Powiązane leki
(opisy)

Tagi

powazniejszy przejsc nocny badac organizm zbyszek stres wykonac grypa pocic

Fora dyskusyjne

zobacz nocne pocenie się (8)

zobacz Bol glowy, szum w uszach, pocenie nocne (1)

zobacz NOCNE POCENIE SIE (1)

zobacz NOCNE POCENIE SIE (6)

zobacz Nadmierne pocenie się (17)

zobacz szczepionki (1)

zobacz Ciągłe stany podgorączkowe (4)

zobacz Problem z poceniem się i dusznościami (1)

zobacz Nocne pocenie (1)

zobacz pocenie nocne (1)

zobacz Nocne pocenie. (4)

zobacz bóle głowy, zmęczenie, nocne pocenie się (1)

zobacz Nocne pocenie (0)

zobacz czy to cukrzyca? (3)

zobacz co moze mi grozic po urazie, warto isc do lekarza? (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Przyczyna nocnych potów

Przyczyna nocnych potów

Zbyszek S., 22-06-2004, 02:23

Ja w imieniu syna ( 26 lat ) , który się wstydzi, Co może być przyczyną bardzo silnego pocenia się w nocy , do tego stopnia , że w połowie nocy budzi się i zmienia bieliznę i prześcieradło , bo wszystko jest mokre . Dodam , że w zasadzie jest zdrów , albo lekarz tzw. domowy niczego nie stwierdził , ale i żadnej rady nie znalazł . Zbyszek S

Re: Przyczyna nocnych potów | L&N lab, 22-06-2004, 03:00

Ja w imieniu syna ( 26 lat ) , który się wstydzi, Co może być przyczyną bardzo silnego pocenia się w nocy , do tego stopnia , że w połowie nocy budzi się i zmienia bieliznę i prześcieradło , bo wszystko jest mokre .
Nie ma się czego wstydzić. Może wypada się zgłosić do dermatologa.

To się pokazało ostatnio, czy teraz? Może zwyczajnie ma skłonność do obfitego pocenia się. Niech uzupełnia płyny.

pzdr LN

Re: Przyczyna nocnych potów | Simonto, 22-06-2004, 10:22

Przede wszystkim zbadac poziom glikemii (cukru) - moze cukrzyca ? Dermatolog tez powinien go zobaczyc ! Ale cukier badalbym natychmiast.

Simonto

Użytkownik "Zbyszek S." napisał w wiadomości news:cb7mkd$9ld$1 [at] nemesis.news.tpi.pl... | Ja w imieniu syna ( 26 lat ) , który się wstydzi, | Co może być przyczyną bardzo silnego pocenia się | w nocy , do tego stopnia , że w połowie nocy | budzi się i zmienia bieliznę i prześcieradło , bo | wszystko jest mokre . | Dodam , że w zasadzie jest zdrów , albo lekarz | tzw. domowy niczego nie stwierdził , ale i żadnej | rady nie znalazł . | Zbyszek S | |

Re: Przyczyna nocnych potów | umywalka_pentagonalna, 22-06-2004, 12:20

"Zbyszek S." wrote in message news:cb7mkd$9ld$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Ja w imieniu syna ( 26 lat ) , który się wstydzi, Co może być przyczyną bardzo silnego pocenia się w nocy , do tego stopnia , że w połowie nocy budzi się i zmienia bieliznę i prześcieradło , bo wszystko jest mokre .
stres? spotkałam się z przypadkami ludzi na różnych forach z podobnym problemem, też raczej zdrowi, po zastanowieniu się dochodzili do wniosku że najprawdopodobniej był to skutek stresowania się w ostatnim czasie. Może jest też tak w przypadku Twojego syna?

pozdr

Re: Przyczyna nocnych potów | Piotr Kasztelowicz, 22-06-2004, 15:06

On Tue, 22 Jun 2004, Simonto wrote:

Przede wszystkim zbadac poziom glikemii (cukru) - moze cukrzyca ? Dermatolog tez powinien go zobaczyc ! Ale cukier badalbym natychmiast.
a moze gruzlica, zespol maniakalno-depresyjny lub nawet kila? Poty sa w wielu chorobach (takze Hodkina) a wiec lepiej nie stawiac diagnoz przez internet tylko rzecz zglosic najpierw lekarzowi pierwszego kontaktu.

P. -- Piotr Kasztelowicz renata.am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz

Re: Przyczyna nocnych potów | Zbyszek S., 22-06-2004, 20:37

Użytkownik "Zbyszek S." napisał w wiadomoci news:cb7mkd$9ld$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Ja w imieniu syna ( 26 lat ) , który się ....................
........... Dziękuje za wszystkie sugestie .

Lekarz pierwszego kontaktu nic nie znalazł . Badanie cukru w normie . Gruzlica też wykluczona Pije raczej aż za dużo / woda mineralna , cola itp / Stres - oczywicie 12 godzin dziennie przy komputerze i każda praca na wczoraj - ale czy to naprawdę może być powód ??? Zbyszek

Re: Przyczyna nocnych potów | L&N lab, 22-06-2004, 22:53

Pije raczej aż za dużo / woda mineralna , cola itp / Stres - oczywicie 12 godzin dziennie przy komputerze i każda praca na wczoraj - ale czy to naprawdę może być powód ???
Pewnie - dużo płynów i OK, zwraca chłopak przez skórę... Może jeszcze zasięgnijcie drugiej opinii...

pzdr LN

Re: Przyczyna nocnych potów | Montag, 23-06-2004, 03:09

Zbyszek S. wrote:

Ja w imieniu syna ( 26 lat ) , który się wstydzi, Co może być przyczyną bardzo silnego pocenia się w nocy , do tego stopnia , że w połowie nocy budzi się i zmienia bieliznę i prześcieradło , bo wszystko jest mokre . Dodam , że w zasadzie jest zdrów , albo lekarz tzw. domowy niczego nie stwierdził , ale i żadnej rady nie znalazł . Zbyszek S

Witam.. jestem nowy na tej grupie.

Nie jestem lekarzem i też radzę zasięgnąć opinii lekarza, ale opisze mój przypadek to było ok 2 lata temu. W skrócie mówiąc, z powodu nawału różnego rodzaju bardzo stresujących wydarzeń w moim życiu które trwały mniej więcej od początku tego roku(o których nie będę się rozpisywał), rozchorowalem się w połowie maja na jakąś grypę, która nie chciała mi przejść (co mnie dziwiło ponieważ normalnie mam mocny organizm i nawet grypa a nie przeziębienie jeśli już się przytrafia trwa bardzo krótko). Z tej jakoś dziwnie nie mogłem się wyleczyć, nic mi nie pomagało, może się to wydać śmieszne ale byłem naprawdę przerażony, dlatego, że nigdy w ten sposób nie chorowałem. Zamiast gorączki miałem osłabienie a mój organizm zdawał się kompletnie nie walczyć z chorobą. Do stresów zewnętrznych, których przyczyny ciągle trwały dołączył stres typu "cholera jasna.. mnie jest coś poważniejszego" niestety w tym czasie przebywałem na delegacji zagranicznej i musiałem odczekać 3 tygodnie zanim wrócę do lekarza. Grypa mi już wtedy przeszła.. ale przeświadczenie, że to coś poważniejszego nie dawało mi spokoju. Panikowałem, podejrzewałem że to objawy jakiejś ciężkiej choroby. Wtedy też zaczęły się mi takie poty. Pociłem się nocą i to tak, że ok 2 budziłem się, przebierałem i kładłem na łóżku obok bo pościel można było wykręcać. Kiedy patrzę na to z dystansu i analizuję na zimno (po wykonaniu sobie wszelkich badań po powrocie do kraju), wychodzi mi że był to po prostu rezultat potężnej i narastającej dzień po dniu dawki stresu. Więc jak najbardziej stres może coś takiego powodować. Mimo to nie lekceważył bym tego w ten sposób i zestawu podstawowych badań nie zaszkodzi wykonać. Jeżeli zaś założyć, że to tylko stress to wydaje mi się, że musi to być bardzo silne obciążenie psychiczne i warto może poszukać więcej, pogadać z synem i trochę go pociągnąć za język, bo może się okazać, że to nie tylko te 12 godzin i te terminy, ale syn ma jakiś duży problem, o którym boi się powiedzieć

pozdrawiam Montag

Re: Przyczyna nocnych potów | JacekG., 23-06-2004, 15:08

Pije raczej aż za dużo / woda mineralna , cola itp / Stres - oczywicie 12 godzin dziennie przy komputerze i każda praca na wczoraj - ale czy to naprawdę może być powód ???
Jasne, że tak, lecz lepiej się jeszcze raz przebadać.

Re: Przyczyna nocnych potów | Montag, 23-06-2004, 19:56

Zbyszek S. wrote:

Witam.. jestem nowy na tej grupie.

Nie jestem lekarzem i też radzę zasięgnąć opinii lekarza, ale opisze mój przypadek to było ok 2 lata temu. W skrócie mówiąc, z powodu nawału różnego rodzaju bardzo stresujących wydarzeń w moim życiu które trwały mniej więcej od początku tego roku(o których nie będę się rozpisywał), rozchorowalem się w połowie maja na jakąś grypę, która nie chciała mi przejść (co mnie dziwiło ponieważ normalnie mam mocny organizm i nawet grypa a nie przeziębienie jeśli już się przytrafia trwa bardzo krótko). Z tej jakoś dziwnie nie mogłem się wyleczyć, nic mi nie pomagało, może się to wydać śmieszne ale byłem naprawdę przerażony, dlatego, że nigdy w ten sposób nie chorowałem. Zamiast gorączki miałem osłabienie a mój organizm zdawał się kompletnie nie walczyć z chorobą. Do stresów zewnętrznych, których przyczyny ciągle trwały dołączył stres typu "cholera jasna.. mnie jest coś poważniejszego" niestety w tym czasie przebywałem na delegacji zagranicznej i musiałem odczekać 3 tygodnie zanim wrócę do lekarza. Grypa mi już wtedy przeszła.. ale przeświadczenie, że to coś poważniejszego nie dawało mi spokoju. Panikowałem, podejrzewałem że to objawy jakiejś ciężkiej choroby. Wtedy też zaczęły się mi takie poty. Pociłem się nocą i to tak, że ok 2 budziłem się, przebierałem i kładłem na łóżku obok bo pościel można było wykręcać. Kiedy patrzę na to z dystansu i analizuję na zimno (po wykonaniu sobie wszelkich badań po powrocie do kraju), wychodzi mi że był to po prostu rezultat potężnej i narastającej dzień po dniu dawki stresu. Więc jak najbardziej stres może coś takiego powodować. Mimo to nie lekceważył bym tego w ten sposób i zestawu podstawowych badań nie zaszkodzi wykonać. Jeżeli zaś założyć, że to tylko stress to wydaje mi się, że musi to być bardzo silne obciążenie psychiczne i warto może poszukać więcej, pogadać z synem i trochę go pociągnąć za język, bo może się okazać, że to nie tylko te 12 godzin i te terminy, ale syn ma jakiś duży problem, o którym boi się powiedzieć

pozdrawiam Montag

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wodne oczyszczanie organizmu Wodne oczyszczanie organizmu

Trening czystości małego dziecka Trening czystości małego dziecka

Andropauza Andropauza

77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą 77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą

Przekroczyć zwrotnik raka, opowieści osób które przeszły choroba nowotworową Przekroczyć zwrotnik raka, opowieści osób które przeszły choroba nowotworową