Powiązane leki
(opisy)

Para Farm

Selen + Witamina E

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursocam (Acidum ursodeoxycholicum)

Clonazepamum (roztwór do wstrzykiwań) (Clonazepamum)

Xyzal (roztwór doustny) (Levocetirizini dihydrochloridum)

Lastet (roztwór do wstrzykiwań) (Etoposidum)

Gentamicin (roztwór) (Gentamicini sulfas)

Tagi

krawiec fenoksyetanol roztwor pies ethanol parac substancja prosba wielki nidecki

Fora dyskusyjne

CO TO ZA LEK (1)

Mrużenie oczu, dyskomfort (2)

Plastry oczyszczające DETOX PLUS - jak to działa? (17)

jaki dobry endokrynolog z świętokrzyskiego? (0)

czy to epilepsja? (4)

Zespół Kallmanna (0)

Prośba o krótką interpretacje wyników (3)

Wzrost (2)

Przetłumaczenie z łacińskiego (12)

bol glowy (0)

Wyniki badań (0)

Paracetamol-przedwakowanie (1)

poparzenie parą wodną (2)

Proszę o interpretację Holtera (2)

WCZESNE WYKRYWANIE CHORÓB. (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » WIELKA prosba o pomoc

WIELKA prosba o pomoc

, 28-04-1999, 10:15

Koledzy i kolezanki.

Byc moze niektorzy z Was odwiedzaja grupe pl.rec.akwarium, gdzie jestem stalym bywalcem, albowiem jestem zaawansowanym akwarysta. Niedawno Dr. Antychowicz (chyba najwiekszy autorytet w Polsce w zakresie chorob ryb) zdiagnozowal w moim glownym zbiorniku (na podstawie sekcji dostarczonej mu ryby) Ichtiofonoze (Ichtiosporidioze). Jest to ciezka choroba grzybicza narzadow wewnetrznych ryb, ktora moze zlikwidowac lata mojej pracy nad akwariami :(. Dr. Antychowicz niestety nie zna praktycznego leku do likwidacji Ichtiofonus hoferi, natomiast wspomnial, ze slyszal o zastosowaniach para-chlorofenyloksyetanolu.

Zrobilem research w Internecie, kontaktujac sie z paroma zaawnasowanymi akwarystami i przeszukujac WWW i faktycznie, co najmniej 4 inne zrodla podaja, ze jest to lek z powodzeniem wykorzystywany w likwidacji choroby w zbiorniku (a raczej jej bezobjawowej, nosicielskiej formy, jaka moze byc w nie wykazujacych przez wiele czasu objawow rybach). Jedno z takich zrodel to np. witryna ntri.tamuk.edu/cl...02/ich.html, gdzie opisano, co to jest I. hoferi i jak jest leczony.

I tu prosba do kolegow i kolezanek z pl.sci.chemia. Niestety apteki i wszelkie inne potencjalne zrodla na temat para-chlorofenyloksyetanolu milcza. Jedynie jeden z moich znajomych akwarystow (ktory byc moze tez jest na jednej z grup do ktorych crosspostuje te wiadomosc) powiedzial, ze sprobuje zdobyc odpowiednie skladniki do zsyntetyzowania tego leku. Jesli mielibyscie w jakikolwiek sposob dostep do para-chlorofenyloksyetanolu, bede bardzo wdzieczny o udostepnienie mi tej substancji (stosowana w przypadku moich ryb koncentracja, wedle www.hafro.is/cata...cuments.htm, to 0.4ml/l, a mam lacznie ok. 1000l wody w swoich 8 akwariach, czyli potrzebne by mi bylo ok. 400ml tej substancji, lecz wolalbym miec co najmniej dwa razy wiecej, aby miec mozliwosc ew. ponownego jej zastosowania), albowiem zagrozony jest praktycznie caly dorobek mojego hobby...

Do kolegow i kolezanek z pl.sci.medycyna i pl.sci.weterynaria zwracam sie, albowiem byc moze substancja ta jest stosowana w leczeniu jakichs chorob zwierzat wyzszych, a moze znaja jakies inne metody likwidacji grzybow z tej rodziny.

Z gory wielkie dzieki.

Tomasz Nidecki, Aquaria/Beetle/Macintosh fan TONID translators and interpreters, Warsaw, Poland www.tonid.com.pl, tel. +48 602 769877

Re: WIELKA prosba o pomoc | Mariusz Krawiec, 28-04-1999, 12:13

Tomasz Nidecki wrote:

Koledzy i kolezanki.

Byc moze niektorzy z Was odwiedzaja grupe pl.rec.akwarium, gdzie jestem stalym bywalcem, albowiem jestem zaawansowanym akwarysta. Niedawno Dr. Antychowicz (chyba najwiekszy autorytet w Polsce w zakresie chorob ryb) zdiagnozowal w moim glownym zbiorniku (na podstawie sekcji dostarczonej mu ryby) Ichtiofonoze (Ichtiosporidioze). Jest to ciezka choroba grzybicza narzadow wewnetrznych ryb, ktora moze zlikwidowac lata mojej pracy nad akwariami :(. Dr. Antychowicz niestety nie zna praktycznego leku do likwidacji Ichtiofonus hoferi, natomiast wspomnial, ze slyszal o zastosowaniach para-chlorofenyloksyetanolu.

Zrobilem research w Internecie, kontaktujac sie z paroma zaawnasowanymi akwarystami i przeszukujac WWW i faktycznie, co najmniej 4 inne zrodla podaja, ze jest to lek z powodzeniem wykorzystywany w likwidacji choroby w zbiorniku (a raczej jej bezobjawowej, nosicielskiej formy, jaka moze byc w nie wykazujacych przez wiele czasu objawow rybach). Jedno z takich zrodel to np. witryna ntri.tamuk.edu/cl...02/ich.html, gdzie opisano, co to jest I. hoferi i jak jest leczony.

I tu prosba do kolegow i kolezanek z pl.sci.chemia. Niestety apteki i wszelkie inne potencjalne zrodla na temat para-chlorofenyloksyetanolu milcza. Jedynie jeden z moich znajomych akwarystow (ktory byc moze tez jest na jednej z grup do ktorych crosspostuje te wiadomosc) powiedzial, ze sprobuje zdobyc odpowiednie skladniki do zsyntetyzowania tego leku. Jesli mielibyscie w jakikolwiek sposob dostep do para-chlorofenyloksyetanolu, bede bardzo wdzieczny o udostepnienie mi tej substancji (stosowana w przypadku moich ryb koncentracja, wedle www.hafro.is/cata...cuments.htm, to 0.4ml/l, a mam lacznie ok. 1000l wody w swoich 8 akwariach, czyli potrzebne by mi bylo ok. 400ml tej substancji, lecz wolalbym miec co najmniej dwa razy wiecej, aby miec mozliwosc ew. ponownego jej zastosowania), albowiem zagrozony jest praktycznie caly dorobek mojego hobby...

Do kolegow i kolezanek z pl.sci.medycyna i pl.sci.weterynaria zwracam sie, albowiem byc moze substancja ta jest stosowana w leczeniu jakichs chorob zwierzat wyzszych, a moze znaja jakies inne metody likwidacji grzybow z tej rodziny.

Z gory wielkie dzieki.

Tomasz Nidecki, Aquaria/Beetle/Macintosh fan TONID translators and interpreters, Warsaw, Poland www.tonid.com.pl, tel. +48 602 769877
Zlokalizowalem te substancje w katalogu firmy ICN Biomedicals Inc. Tel. 1-800-854-0530, fax 1-800-334-6999. Nr. cat. 202186 2-(p-chlorophenoxy)ethanol, cena $443.50 za 100g

Mariusz Krawiec

Re: WIELKA prosba o pomoc | Mariusz Krawiec, 28-04-1999, 12:25

Tomasz Nidecki wrote:

Koledzy i kolezanki.

Jesli mielibyscie w jakikolwiek sposob dostep do para-chlorofenyloksyetanolu, bede bardzo wdzieczny o udostepnienie mi tej substancji (stosowana w przypadku moich ryb koncentracja, wedle www.hafro.is/cata...cuments.htm, to 0.4ml/l, a mam lacznie ok. 1000l wody w swoich 8 akwariach, czyli potrzebne by mi bylo ok. 400ml tej substancji, lecz wolalbym miec co najmniej dwa razy wiecej, aby miec mozliwosc ew. ponownego jej zastosowania), albowiem zagrozony jest praktycznie caly dorobek mojego hobby...

Czy jestes pewny, ze to stezenie nie jest zbyt duze ? Nie znam sie na rybkach, ale obawiam sie, ze mozesz wytepic rybki razem z grzybem...

Mariusz Krawiec

Re: WIELKA prosba o pomoc | drcbdl, 28-04-1999, 15:41

Mariusz Krawiec wrote: Zlokalizowalem te substancje w katalogu firmy ICN Biomedicals Inc.

Tel. 1-800-854-0530, fax 1-800-334-6999. Nr. cat. 202186 2-(p-chlorophenoxy)ethanol, cena $443.50 za 100g

Mariusz Krawiec
Znalazlem Lancaster cat # 2-(4-chlorophenoxy)ethanol 98% strona 442 (Catalog1997-99) 5g 14.9$ 25g 64.6$

1-800-238-2324 Troche smieszne podawanie tego telefonu bo i tak z Polski on nie dziala tylko na terenie US Przemek

Re: WIELKA prosba o pomoc | drcbdl, 28-04-1999, 15:46

Tomasz Nidecki wrote:

BTW jestem mocno skonfudowany - czy 2-(p-chlorophenoxy)ethanol to para-chlorofenoksyetanol,
Powyzsze nazwy to jeden zwiazek Cl-C6H4-O-CH2-CH2-OH

Chlor w pozycji para do drugiego podstawnika

czy 2-fenoksyetanol? (ksiazka Antychowicza i inne zrodla twierdza, ze to dwie inne substancje)...

A 2-fenoxy ethanol to inny zwiazek. Tak jakby z poprzedniego usunac chlor

C6H5-O-CH2-CH2-OH

Re: WIELKA prosba o pomoc | drcbdl, 28-04-1999, 15:47

Tomasz Nidecki wrote:

BTW jestem mocno skonfudowany - czy 2-(p-chlorophenoxy)ethanol to para-chlorofenoksyetanol,
Powyzsze nazwy to jeden zwiazek Cl-C6H4-O-CH2-CH2-OH

Chlor w pozycji para do drugiego podstawnika

czy 2-fenoksyetanol? (ksiazka Antychowicza i inne zrodla twierdza, ze to dwie inne substancje)...
A 2-fenoxy ethanol to inny zwiazek. Tak jakby z poprzedniego usunac chlor

C6H5-O-CH2-CH2-OH

Uklony Przemek

Re: WIELKA prosba o pomoc | Mariusz Krawiec, 28-04-1999, 16:42

Tomasz Nidecki wrote:

Mariusz Krawiec wrote:

Wielkie dzieki! Tylko ta cena!!! :(((
Rzeczywiscie drogo. Nawet jak na tutejsze warunki. Ale znalazlem inna firme (Lancaster tel. 1-800-238-2324 lub 1-603-889-3306, z Polski ten pierwszy numer nie bedzie dzialal), ktora sprzedaje to za $56 za 25g czyli mniej wiecej 2 razy taniej.

No i skoro ja mam dawke w ml na l, to jak to odniesc do wagi suchej substancji? :((

Ta substancja ma gestosc mniej wiecej 1.25g/cm^3 wiec 1g ~ 0.8 ml

BTW jestem mocno skonfudowany - czy 2-(p-chlorophenoxy)ethanol to para-chlorofenoksyetanol, czy 2-fenoksyetanol? (ksiazka Antychowicza i inne zrodla twierdza, ze to dwie inne substancje)...

2-fenoksyetanol to jest co innego niz 2-(4-chlorofenoksy)etanol Roznia sie atomem chloru w pozycji 4 (para) w pierscieniu benzenowym. Jest calkiem mozliwe, ze obydwie substancje wykazuja dzialanie grzybobojcze. Jesli masz wybor to zastosuj 2-fenoksyetanol, bo jest znacznie tanszy. Lancaster sprzedaje go za $6.10 za 100g a Aldrich za $7.15 za 100g lub $19.40 za 500g

Mariusz Krawiec

Re: WIELKA prosba o pomoc | Mariusz Krawiec, 28-04-1999, 16:48

Tomasz Nidecki wrote:

Mariusz Krawiec wrote:

Jedyne zrodla jakie mam podaja nastepujace dane:

strona www.hafro.is/cata...cuments.htm podaje (w odniesieniu do 1-hydroxy-2-phenoxyetane czyli 2-phenoxy-ethanol): Typical concentrations: Salmonids 0.2-0.4 ml / l Cyprinids 0.3-0.8 ml / l Cichlids, 0.4 ml / l Characids, Catfishes 0.4-0.8 ml / l Eels 0.8-1.0 ml / l
2-fenoksyetanol ma gestosc okolo 1.1g/cm^3, czyli z powyzszych wskazowek rzeczywiscie wynika, ze musisz miec okolo 400ml czyli 440g na 1000l wody. Tylko czy te informacje sa rzetelne ?

W zbiornikach mam praktycznie jedynie pielegnicowate (cichlids), sumy (catfishes) i kasaczowate (characids). W jednym zbiorniku tylko Cyprinids. Poza tym pisza: Drawbacks: - Irritations of epithelial tissues - Little margin between induction and toxicity in salmonids Toxicity - Damages the liver and kidney at subletal doses in mammals, and possibly in fish - Acute toxicity in some species

Strona ntri.tamuk.edu/cl...02/ich.html sugeruje dodanie 1 ml "para-chloro-phenoxethol" do 1 l wody a nastepnie dodawanie 50 ml na litr przez 24 godziny po trochu (ile to wychodzi??? pogmatwalem sie w obliczeniach :((( )

Przygotowany w ten sposob litr rozcienczonego roztworu wystarczy ci na 20l wody, wiec na 1000l potrzebujesz 50l roztworu, czyli tylko 50ml p-chlorofenoksyetanolu. Byc moze 2-fenoksyetanol dziala mniej skutecznie i dlatego jego stezenie musi byc niemal 10-krotnie wieksze. Nie wiem, nie znam sie na grzybach, tzn. znam sie troche ale na takich co rosna w lesie :-)

Znajomy z alt.aquaria podaje - 1% phenoxytol solution, 50cc per 4 liters of water.

to z kolei odpowiada mniej wiecej 0.1-0.12 ml/l, czyli kilkakrotnie mniejsze stezenie niz podane w tabelce na poczatku

Inny znajomy (wedle ksiazki Axelroda i Schultza) - Use 1 ml phenoxethol in 1 liter of distilled water (making a .1% solution.) Add 190 ml per gallon gradually over 24 hours, expose for 100 hours. Para-chlorophenoxethol works even faster.

tutaj koncowe stezenie czynnej substancji bedzie zaledwie 0.04-0.05 ml/l, wiec niemal 10-krotnie mniejsze niz w tabelce.

ksiazka Antychowicza - 1% roztwor macierzysty (2-fenoksyetanol) i dodanie 10-20ml roztworu macierzystego do 1l wody. W przypadku zastosowania para-chlorofenoksyetanolu 500mg/l wody.

tutaj stezenie bedzie 0.01-0.02% czyli 0.1-0.2 ml/l dla 2-fenoksyetanolu

Ja sie totalnie pogubilem :( A Ty? Jeszcze te roztwory macierzyste (ja, informatyk i dziennikarz, z chemia nie mialem od szkoly sredniej nic wspolnego :(((...)...

BTW co to jest za srodek??? Do czego on jest normalnie uzywany?

Nie wiem. Prawdopodobnie ma dzialanie grzybobojcze. Widocznie rybki znosza go lepiej niz inne bardziej drastyczne srodki.

Chyba najlepiej zrobisz jesli wybierzesz zrodlo informacji, do ktorego masz najwieksze zaufanie i zastosujesz kuracje na testowej populacji. Wiem, ze to co mowie, jest trywialne, ale naprawde nie wiem co ci poradzic. Te substancje sa niewatpliwie toksyczne, wiec przedawkowania rybki nie wytrzymaja. Jesli dasz zbyt rozcienczony roztwor, to z kolei moze nie zadzialac. Mam nadzieje, ze uda ci sie trafic w "zloty srodek".

Mariusz

Re: WIELKA prosba o pomoc | , 28-04-1999, 19:53

Mariusz Krawiec wrote:

Zlokalizowalem te substancje w katalogu firmy ICN Biomedicals Inc. Tel. 1-800-854-0530, fax 1-800-334-6999. Nr. cat. 202186 2-(p-chlorophenoxy)ethanol, cena $443.50 za 100g
Wielkie dzieki! Tylko ta cena!!! :((( No i skoro ja mam dawke w ml na l, to jak to odniesc do wagi suchej substancji? :((

BTW jestem mocno skonfudowany - czy 2-(p-chlorophenoxy)ethanol to para-chlorofenoksyetanol, czy 2-fenoksyetanol? (ksiazka Antychowicza i inne zrodla twierdza, ze to dwie inne substancje)...

Re: WIELKA prosba o pomoc | , 28-04-1999, 19:53

Mariusz Krawiec wrote:

Czy jestes pewny, ze to stezenie nie jest zbyt duze ? Nie znam sie na rybkach, ale obawiam sie, ze mozesz wytepic rybki razem z grzybem...
Jedyne zrodla jakie mam podaja nastepujace dane:

strona www.hafro.is/cata...cuments.htm podaje (w odniesieniu do 1-hydroxy-2-phenoxyetane czyli 2-phenoxy-ethanol): Typical concentrations: Salmonids 0.2-0.4 ml / l Cyprinids 0.3-0.8 ml / l Cichlids, 0.4 ml / l Characids, Catfishes 0.4-0.8 ml / l Eels 0.8-1.0 ml / l W zbiornikach mam praktycznie jedynie pielegnicowate (cichlids), sumy (catfishes) i kasaczowate (characids). W jednym zbiorniku tylko Cyprinids. Poza tym pisza: Drawbacks: - Irritations of epithelial tissues - Little margin between induction and toxicity in salmonids Toxicity - Damages the liver and kidney at subletal doses in mammals, and possibly in fish - Acute toxicity in some species

Strona ntri.tamuk.edu/cl...02/ich.html sugeruje dodanie 1 ml "para-chloro-phenoxethol" do 1 l wody a nastepnie dodawanie 50 ml na litr przez 24 godziny po trochu (ile to wychodzi??? pogmatwalem sie w obliczeniach :((( )

Znajomy z alt.aquaria podaje - 1% phenoxytol solution, 50cc per 4 liters of water.

Inny znajomy (wedle ksiazki Axelroda i Schultza) - Use 1 ml phenoxethol in 1 liter of distilled water (making a .1% solution.) Add 190 ml per gallon gradually over 24 hours, expose for 100 hours. Para-chlorophenoxethol works even faster.

ksiazka Antychowicza - 1% roztwor macierzysty (2-fenoksyetanol) i dodanie 10-20ml roztworu macierzystego do 1l wody. W przypadku zastosowania para-chlorofenoksyetanolu 500mg/l wody.

Ja sie totalnie pogubilem :( A Ty? Jeszcze te roztwory macierzyste (ja, informatyk i dziennikarz, z chemia nie mialem od szkoly sredniej nic wspolnego :(((...)...

BTW co to jest za srodek??? Do czego on jest normalnie uzywany?

Re: WIELKA prosba o pomoc | , 29-04-1999, 01:36

Mariusz Krawiec wrote:

Rzeczywiscie drogo. Nawet jak na tutejsze warunki. Ale znalazlem inna firme (Lancaster tel. 1-800-238-2324 lub 1-603-889-3306, z Polski ten pierwszy numer nie bedzie dzialal), ktora sprzedaje to za $56 za 25g czyli mniej wiecej 2 razy taniej.
Musze jeszcze dokladnie wyliczyc, ile bedzie mi tego potrzebne, a z tym mam klopoty (vide inny post). Swoja droga z pomoca jednego z kolegow z tej grupy udalo mi sie znalezc dystrybutora 2-fenoksyetanolu w Poznaniu! Placowka SIGMA-Aldrich, wiec jest to jedna z firm, o ktorej wspomniales! Musze sie jutro dowiedziec (bo dzis bylo za pozno kiedy zadzwonilem) czy maja tez para-chlorofenoksyetanol)

2-fenoksyetanol to jest co innego niz 2-(4-chlorofenoksy)etanol Roznia sie atomem chloru w pozycji 4 (para) w pierscieniu benzenowym.
To dla mnie czarna magia, ale wazne, ze to co innego :)

Jest calkiem mozliwe, ze obydwie substancje wykazuja dzialanie grzybobojcze.
Tak przynajmniej twierdza wszelkie znane mi pozycje.

Jesli masz wybor to zastosuj 2-fenoksyetanol, bo jest znacznie tanszy.
Za to para-chlorofenoksyetanol jest podobno znacznie bardziej skuteczny :(...

Lancaster sprzedaje go za $6.10 za 100g a Aldrich za $7.15 za 100g lub $19.40 za 500g
Wow, roznica jest rzeczywiscie ogromna!

Pies do wziecia | Andrzej Sykula, 29-04-1999, 17:30

Moze ktos zna kogos z Lublina lub okolic kto wzialby malego psa wielkosci jamnika (biala w czarne laty suka wyglada na mloda, chyba miala szczeniaki). Pies jest przyjaznie nastawiony (moze ktos go wyrzucil jak zobaczyl ze bedzie miala male), mieszka w krzakach na lace i chyba pilnuje zdechlego szczeniaka. Najlepsza wg mnie bylaby najlepiej starsza osoba z uwagi na to ze posiadanie takiego psa nie jest zbyt klopotliwe. pozdrawiam Andrzej

Re: Pies do wziecia | Buraq, 30-04-1999, 04:14

Moze ktos zna kogos z Lublina lub okolic kto wzialby malego psa wielkosci jamnika (biala w czarne laty suka wyglada na mloda, chyba miala szczeniaki). Pies jest przyjaznie nastawiony (moze ktos go wyrzucil jak zobaczyl ze bedzie miala male), mieszka w krzakach na lace i chyba pilnuje zdechlego szczeniaka. Najlepsza wg mnie bylaby najlepiej starsza osoba z uwagi na to ze posiadanie takiego psa nie jest zbyt klopotliwe. pozdrawiam Andrzej
Ja moge wziasc, na eksperymenty. Chce wreszcie zbadac co jest bardziej toksyczne: HCN czy H2S. Pisz na priv. :-)

-- Pozdrawiam. "Now I become death, the destroyer of... the worlds"

Re: Pies do wziecia | , 30-04-1999, 09:57

Buraq wrote:

Ja moge wziasc, na eksperymenty. Chce wreszcie zbadac co jest bardziej toksyczne: HCN czy H2S. Pisz na priv. :-)

Pozdrawiam. "Now I become death, the destroyer of... the worlds"
-- A czy ja moglbym wziasc Cie na eksperymenty? Zasnanawiam sie co bardziej boli zlamana reka czy wybite zeby :>

Zbigniew S. Borowiec
Archiwum listy dyskusyjnej pl-sci-medycyna www.newsgate.gliw...i-medycyna/

Re: Pies do wziecia | Ela Nosal, 30-04-1999, 15:46

B

Wiesz co kolego , naprawde jestes burakiem i to takim z samego dna

A testy zrob na sobie

Przynajmniej swiat nie straci nic cennego,jak sie okaze cos bardziej toksycznym niz powinno.

Powodzenia w testowaniu i ....

chyba nie do zobaczenia

Ela

Re: WIELKA prosba o pomoc | Krzysztof Świerczek, 03-05-1999, 12:50

Mam do sprzedania 500 ccm 2-fenoksyetanolu. Jak chcesz moge Ci zsyntezowac 2-(p-chlorofenoksy)etanol. Jezeli oferta Cie interesuje pisz na priva. Krzysiek

Re: WIELKA prosba o pomoc | Krzysztof Świerczek, 03-05-1999, 12:53

Mam do sprzedania 500 ccm 2-fenoksyetanolu. Jak chcesz moge Ci zsyntezowac 2-(p-chlorofenoksy)etanol. Jezeli oferta Cie interesuje pisz na priva. Krzysiek

Re: Pies do wziecia | Mirek Dworniczak, 04-05-1999, 14:10

Ela Nosal wrote:
Wiesz co kolego , naprawde jestes burakiem i to takim z samego dna

A testy zrob na sobie

Przynajmniej swiat nie straci nic cennego,jak sie okaze cos bardziej toksycznym niz powinno.

chyba nie do zobaczenia

Elu - nic dodac nic podzielic... mam dokladnie takie samo zdanie. Obawiam sie, ze zbyt dlugie przesiadywanie przed monitorem niektorym zzera rozum, ze o sercu juz nie wspomne.

Mirek

Re: Pies do wziecia | Alf'Red, 04-05-1999, 21:27

Mirek Dworniczak napisał(a) w wiadomości:
Elu - nic dodac nic podzielic... mam dokladnie takie samo zdanie. Obawiam sie, ze zbyt dlugie przesiadywanie przed monitorem niektorym zzera rozum, ze o sercu juz nie wspomne.

Mam taka mala nadzieje, ze tekst Buraqa byl tylko niesmacznym zartem. Z drugiej strony przyjemnie zobaczyc, ze pojawia sie w naszym spoleczenstwie opor wobec znecania sie nad zwierzetami. Jednak z moich obserwacji to jeszcze nie wystarczy.

A swoja droga, to nie powinno byc KCN - nie mialem jeszcze toksykologii?

Re: Pies do wziecia | Grzegorz Mazur, 04-05-1999, 22:22

Alf'Red wrote in message ...
A swoja droga, to nie powinno byc KCN - nie mialem jeszcze toksykologii?
KCN - cyjanek potasu. HCN - kwas cyjanowodorowy. Oba trujące, tylko KCN to sól (czyli może być w proszku, bo HCN chyba raczej nie, a przynajmniej nie w STP), więc można np. dosypać komuś do herbaty... ;)))

Co do pieska - jakieś tam Buraqi mają chyba kiepskie żarty... Proponuję pl.humor.żałosne...

-- "(A)bort, (R)etry, (I)nfluence with large hammer?" "In a long run we are all dead" - Keynesian economists ======================================== Grzegorz Mazur Remove "NOSPAM" form my reply adress or use the address below: Usun "NOSPAM" z adresu albo pisz na ponizszy: gregu [at] bart.nl

Re: Pies do wziecia | , 04-05-1999, 23:42

W artykule , agent(ka) Ela.Nosal [at] wind.pl zeznał(a):

B Wiesz co kolego , naprawde jestes burakiem i to takim z samego dna

A testy zrob na sobie

Powiedziałbym wręcz iż świat zyskałby na tym.

chyba nie do zobaczenia
/me także tak myśli.

Piotr Gogolewski -{ Serwis "Docent OnLine" www.chemia.px.pl }- -{**}-{ Geek Code i klucz PGP: finger docent [at] panoramix.net,pl }-{**}- -{ Każdy chemik kocha C2H5OH }-

Re: Pies do wziecia | Buraq, 05-05-1999, 05:09

Dobra ludzie, przepraszam. Troche przesadzilem. Nie mialem oczywiscie na mysli robic cokolwiek zlego jakimkolwiek zwierzakom. Przepraszam. Skruszony Buraq.

-- Pozdrawiam. "Now I become death, the destroyer of... the worlds" Piotr Gogolewski wrote in message ...

Re: Pies do wziecia | Michal Sobkowski, 05-05-1999, 12:10

Alf'Red wrote: ....
Mam taka mala nadzieje, ze tekst Buraqa byl tylko niesmacznym zartem. Z drugiej strony przyjemnie zobaczyc, ze pojawia sie w naszym spoleczenstwie opor wobec znecania sie nad zwierzetami. Jednak z moich obserwacji to jeszcze nie wystarczy.
Na pl.sci.chemia właśnie na jednym z wątków toczyła się dyskusja nt. toksycznych właściwości HCN i H2S. Wtedy pojawił się ten post o psie. Odpowiedź Buraka nie były zbyt szczęśliwa, ale pokazuje przynajmniej, jakim bezsensem jest wysyłanie ogłoszeń na przypadkowe grupy. Michał

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Michał Sobkowski mailto:msob [at] ibch.poznan.pl Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, Poznań www.agh.edu.pl/ogonki/nc4_x.html

Re: Pies do wziecia | B.R, 05-05-1999, 20:48

Ja moge wziasc, na eksperymenty. Chce wreszcie zbadac co jest bardziej toksyczne: HCN czy H2S. Pisz na priv.
W takim razie potrzebujesz min. 2 psow bo eksperyment nie wyjdzie Pozdrawiam BR

Re: Pies do wziecia | Buraq, 06-05-1999, 05:18

OK, proponuje zakonczyc juz tez watek, rozpoczety moim niefortunnym Re: .

Re: Pies do wziecia | Grzegorz Szyszlo, 06-05-1999, 21:18

B.R wrote:
co? syntezujecie dwupsian kociny?

/=================================== oOOo W temperaturze zera | avalon.wbc.lublin.pl/~znik/ ===__/== bezwzglednego swiatlo | Grzegorz Szyszlo mailto:znik [at] wbc.lublin.pl | zmienia postac ==============================================/ alotropowa (by Znik)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak żyć z neurotycznym psem Jak żyć z neurotycznym psem

Wielki leksykon leków Wielki leksykon leków

Wielka interna Pulmonologia część 1 Wielka interna Pulmonologia część 1

Wielka księga ziół polskich Wielka księga ziół polskich

Toksykologia żywności. Przewodnik do ćwiczeń Toksykologia żywności. Przewodnik do ćwiczeń