Powiązane leki
(opisy)

Sinuspax

Anafranil (Clomipramini hydrochloridum)

Sulfur Complexe Nr 12

Tussidex (Dextromethorphani hydrobromidum)

Sal Ems Artificiale

TussiDrill (Dextromethorphani hydrobromidum)

Dexatussin Junior (Dextromethorphani hydrobromidum)

Supremin (Butamirati citras)

Colchicum Dispert (Colchici seminis extractum siccum)

Livenorm

Tagi

ostry przewlekly podwyzszony watroba hmmmm alat wysoki wynik simonto aspat

Fora dyskusyjne

zobacz ALAT/ASPAT a wątroba (1)

zobacz Wysoki ASPAT I ALAT a otylość, BMI 46 (1)

zobacz wysokie wskaźniki alat aspat? (16)

zobacz Dziwnie podwyższone ALAT i ASPAT (1)

zobacz ASPAT = 175 (b. wysoki) lecz ALAT = 23 (w normie) (0)

zobacz PODWYŻSZONA BILIRUBINA (1)

zobacz wysokie alat aspat? (7)

zobacz Interpretacja wyników, proszę o pomoc (5)

zobacz wysoki alat a stan zdrowia do wykonywania pracy? (1)

zobacz wysoki alat, aspat (5)

zobacz alat, aspat (1)

zobacz Hbs+ (0)

zobacz Podwyższone próby wątrobowe. (1)

zobacz Podwyższona bilirubina całkowita (34)

zobacz Bilirubina całkowita (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Wysoki ALAT i ASPAT

Wysoki ALAT i ASPAT

Piotr, 23-06-2004, 22:42

Odebralem wlasnie wynik i jestem troche przerazony: alat: 426 (norma do 37) podwyższone o 1151%!!! aspat:268 (norma do 40) podwyższone o 670%!!! ggtp: 42 (norma 9-40) bilirubina: 0.64 (norma do 1) Pozostała morfologia w normie.

Jutro ide do lekarza. Czego mozna sie spodziewac po takich wynikach? Czuje sie dobrze, nic mnie nie boli, nie jestem zolty.

Piotr

Re: Wysoki ALAT i ASPAT | Simonto, 24-06-2004, 00:42

ostre przewlekle zapalenie watroby o nieznanej etiologii (zapewne) - hepatitis chronica. Rownie dobrze moze byc nie chronica ale wtedy w ciagu kilku dni wstecz musialbys byc narazony na czynnik zatruwajacy twoj organizm chemicznie (opary, wyziewy chemiczne itp.) Z tymi enzymami to troszke przesadziles stary. Moze nawet cie na oddzial wezma. I pewnie jak nie bedzie widac nic na USG to zrobia biopsje watroby. No i dieta - jeszt to co zwykle ale o polowe mniej i nic smazonego (forget jajecznica).

Da sie z tym zyc - ja sie 3 rok mecze.

Simonto

Użytkownik "Piotr" napisał w wiadomości news:cbcj2f$t7n$2 [at] nemesis.news.tpi.pl... | Odebralem wlasnie wynik i jestem troche przerazony: | alat: 426 (norma do 37) podwyższone o 1151%!!! | aspat:268 (norma do 40) podwyższone o 670%!!! | ggtp: 42 (norma 9-40) | bilirubina: 0.64 (norma do 1) | Pozostała morfologia w normie. | | Jutro ide do lekarza. Czego mozna sie spodziewac po takich wynikach? Czuje | sie dobrze, nic mnie nie boli, nie jestem zolty. | | Piotr | | |

Re: Wysoki ALAT i ASPAT | korowiow, 24-06-2004, 01:06

On Wed, 23 Jun 2004 22:42:50 +0200, Simonto wrote:

ostre przewlekle zapalenie watroby Da sie z tym zyc - ja sie 3 rok mecze.
Ja miałem takie transy (a nawet spoooooro wyższe) przy ostrym zapaleniu wątroby, zakażenie CMV. Potwierdzam - da się żyć, nic nie boli. Na marginesie tylko dodam, że z powody złego rozpoznania, a co za tym idzie nie trafionego leczenia, mam zrujnowane zdrowie i życie.

Sławek e-mail&JID korowiow [at] chrome.pl gg:1397619

Re: Wysoki ALAT i ASPAT | C.Jola, 24-06-2004, 08:50

Użytkownik "Simonto" napisał w wiadomości news:cbcq0d$66m$1 [at] news.onet.pl...
ostre przewlekle zapalenie watroby o nieznanej etiologii (zapewne) - hepatitis chronica.
Hmmmm... ja tylko w kwestii formalnej........ Jak ostre to nie przewlekłe.......tak nie może być :P Pozdrawiam -- Jola Nakarm głodne dziecko www.pajacyk.pl

Re: Wysoki ALAT i ASPAT | Simonto, 24-06-2004, 11:52

Użytkownik "C.Jola" napisał w wiadomości news:cbdme4$rm$1 [at] news.onet.pl... | | Użytkownik "Simonto" napisał w wiadomości | news:cbcq0d$66m$1 [at] news.onet.pl... | > ostre przewlekle zapalenie watroby o nieznanej etiologii (zapewne) - | > hepatitis chronica. | | Hmmmm... ja tylko w kwestii formalnej........ | Jak ostre to nie przewlekłe.......tak nie może być :P | Pozdrawiam | --

Hmmmm, ze tak powiem masz racje - najpierw bylo ostre i przeszlo w przewlekle.

U mnie przyczyny nie podali dodzis.

Simonto

Re: Wysoki ALAT i ASPAT | C.Jola, 24-06-2004, 13:15

Użytkownik "Simonto" napisał w wiadomości news:cbe18f$a23$1 [at] news.onet.pl...

przewlekle.

Jak tak to się zgadzam i już nie czepiam :)

P.S. tnij cytaty -- Jola Nakarm głodne dziecko www.pajacyk.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja

250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować 250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować

Hormony. Witaminy. Leki: przeciwnowotworowe, immunosupresyjne. Autakoidy Hormony. Witaminy. Leki: przeciwnowotworowe, immunosupresyjne. Autakoidy

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca

Kalejdoskop sonograficzny Kalejdoskop sonograficzny