Tagi

krowi laktoza jogurt kefir matka dziecko koza mleko maslanka krowa

Fora dyskusyjne

Ból brzucha u matki i dziecka, co robić? (2)

Alergia na mleko krowie a skład leków (0)

Probiotyki (10)

dieta po biegunce (1)

Bardzo naturalne metody leczenia Candidy/Aft? (2)

Nietolerancja na białko mleka krowiego (15)

Proszę o interpretację wyników 3-miesięcznego dziecka (4)

Alergia czy nietolerancja? (3)

bebilon pepti (1)

zaburzenia czynnosciowe jelit (14)

zaburzenia trawienia, nadmiar toksyn, brak enzymów? czy co? (0)

Gazy, wzdęcia, odbijanie, bekanie (0)

beczka z wodą . (1)

BOL GARDŁA, KLARMIN a flora bakteryjna (1)

pomylka w kolejnosci brania lekow (2)

Krowie mleko

tangie, 12-06-2004, 10:15

witam,

Jak to jest naprawde z tym krowim mlekiem? Z jednej strony podobno jest bardzo zdrowe a z drugiej podobno szkodliwe itd. Ja sam juz nie wiem a chcialbym sie dowiedziec poniewaz, wypijam jakies 1-1,5 litra dziennie (pasteryzowane) ze wzgledu na to ze mi smakuje i czuje taka potrzebe :) Jakie sa argumenty ze i przeciw?

pzdr,

Re: Krowie mleko | kasia, 12-06-2004, 19:40

krowie mleko zawiera laktoze, ktora nie jest przyswajalna przez doroslego czlowieka. tylko male dzieci bez przeszkod powinny pic mleko krowie. Zaobserwujmy swiat zwierzat, ktore mlekiem matki zywia sie w okresie "niemowlecym" potem juz nie wracaja do tego pokarmu.. Doroslym zaleca sie mleko kozie (sklad najbardziej zblizony do mleka matki), a najlepiej sojowe. To nie mleko jest zdrowe, a przetwory zrobione z mleka. Do nich naleza: kefiry, maslanki, kwasne mleko, maslo itd. Mleko skleja jelita. Dowodem tego sa biegunki lub zatwardzenia po spozyciu mleka co u niektorych ludzi. Prawdziwe jest wiec powiedzenie "pij mleko bedziesz kaleka..."

Re: Krowie mleko | Monika, 12-06-2004, 20:44

Laktoza powoduje nietolerancję pokarmową u dzieci. Poza tym stwierdzenie, że małe dzieci mogą pic mleko bez ograniczeń jest chyba przesadzone i to mocno. Nie wiem, czy wiesz, ale mleko krowie jest dla cielaczka a nie dla dziecka - więc bez przesady. Zresztą o mleku krowim (sojowym i kozim też) teraz pełno informacji, więc można sobie poczytać do woli.

Pozdr., Monika.

Re: Krowie mleko | tangie, 12-06-2004, 21:12

krowie mleko zawiera laktoze, ktora nie jest przyswajalna przez doroslego czlowieka. tylko male dzieci bez przeszkod powinny pic mleko krowie. Zaobserwujmy swiat zwierzat, ktore mlekiem matki zywia sie w okresie "niemowlecym" potem juz nie wracaja do tego pokarmu.. Doroslym zaleca sie mleko kozie (sklad najbardziej zblizony do mleka
matki),
a najlepiej sojowe. To nie mleko jest zdrowe, a przetwory zrobione z mleka. Do nich naleza: kefiry, maslanki, kwasne mleko, maslo itd. Mleko skleja jelita. Dowodem tego sa biegunki lub zatwardzenia po spozyciu mleka co u niektorych ludzi. Prawdziwe jest wiec powiedzenie "pij mleko bedziesz kaleka..."
o kurcze a ja tak je lubie :( no nic przezuce sie na maslanki :))

pzdr,

Re: Krowie mleko | Monika, 12-06-2004, 21:27

Zgadza się, zapomniałam dodać słowo "może" :-))

Re: Krowie mleko | Norbert, 12-06-2004, 23:22

Laktoza powoduje nietolerancję pokarmową u dzieci.
Tolerancja laktozy jest indywidualna zaleznoscia. Sa ludzie ktorzy maja pelna tolerancje laktozy, sa ktorzy toleruja ja gdy sa dziecmi i sa tacy ktorzy od malego nie moga pic mleka bo grozi to powaznymi komplikacjami. Wszystko przez te geny ;-)

Norbert www.zdjecianorberta.prv.pl #GG: 4441119

Re: Krowie mleko | decr, 13-06-2004, 00:22

mam 40 lat i wypijam dziennie ok 3 kefirow. Czy cos mi grozi?

decr

to nie zart.

Re: Krowie mleko | Robert, 13-06-2004, 01:42

mam 40 lat i wypijam dziennie ok 3 kefirow. Czy cos mi grozi? decr

to nie zart.
A wyglada jak zart... Juz nie wspomne ze kefiry (znane mi) maja od 0,2 do 1 l. ... ktoz tu zatem moze wiedziec ile Ty tego pijesz...

Robert Milewski

Re: Krowie mleko | Łukasz Pawliński, 13-06-2004, 02:37

Sat, 12 Jun 2004 17:40:58 +0200, na pl.sci.medycyna, kasia napisał(a):

krowie mleko zawiera laktoze, ktora nie jest przyswajalna przez doroslego czlowieka. tylko male dzieci bez przeszkod powinny pic mleko krowie.
Oj, co by to było gdybyśmy nie przyswajali laktozy. Laktoza to cukier, a Tobie najwyraźniej chodziło o białko mleka - kazeinę. Ta jest ścinana przez emzymy żołądkowe - podpuszczkę - w dużej ilości występująca u dzieci, u dorosłych już mniej. Dlatego zaleca się raczej picie produktu przerobionego, a nie czyste mleko - choć wiadomo, że szklanka nie zaszkodzi (a nawet może pomóc).

Dzieci też nie powinny pić mleka krowiego bez ograniczeń. Zwłaszcza małe kiedy są bardzo podatne na uczulenia - teraz jest tyle jogurtów, maślanek, jest w czym wybierać.

Łukasz (student)

Re: Krowie mleko | Samotnik, 13-06-2004, 03:23

W artykule Kaja napisał(a):
Czy te jogurty, maślanki to nie z mleka przypadkiem? ;-)
Czytaj ze zrozumieniem...
Samotnik www.zagle.org.pl - rejsy morskie 10-17 lipca - rejs w Chorwacji, wolne miejsca!

Re: Krowie mleko | Kaja, 13-06-2004, 04:26

Dnia Sun, 13 Jun 2004 00:37:24 +0200, Łukasz Pawliński napisał(a):

Dzieci też nie powinny pić mleka krowiego bez ograniczeń. Zwłaszcza małe kiedy są bardzo podatne na uczulenia - teraz jest tyle jogurtów, maślanek, jest w czym wybierać.

Łukasz (student)

Kaja

Re: Krowie mleko | darek, 13-06-2004, 15:27

witam, tez mnie zdziwilo to porownianie :O) pewnie cilaczki pija krowie mleczko, a juz starsze jalowki wcinaja serki i popijaja serwatka, jogurtem, czy maslanka, a juz te dorosle byczki to tylko wypieczonymi befsztykami sie odrzywiaja, bo po tych krwistych to maja wiatry :O)

Re: Krowie mleko | kasia, 13-06-2004, 20:00

Laktoza powoduje nietolerancję pokarmową u dzieci. ... sek w tym, ze nie tylko u dzieci!! Poza tym stwierdzenie, że
małe dzieci mogą pic mleko bez ograniczeń jest chyba przesadzone i to
mocno.

tak zgadzam sie, zwracam honor. Miałam na mysli to, ze dzieci (male) maja wieksza tolerancje niz my dorosli.

Nie wiem, czy wiesz, ale mleko krowie jest dla cielaczka a nie dla
dziecka - otoz to! I gdyby to wiedzialy mamy rezygnowalalyby z mleka krowiego na rzecz koziego

Re: Krowie mleko | kasia, 13-06-2004, 20:03

nic ci nie grozi oprocz czestego biegania do klozetu;) Apropos niektorzy zalecaja kefirki cierpiacym na zatwardzenia..

Re: Krowie mleko | kasia, 13-06-2004, 20:07

Alez wlasnie o to chodzi!! ktos dobrze napisla, czytaj ze zrozumieniem! po chlopsku: ogranicz picie mleka, a spozywaj wiecej produktowpochodzacych z mleka to jest: maslanka kefiry jogurty itd!

Re: Krowie mleko | Kaja, 14-06-2004, 00:47

Dnia Sun, 13 Jun 2004 18:07:27 +0200, kasia napisał(a):

Alez wlasnie o to chodzi!! ktos dobrze napisla, czytaj ze zrozumieniem! po chlopsku: ogranicz picie mleka, a spozywaj wiecej produktowpochodzacych z mleka to jest: maslanka kefiry jogurty itd!
Przecież czytam ze zrozumieniem. Różnicę między mlekiem a jogurtami i kefirami "widzę" tylko w smaku. To też mleko, tylko zakwaszone! Rozumiesz teraz?

Kaja

Re: Krowie mleko | Marek Bieniek, 14-06-2004, 17:24

On Sun, 13 Jun 2004 18:00:51 +0200, kasia wrote:

otoz to! I gdyby to wiedzialy mamy rezygnowalalyby z mleka krowiego na rzecz koziego
Taaaa. Bo mleko kozie jest dla ludzkich dzieci.

(Mieeeeeeeetek?)

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na onet pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Re: Krowie mleko | Monika, 14-06-2004, 20:19

Taaaa. Bo mleko kozie jest dla ludzkich dzieci.

(Mieeeeeeeetek?)

:-))))

Ale niestety dużo ludzi sądzi, że matki karmiące i małe dzieci mogą pić mleko kozie zapominając, że każde mleko zwierząt kopytnych może powodować alergie. Pozdr. Monika

Re: Krowie mleko | Monika, 14-06-2004, 21:03

Z punktu widzenia medycyny nic nie zastąpi ludzkiego mleka.

Z takiego samego założenia wychodzę i karmię :-)))

Pozdr. Monika.

Re: Krowie mleko | Marek Bieniek, 14-06-2004, 21:31

On Mon, 14 Jun 2004 18:19:50 +0000 (UTC), Monika wrote:

Ale niestety dużo ludzi sądzi, że matki karmiące i małe dzieci mogą pić mleko kozie zapominając, że każde mleko zwierząt kopytnych może powodować alergie.
Nie tylko kopytnych i nie tylko zwierząt.

Od jakiegoś czasu pojawia się wśród niemowlaków uczulenie na przetwory soi - dzięki ProSobee i Bebilonom Soya właśnie.

Z punktu widzenia medycyny nic nie zastąpi ludzkiego mleka.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na onet pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych

Dziecko z zespołem Downa. Jaka to musi być miłość Dziecko z zespołem Downa. Jaka to musi być miłość

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży

Poradnik karmiącej matki Poradnik karmiącej matki

Jaja i mleko Jaja i mleko