Tagi

reka watpliwosc borelioza dnaich antybiotyk ukasic bola ugryzc plama doxycycline

Fora dyskusyjne

zobacz ukąszenie, ugryzienie? (1)

zobacz bezskutecznosc lekarzy (2)

zobacz Dziwne plamy (4)

zobacz Ukąszenia (komary?) duże bomble (6)

zobacz Borelioza (5)

zobacz Ukąszenie kleszcza (5)

zobacz Ukąszenie przez kleszcza (4)

zobacz ukąszona przez owada (1)

zobacz Leki Visanne a antybiotyki (1)

zobacz Opuchlizna po ugryzieniu/ukąszeniu/użądleniu w stopę (1)

zobacz ugryzienie weza- czy mozna nacinać ? (2)

zobacz Stopa spuchnięta od pół roku (3)

zobacz Rozprzestrzeniające się plamy na nogach. Bolerioza? (6)

zobacz Czy to złamanie? (4)

zobacz Borelioza (2)

Ugryzienie

Slawomir Gorniak, 16-07-2004, 12:05

Witam,

googlalem juz sporo, archiwum tez czytalem, ale mam pare niejasnosci. Otoz pare dni temu na nodze w okolicach kolana zrobila mi sie czerwona plama, srednicy ok 8 cm. Wczoraj plama miala juz 15 cm i w srodku byla zdecydowanie sina (nie blada). Mniej wiecej w samym srodku jest maly strupek, ponizej 1 mm. Calosc mnie piecze i boli przy naciskaniu (zwlaszcza na obrzezach), boli mnie tez przy chodzeniu (pewno naciaga sie skora). Mam 36.9 - 37 stopni. Bylem u lekarza, dostalem doxycycline na 5 dni. I teraz mam sporo watpliwosci. Jesli to zwykle ukaszenie pajaka, tyle ze jakiegos szczegolnie jadowitego, to po co antybiotyk? Jesli to (tfu, odpukac) poczatki boreliozy, to czemu antybiotyk tylko na 5 dni, nie wiecej? Lekarka nic nie mowila o boreliozie, a swoja droga w lesie nie bylem od paru miesiecy..

pozdrawiam,

Slawek

Re: Ugryzienie | Paweł Muszyński, 16-07-2004, 16:29

Dnia 2004-07-16 12:05, Użytkownik Slawomir Gorniak napisał:

Witam,

googlalem juz sporo, archiwum tez czytalem, ale mam pare niejasnosci. Otoz pare dni temu na nodze w okolicach kolana zrobila mi sie czerwona plama, srednicy ok 8 cm. Wczoraj plama miala juz 15 cm i w srodku byla zdecydowanie sina (nie blada). Mniej wiecej w samym srodku jest maly strupek, ponizej 1 mm. Calosc mnie piecze i boli przy naciskaniu (zwlaszcza na obrzezach), boli mnie tez przy chodzeniu (pewno naciaga sie skora). Mam 36.9 - 37 stopni. Bylem u lekarza, dostalem doxycycline na 5 dni. I teraz mam sporo watpliwosci. Jesli to zwykle ukaszenie pajaka, tyle ze jakiegos szczegolnie jadowitego, to po co antybiotyk? Jesli to (tfu, odpukac) poczatki boreliozy, to czemu antybiotyk tylko na 5 dni, nie wiecej? Lekarka nic nie mowila o boreliozie, a swoja droga w lesie nie bylem od paru miesiecy..

Mi się kiedyś takie cos zrobiło na ręce po ukąszeniu osy i też antybiotyk na 5 dni dostałem. Po 3 dnaich nie było śladu.

Paweł Muszyński

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Borelioza w praktyce klinicznej Borelioza w praktyce klinicznej

77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą 77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą

Czy grubo w tym wyglądam? Czy grubo w tym wyglądam?

Kompendium antybiotyków 2009 Kompendium antybiotyków 2009

Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009 Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009