Tagi

wycinac treatment tluszczowy tinyurl lipomas tluszczak bolesny zapobiegac nonexcisional usuwac

Fora dyskusyjne

zobacz tłuszczaki i ich usuwanie (1)

zobacz tłuszczaki? (1)

zobacz Guzek na karku (4)

zobacz guz (1)

zobacz Odrętwienie i ból w trakcie ustępowania odrętwienia (0)

zobacz tłuszczak (1)

zobacz Kaszak/Tłuszczak jak przebiega usuwanie ? (2)

zobacz tłuszczak (1)

zobacz guz pod skórą (1)

zobacz Tłuszczak- co to? (1)

zobacz GUZEK NA NODZE (6)

zobacz Czy to włókniak ? (8)

zobacz Jestem męszczyzną mam 20 lat. Wyczuwam skupisko guzków... (1)

zobacz Guz na/w penisie ? (5)

zobacz wycinanie migdału (7)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Usuwanie tluszczakow

Usuwanie tluszczakow

Piotr, 02-06-2004, 21:35

Witam,

mam pytanie o tzw. tłuszczaki. Cztery lata temu takie coś zrobiło się pod skórą głowy (u młodej kobiety). Zostało chirurgicznie wycięte, co było bardzo bolesne (wbijanie igły przy znieczulaniu). Teraz znowu zaczyna rosnąć...

Czy wiadomo medycynie coś o mniej bolesnym usuwaniu? Może mniej "inwazyjnym"? I o przyczynach powstawania oraz zapobieganiu? W większości miejsc doczytałem się, że zapobieganie jest niemożliwe, ale w niektórych - że tłuszczaki są "sygnalem zaburzen gospodarki tluszczowej" (tinyurl.com/2kz65).

Znalazłem też różne teksty o usuwaniu tłuszczaków bez wycinania: "Nonexcisional treatment of lipomas, which is now common, includes steroid injections and liposuction". (NONEXCISIONAL TECHNIQUES: Nonexcisional treatment of lipomas, www.aafp.org/afp/20020301/901.pdf)

Jak najsensowniej tego się pozbyć - bez bólu?

Pozdrawiam Piotr

Zabezpieczenie antyspamowe: w moim adresie nie ma cyfr

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dieta kształtująca sylwetkę Dieta kształtująca sylwetkę

Dieta z owoców cytrusowych Dieta z owoców cytrusowych

Nerki. Bakterie atakują Nerki. Bakterie atakują

Oczyszczanie organizmu (okładka zielona) Oczyszczanie organizmu (okładka zielona)

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa