Powiązane leki
(opisy)

Tagi

babel cwiczenie wlasciwy woda wysokosc dmuchac slup starszy silic oddechowy

Fora dyskusyjne

Ropa z nosa, częste gorączkowanie. (2)

Problem z kregoslupem (2)

Woda z jodem (1)

BABLE Z WODA? (1)

Biały nalot na języku i bąble (4)

Bąble na Ciele (0)

BABLE Z WODA? (1)

bąbel jak po oparzeniu (3)

Ból migdała,bąble na języku i plamki (0)

Angina - Co powinnam jeszcze zrobić? (0)

Hemoroidy? (9)

Woda w płucach (7)

Męcząca ,zalegakjąca wydzielina w przełyku (5)

Nie moge schudnac (6)

Pomoc z wyborem diety i ćwiczeń (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » cwiczenia oddechowe..dmuchanie?

cwiczenia oddechowe..dmuchanie?

starsza, 17-05-2004, 19:21

Witam:)

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wykonywać ćwiczenia polegajace na dmuchaniu przez rurkę zanurzoną w wodzie? Chodzi o produkowanie bąbli.... Ile tej wody i jakie jest kryterium właściwego wykonania ćwiczenia?

Pozdrawiam:)

strasza, chtura by se porobiła te bąble, bo spirometria nie teges...:(

Re: cwiczenia oddechowe..dmuchanie? | Robert Pyzel, 17-05-2004, 21:22

W artykule starsza tako rzecze:

Chodzi o produkowanie bąbli.... Ile tej wody i jakie jest kryterium właściwego wykonania ćwiczenia?
Ważna nie ilość wody, tylko wysokość słupa. W szpitalach (dawno) była to wysokosć butelki po mleku i zanurzona do dna plastkiowa rurka (podobna do kroplówkowej). Nie dmuchać na siłę, tylko wydychać *równomiernie*. Piszę co widziałem, nie jestem ekspertem.

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący." Robert Pyzel r p y z e l [at] g a z e t a . p l (usuń BezSpamu z adresu)

Re: cwiczenia oddechowe..dmuchanie? | starsza, 18-05-2004, 00:37

Użytkownik "Robert Pyzel" napisał w wiadomości

Ważna nie ilość wody, tylko wysokość słupa. W szpitalach (dawno) była to wysokosć butelki po mleku i zanurzona do dna plastkiowa rurka (podobna do kroplówkowej). Nie dmuchać na siłę, tylko wydychać *równomiernie*. Piszę co widziałem, nie jestem ekspertem.
Dzięki:)

no właśnie... siła wyporu bąbli pozostaje w związku z wysokością słupa... czyli musi to być butelka! ale siła wyporu=siła wydechu czyli nieobojętna jest wysokość słupa.... i jaki powinien być efekt właściwego wydechu? bąble wylewają się z butelki?

Kiedyś ktoś dokładnie opisał mi tę metodę i tam istotne były parametry... nie pamietam jakie i nie pamietam jaki miały poziom...

Nadawcą tego opisu była znana wokalistka paląca... i tak właśnie utrzymywała wlaściwą kondycję oddechową....

starsza, chtura tez by chciała bąblować jak znana wokalistka, a nie może, bo nie wie jak..:(

Re: cwiczenia oddechowe..dmuchanie? | Samotnik, 29-05-2004, 14:16

W artykule starsza napisał(a):
Nadawcą tego opisu była znana wokalistka paląca... i tak właśnie utrzymywała wlaściwą kondycję oddechową....
I takie ćwiczenie ma niby likwidować zadyszkę u palących? ;-)
Samotnik www.zagle.org.pl - rejsy morskie

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody

Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja

Oddychanie - jak pomóc swojemu zdrowiu Oddychanie - jak pomóc swojemu zdrowiu

Zdrowi Stulatkowie Zdrowi Stulatkowie

Sprawni inaczej czyli w łóżku też można ... Sprawni inaczej czyli w łóżku też można ...