Powiązane leki
(opisy)

Altix (Aluminii acetotartras)

Methocarbamol (Methocarbamolum)

Traumeel S (tabletki, krople)

Ketopronil (Ketoprofenum)

Rheumon (Etofenamatum)

Traumon (Etofenamatum)

Petroselin

PowerSex Plus

Feminine

Intim-X

Tagi

zwichnac usunac skrecic stopien skrecenie doznac staw barkowy najgorszy adres

Fora dyskusyjne

zobacz Nawykowa niestabilność stawu barkowego. (3)

zobacz SKRĘCENIE STAWU KOLANOWEGO ? (2)

zobacz staw skokowy (3)

zobacz Ile może potrwać leczenie skrecenia stawu skokowego? (2)

zobacz skrecony staw skokowy i naderwane wiezadla (2)

zobacz Skręcenie stawu skokowego. (0)

zobacz Skręcenie stawu skokowego (3)

zobacz skręcenie stawu skokowego prawej nogi (2)

zobacz Skręcenie stawu skokowego (1)

zobacz Chondromalacja rzepki: Artroskopia (4)

zobacz Skręcona/Zwichnięta kostka? (1)

zobacz Skręcenie czy złamanie ? (7)

zobacz Skręcenie stawu kolanowego (5)

zobacz Uraz skrętny kolana lewego - opis po rezonansie. (1)

zobacz Skręcona kostka boli (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zwichnięcie/skręcenie stawu barkowego

Zwichnięcie/skręcenie stawu barkowego

Bodzio Podolak, Jr., 25-06-2004, 17:44

Cześć. Zapomniałem spytać lekarza a wizyta u niego do tanich nie należy. Doznałęm zwichnięcia/skręcenia stawu barkowego ze dwa miesiące temu. Na ostrym dyżurze lekarz napisał, że było ono III/IV stopnia. Teraz czuję się dobrze, ręka rusza się tak samo sprawnie jak ta, która pozostała zdrowa.

Pytanie 1: Czy kolejne upadki grożą nawykowym zwichnięciem/skręceniem stawu?

Pytanie 2: Kumpel doznał tego samego dnia identycznej kontuzji jeno II stopnia. Która kontuzja jest gorsza - jego czy moja? Chyba jego bo on się tak żwawo jak ja nie porusza jeszcze.

Dziękuję, życzę miłego popołudnia i weekendu.
Bodzio Podolak, Jr. ________________ Zaawansowany entuzjasta kolarstwa __________ Najszybszy na podwórku, bajeczny technik _______ Sprawdzam e-pocztę w dni robocze w godz. 9.00-17.00 __

Re: Zwichnięcie/skręcenie stawu barkowego | v.p., 25-06-2004, 17:49

Użytkownik "Bodzio Podolak, Jr." napisał w wiadomości news:joaod0p96h5i3uq70ifmbdf516unuahkrb [at] 4ax.com...
Kumpel doznał tego samego dnia identycznej kontuzji jeno II stopnia. Która kontuzja jest gorsza - jego czy moja? Chyba jego bo on się tak żwawo jak ja nie porusza jeszcze.
Dołączam się do pytanie o stopnie skręceń: tydzień temu doznałem skręcenia stawu skokowego III stopnia. Wiem, że są IV stopnie tylko który jest "najgorszy" w skręceniach - IV czy I? Pozdrowienia Tomek.

Re: Zwichnięcie/skręcenie stawu barkowego | deBerg, 25-06-2004, 18:07

Jeśli chcesz odpowiedzieć usuń z adresu (-usun-to)

Prawdopodobnie nie było to uszkodzenie stawu barkowego - czyli łopatkowo-ramiennego, bo uszkodzeń tego stawu nie określa się w stopniach a zwichnięcie albo jest albo go nie ma, chodzi chyba o staw barkowo-obojczykowy - III stopień uszkodzenia świadczy tu o całkowitym zerwaniu więzadeł i przemieszczeniu barkowego końca obojczyka ku górze - wygląda to jak klawisz. Można to leczyć zachowawczo, można operacyjnie, niewielkie uwypuklenie tej okolicy zwykle pozostaje a funkcja barku przy właściwym leczeniu jest zwykle dobra, ból moze niekiedy pojawiać się przy odwodzeniu - unoszeniu ramienia do boku ponad 90 stopni. Jeśli nie masz dolegliwości, nie masz problemu, a kolejne upadki? Coż, na pewno nie pomogą. Możesz zrobić sobie to samo :)

Re: Zwichnięcie/skręcenie stawu barkowego | deBerg, 25-06-2004, 18:09

Jeśli chcesz odpowiedzieć usuń z adresu (-usun-to)

Najgorszy jest IV, w III są już zwykle cechy niestabilnośći stawu. Należy jednak pamiętać, że ocena tuż po urazie nie jest zbyt dokładna i tymi stopniami nie nalezy się zwykle aż tak sugerować.

Re: Zwichnięcie/skręcenie stawu barkowego | v.p., 25-06-2004, 18:22

Użytkownik "deBerg" napisał w wiadomości news:cbhbkf$iqi$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Najgorszy jest IV, w III są już zwykle cechy niestabilnośći stawu. Należy jednak pamiętać, że ocena tuż po urazie nie jest zbyt dokładna i tymi stopniami nie nalezy się zwykle aż tak sugerować.
Jasne. W moim przypadku trudno byłoby ocenić tą ew. niestabilność, gdyż staw był na tyle spuchnięty, że lekarz w ogóle go nie ruszał, a ten III stopień stwierdził na podstawie oględzin - opuchlizna, ślady krwawienia wewnątrz stawu.... Dopiero 3 tygodnie po urazie (tak długo mam nosić stabilizator) mam zrobić USG. Póki co miałem jedynie RTG, które wykluczyło złamanie... Pozdrowienia Tomek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Cukrzyca u dzieci Cukrzyca u dzieci

Ekscytujący seks Ekscytujący seks

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Choroby zapalne stawów Choroby zapalne stawów