Powiązane leki
(opisy)

Herbapurif

ProLady Detoksykacja

Ziołowe oczyszczanie Detox

Dr Kac

Gynazol (Butaconazoli nitras)

Halset (Cetylpyridini chloridum)

Pimafucin (globulki dopochwowe) (Natamycinum)

Diarrheel S

Petroselin

Enterosol (Achillea millefolium, Chelidonium majus, Quercus sp., Salix purpurea, Salvia officinalis, Thymus vulgaris)

Tagi

buzia grzyb alkohol organizm candida zapach kuracja jelito przyjemny zoladek

Fora dyskusyjne

zobacz Nieprzyjemny zapach z buzi dziecka- czy to refluks? (18)

zobacz Nieprzyjemny oddech (1)

zobacz Skuteczności leków na (grzyb) Candida (9)

zobacz do wszystkich (1)

zobacz biały nalot na języku i nieprzyjemny zapach (4)

zobacz Problem z penisem (zapach) (2)

zobacz Wyniki badań (13)

zobacz grzyb w organizmie (1)

zobacz Candida albicans w jelicie (0)

zobacz Candida albicans i Candida spp w jamie ustnej (5)

zobacz Jakie badania na sprawdznie stanu zdrowia ? (8)

zobacz Dziwny zapach z buzi. (1)

zobacz dziwne bóle i nie przyjemny zapach (23)

zobacz Biały nalot na języku i nie przyjemny zapach z ust. (4)

zobacz Candida-co jeszcze moge zrobic? (8)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Nieprzyjemny zapach z buzi!

Nieprzyjemny zapach z buzi!

Mateusz, 20-06-2004, 16:59

Mam zdrowe zęby, a mimo to nieprzyjemny zapach z buzi. Jak temu można zaradzić? Myśle że to prosto z żołądka POTRZEBUJE POMOCY!!!!!!!!!!!!!!

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Marek Bieniek, 20-06-2004, 19:01

On 20 Jun 2004 16:59:14 +0200, Mateusz wrote:

Mam zdrowe zęby, a mimo to nieprzyjemny zapach z buzi. Jak temu można zaradzić? Myśle że to prosto z żołądka POTRZEBUJE POMOCY!!!!!!!!!!!!!!
Bardzo ciekawa koncepcja:)

Możesz mieć zdrowe zęby, a mimo to mieć dziąsła w nienajlepszym stanie, co może dawać podkrwawianie i nieprzyjemny zapach z ust.

Poradź się stomatologa.

A do tego czasu może wypróbuj pastę do zębów o nazwie "AJONA"- mam bardzo dobre własne doświadczenia z tym specyfikiem:) Koniecznie przeczytaj dokładnie ulotkę.

m. (nie stomatolog:) )
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na onet pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Marek Bieniek, 20-06-2004, 19:52

On Sun, 20 Jun 2004 18:33:53 +0200, taki_tam_user wrote:

Myślę, że równie słuszna jak Twoja :)
Owszem, są jednostki chorobowe, dotyczące brzucha nawet, w których objawem jest foetor ex ore. Ale o ile pamiętam żadna z nich nie dotyczy żołądka jako takiego (oczywiście mogę się mylić).

m. (nie internista :) )
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na onet pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | taki_tam_user, 20-06-2004, 20:33

zaradzić?
Bardzo ciekawa koncepcja:)
Myślę, że równie słuszna jak Twoja :) Dlatego oprócz wizyty u stomatologa proponuję odciążyć trochę żołądek poprzez rozsądne jedzenie (więcej warzyw i owoców niż mięsa, jak najmniej chipsów, hamburgerów, gazowanych napojów i słodyczy, przynajmniej 2 litry wody dziennie w małych porcjach)

Pozdr!

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Marek Bieniek, 21-06-2004, 00:14

On Sun, 20 Jun 2004 23:09:33 +0200, teofils_master wrote:

gdzie takowej szukac? w aptekach? i jak jej cena? mam nadzieje, ze przyzwoita :)
O ile wiem wyłacznie w aptekach; cena - kilkanaście złotych za tubkę ok. 25 ml; na jedno użycie wystarcza ilość pasty wielkości łebka zapałki. Bardzo ekonomiczna pasta, świetna na wyjazdy:)

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na onet pl) Zadziwiające jest, że mało dokształcający sie lekarz może praktykować medycynę, nie dziwi jednak, że robi to źle /Sir William Osler/

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Marek Bieniek, 21-06-2004, 00:29

On Sun, 20 Jun 2004 23:21:54 +0200, teofils_master wrote:

na recepte? czy normalnie dostane?
Normalnie, to zwykła pasta:)

musze cos zrobic z tym zapachem, bo mnie "troszke" denerwuje... kupilem sobie tez szczoteczke do czyszczenia jezyka? moze pomoc, czy to jakis marketing tylko? kosztuje 20zl...:/
Nie wiem, czy Tobie pomoże. Ja używam w miarę potrzeby i jestem całkiem zadowolony z wyników.

Na pewno nie jest to panaceum.

m.

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | teofils_master, 21-06-2004, 01:09

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości news:yfkafrvbggjb.dlg [at] always.coca.cola...
On 20 Jun 2004 16:59:14 +0200, Mateusz wrote:
A do tego czasu może wypróbuj pastę do zębów o nazwie "AJONA"- mam
gdzie takowej szukac? w aptekach? i jak jej cena? mam nadzieje, ze przyzwoita :) a tak w ogole to mam podobny problem, rano niezbyt przyjemnie pachnie mi z ust :/ czy problemem bedzie dieta? jadam duzo, tlusto, czesto i niezdrowo...no i czasami tez pozna pora...tak kolo 23.00, czy zmiana trybu zywienia moze pomoc? pozdro

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | teofils_master, 21-06-2004, 01:10

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości

przepraszam ze na priv, zle wyslalem... pozdro

teofils_master

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | safanduaal, 21-06-2004, 01:21

podczepiam sie pod pytanie. Mam ten sam problem. Prowadze podobny tryb zycia stosujac podobna diete :-)

Pozdrawiam.

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | teofils_master, 21-06-2004, 01:21

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości news:1gz5nh85oeqfs$.dlg [at] always.coca.cola...
On Sun, 20 Jun 2004 23:09:33 +0200, teofils_master wrote:

O ile wiem wyłacznie w aptekach; cena - kilkanaście złotych za tubkę ok. 25 ml; na jedno użycie wystarcza ilość pasty wielkości łebka zapałki. Bardzo ekonomiczna pasta, świetna na wyjazdy:)

na recepte? czy normalnie dostane? musze cos zrobic z tym zapachem, bo mnie "troszke" denerwuje... kupilem sobie tez szczoteczke do czyszczenia jezyka? moze pomoc, czy to jakis marketing tylko? kosztuje 20zl...:/ pozdro

PS. sorka ze tak spamuje - najpierw wyslalem Ci na skrzynke maila ktorego mialem wyslac na grupe, a pozniej maila z przeprosinami, ktorego mialem wsylac do Ciebie wyslalem do wszystkich :)

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Iwon(k)a, 21-06-2004, 10:05

"Marek Bieniek" wrote in message news:12w69vfbccq0m$.dlg [at] always.coca.cola...

Owszem, są jednostki chorobowe, dotyczące brzucha nawet, w których objawem jest foetor ex ore. Ale o ile pamiętam żadna z nich nie dotyczy żołądka jako takiego (oczywiście mogę się mylić).
a reflux??

iwon(k)a

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | taki_tam_user, 21-06-2004, 12:44

czy problemem bedzie dieta? jadam duzo, tlusto, czesto i niezdrowo...no i czasami tez pozna pora...tak kolo 23.00, czy zmiana trybu zywienia moze pomoc? pozdro
Ja jednak obstawał bym TEŻ przy powyższym - czyli tym, że przyczyną przykrego oddechu mogą być problemy trawienne. Tak jak napisałem w pierwszym mailu: 1) przede wszystkim zdrowe, lekko strawne jedzonko: warzywa, owoce, kasze, ryż 2) mięso i inne tłuste rzeczy nie częściej niż raz w tygodniu 3) jak najmniej papierosów, alkoholu, chipsów, bardzo ostrych sztucznych rzeczy, fastfoodów i gazowanych słodkich napojów 4) przynajmniej 2 litry świeżej wody pitej małymi łyczkami w ciągu dnia 5) wieczorem bez cherbaty, kawy i posiłki tylko lekkie a na 1-2h przed snem najlepiej nic nie jeść.

Pozdr!

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | teofils_master, 21-06-2004, 12:46

Użytkownik "taki_tam_user" napisał w wiadomości news:cb6758$e31$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

Tak jak napisałem w pierwszym mailu:

dzieki za rady, sprobuje sie zastosowac :) ale nie wiem czy wytrzymie dluzej niz tydzien :P bedzie ciezko, ale bez poswiecenia przeciez niczego sie nie osiagnie :) pozdrawiam

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Piotr, 21-06-2004, 13:11

i
Ja jednak obstawał bym TEŻ przy powyższym - czyli tym, że przyczyną przykrego oddechu mogą być problemy trawienne. Tak jak napisałem w
pierwszym
mailu: 1) przede wszystkim zdrowe, lekko strawne jedzonko: warzywa, owoce, kasze, ryż 2) mięso i inne tłuste rzeczy nie częściej niż raz w tygodniu 3) jak najmniej papierosów, alkoholu, chipsów, bardzo ostrych sztucznych rzeczy, fastfoodów i gazowanych słodkich napojów 4) przynajmniej 2 litry świeżej wody pitej małymi łyczkami w ciągu dnia 5) wieczorem bez cherbaty, kawy i posiłki tylko lekkie a na 1-2h przed
snem
najlepiej nic nie jeść.

Pozdr!

oczywicie przyczyn może być dużo, zaburzenia trawienia też, ale wiele wiele innych. Mylę że bez ogldania się nie obejdzie Piotr

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Marek Bieniek, 21-06-2004, 16:27

On Mon, 21 Jun 2004 08:05:13 -0500, Iwon(k)a wrote:

a reflux??
Mógłbym się czepiać i pisać, że nie piszesz jaki refluks (bo refluksów ci dostatek w człowieku - choćby pęcherzowo-moczowodowy), jak rownież przytaczać różne cytaty z książek, ale nie będę, bo - jak już pisałem - na brzuchu znam się o tyle o ile, bo się nim nie zajmuję. Nie uczono mnie o niczym takim (znaczy nieprzyjemnym zapachu z ust jako objawie choroby żołądka), a jeśli nawet uczono, to pewnie zapomniałem. Proszę mnie za to bardzo nie poniewierać:)

A pastę do zębów nadal polecam:)

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na onet pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Marek Bieniek, 21-06-2004, 16:42

On Mon, 21 Jun 2004 15:25:34 +0200, quirky wrote:

to jak w tej bajce: za 7gorami, rzekami, kamykami, stodolami, truskawkami....

;) nie moglam sie oprzec
:) Bo tu taki ktoś jeden podpisuje się (nie lekarz) i mi się skojarzyło:)

m.

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | quirky, 21-06-2004, 17:25

m. (nie stomatolog:) ) m. (nie internista :) )
to jak w tej bajce: za 7gorami, rzekami, kamykami, stodolami, truskawkami....

;) nie moglam sie oprzec

quirky

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | A., 21-06-2004, 18:11

Marek Bieniek wrote:

On Mon, 21 Jun 2004 08:05:13 -0500, Iwon(k)a wrote:

Mógłbym się czepiać i pisać, że nie piszesz jaki refluks (bo refluksów ci dostatek w człowieku - choćby pęcherzowo-moczowodowy), jak rownież przytaczać różne cytaty z książek, ale nie będę, bo - jak już pisałem - na brzuchu znam się o tyle o ile, bo się nim nie zajmuję. Nie uczono mnie o niczym takim (znaczy nieprzyjemnym zapachu z ust jako objawie choroby żołądka), a jeśli nawet uczono, to pewnie zapomniałem. Proszę mnie za to bardzo nie poniewierać:)

A pastę do zębów nadal polecam:)
mozna sprobowac z kefirem i witamina B6 - w archiwum tej grupy znalazlam taka 'kuracje' na nieprzyjemny zapach z ust.

Pozdrawiam,
A. Arguing with people on the Usenet is like competing in the Special Olympics. Even if you win, you're still a retard. -- Kenny McCormack on comp.editors.

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Marek Bieniek, 21-06-2004, 18:43

On Mon, 21 Jun 2004 17:35:27 +0200, quirky wrote:

ale juz koniec zartow, bo wedlug nowego opisu grupy - to co teraz robie jest zabronione :) - tez nie moglam sie oprzec hahaha :)
Dlaczego, na litość??? Wymień mi miejsce, gdzie jest napisane, że nie lekarz nie może tu pisac?

A jeśli masz na myśli dyskusje nie związane z tematem grupy - to zauważ, że w nowym opisie zabronione są takowe, o ile się przedłużają:)

I żeby nie przeciągać struny więcej na razie nie napiszę:)

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na onet pl) Zadziwiające jest, że mało dokształcający sie lekarz może praktykować medycynę, nie dziwi jednak, że robi to źle /Sir William Osler/

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Cloudic, 21-06-2004, 18:55

Użytkownik "Mateusz" napisał w wiadomości news:04c1.0000218b.40d5a641 [at] newsgate.onet.pl...
Mam zdrowe zęby, a mimo to nieprzyjemny zapach z buzi.
Mój mąż też to przerabiał. Porady jakie dostał na grupie psm nie bardzo zdały egzamin. W końcu prawie na siłę pognałam chłopa do lekarza ;).

Lekarz zasugerował, że to jednak jakieś przyczyny jelitowo - żołądkowe i przepisał lek, który faktycznie przyniósł efekt. Od tego czasu - 10 miesięcy - sprawa przykrego zapachu z ust już nie wróciła.

Jak tylko przypomnę sobie nazwę tego leku to napiszę. Słyszałam że pomaga stosowanie zwykłego środka osłonowego, jakim jest Lacidofil, bądź pochodne.

- cloudic -

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | quirky, 21-06-2004, 19:35

:) Bo tu taki ktoś jeden podpisuje się (nie lekarz) i mi się skojarzyło:)
hahhaha no wiesz musze sie zabezpieczyc niech moi "pacjenci" maja swiadomosc, ze rad udziela im np: ekonomistka :) ale juz koniec zartow, bo wedlug nowego opisu grupy - to co teraz robie jest zabronione :) - tez nie moglam sie oprzec hahaha :)

pozdrawiam q

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | teofils_master, 21-06-2004, 20:01

Użytkownik "A." napisał w wiadomości news:40d6ec73$0$25280$9b4e6d93 [at] newsread2.arcor-online.net...

mozna sprobowac z kefirem i witamina B6 - w archiwum tej grupy znalazlam taka 'kuracje' na nieprzyjemny zapach z ust.

to znaczy? w jaki sposob to dozowac? pozdro

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | teofils_master, 21-06-2004, 20:14

Użytkownik "Cloudic" napisał w wiadomości news:cb6st3$37k$1 [at] inews.gazeta.pl...

Jak tylko przypomnę sobie nazwę tego leku to napiszę. Słyszałam że pomaga stosowanie zwykłego środka osłonowego, jakim jest Lacidofil, bądź pochodne.

- cloudic -

to sprobuj sobie prosze przypomniec :)

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | quirky, 21-06-2004, 21:22

A jeśli masz na myśli dyskusje nie związane z tematem grupy - to zauważ, że w nowym opisie zabronione są takowe, o ile się przedłużają:)

I żeby nie przeciągać struny więcej na razie nie napiszę:)

m.
dokladnie to mialam na mysli :) tzn przedluzenie dyskusji nie zwiazanej z tematem :)

to ja tez juz NARAZIE wiecej nie napisze :)

quirky (rowniez m)

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | A., 21-06-2004, 22:01

teofils_master wrote:

to znaczy? w jaki sposob to dozowac?
nie mam pojecia - kefir zapewne pic, a witaminki lykac ;) Szczegoly moze beda w archiwum, ja nie pamietam, a kefir pije, bo lubie :)

Pozdrawiam,
A. Arguing with people on the Usenet is like competing in the Special Olympics. Even if you win, you're still a retard. -- Kenny McCormack on comp.editors.

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Grzesiek, 22-06-2004, 15:52

to sprobuj sobie prosze przypomniec :)

Przylaczam sie do prosby!!:D

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Piotr, 22-06-2004, 21:13

hahhaha no wiesz musze sie zabezpieczyc niech moi "pacjenci" maja swiadomosc, ze rad udziela im np: ekonomistka :)
A ja mam pacjentkę, która u mnie chce leczyć kręgosłup (jestem dentystą) A inne (już nie pamiętam co) choroby leczy u weterynarza swojego kota. I jest zadowolona (kot pewnie też) Piotr

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Cloudic, 22-06-2004, 22:37

Nooo..znalazłam opakowanie. Lek nazywa się Polprazol. Cena nie jest za wesoła - ok.43 zł. Poszperajcie w Googlach - jest trochę informacji na temat tego leku. Głównie to chyba jednak w sprawach żołądkowych stosuje się to cudo ;).

Życzę szybkiego powrotu do świeżego oddechu ;)

- cloudic -

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | teofils_master, 22-06-2004, 23:23

Użytkownik "Cloudic" napisał w wiadomości news:cb9u8q$5nd$1 [at] inews.gazeta.pl...

Życzę szybkiego powrotu do świeżego oddechu ;)

- cloudic -

dzię-ku-je-my :)))

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Robert K, 23-06-2004, 12:05

Użytkownik "Cloudic" napisał w wiadomości news:cb9u8q$5nd$1 [at] inews.gazeta.pl...
Nooo..znalazłam opakowanie. Lek nazywa się Polprazol. Cena nie jest za wesoła - ok.43 zł. Poszperajcie w Googlach - jest trochę informacji na temat tego leku. Głównie to chyba jednak w sprawach żołądkowych stosuje się to cudo ;).

i pewnie tylko na receptę ?

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Ela, 23-06-2004, 19:20

"Robert K" wrote in message news:cbbe3f$m1u$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

i pewnie tylko na receptę ?

Zgadza się lek ten jest na receptę a stosuje się go w przypadku owrzodzenia żołądka, przekrwienia ścianek i jako lek zapobiegający.Pozdrawiam

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | quirky, 24-06-2004, 01:37

A ja mam pacjentkę, która u mnie chce leczyć kręgosłup (jestem dentystą) A inne (już nie pamiętam co) choroby leczy u weterynarza swojego kota. I jest zadowolona (kot pewnie też) Piotr
ha ha ha pomimo tego wole zeby wiedzieli, ze nie jestem tym, kim woleliby bym byla :)

pozdrawiam Magdalena

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | kakrysa, 28-06-2004, 01:11

mozesz sprobowac z tabletkami z nasion pietruszki.. troche pomaga, ale po zjedzeniu na pusty zoladek jest to nieprzyjemne uczucie..

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | kakrysa, 28-06-2004, 01:12

aha. uprzedzajac pytanie, ok 2,50 za 10 tabletek.. chyba

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Ekonet, 02-07-2004, 21:02

Witam, Prawdopodobnie masz Candydę. Wysyłam Ci materiał na ten temat.

Pozdrawiam: Istvan

CANDIDA.

Candida jest grzybem, który normalnie stanowi 2% flory jelitowej. Ale może dojść do rozrostu Candida nawet do 60-70% flory jelitowej w przypadku, gdy nie prowadzimy odpowiedniego trybu życia, a szczególnie w przypadkach:

1. Używanie antybiotyków w dużych ilościach,

2. Nie odpowiednie odżywianie się

3. Stres

4. Osłabiony układ immunologiczny.

Badania przeprowadzone w USA wykazały, że aż u 70% społeczeństwa poziom Candida jest wyższy jak normalny.

Wykazanie nadmiernej ilości Candidy we florze jelitowej, na podstawie badań lekarskich, jest praktycznie niemożliwe. Można jedynie na podstawie zaobserwowanych objawów przypuszczać, że mamy do czynienia z nadmierna ilością Candidy.

Objawy są następujące:

- pojawiają się toksyny w organizmie, które mogą powodować zmiany chorobowe nawet już u 3-4 miesięcznych dzieci. Może występować ciągły płacz, egzema, długotrwałe zaparcia (oddaje stolec raz w tygodniu), bóle brzucha, bezsenność, nadpobudliwość (ciągłe bieganie, pocieranie nosa i oczu), drapanie odbytu, bóle głowy, wysięg z nosa, zapalenie oczu, alergia skórna, biegunka ze śluzem. Przeprowadzane badania, pomimo dokuczliwych objawów, nie wykazują zmian chorobowych.

U dorosłych występują: migrenowe bóle głowy, problemy z widzeniem (złe widzenie tła, widzenie synchroniczne), zapalenia dróg oddechowych, astma, ciągły kaszel, wysięg z nosa, biegunka, zaparcie, wzdęcia, nadmiar gazów brzusznych prowadzący, aż do konieczności pozostawania w domu, świąd odbytu, różne alergie, otyłość i ból żołądka.

Badania przeprowadzone z powodu bólu żołądka wykazują obecność helikobakter i nadmiar kwasów. Na tej podstawie zwykle jest stosowane leczenie antybiotykowe. Ale przeciwnie do oczekiwań stan chorego jeszcze bardziej się pogarsza.

Osoby, które dotknięte są Candidą mają wielkie zapotrzebowanie na czekoladę, słodycze i słodkie wypieki z delikatnej mąki. Może występować również zapotrzebowanie organizmu na piwo i inne alkohole. Osoby te nie mogą schudnąć nawet przy diecie sprowadzonej do 0. W przypadku pojawienia się powyższych objawów można przypuszczać, że mamy do czynienia z Candidą. Pewności nabieramy wówczas, gdy wszystkie badania są negatywne, a pacjent ma jednak dolegliwości.

Gdzie umiejscawia się Candida.

W jamie ustnej - pleśniawki, w kanale trawiennym, w pochwie (można jednoznacznie wykazać badaniem laboratoryjnym).

Candida jest chorobą zakaźną.

Jak można udowodnić, że mamy do czynienia z Candidą?

- W przypadku zastosowania colon hydroterapii widzimy, że wypłyną z wodą całe kolonie grzybów. Są one w formie śluzowatej. Normalnie grzyby te są bardzo mocno przyczepione do ścianek jelita grubego i nie znajdują się w kale. Dlatego badanie laboratoryjne kału nie wykazuje ich obecności.

- Candida znajdująca się w pochwie może być jednoznacznie wykazana przez badanie laboratoryjne śluzu. Jeżeli w pochwie znajduje się Candida, można prawie w 100% być pewnym, że zakażenie Candida jest w jelicie grubym. Należy wówczas zastosować leczenie kompleksowe, a nie tylko miejscowe.

- Jest możliwe zmierzenie obciążenia układu immunologicznego na podstawie zaobserwowania mniejszej odporności skóry. Jest to bardzo nowoczesna metoda eliminująca konieczność dokonywania nakłucia. Niestety lekarze nie uznają wyników tego badania jako oficjalnych.

- Jeżeli badanie stolca i badanie krwi jest także negatywne, przy braku innych przyczyn choroby, to przyczyną prawdopodobnie jest Candica.

- Jeżeli u człowieka otyłego w wyniku badań jest ustalone zniszczenie wątroby w takim stopniu, że jest podejrzenie nadmiernego używania alkoholu, a chory stwierdza, że nie nadużywa alkoholu, to nie wolno przyjmować, że mówi on nieprawdę i jest alkoholikiem. W jego przypadku powodem zniszczenia wątroby może być Candida, ponieważ wytwarza ona alkohol.

Leczenie:

Należy zmienić dietę. Dieta ma na celu wyeliminowanie pożywki dla grzybów. Nie wolno spożywać: chleba na drożdżach, żadnych grzybów, pleśni, żadnych słodyczy( np. cukru, czekolady, miodu, ciastek), jak również nic, co jest słodkie: słodkie owoce np. winogrona, morele, śliwki itp., delikatnych węglowodanów (wypieki z białej, delikatnej mąki), ciast drożdżowych, kefiru, sera żółtego, żadnego alkoholu, żadnych napojów typu coca cola, soków, nektarów owocowych w kartonach itp.

Należy spożywać: Wszystkie produkty przygotowane z mąki pełnowartościowej, ale bez drożdży (z proszkiem do pieczenia), jogurt, zsiadłe mleko, maślankę, twaróg, warzywa surowe i duszone, niesłodkie owoce jak kwaśne jabłka, głóg, porzeczki, wiśnie, pigwy, avocado, rośliny strączkowe i pestki np. słonecznika, dyni, sezamu.

Po kuracji należy odtworzyć florę bakteryjną.

Lekarstwo:

Nystatyna. Do chwili obecnej, w leczeniu tradycyjnym, jedynym skutecznym lekiem była Nystaytyna, która nie szkodzi organizmowi. Nie niszczy ona wątroby, ponieważ nie wchłania się do organizmu i przez to trafia do jelita grubego, gdzie głównie znajduje się Candida. W związku z tym można używać ją w dużych ilościach. Pozostałe syntetyczne preparaty wchłaniając się do organizmu bardzo niszczą wątrobę i dodatkowo nie są skuteczne, ponieważ nie trafiają do jelita grubego.

Preparaty Okonet skutecznie i bezpiecznie dla organizmu leczą Candidę, chociaż w szczególnych, bardzo ciężkich przypadkach wskazane jest dodatkowe stosowanie Nystatyny.

Jednomiesięczne leczenie Candidy powoduje utratę wagi pacjenta nawet do 10 kg. Kuracja może trwać przez wiele miesięcy i w czasie jej trwania jest proponowane stosowanie colon hydroterapii.

Preparaty stosowane podczas kuracji:

1.. Oliva Leaf Extract. 2.. Grapefruit Seed Extract, 3.. Candcell-6, 4.. W niektórych przypadkach konieczne jest dodatkowe podanie Nystatyny. Jest wskazane połączenie kuracji z Total Body Cleanse.

Istnieje tz. "Wielka Kuracja Candida" i "Mała Kuracja Candida".

Na początku rozpoczętych kuracji u pacjentów mogą pojawić się objawy negatywne np: bóle głowy, wzdęcia, zaparcia, biegunka (nawet 20-25 wypróżnień dziennie).

W czasie kuracji należy pić Ponay Tea, która jest bardzo pomocna w wydalaniu grzybów.

Choroby Kobiece związane z Candidą:

Jeżeli w pochwie znajduje się Candida to zastosowanie tylko miejscowego leczenia nie przyniesie pożądanego skutku. Dla uzyskania całkowitego wyleczenia należy jednocześnie usunąć grzyby z jelita grubego. Nie jest proponowana irygacja pochwy. Irygacja, bowiem powoduje usunięcie również potrzebnych bakterii, których późniejsze uzupełnienie jest bardzo trudne. O wiele trudniejsze jak uzupełnienie flory jelitowej. Proponuje się natomiast założenie na noc tamponu namoczonego w wodnym roztworze Grapefruit Seed Extract. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na dezynfekcję partnerów.

Użytkownik "Mateusz" napisał w wiadomości news:04c1.0000218b.40d5a641 [at] newsgate.onet.pl...
Mam zdrowe zęby, a mimo to nieprzyjemny zapach z buzi. Jak temu można
zaradzić?
Myśle że to prosto z żołądka POTRZEBUJE POMOCY!!!!!!!!!!!!!!

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Nieprzyjemny zapach z buzi! | Nena, 06-07-2004, 22:25

Od pól do 1szklanki przegotowanej wody co dzień rano przed jakimkolwiek posiłkiem bądź piciem,przez dłuższy okres czasu. Bliskiej mi osobie pomogło. Użytkownik "Ekonet" napisał w wiadomości news:cc44lf$1je$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Witam, Prawdopodobnie masz Candydę. Wysyłam Ci materiał na ten temat.

Pozdrawiam: Istvan

CANDIDA.

Candida jest grzybem, który normalnie stanowi 2% flory jelitowej. Ale może dojść do rozrostu Candida nawet do 60-70% flory jelitowej w przypadku, gdy nie prowadzimy odpowiedniego trybu życia, a szczególnie w przypadkach:

1. Używanie antybiotyków w dużych ilościach,

2. Nie odpowiednie odżywianie się

3. Stres

4. Osłabiony układ immunologiczny.

Badania przeprowadzone w USA wykazały, że aż u 70% społeczeństwa poziom Candida jest wyższy jak normalny.

Wykazanie nadmiernej ilości Candidy we florze jelitowej, na podstawie
badań
lekarskich, jest praktycznie niemożliwe. Można jedynie na podstawie zaobserwowanych objawów przypuszczać, że mamy do czynienia z nadmierna ilością Candidy.

Objawy są następujące:

- pojawiają się toksyny w organizmie, które mogą powodować
zmiany
chorobowe nawet już u 3-4 miesięcznych dzieci. Może występować ciągły
płacz,
egzema, długotrwałe zaparcia (oddaje stolec raz w tygodniu), bóle brzucha, bezsenność, nadpobudliwość (ciągłe bieganie, pocieranie nosa i oczu), drapanie odbytu, bóle głowy, wysięg z nosa, zapalenie oczu, alergia
skórna,
biegunka ze śluzem. Przeprowadzane badania, pomimo dokuczliwych objawów,
nie
wykazują zmian chorobowych.

U dorosłych występują: migrenowe bóle głowy, problemy z widzeniem (złe widzenie tła, widzenie synchroniczne), zapalenia dróg oddechowych, astma, ciągły kaszel, wysięg z nosa, biegunka, zaparcie, wzdęcia, nadmiar gazów brzusznych prowadzący, aż do konieczności pozostawania w domu, świąd odbytu, różne alergie, otyłość i ból żołądka.

Badania przeprowadzone z powodu bólu żołądka wykazują obecność
helikobakter
i nadmiar kwasów. Na tej podstawie zwykle jest stosowane leczenie antybiotykowe. Ale przeciwnie do oczekiwań stan chorego jeszcze bardziej
się
pogarsza.

Osoby, które dotknięte są Candidą mają wielkie zapotrzebowanie na
czekoladę,
słodycze i słodkie wypieki z delikatnej mąki. Może występować również zapotrzebowanie organizmu na piwo i inne alkohole. Osoby te nie mogą schudnąć nawet przy diecie sprowadzonej do 0. W przypadku pojawienia się powyższych objawów można przypuszczać, że mamy do czynienia z Candidą. Pewności nabieramy wówczas, gdy wszystkie badania są negatywne, a pacjent
ma
jednak dolegliwości.

Gdzie umiejscawia się Candida.

W jamie ustnej - pleśniawki, w kanale trawiennym, w pochwie (można jednoznacznie wykazać badaniem laboratoryjnym).

Candida jest chorobą zakaźną.

Jak można udowodnić, że mamy do czynienia z Candidą?

- W przypadku zastosowania colon hydroterapii widzimy, że wypłyną z wodą całe kolonie grzybów. Są one w formie śluzowatej. Normalnie grzyby te są bardzo mocno przyczepione do ścianek jelita grubego i nie znajdują się
w
kale. Dlatego badanie laboratoryjne kału nie wykazuje ich obecności.

- Candida znajdująca się w pochwie może być jednoznacznie wykazana przez badanie laboratoryjne śluzu. Jeżeli w pochwie znajduje się Candida, można prawie w 100% być pewnym, że zakażenie Candida jest w jelicie
grubym.
Należy wówczas zastosować leczenie kompleksowe, a nie tylko miejscowe.

- Jest możliwe zmierzenie obciążenia układu immunologicznego na podstawie zaobserwowania mniejszej odporności skóry. Jest to bardzo nowoczesna metoda eliminująca konieczność dokonywania nakłucia. Niestety lekarze nie uznają wyników tego badania jako oficjalnych.

- Jeżeli badanie stolca i badanie krwi jest także negatywne, przy braku innych przyczyn choroby, to przyczyną prawdopodobnie jest Candica.

- Jeżeli u człowieka otyłego w wyniku badań jest ustalone
zniszczenie
wątroby w takim stopniu, że jest podejrzenie nadmiernego używania
alkoholu,
a chory stwierdza, że nie nadużywa alkoholu, to nie wolno przyjmować, że mówi on nieprawdę i jest alkoholikiem. W jego przypadku powodem
zniszczenia
wątroby może być Candida, ponieważ wytwarza ona alkohol.

Leczenie:

Należy zmienić dietę. Dieta ma na celu wyeliminowanie pożywki dla grzybów. Nie wolno spożywać: chleba na drożdżach, żadnych grzybów, pleśni, żadnych słodyczy( np. cukru, czekolady, miodu, ciastek), jak również nic, co jest słodkie: słodkie owoce np. winogrona, morele, śliwki itp., delikatnych węglowodanów (wypieki z białej, delikatnej mąki), ciast drożdżowych,
kefiru,
sera żółtego, żadnego alkoholu, żadnych napojów typu coca cola, soków, nektarów owocowych w kartonach itp.

Należy spożywać: Wszystkie produkty przygotowane z mąki pełnowartościowej, ale bez drożdży (z proszkiem do pieczenia), jogurt, zsiadłe mleko,
maślankę,
twaróg, warzywa surowe i duszone, niesłodkie owoce jak kwaśne jabłka,
głóg,
porzeczki, wiśnie, pigwy, avocado, rośliny strączkowe i pestki np. słonecznika, dyni, sezamu.

Po kuracji należy odtworzyć florę bakteryjną.

Lekarstwo:

Nystatyna. Do chwili obecnej, w leczeniu tradycyjnym, jedynym skutecznym lekiem była Nystaytyna, która nie szkodzi organizmowi. Nie niszczy ona wątroby, ponieważ nie wchłania się do organizmu i przez to trafia do
jelita
grubego, gdzie głównie znajduje się Candida. W związku z tym można używać
w dużych ilościach. Pozostałe syntetyczne preparaty wchłaniając się do organizmu bardzo niszczą wątrobę i dodatkowo nie są skuteczne, ponieważ
nie
trafiają do jelita grubego.

Preparaty Okonet skutecznie i bezpiecznie dla organizmu leczą Candidę, chociaż w szczególnych, bardzo ciężkich przypadkach wskazane jest
dodatkowe
stosowanie Nystatyny.

Jednomiesięczne leczenie Candidy powoduje utratę wagi pacjenta nawet do 10 kg. Kuracja może trwać przez wiele miesięcy i w czasie jej trwania jest proponowane stosowanie colon hydroterapii.

Preparaty stosowane podczas kuracji:

1.. Oliva Leaf Extract. 2.. Grapefruit Seed Extract, 3.. Candcell-6, 4.. W niektórych przypadkach konieczne jest dodatkowe podanie Nystatyny. Jest wskazane połączenie kuracji z Total Body Cleanse.

Istnieje tz. "Wielka Kuracja Candida" i "Mała Kuracja Candida".

Na początku rozpoczętych kuracji u pacjentów mogą pojawić się objawy negatywne np: bóle głowy, wzdęcia, zaparcia, biegunka (nawet 20-25 wypróżnień dziennie).

W czasie kuracji należy pić Ponay Tea, która jest bardzo pomocna w
wydalaniu
grzybów.

Choroby Kobiece związane z Candidą:

Jeżeli w pochwie znajduje się Candida to zastosowanie tylko miejscowego leczenia nie przyniesie pożądanego skutku. Dla uzyskania całkowitego wyleczenia należy jednocześnie usunąć grzyby z jelita grubego. Nie jest proponowana irygacja pochwy. Irygacja, bowiem powoduje usunięcie również potrzebnych bakterii, których późniejsze uzupełnienie jest bardzo trudne.
O
wiele trudniejsze jak uzupełnienie flory jelitowej. Proponuje się
natomiast
założenie na noc tamponu namoczonego w wodnym roztworze Grapefruit Seed Extract. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na dezynfekcję partnerów.

Użytkownik "Mateusz" napisał w wiadomości news:04c1.0000218b.40d5a641 [at] newsgate.onet.pl... zaradzić?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Woda, mydło i zdrowy rozsądek Woda, mydło i zdrowy rozsądek

Zdrowie bez tabu. Szczerze o wstydliwych dolegliwościach Zdrowie bez tabu. Szczerze o wstydliwych dolegliwościach

Masaż Masaż

Właściwe i smaczne żywienie po zawale Właściwe i smaczne żywienie po zawale

Kuracje na zdrowie. 999 kuracji na 99 chorób Kuracje na zdrowie. 999 kuracji na 99 chorób