Powiązane leki
(opisy)

Spirytus salicylowy (Acidum salicylicum)

Woda utleniona (Hydrogenii peroxidum)

Sonol (Mentholum, Thymolum, Acidum salicylicum)

Pyoctanina (Gencjanowy fiolet) (Methylrosanilinii chloridum)

Gilbert NaCl 0,9%

Pertlenon (Urea peroxydata)

Spirytus mrówczany (Spiritus formicicus)

Lawenol (spirytus lawendowy) (Lavandulae oleum, Ethanolum)

Spirytus kamforowy (Spirytus camphoratae)

Spirytus mrówkowy (Spiritus formicicus)

Tagi

szachysta lepszy tkanka igla utlenic przemywac woda tradzik salicylowy spirytus

Fora dyskusyjne

zobacz ropiejąca rana po przekłuciu (1)

zobacz Spirytus Salicylowy (3)

zobacz Ropa na ranie (0)

zobacz Problemy z pępkiem (3)

zobacz Jak wygoić przebite uszka? (1)

zobacz Pęcherzyk wodny w jamie ustnej (1)

zobacz wrzód na prąciu (1)

zobacz Amigdalina/witamina B17 (23)

zobacz odparzenie po spirytusie salicylowym (5)

zobacz kiedy myć ranę po zabiegu (1)

zobacz co robić potem (1)

zobacz Krosty między brwiami (4)

zobacz Spirytus salicynowy. (2)

zobacz tradzik (1)

zobacz Pryszcze z wągrów (15)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Woda utleniona, a spirytus salicylowy

Woda utleniona, a spirytus salicylowy

Szachysta, 12-07-2004, 15:59

Witam.

Czym się różni działanie wody utlenionej od działania spirytusu salicylowego? Czy spirytus odkaża, a woda nie? Czy woda lepiej niz spirytus przemywa? Co jest lepsze do przemywania/odkazania ran, a co na tradzik?

Przeczytalem juz ponizsze posty: groups.google.pl/...mp;filter=0

pozdrawiam Szachysta

Re: Woda utleniona, a spirytus salicylowy | Robert Pyzel, 12-07-2004, 15:13

W artykule Szachysta tako rzecze:

Czy woda lepiej niz spirytus przemywa? Co jest lepsze do przemywania/odkazania ran, a co na tradzik?

Na trądzik spirytus, ale ja mam bardzo tłustą cerę i to że spirytus wysusza dla mnie jest zaletą. Do skaleczeń woda utlenionia (ale ona czasem dość szybko traci właściwości, np. wożona przy rowerze w upał, trzymana w samochodzie), spirytus jest trwalszy.

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący." Robert Pyzel r p y z e l [at] g a z e t a . p l (usuń BezSpamu z adresu)

Re: Woda utleniona, a spirytus salicylowy | Piotr, 12-07-2004, 16:09

Czym się różni działanie wody utlenionej od działania spirytusu salicylowego? Czy spirytus odkaża, a woda nie? Czy woda lepiej niz spirytus przemywa? Co jest lepsze do przemywania/odkazania ran, a co na tradzik?

spirytus zabija nie tylko drobnoustroje. Woda utleniona ma łagodniejsze działanie, przez uwalnianie tlenu i pienienie oczyszcza ranę mechanicznie. Jej działanie odkażające jest wystarczające. Nie ma sensu niszczyć własnych tkanek spirytusem. Rozumiem że do tego jest Ci potrzebne - do przemywania ran. No bo idąc dalej, można by przemywać domestosem i wypalać ;-) Piotr

Re: Woda utleniona, a spirytus salicylowy | Szachysta, 12-07-2004, 16:38

Nie ma sensu niszczyć własnych tkanek spirytusem.

Załóżmy, ze wyskoczyl mi pryszcz i chcę go *zniszczyc*. Nakłuwam go więc igłą lekarską (przemytą spirytusem salicylowym), wyciskam "srodek" i zalewam spirytusem salicylowym. Czy sposób jest dobry? Czy nadaje do tego tak samo woda utleniona? Z tego co powiedziales chyba nie, bo nie niszczy tkanek (a mi wlasnie o to chodzi - o miejscowe zniszczenie niewygodnej tkanki:).

Przepraszam Panie za sceny mało przyjemne...

pozdrawiam Szachysta

Re: Woda utleniona, a spirytus salicylowy | Piotr, 13-07-2004, 01:11

Załóżmy, ze wyskoczyl mi pryszcz i chcę go *zniszczyc*. Nakłuwam go więc igłą lekarską (przemytą spirytusem salicylowym), wyciskam "srodek" i zalewam spirytusem salicylowym. Czy sposób jest dobry? Czy
nadaje
do tego tak samo woda utleniona? Z tego co powiedziales chyba nie, bo nie niszczy tkanek (a mi wlasnie o to chodzi - o miejscowe zniszczenie niewygodnej tkanki:).

w takim przypadku spirytus lepszy. Acnosan jeszcze lepszy. Piotr

Re: Woda utleniona, a spirytus salicylowy | Piotr, 13-07-2004, 01:12

Na trądzik spirytus, ale ja mam bardzo tłustą cerę i to że spirytus wysusza dla mnie jest zaletą. Do skaleczeń woda utlenionia (ale ona czasem dość szybko traci właściwości, np. wożona przy rowerze w upał, trzymana w samochodzie), spirytus jest trwalszy.

można kupić wodę utlenioną w żelu, albo w tabletkach, trwalsza. Piotr

Re: Woda utleniona, a spirytus salicylowy | justy, 13-07-2004, 01:48

Załóżmy, ze wyskoczyl mi pryszcz i chcę go *zniszczyc*.
w tej sytuacji najlepiej sprawdzi sie posmarowanie benzacne (5%, zeby nie podrażnić za bardzo skóry)

Re: Woda utleniona, a spirytus salicylowy | Robert Pyzel, 13-07-2004, 11:37

W artykule Piotr tako rzecze:

można kupić wodę utlenioną w żelu, albo w tabletkach, trwalsza.
Chyba zapomnaiłeś emotikonu, bo woda utleniona w tabletkach jest mało pomocna na wycieczce rowerowej :-D

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący." Robert Pyzel r p y z e l [at] g a z e t a . p l (usuń BezSpamu z adresu)

Re: Woda utleniona, a spirytus salicylowy | tmark, 14-07-2004, 11:50

Nakłuwam go więc igłą lekarską (przemytą spirytusem salicylowym), wyciskam "srodek" i zalewam spirytusem salicylowym. Czy sposób jest dobry?
Na sterylizacje igly sposob ten jest za slaby i moze byc tak ze jeszcze przyszcza nadkazasz. (jedyny sposob to jednorazowe igly prosto z opakowania). Ale zdecydowanie lepszy sposob to traktowanie tradziku odpowiednim preparatem dermatologicznym.

Pozdrowienia, Tomasz Markiewicz

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Lepszy wzrok bez okularów metodą Batesa Lepszy wzrok bez okularów metodą Batesa

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody

Dieta kształtująca sylwetkę Dieta kształtująca sylwetkę

Choroby wewnętrzne. Podręcznik dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa Choroby wewnętrzne. Podręcznik dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa

Patofizjologia  - tom 1 i 2 Patofizjologia - tom 1 i 2