom WBC i PLT ? Jesli w najblizszym czasie Pani kondycja nei poprawi się prosze poprosic lekarza o wykonanie rozmazu i krwi i szpiku.....
niech zgadne i szukanie (usilne) komorek Hodgkina?

Re: Co mi jest? | Nanette, 14-05-2004, 10:16

Uzytkownik "Piotr Kasztelowicz" napisal w wiadomosci news:Pine.BSO.4.58L0.0405131946240.10339 [at] renata.am.torun.pl...
Lekarz dal zalecenie odpoczynku i zwolnienia tempa i nie wykluczone ze do rady tej warto byloby sie zastosowac.
Dzien dobry. Dziekuje za zainteresowanie moim problemem i od razu spiesze z informacja, iz nie jestem osoba, ktora za wszelka cene goni za pieniedzmi i kariera zapracowujac sie do nieprzytomnosci. Nie prowadze wlasnej dzialanosci, lecz jestem pracownikiem w PRYWATNEJ FIRMIE ;-) Wszyscy wiemy, w jakiej atmosferze pracuje sie w obecnych czasach - pietrzace sie obowiazki, stres, a w moim przypadku takze codzienne uporczywe dojazdy do pracy (spora odleglosc od miejsca zamieszkania do miejsca pracy).

W przypadkach podejrzewania depresji oczywiscie moga byc wskazania do zastosowania lekow antydepresyjnych
Prywatnie jestem osoba szczesliwa, pozostajaca w harmonijnym, dojrzalym zwiazku - w najblizszym czasie chcielibysmy zostac rodzicami :-) wiec stad takze moj niepokoj odnosnie zlego samopoczucia.

ale gdy jest to tylko sytuacja adaptacyjna do duzego stresu o wiele lepiej jest po prostu zwolnic tempo zycia i zastanowic sie nad soba.
Zwolnic tempo zycia, hmm...

Zadac sobie takze kilka prostych pytan czy dostrzega pan/pani, ze jest wiosna, pojawily sie liscie i zaczely kwitnac kasztanowce (jesli nie to niedobrze)
Dostrzegam, jak najbardziej.

Ja sam sie lapie, ze jestem tak zapracowany, zalatany ze nie dostrzegam wielu tych rzeczy a to niedobrze Piotr Kasztelowicz
Panu i sobie zycze wiec i zdrowia i wiecej czasu i dystansu. Pozdrawiam serdecznie, Netusia.

Re: Co mi jest? | Nanette, 14-05-2004, 10:31

Użytkownik "TLEN" napisał w wiadomości news:c80jv8$2g18$1 [at] news.atman.pl...
Dzien dobry. Dziekuje za zainetresowanie moim problemem i szybciutko wyjasniam - lekarz zlecil mi wykonanie morfologii, ob i moczu. Niestety nie wiem, czy morfologia byla przeprowadzona wraz z rozmazem krwi obwodowej. Podaje wyniki moich badan: WBC: 5,3 RBC: 4,01 HGB: 13,7 HCT: 35,6 PLT: 276 PCT: .238 MCV: 89 MCH: 34,2 MCHC: 38,5 RDW: 12,0 MPV: 8,6 PDW: 16,5

OB: 10 cukier: 67 - czy on nie jest za niski? Czytalam, ze norma dla zdrowego czlowieka na czczo zaczyna sie od 80. Jesli chodzi o bole w podbrzuszu - nie odczuwam takowych, za to rzeczywiscie szybko sie mecze. Czasem - jak sie to mowi - oblewaja mnie zime poty. Pozdrawiam serdecznie, Netusia.

Re: Co mi jest? | Nanette, 14-05-2004, 12:19

I jeszcze odnosnie wykonanych przeze mnie badan - reszta wynikow, ktore pominelam, podajac je za pierwszym razem:

ZLYM: 38,8 % ZMON: 5,3 % ZGRA: 55,9 %

LYM: 2,0 MON: 0,2 GRA: 3,1

Re: Co mi jest? | Magda, 14-05-2004, 15:06

Witam, ja chciałam polecić mimo wszystko przemyślenie trybu życia - zgadzam się z innymi wypowiedziami, ze pacjenci najszybciej szukają w sobie chorób somatycznych i na wszystko chcą lekarstwa. A na prawdę bardzo ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Każdy skarży się na brak czasu, ciężka pracę .... - i dopiero jak coś się zdarzy to przychodzi refleksja, że przecież wcześniej można było coś zmienić tylko szło się na łatwiznę - wiem to z osobistch doświadczeń. Niestety teraz wszyscy maja ciężką pracę - musimy zapomnieć o tym jak pracowali nasi rodzice w komuniźmie i przyjąć to co daje nam kapitalizm. Tyle pisania - a teraz mam pytania: czy sama przed sobą może Pani stwierdzić, że jest osobą nerwową? A może ostatnio stała się Pani bardziej nerwowa. Ile Pani schudła i w jakim czasie - czy stosuje Pani jaką dietę ? A jakieś inne objawy: zaburzenia czucia, widzenia?

Ale najważniejsze - to proszę uwierzyć, że to w głowniej mierze od Pani trybu życia zależy Pani zdrowie, a nie od lekarza. Tym bardziej, ze planuje Pani zajść w ciążę. pozdrawiam Magda

Re: Co mi jest? | TLEN, 15-05-2004, 11:52

Drogi Panie Doktorze! Nie chciałabym broń Boże szukać "na siłę" jakichkolwiek patologii zwłaszcza takich jak choroba Hodgkina, ale bardzo zaniepokoił mnie fakt, ze pani 2 razy straciła przytomność i to ciągłe, uporczywe zmęczenie....czy zdrowy człowiek ma takie objawy?Czy chudnie znacznie w krótkim okresie czasu?Czy jest nienaturalnie blady i słaby? To wcale nie musi byc wywołane niewłaściwą dieta,czy życiem w stresie...po prostu uważam ,że nie można lekceważyć jakiejkolwiek ewentualności, a badania powinny byc wykonane gruntownie, a nie ograniczyc sie tylko do samej morfologii i poziomu glukozy...

Pozdrawiam bardzo serdecznie TLEN

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Granat owoc życia Granat owoc życia

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy

Sprawność fizyczna ogólna. Testy Sprawność fizyczna ogólna. Testy

Szczupłe uda płaski brzuch Szczupłe uda płaski brzuch

Ziołowa księga urody Ziołowa księga urody