Powiązane leki
(opisy)

Balsam kręgowy Ojca Grzegorza

Pyrazinamid (Pyrazinamidum)

Ethambutol (Ethambutolum)

Isoniazidum (Isoniazidum)

Streptomycinum (Streptomycinum)

Nidrazid (Isoniazidum)

Rifamazid (Isoniazidum, Rifampicinum)

Rifampicyna TZF (Rifampicinum)

Tagi

umcs chorowac ojciec rokowac gruzlica sarkoidoza andi drumil lublin sarkoid

Fora dyskusyjne

zobacz Czy to nowotwor? (2)

zobacz zdjęcie płuc (1)

zobacz GRUŹLICA (0)

zobacz gruźlica (2)

zobacz Rozstrzenie oskrzeli (1)

zobacz czy moge odziedziczyc cukrzyce? (1)

zobacz ciśnienie i tętno (0)

zobacz Pląsawica - choroba huntingtona (2)

zobacz SM (1)

zobacz MuTACJA GENU (1)

zobacz kaszel który trwa 3tygodnie (4)

zobacz Wyniki morfologii krwi (1)

zobacz Sarkoidoza i co dalej (2)

zobacz Hiperkalcemia i hiperkalciuria (1)

zobacz WYNIK BADANIA RADIOLOGICZNEGO (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » sarkoidoza - co to takiego?

sarkoidoza - co to takiego?

Andrzej B., 17-05-2004, 09:25

U mojego ojca radiolog stwierdzil sarkoidoze - I okres. Ojciec ma 85 lat a bedac w obozie w Dachau w czasie II wojny chorowal na gruzlice. Czy to moga byc jakies powiklania po tylu latach? co to za choroba w ogole? Ojcu nic nie dolegalo a podczas co polrocznych badan zauwazono zmiany. Jaka jest szansa na wyleczenie tej przypadlosci u osoby starszej i rokowania na przyszlosc? Moze ktos z grupowiczow pomoze dzieki z gory Andrzej
============= P o l N E W S ============== archiwum i przeszukiwanie newsów www.polnews.pl

Re: sarkoidoza - co to takiego? | Jacek Kawecki, 17-05-2004, 11:16

Użytkownik "Andrzej B." napisał w wiadomości news:04051707252422 [at] polnews...
U mojego ojca radiolog stwierdzil sarkoidoze - I okres. Ojciec ma 85 lat a bedac w obozie w Dachau w czasie II wojny chorowal na gruzlice. Czy to
moga
byc jakies powiklania po tylu latach? co to za choroba w ogole? Ojcu nic
nie
dolegalo a podczas co polrocznych badan zauwazono zmiany. Jaka jest szansa na wyleczenie tej przypadlosci u osoby starszej i
rokowania
na przyszlosc? Moze ktos z grupowiczow pomoze dzieki z gory Andrzej

============= P o l N E W S ============== archiwum i przeszukiwanie newsów www.polnews.pl

Może to Ci coś wyjaśni:

klio.umcs.lublin....arkoid.html

J.K.

Re: sarkoidoza - co to takiego? | Iwona, 17-05-2004, 13:28

Andrzej B. ( andi [at] gower.pl ) napisał:
U mojego ojca radiolog stwierdzil sarkoidoze - I okres. Ojciec ma 85 lat a bedac w obozie w Dachau w czasie II wojny chorowal na gruzlice. Czy to moga byc jakies powiklania po tylu latach?
Nie sadzę.

>co to za choroba w ogole? Ojcu
nic nie dolegalo a podczas co polrocznych badan zauwazono zmiany. Jaka jest szansa na wyleczenie tej przypadlosci u osoby starszej i rokowania na przyszlosc? Moze ktos z grupowiczow pomoze dzieki z gory Andrzej
Ja zachorowałam na sarkoidozę, gdy miałam niespełna 30lat (nigdy nie chorowałam na gruźlicę), tak że nie potrafię odpowiedzieć jak to ma się do wieku podeszłego. Leczono mnie przez dwa lata Encortonem 5mg. Od 10lat w stanie remisji.

Pozdrawiam Iwona

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Encyklopedia zdrowia kobiety Encyklopedia zdrowia kobiety

Kiedy dziecko choruje Kiedy dziecko choruje

Alzheimer. Podręcznik pierwszej pomocy Alzheimer. Podręcznik pierwszej pomocy

Klasztorna apteka o. Kiliana Klasztorna apteka o. Kiliana

Sekrety biorytmów Sekrety biorytmów