Tagi

kropla lipa recepta sztuczny pisac wiadomoci pozdro casus just naturale

Fora dyskusyjne

zobacz Krople na zmęczone oczy? (2)

zobacz Monitor LCD a wzrok ?? (6)

zobacz Przewlekłe zapalenie spojówek. (13)

zobacz Dziwny problem z oczami (3)

zobacz Łzawienie oka (9)

zobacz Krople przeciw zaczerwienieniom Visiocare (5)

zobacz suche oko (6)

zobacz Bolące suche oczy (23)

zobacz Nadmiar białej wydzieliny i intensywne łzawienie (1)

zobacz uczucie suchości podczas noszenia soczewek. (9)

zobacz Piekące oczy (1)

zobacz Czerwienienie się oczu (6)

zobacz oczy mnie pieka i z daleka nie widze dokładnie (1)

zobacz bola oczy pod wplywem sztucznego swiatla (3)

zobacz Co ile badanie? (25)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Krople do oczu

Krople do oczu

Marek S., 06-06-2004, 16:04

Witam Was! Jak sobie poradzic z "czerwonymi oczami" . Siedze dlugo przed kompem - taka mam prace. Ale niestety tworza mi sie czerwone zylki na bialkach i nie umie sobie z tym poradzic. Co mysliscie o kroplach Visin? Warto je kupic?

Re: Krople do oczu | np., 06-06-2004, 16:30

Użytkownik "Marek S." napisał:

Jak sobie poradzic z "czerwonymi oczami" . Siedze dlugo przed kompem -
taka
mam prace. Ale niestety tworza mi sie czerwone zylki na bialkach i nie
umie
sobie z tym poradzic. Co mysliscie o kroplach Visin? Warto je kupic?
Sugeruję kupić monitor typu LCD (bezpieczny dla oczu) nawet jeśli będziesz musiał ze swoich dołożyć.

Re: Krople do oczu | casus, 06-06-2004, 18:01

Użytkownik "Marek S." napisał w wiadomości news:c9v19f$il9$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Witam Was! Jak sobie poradzic z "czerwonymi oczami" . Siedze dlugo przed kompem -
taka
mam prace. Ale niestety tworza mi sie czerwone zylki na bialkach i nie
umie
sobie z tym poradzic. Co mysliscie o kroplach Visin? Warto je kupic?

duzo o tym w archiwum - poszukaj i poczytaj. Sprobuj kropli nawilzajacych - sztucznych lez.

casus

Re: Krople do oczu | Marek S., 06-06-2004, 21:35

Użytkownik "casus" napisał w wiadomoci news:c9v83k$rea$1 [at] inews.gazeta.pl...
Użytkownik "Marek S." napisał w wiadomości news:c9v19f$il9$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
duzo o tym w archiwum - poszukaj i poczytaj. Sprobuj kropli
nawilzajacych -
sztucznych lez.
Niestety nie znalazłem :( "Sztuczne" łzy próbowałem ale to lipa :(

Re: Krople do oczu | casus, 06-06-2004, 21:55

nawilzajacych -

Niestety nie znalazłem :( "Sztuczne" łzy próbowałem ale to lipa :(

zle szukales:-))))) sztuczne lzy nalezy podawac nawet co godzine przy komputerze - tak sobie zakrapiales te lipe????I ktora lipe, bo srodkow jest duzo. rozwaz kwestie alergii.

casus

Re: Krople do oczu | Marek S., 06-06-2004, 22:45

Użytkownik "casus" napisał w wiadomoci news:c9vlr1$n2f$1 [at] inews.gazeta.pl...

zle szukales:-))))) sztuczne lzy nalezy podawac nawet co godzine przy komputerze - tak sobie zakrapiales te lipe????I ktora lipe, bo srodkow jest duzo. rozwaz kwestie alergii.
Stosowałem LACRIMAL. Oprocz tego takie wynalazki jak: oklady z wyciagu z rumianku i lipy. Ale to mi tylko zwezalo zrenice i mialem "rozmazany" obraz przed oczami. Eee tam :( Zastanawiam sie nad kupnem drozszego Visinu..Tylko nie wiem czy warto.

Re: Krople do oczu | casus, 07-06-2004, 00:09

Stosowałem LACRIMAL. Oprocz tego takie wynalazki jak: oklady z wyciagu z rumianku i lipy. Ale to mi tylko zwezalo zrenice i mialem "rozmazany"
obraz
przed oczami. Eee tam :( Zastanawiam sie nad kupnem drozszego
Visinu..Tylko
nie wiem czy warto.

Lacrimal jest najgorszy jakosciowo ze wszystkich sztucznych lez. Rumianek i lipa wysuszaja, wiec dzialaja potegujaco na Twoje objawy (odwrotnie), aczkolwiek zadne z tych specyfikow nie zweza zrenic. Rozmazany obraz po Lacrimalu - typowe przez 2-3 minuty. Tak samo bedzie po kazdych nawilzaczach. A ze po rumianku - normalne - zly wybor.

casus

Re: Krople do oczu | Marek S., 07-06-2004, 00:13

Użytkownik "casus" napisał w wiadomoci news:c9vtms$1ss$1 [at] inews.gazeta.pl...

Lacrimal jest najgorszy jakosciowo ze wszystkich sztucznych lez. Rumianek
i
lipa wysuszaja, wiec dzialaja potegujaco na Twoje objawy (odwrotnie), aczkolwiek zadne z tych specyfikow nie zweza zrenic. Rozmazany obraz po Lacrimalu - typowe przez 2-3 minuty. Tak samo bedzie po kazdych nawilzaczach. A ze po rumianku - normalne - zly wybor.
Hm, nie wiedzialem ze Lacrimal to szajss. Ale byl najtanszy. Zastanawiam sie nad kroplami Visin. ...

Re: Krople do oczu | justy, 07-06-2004, 02:03

Zastanawiam sie nad kroplami Visin. ...
Visine można stosować tylko okazjonalnie, a ich działanie jest tylko "estetyczne"- tzn. obkurczają naczynka krwionośne, przez co oko "bieleje". ale nie łagodzą. fajne "sztuczne łzy" to np. Hylo-comod (ulubione), Tears Naturale II, Dacrolux, artelac

Re: Krople do oczu | agatka, 07-06-2004, 12:54

Visine można stosować tylko okazjonalnie, a ich działanie jest tylko "estetyczne"- tzn. obkurczają naczynka krwionośne, przez co oko "bieleje". ale nie łagodzą. fajne "sztuczne łzy" to np. Hylo-comod (ulubione), Tears Naturale II, Dacrolux, artelac
A które z nich można na soczewki? (Hylo-comod to wiem że mozna tylko pioruńsko drogi) agatka

Re: Krople do oczu | justy, 07-06-2004, 13:26

A które z nich można na soczewki?
tears naturale

(Hylo-comod to wiem że mozna tylko pioruńsko drogi)
ale za to jakie duże opakowanie i jak długo możesz je stosować (inne krople trzeba wyrzucić po 4 tyg) :)

Re: Krople do oczu | casus, 07-06-2004, 15:42

"bieleje".
A które z nich można na soczewki? (Hylo-comod to wiem że mozna tylko pioruńsko drogi) agatka

Taers Naturale II oraz Taers Naturale free.

casus

Re: Krople do oczu | Negatyw, 08-06-2004, 11:06

Jak sobie poradzic z "czerwonymi oczami".
Mam to samo. Zapomnij o sztucznych łzach w płynie. Działają dosłownie przez moment. Polecam Vidisic - żel do oczu. Przez moment po użyciu masz rozmazany obraz. Efekt nawilżenia (jak to żel) pozostaje jednak na dłużej i gały nie wysychają.

Pozdro :)

----------------------- Negatyw negatyw001 [at] nospam.o2.pl -----------------------

Re: Krople do oczu | Marek S., 08-06-2004, 20:33

Użytkownik "justy" napisał w wiadomoci news:ca04bc$s9p$1 [at] news.onet.pl...
Visine można stosować tylko okazjonalnie, a ich działanie jest tylko "estetyczne"- tzn. obkurczają naczynka krwionośne, przez co oko "bieleje". ale nie łagodzą.
No mi znajomy lekarz powiedzial, ze wlasnie lagodza.. Hm..sprobuje przekonam sie :)

fajne "sztuczne łzy" to np. Hylo-comod (ulubione), Tears Naturale II, Dacrolux, artelac
A ile kosztuja i czy sa na recepte ?

Re: Krople do oczu | Marek S., 09-06-2004, 20:06

Użytkownik "Negatyw" napisał w wiadomości news:ca3ohk$gpa$1 [at] sunflower.man.poznan.pl...

Mam to samo. Zapomnij o sztucznych łzach w płynie. Działają dosłownie przez moment. Polecam Vidisic - żel do oczu. Przez moment po użyciu masz rozmazany obraz. Efekt nawilżenia (jak to żel) pozostaje jednak na dłużej i gały nie wysychają.
Witam! A wiesz moze czy sa na recepte? Ile kosztuja i jak czesto sie je stosuje?

PS. Pisalem do Ciebie na priva ale dostaje "zwroty". Nie wiem dlaczego. :(

Re: Krople do oczu | Negatyw, 09-06-2004, 22:10

Użytkownik "Marek S." napisał w wiadomości news:ca7co2$gip$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

A wiesz moze czy sa na recepte? Ile kosztuja i jak czesto sie je
stosuje?

Nawet nie wiem - mam "znajomą" aptekę :) Zastosuj starą dobrą ściemę: wchodzisz i udajesz umarlaka. To łamie najsztywniejsze procedury ;) A jak nie - prosisz o wydanie leku na Twoją odpowiedzialność i podajesz nazwisko nazwisko swojego lekarza rejonowego. I tak nikt w to nie wnika a jakaś "podkładka" zawsze jest. Możesz stosować bez opamiętania. Mój okulista powiedział mi dokładnie w ten sposób.

PS. Pisalem do Ciebie na priva ale dostaje "zwroty". Nie wiem dlaczego.
:(

Też nie wiem. A "nospam" wywaliłeś :)

Pozdro

----------------------- Negatyw negatyw001 [at] nospam.o2.pl -----------------------

Re: Krople do oczu | Marek S., 09-06-2004, 22:59

Użytkownik "Negatyw" napisał w wiadomości news:ca7jpr$2ho$1 [at] sunflower.man.poznan.pl...

:(

Też nie wiem. A "nospam" wywaliłeś :)
Nie wywalilem. Ale never bym sie nie domyslil ze to trzeba wywalic.

OK. Dzieki za info.

Re: Krople do oczu | Robert Pyzel, 10-06-2004, 00:04

W artykule Marek S. tako rzecze:

Nie wywalilem. Ale never bym sie nie domyslil ze to trzeba wywalic.
Poczytaj na co to i po co nospam-pl.net/obr...#odspamiacz

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący." Robert Pyzel r p y z e l [at] g a z e t a . p l (usuń BezSpamu z adresu)

Re: Krople do oczu | Negatyw, 10-06-2004, 00:14

Użytkownik "Marek S." napisał w wiadomości news:ca7msu$kto$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

Ale never bym sie nie domyslil ze to trzeba wywalic.
Poważnie? Stary skecz! :)

OK. Dzieki za info.
No problem.

Pozdro

Re: Krople do oczu | casus, 10-06-2004, 00:30

Nawet nie wiem - mam "znajomą" aptekę :) Zastosuj starą dobrą ściemę: wchodzisz i udajesz umarlaka. To łamie najsztywniejsze procedury ;) A jak nie - prosisz o wydanie leku na Twoją odpowiedzialność i podajesz nazwisko nazwisko swojego lekarza rejonowego. I tak nikt w to nie wnika a jakaś "podkładka" zawsze jest. Możesz stosować bez opamiętania. Mój okulista powiedział mi dokładnie w ten sposób. Negatyw

Ja tylko sie spytam o jedna rzecz....kto wezmie odpowiedzialnosc za stan Twojego zdrowia ( i od kogo bedziesz zadal zadoscuczynienia) w przypadku, kiedy znajoma apteka lub nabrany w sposob jaki opisujesz farmaceuta, wyda Ci z litosci lub checi zwiekszenia obrotu lek, ktory spowoduje pogorszenie Twojego stanu zdrowia - czytaj: zaszkodzi Ci tym co Ci wydal bez recepty a powinien jedynie na recepte??? Bo takie przypadki wcale nie sa rzadkie - kiedys tu pisalem o oslepnieciu po ulubionym leku lekarzy rodzinnych - Dicortineffie ( chetnie rowniez sprzedawanym w aptekach bez recepty z naruszeniem prawa). Tak wiec...te slowa: "bez opamietania" raczej zasluguja na krytyke, a nie chwalipiectwo.

casus

Re: Krople do oczu | Negatyw, 10-06-2004, 12:11

Użytkownik "casus" napisał w wiadomości news:ca7s1c$j44$1 [at] inews.gazeta.pl...

i od kogo bedziesz zadal zadoscuczynienia
Od braku czasu. Chcieliśmy kapitalizm - no to mamy!

kiedys tu pisalem o oslepnieciu po ulubionym leku
Opisaną zasadę stosuję jedynie, dla leków sprawdzonych. Głównie takich, które kiedyś tam mi przepisał lekarz i się skończyły. Akurat krople do oczu antyalergiczne - nie spowodują ślepoty ze względu na odmienny obszar ingerencji w organizm.

"bez opamietania" raczej zasluguja na krytyke, a nie chwalipiectwo.
"Bez opamiętania" (jak widzisz) może oznaczać "z głową" :)

Pozdro

Re: Krople do oczu | casus, 10-06-2004, 12:23

Od braku czasu. Chcieliśmy kapitalizm - no to mamy!

Obawiam sie, ze jak sie cos powaznego stanie - zmienilbys zdanie i kierunek pretensji.:-))

Opisaną zasadę stosuję jedynie, dla leków sprawdzonych. Głównie takich, które kiedyś tam mi przepisał lekarz i się skończyły. Akurat krople do oczu antyalergiczne - nie spowodują ślepoty ze względu na odmienny obszar ingerencji w organizm.
Czesto przeciez lekarz przepisuje cos na stan w chwili obecnej - nie ma wiec potrzeby powtorzyc leku. Czesto tez objawy sa wrecz takie same a mamy do czynienia z inna choroba, a wiec i z innym leczeniem. Akurat kiedys czytalem doniesienie, ze po kroplach przeciwalergicznych doszlo do utraty widzenia. Fakt - pacjent uzywal jeden rodzaj przez 10 lat codziennie - ale fakt jest faktem. Wiec tu Twojego wyjasnienia przyjac nie moge. Z reszta - to co pisales pisales ogolnie, bez wyszczegolniania lekow - stad moje stanowisko jest takie jak bylo niezmiennie. Jest generalna zasada - jesli leki sa na recepte, to oznacza, ze cos jest w tym, iz pacjent nie moze sam decydowac o ich uzywaniu bez badania lekarskiego. I tego nalezy przestrzegac. A przyczyn i powodow moze byc tysiace.

"Bez opamiętania" (jak widzisz) może oznaczać "z głową" :) Negatyw
Polemizuje. Nie przekonasz mnie, gdzie tu jest z "glowa". Jesli nie jestes lekarzem, lub nie dales sie zbadac i otrzymac recepte wyludzanie w jakikolwiek sposob nigdy nie mozna uznac za dzialania "z glowa". Chwalenie sie tym tym bardziej. Sorry.

casus

Re: Krople do oczu | Negatyw, 10-06-2004, 12:42

Użytkownik "casus" napisał w wiadomości news:ca95q1$hv0$1 [at] inews.gazeta.pl...

jak sie cos powaznego stanie - zmienilbys zdanie i kierunek
pretensji.:-))

Zapewne :)

lub nie dales sie zbadac
Miałem robione testy alergiczne. Znam więc stan swojego zdrowia i swoje alergeny :)

Chwalenie sie tym tym bardziej. Sorry.
Moja wypowiedź, miała jedynie formę podpowiedzi w "nagłej potrzebie" a nie przechwałek. Nie widzę powodów, by z każdym g... biegać do lekarza (a więc i czekać w kolejce). Na pewno nie kupię leku na serce, czy antybiotyku itp na własną rękę. Sprawdzone kropelki do oczu - myślę, że jednak od czasu do czasu można.

Pozdro

Re: Krople do oczu | justy, 10-06-2004, 12:55

A ile kosztuja i czy sa na recepte ?
wszystko bez recepty (teraz większośc nawilżaczy jest bez recepty); ceny 18-36zł

Re: Krople do oczu | justy, 10-06-2004, 12:57

Zastosuj starą dobrą ściemę: wchodzisz i udajesz umarlaka.
taaa, uwielbiam to. ludzie potrafia zrobić z siebie kompletnych debili tylko dlatego, ze nie chce się i iść do lekarza.

Re: Krople do oczu | justy, 10-06-2004, 13:00

A wiesz moze czy sa na recepte? Ile kosztuja i jak czesto sie je stosuje?
bez recepty; ok 16-17zł za tubkę. ogólnie zaleca sie go na noc bo na dłuższa chwilę zamazuje obraz, ale miżna i w dzień. nie nadaje sie przy soczekwach kontaktowych. dla mnie skuteczniej nawilża hylo-comod, ale moze to indywidualna kwestia.

Re: Krople do oczu | Negatyw, 10-06-2004, 13:09

Użytkownik "justy" napisał w wiadomości news:ca97pv$pjr$1 [at] news.onet.pl...

dlatego, ze nie chce się i iść do lekarza.
Najczęściej nie mają czasu.

Pozdro

Re: Krople do oczu | Negatyw, 10-06-2004, 13:11

Użytkownik "justy" napisał w wiadomości news:ca97vc$4sf$1 [at] news.onet.pl...

hylo-comod
A jak to wygląda cenowo?

Pozdro

Re: Krople do oczu | justy, 10-06-2004, 13:55

A jak to wygląda cenowo?
ano ok. 36zł za 10ml ale możesz je stosować do 12 tygodni od otwarcia

(Vidisic ma też 10g, kosztuje ok. 16-18zł, ale musisz go wyrzucić po ok.4 tygodniach od otwarcia niezależnie od tego ile zużyłeś; inne "sztuczne łzy" też))

Re: Krople do oczu | Negatyw, 10-06-2004, 14:41

Użytkownik "justy" napisał w wiadomości news:ca9b60$nj$1 [at] news.onet.pl...

ano ok. 36zł za 10ml ale możesz je stosować do 12 tygodni od otwarcia
Cena i tak bandycka... :(

(Vidisic ma też 10g, kosztuje ok. 16-18zł, ale musisz go wyrzucić po ok.4 tygodniach
Mówiąc szczerze - niejednokrotnie przekroczyłem ten termin i nie odczułem jakiegoś pogorszenia ich działania. Sporo w tym chyba marketingowej ściemy :)

Pozdro

Re: Krople do oczu | justy, 10-06-2004, 14:59

niejednokrotnie przekroczyłem ten termin i nie odczułem jakiegoś pogorszenia ich działania.
nie chodzi o pogorszenie działania ale o jałowość leku do oczu. miałeś farta i tyle

Re: Krople do oczu | casus, 10-06-2004, 17:08

Moja wypowiedź, miała jedynie formę podpowiedzi w "nagłej potrzebie" a nie przechwałek. Nie widzę powodów, by z każdym g... biegać do lekarza (a więc i czekać w kolejce). Na pewno nie kupię leku na serce, czy antybiotyku itp na własną rękę. Sprawdzone kropelki do oczu - myślę, że jednak od czasu do czasu można. Pozdro Negatyw

Owszem. Te, ktore sa do dostania bez recepty. Te, które wymagają odpowiedniej prawnej formy ( recepty ) mozna zakupic jedynie z recepta. Inne formy dostania takiego leku pietnuje i bede pietnowac. EOT.

casus

Re: Krople do oczu | Negatyw, 10-06-2004, 18:42

Użytkownik "justy" napisał w wiadomości news:ca9eut$i1r$1 [at] news.onet.pl...

ale o jałowość leku do oczu.
A smog na ulicy - też jest jałowy? ;))

miałeś farta i tyle
Możliwe.

Pozdro

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Terapia trzeciego tysiąclecia Terapia trzeciego tysiąclecia

Dziecko z zespołem Downa. Jaka to musi być miłość Dziecko z zespołem Downa. Jaka to musi być miłość

ABC bioetyki. Sztuczne zapłodnienie. Jeśli nie in vitro, to co? ABC bioetyki. Sztuczne zapłodnienie. Jeśli nie in vitro, to co?

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Pacjenci Pacjenci