Powiązane leki
(opisy)

Posorutin (Troxerutinum)

Cyclonamine (Etamsylatum)

Rutinoscorbin Plus (Acidum ascorbicum, Rutosidum, Selenium, Zincum)

Diosminal

Humavit Veno-Var

Vitaleg

Naturapia Mocne Żyły (tabletki)

Provasan (Nicametati citras)

Redwinol

Reparil (Escinum)

Tagi

konskwencje buerger lublin osobisty ponosic uminski odpowiedzialnosc podstawowy umilic naczynie

Fora dyskusyjne

Ból prawej gałki ocznej? (1)

Problem z nadgarstkiem. (0)

Silne bóle kręgosłupa (0)

ponoszenie okularów = lepsze widzenie? (0)

Wokalistyka - torakotomia - odma (2)

Prawo karne a etyka lekarska (2)

Zatrudniłabyś/zatrudniłbyś młodą opiekunkę? (5)

Angina + Zapalenie ucha (0)

Przetoka (1)

narkoza podczas miesiączki (0)

"Piana z ust" (4)

pediatra dzieciecy (0)

Naczyniowiec (0)

Chcę usunąć pieprzyk (20)

specjalizacja. (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Choroba Buergera

Choroba Buergera

MM, 05-05-1999, 00:53

Poszukuję informacji o chorobie Buergera - etiologia - patogeneza - patofizjologia - met badania - itd. itp Za wszelie informacje bądź wiadomości gdzie mogę je znaleźć będę barzdo wdzięczny

// // /////// // ///// //////// /////// // // /// /// // // // // // // // // // // // // // // // // // //////// ///// //// // // // // // //////// // // // // // // /////// /////// // // /////// /////// // //

molasek [at] polbox.com

Re: Choroba Buergera | , 09-05-1999, 21:57

Witam !

"MM" rzecze:
Poszukuję informacji o chorobie Buergera
Choroba Buergera - choroba zarostowa malych oraz srednich tetnic i zyl.

- etiologia
Nieznana, ale stwierdzono znaczny wplyw palenia tytoniu na jej wystepowanie i rozwoj.

- patogeneza
95% chorych to mezczyzni. Przewaznie sa palaczami i maja 20-40 lat...

- patofizjologia
Wystepuje zapalenie na calej grubosci sciany naczynia z zakrzepami i wytworzeniem skrzepliny w swietle naczynia. Nastepstwem tego jest niedokrwienie tkanek.

- met badania
Rozpoznanie ustala sie zwykle na podstawie objawow klinicznych i badanie przedmiotowego, czasem wykonuje sie arteriografie.

- itd. itp
Przede wszystkim - rzucenie palenia papierosow ma podstawowe znaczenie w profilaktyce.

Leczenie farmakologiczne jest podobne jak w miazdzycy naczyn obwodowych.

Pozdrawiam,

Kamil Uminski

-- !^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^! Informacje zawarte powyzej stanowia wyraz osobistej wiedzy autora i nie powinny byc inaczej interpretowane, zas za wynikle z ich zastosowania konskwencje autor nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci. Kamil Uminski, M.D. umil [at] platon.man.lublin.pl !^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!

Re: Choroba Buergera | MM, 10-05-1999, 01:18

Wielkie dzęki, że się pofatygowałeś liczyłem jednak na COŚ więcej ponieaż potrzebujęte dane do badań w STN na AM Bydgoszcz gdzie będziemy prowadzić prace na ten temat. Niestety podstawowa literatura mówi na ten temat mniej więcej to co przesłałeś na grupę. Jezscze raz dziękuję. Może masz jakieś linki do stron Uczelni lub instytucji naukowych gdzie prowadzą badania na ten temat. (daruj sobie medline tam już zajżałem) Cześć

// // /////// // ///// //////// /////// // // /// /// // // // // // // // // // // // // // // // // // //////// ///// //// // // // // // //////// // // // // // // /////// /////// // // /////// /////// // //

molasek [at] polbox.com

Re: Choroba Buergera | , 10-05-1999, 11:31

Witam !

"MM" rzecze:
Wielkie dzęki, że się pofatygowałeś liczyłem jednak na COŚ więcej ponieaż potrzebujęte dane do badań w STN na AM Bydgoszcz gdzie będziemy prowadzić prace na ten temat.
"COS wiecej" ? Na przyklad ? A praca ma byc na jaki temat ?

Niestety podstawowa literatura mówi na ten temat mniej więcej to co przesłałeś na grupę.
Raczej jednak troche wiecej - musialem sie naprawde streszczac... ;^)

Jezscze raz dziękuję. Może masz jakieś linki do stron Uczelni lub instytucji naukowych gdzie prowadzą badania na ten temat. (daruj sobie medline tam już zajrzałem)
Niestety nie mam takich linkow - po prostu nie interesowalo mnie to az tak bardzo... Natomiast teraz juz wiem do kogo kierowac ewentualne pytania na temat ch. Buergera... ;^)

Pozdrawiam,

Kamil Uminski

-- !^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^! Informacje zawarte powyzej stanowia wyraz osobistej wiedzy autora i nie powinny byc inaczej interpretowane, zas za wynikle z ich zastosowania konskwencje autor nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci. Kamil Uminski, M.D. umil [at] platon.man.lublin.pl !^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Angiologia Angiologia

Dlaczego myślimy to, co myślimy. Wzorce w głowie Dlaczego myślimy to, co myślimy. Wzorce w głowie

Udar mózgu - przyczyny, postępowanie, zapobieganie Udar mózgu - przyczyny, postępowanie, zapobieganie

Fizjologia człowieka - tom 2. Układ krążenia Fizjologia człowieka - tom 2. Układ krążenia

Medycyna wewnętrzna. Repetytorium dla studentów medycyny i lekarzy - tom 2. Wydanie 5 Medycyna wewnętrzna. Repetytorium dla studentów medycyny i lekarzy - tom 2. Wydanie 5