Powiązane leki
(opisy)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

L.114

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Hepar compositum N

Litocid (Kalii citras)

Citrolyt (Acidum citricum, Kali nitras, Natrii citras)

Cholestil (Hymecromonum)

Pentazocinum (Pentazocinum)

Raphacholin AC (Carbo medicinalis, Cynara scolymus, Raphanus sativum)

Tagi

woreczek zastanawiac pecherzyk kamien narkoza kamica szpital zolciowy operacyjny dodatek

Fora dyskusyjne

Czy wyciąć woreczek żółciowy? (5)

czy to ciąża czy kamienie w woreczku żółciowym? (3)

KAMIENICA ŻÓŁCIOWA (0)

Kamica nerkowa (1)

kamica żółciowa (0)

kamica żółciowa i reszta (2)

Ból pod prawym żebrem (1)

Torbiel i zwłóknienia nerek (0)

gronkowiec (0)

kamienie woreczka żółciowego (0)

kamica przewodowa. amylaza i kłopot z sercem (0)

Depakine Chrono (1)

ból po lewej stronie (2)

Kamienie w woreczku żółciowym, smolisty stolec (0)

Kamienie w woreczku żółciowym - metody usunięcia? (6)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Leczenie kamicy pęcherzyka żółciowego

Leczenie kamicy pęcherzyka żółciowego

cOOba, 12-06-2004, 12:08

Witam serdecznie,

Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale mam 26 lat ;)

Od ponad 16 lat (w wieku ok. 10 lat udałem się do pediatry jeszcze wtedy z silnymi bólami brzucha myśląc, że to po lekach jakie brałem na grypę, wówczas przechodzoną. Oczywiście chodziłem tak od lekarza do lekarza, aż w końcu pewna Pani wpadła na pomysł. że Jej zdaniem to mam powiększoną wątrobę. W drodze diagnoz lekarskich trafiłem do szpitala na Siennej, gdzie (co jest IMHO dużą bzdurą) po wielu badaniach z biopsją wątroby włącznie stwierdzono, że nie ma sensu hospitalizować mnie dalej i próbowac leczyć (leżałem ok 1,5 mies.) bo 'to nic nie da'. Nie o tym jednak chciałem. Ok 10 lat temu podczas przedostatniego pobytu w szpitalu w związku z wymianą zastawki Pudenza w toku przeprowadzonych badań dodatkowych wykryto u mnie złóg w pęcherzyku żółciowym. Przyznam szczerze, że choć ścięło mnie trochę to kiedyś tam się spodziewałem, że tak może być, bo moja mama jakieś 17 lat temu też miała kamienie i skończyło się operacją wycięcia pęcherzyka Ostatnio przeprowadzone USG (niestety, jako, że było to pisane odręcznie, 'pismem lekarskim' ciężko jest cokolwiek odczytać z wyniku badania) potwierdziło obecność złogu w pęcherzyku. Teraz się zastanawiam co z tym dalej zrobić: Oczywiście pierwszą rzeczą, jaka może każdemu przyjść (i mnie także) do głowy było - wyciąć. Problem polega na tym, że, oprócz mojej awersji do operacji jako takich, a narkozy w szczególności (brrrr... ;> ) ciężko mi jest się na nią zdecydować widząc mamę, która, jak wspomniałem naście lat temu była operowana, nie ma pęcherzyka, a jak czasem po tzw. uczenie 'błędzie dietetycznym' ma bóle to lepiej nie mówić jak to wygląda (nie chcę być obsceniczny, ale wycie, siódme poty, bladośc na twarzy to tylko co poniektóre objawy) W każdym bądź razie nawet mnie, który ma pęcherzyk z kamieniami, jak już boli to nie tak. W dodatku kiedyś, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu neurochirurg podczas mojej 'zastawkowej' kontroli powiedział, że niektórzy mają kamicę i żyją z nią do końca nawet o tym nie wiedząc, więc żeby się nie przejmować. Ja jednak z uwagi na coraz częstrze dolegliwości bólowe chyba się jednak przejmę i coś z tym zrobię. W związku z tym, że chciałbym jednak - i z uwagi na przykry przykład mamy i moją awersję szpitalno-operacyjną spróbowac jakoś uniknąć operacyjnej resekcji pęcherzyka bardzo zastanawia mnie: Czy jest jakaś metoda na usunięcie organu, bez pomocy ingerencji operacyjnej i wszystkich z tym związanych konsekwencji ? Da się coś na to poradzić ? Czytałem kiedyś o laparoskopii, ale podobno nie do każego przypadku się ona stosuje. Doszły do mnie również słuchy o możliwości rozbijania kamieni ultradźwiękami, ale czytałem że do kamicy pęcherzyka nie da się tej metody zastosować z uwagi na podobnież konieczność usunięcia całego pęcherzyka, a rozbicie pozostawi kamienie w pęcherzyku tyle, że rozbite.Planowałem spróbować ziołolecznictwa, ale moich poglądów i wiary w skuteczność nie będę cytował żeby nikogo nie obrazić.

Reasumując: Czy istnieje jakaś małoinwazyjna (ambulatoryjna najlepiej) metoda usunięcia złogu pęcherzyka, nie wymagająca operacyjnego leczenia wraz z przynależną do niego narkozą ?

Będę wdzięczny za każdą radę. Z góry serdecznie dziękuję.
--= cOOba =-- --= GG:975443 =--

PS. Oczywiście na 28 bm mam wyznaczoną wizytę u podonież dobrego gastrologa, ale zanim się jeszcze udam chciałem po prostu zapytać w poszukiwaniu ewentualnych dodatkowych, pomocniczych rad & sugestii. Przepraszam, że tak rozwlekle.

Re: Leczenie kamicy pęcherzyka żółciowego | Joanna Duszczyńska, 14-06-2004, 11:45

Użytkownik "cOOba" napisał w wiadomości news:caekmp$aqk$1 [at] news.onet.pl...
Reasumując: Czy istnieje jakaś małoinwazyjna (ambulatoryjna najlepiej) metoda usunięcia złogu pęcherzyka, nie wymagająca operacyjnego leczenia
wraz
z przynależną do niego narkozą ?
Czasem można usuwać endoskopem... Prawie takim samym jak się robi gastroskopię... Informację być może uzyskasz w Niepublicznym Zakładzie Zdrowotnym OLYMPUS Endoterapia sp. z o.o. ul. Brzeska 12 Warszawa tel. 513 81 67 lub 619 16 69. To jest prywatna klinika, ale rok temu na pewno mieli podpisaną umowę z kasą chorą, więc może teraz też mają... Zabieg jest w narkozie, ale bez krojenia - woreczek ma się dalej. W szpitalu przebywasz przez dobę.

Re: Leczenie kamicy pęcherzyka żółciowego | cOOba, 15-06-2004, 14:16

"Joanna Duszczyńska" news:cajktt$c4b$1 [at] news.onet.pl...

Czasem można usuwać endoskopem... Zabieg jest w narkozie, ale bez krojenia - woreczek ma się dalej. W
szpitalu
przebywasz przez dobę.
Witam serdecznie,

Dziękuję za odpowiedź i poradę. Nie chciałbym, aby zabrzmiało to, jako wybrzydzanie, ale czegoś nie bardzo rozumiem. Jeśli (wiem z własnego, dwukrotnego doświadczenia) gastroskopię przeprowadza się 'na żywca' i jest to podobne (tak przynajmniej zrozumiałem) do gastroskopii to w jakim celu w tym wypadku narkoza ? Nie chcę oczywiście przez to podważać wydanej opinii, ale wydaje mi się ona chyba nieco bezcelowa. Jeszcze dziwniejsza jest dla mnie dalsza obecność woreczka - o ile dobrze mnie informowano to poza metodą ultradźwiękową i rozbijaniem kamieni każda inna metoda kończy się resekcją woreczka w całości. Zastanawia mnie, czy nie jest to też trochę tak, że każdy przypadek może być rozpatrywany indywidualnie. Oczywiście, jak wspomniałem tak, czy inaczej nie zastąpi to, nawet, gdybym się zdecydował - wizyty gastrologicznej. Pytanie tylko, czy od tego specjalisty mógłbym uzyskać przydatne informacje n/t ewentualnej metody leczenia, czy też z tym zagadnieniem powinienem udać się raczej, jako dodatek do chirurga ?
--= cOOba =-- --= GG:975443 =--

Re: Leczenie kamicy pęcherzyka żółciowego | Joanna Duszczyńska, 16-06-2004, 15:08

Użytkownik "cOOba" napisał w wiadomości news:camiah$chp$1 [at] news.onet.pl...
"Joanna Duszczyńska" news:cajktt$c4b$1 [at] news.onet.pl...

szpitalu
Jeszcze dziwniejsza jest dla mnie dalsza obecność woreczka - o ile dobrze mnie informowano to poza metodą ultradźwiękową i rozbijaniem kamieni każda inna metoda kończy się resekcją woreczka w całości.
Tu się własnie rozkrusza kamienie i przesuwa dalej do przewodu pokarmowego, a potem sam je wydalasz w naturalny sposób... Informację na ten temat mam, bo mój tata miał taki zabieg... Ktoś tu na grupie pytał o przeszczep woreczka, więc chyba warto sprawdzić, czy można pozbyć się kamieni bez wycinania woreczka i na dodatek w dalszym ciągu cieszyć się smakiem golonki?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Kamica żółciowa Kamica żółciowa

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

Dieta z owoców egzotycznych Dieta z owoców egzotycznych

Zrób fortunę na zdrowym stylu życia Zrób fortunę na zdrowym stylu życia

Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych