Powiązane leki
(opisy)

Petroselin

L-Arginina

Proxeed Plus

Vepesid (Etoposidum)

Lastet (kapsułki) (Etoposidum)

Marine Collagen

Testosteronum prolongatum (Testosteroni enanthas)

Proximic (Tamsulosini hydrochloridum)

Detrusitol (Tolterodini tartras)

Urosept (Betula sp., Chamomilla recutita, Petroselinum sativum, Phaseolus vulgaris, Vaccinium vitis ideae)

Tagi

operacja ambulatoryjny nasienny zylak plodnosc powrozek usunac jadro urolog zdrowemiasto

Fora dyskusyjne

mały guzek na jądrze (2)

grudki (7)

wizyta u urologa (2)

najądrza prawego i lewego jądra różnią się od siebie (13)

Coś pod jądrami (5)

Zgrubienie i lekki ból w jądrze. (10)

Zgrubienie - 3cie jądro w mosznie. (4)

Żylaki powrózka nasiennego (6)

Żylaki powrózka nasiennego - po operacji (3)

Bóle lewego jądra (7)

Żylaki powrózka nasiennego. (1)

operacja żylaków powrózków nasiennych (0)

Zyły w mosznie ? (7)

żylaki powrozka (15)

Bolesna ejakulacja (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » zylaki powrozka nasiennego - info nt. operacji

zylaki powrozka nasiennego - info nt. operacji

Michal, 18-05-2004, 13:23

Witam.

Mam 25 lat i wykryto u mnie zylaki powrozka nasiennego. Sa to typowe zylaki, wystepujace po lewej stronie. Lekarz ktory mnie leczy powiedzial ze sa calkiem duze i ze niezbedna bedzie operacja by je usunac. Niestety na moje pytania dotyczace przebiegu operacji nie dostalem wlasciwie zadnej odpowiedzi, poza tym ze nie musimy sie z tym spieszyc. Moze ktos z Was mial taka operacje i moglby mi cos o niej napisac. Ile trwa, jak bardzo jest skomplikowana, jakie jest ryzyko powiklan i na czym one polegaja, jak wyglada i ile trwa pozniej rehabilitacja? Chcialbym zrobic ja jak najszybciej (na poczatku lipca) i miec to z glowy, tylko wlasnie nic nie wiem na temat tego co bedzie po operacji. Mam nadzieje ze ktos z Was mi to wszystko ladnie wyjasni.

pozdrawiam Michal

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Odp: zylaki powrozka nasiennego - info nt. operacji | sara, 19-05-2004, 00:10

Polecam "Nową Pediatrię" nr 3/2000 - jest tam ciekawy artykuł na ten temat. Poniżej kilka info z portalu zdrowe miasto (www.zdrowemiasto.pl) ----------------------------------------- Dzień dobry! Mam 17 lat. Po Waszej radzie skontaktowałem się z urologiem i on wykrył u mnie żylaki powrózka nasiennego. Co mam z tym problemem dalej robić? A! Jeszcze jedno! Jeżeli to u mnie stwierdzono, to na ile procent jestem z tym bezpłodny? Marcin Subject: Żylaki powrózka nasiennego? From: xxxxxxxx [at] op.pl Date: Wed, March 10, 2004 11:37 pm To: redakcja [at] zdrowemiasto.pl

A czy urolog stwierdził u Ciebie żylaki powrózka, czy też bezpłodność? Myślę, że tylko żylaki i niepotrzebnie się martwisz o swoją płodność. Najpierw o żylakach. Co dalej? A co na to urolog? Czy zalecił operację? Czy powiedział proszę przyjść na kontrolę za rok? Nic nie powiedział? Operuje się żylaki o znacznym stopniu zaawansowania i sprawiające kłopoty. Wtedy też można zacząć się martwić o płodność. Żylaki to zniekształcone lub, jak wolisz, nadmiernie rozrośnięte żyły. To nie jest dobre określenie, ale odpowiada temu, co wyczuwasz w mosznie - tzw. "worek robaków". I to właśnie są zniekształcone żyły. Ich obecność oznacza, że mogą (MOGĄ) pogorszyć się warunki ukrwienia jądra. Niedokrwione jądro lub przekrwione jądro (czyli takie, z którego gorzej odpływa krew) może gorzej pracować, a co za tym idzie - może dojść do zmniejszenia płodności (szczególnie, gdy choroba rozwinie się w obu najądrzach). Napisałam to w takim uproszczeniu, ponieważ pozwoli to Tobie zrozumieć problem. O tym, co dalej z Twoim problemem, musisz rozmawiać z LEKARZEM, który Cię badał. Jeśli nie zaproponował operacji - nic. Jeśli masz dolegliwości - leki przeciwbólowe. O problemach z płodnością na razie nie rozmawiamy. Chyba będziesz wielkim pechowcem, jeśli ten temat powróci. Nie denerwuj się zatem, bo na razie wszystko jest w miarę w porządku. (Podkreślam: Skoro lekarz - zgodnie z Twoją relacją - nie nakazał jakichś szczególnych działań. Lub może zapomniałeś o tym napisać?). ------------- Witam Pana doktora!

W przyszłym roku planuję usunięcie żylaków powrózka nasiennego. Jednak ostatnio zaczynam mieć wątpliwości, czy poddac się zabiegowi. Dowiedziałem się, że często po operacji dochodzi do powikłań np. wodniak czy opuchlizna moszny. Dowiedziałem się także, że bardzo często operacja nie daje rezultatów - żylaki powracają. Czy to prawda? Mam jeszcze 2 pytania. Czy ten zabieg przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych? Jeśli tak, to co to znaczy, że w warunkach ambulatoryjnych? Ostatnie pytanie: Ile czasu musi minąć od operacji, abym mógł spożywać alkohol? Podkreślam: nie jestem alkoholikiem! Za odpowiedź serdecznie dziękuję! Włodzimierz

From: xxxxxxxxxxx [at] wp.pl To: urolog [at] zdrowemiasto.pl Sent: Saturday, November 08, 2003 1:32 PM Subject: żylaki powrózka nasiennego / wodniak jądra

Panie Włodku!

Każda operacja niesie ze sobą pewne ryzyko, tylko czasem to ryzyko jest minimalne, a poprawa stanu zdrowia widoczna. Tak jest w przypadku operacji żylaków powrózka. Nie wiem, co ma Pan rozumieć pod określeniem "tryb ambulatoryjny", ponieważ ten termin jest różnie stosowany (interpretowany) i najlepiej byłoby zapytać o to lekarza, który będzie Pana operował. Najogólniej mogę powiedzieć, że nie będzie Pan musiał leżeć w szpitalu, tylko tego samego dnia po zabiegu (w jakimś, przyjętym w danym ośrodku czasie) będzie Pan mógł udać się do domu. Jeśli chodzi o "powracanie" żylaków, to nie jest to spowodowane nieprecyzyjnym ich usunięciem, czy innymi związanymi z operacją przyczynami, tylko pewną kondycją naczyń krwionośnych powrózka nasiennego. Czasem tak się zdarza, że żylaki powrózka pojawiają się ponownie. Tylko czy jest to powodem do zaniechania leczenia? Do operacji kwalifikuje się chorych z dość dużymi żylakami. Jeśli ma Pan dolegliwości i obawia się o swoją płodność (i słusznie!), to operacja być może nie wyleczy Pana w tym sensie, że nie zapobiegnie pojawieniu się problemów ponownie, ale usunie bieżące. Czy to jest wystarczający powód, aby poddać się operacji? Nie wiem. Jest to sprawa indywidualna. Jeśli chodzi o alkohol. Hm. Nie wiem, co mam odpowiedzieć! Chyba należałoby zadać pytanie Panu: Czy niemożność wypicia alkoholu pogarsza jakość Pana życia w istotnym stopniu? Jeśli tak, to chyba ma Pan poważniejszy problem zdrowotny niż żylaki powrózka nasiennego. A jaka jest prawda? Pan wie najlepiej!

Pozdrawiam serdecznie, dr Wojciech Ejchman specjalista urolog

dr n. med. Wojciech Ejchman 26-11-2003 ZdroweMiasto.PL ================================== es3 [at] vp.pl

-- Eugeniusz egen [at] pr.onet.pl

Re: zylaki powrozka nasiennego - info nt. operacji | Hektor, 19-05-2004, 11:00

(...)

WItam, Mam kika pytan, mam 18 lat i zauwazylem ze mam po lewej stronie takie "flaki" na poczatku bolaly po kilku dniach juz nie, poszedlem do lekarza wymacal mi jadra i przepisal Furagin i powiedzial zebym bral cieple kapiele i zeby posmarowac jadra kremem i nakladac wacik zmoczony ciepla woda i spirytusem salicylowym, czyli zeby te jadra rozgrzewac. Cale zycie myslalem ze jadra powinny miec chlodniejsza temp. No i biore ten lek 3 tabletki dziennie, bolu nie mam ale te flaki sa i sa nawet wieksze (tak mi sie zdaje). Lekarz powiedzial ze to zapalenie jest (od roweru, duzo smigalem...;( ) I chialem Cie zapytac czy miales podobne obiawy? Bo ja sie obawiam ze to nie jest zapalenie jak to lekarz mowil tylko te zylaki powrozka nasiennego. Odczuwasz bol?

Pozdr. Hektor

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009 Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Dieta płodności. W zgodzie z naturą Dieta płodności. W zgodzie z naturą

Płodność, niepłodność, bezpłodność. Przyczyny, badania, leczenie Płodność, niepłodność, bezpłodność. Przyczyny, badania, leczenie