Powiązane leki
(opisy)

Emselex (Darifenacini hydrobromidum)

Spasmo-Lyt (Trospii chloridum)

Sterko (Sabal serrulatae fructus extractum spissum)

Hasceral (Acidum salicylicum, Urea)

Ozone Prostacare

Prostalizyna (Urticae radicis extractum fluidum)

Ginjal (Hippocampus coronatus, Methylthioninii chloridum, Orthosiphon aristatus, Panax ginseng, Sonchi arvensis, Strobilanthus deyerianus)

Femurin

Urinatin

Urostim

Tagi

siusiac gosia zbiorka opoya zapalic czestomocz mocznik dobowy mocz ruua

Fora dyskusyjne

zobacz Wyniki badani 17lat (22)

zobacz prosze o interpretacje wynikow (1)

zobacz problem : ( ( tężyczka. (1)

zobacz Częstomocz z towarzyszącym bólem (4)

zobacz częste oddawanie moczu (0)

zobacz Okropny bol po sikaniu (8)

zobacz bardzo mała zbiórka moczu i jeszcze coś (0)

zobacz Podejrzenie Cushinga - Pytania (2)

zobacz Podwyższona temperatura (1)

zobacz Bardzo często oddaje mocz (9)

zobacz Oddawanie moczu po nocnej zmianie. (9)

zobacz oddawanie moczu czeste (4)

zobacz czy to częstomocz (8)

zobacz Ból po oddaniu moczu, częstomocz (2)

zobacz chyba coś z nerkami prosze o pomoc (0)

czestomocz

Ruua, 21-07-2004, 15:19

czego moze byc objawem? (oprocz cukrzycy)

Re: czestomocz | Anetta, 21-07-2004, 15:44

Użytkownik "Ruua" napisał w wiadomości news:cdljgp$2dp4$1 [at] mamut1.aster.pl...

np.ciąża

Re: czestomocz | Opoya, 21-07-2004, 16:34

Ruua wrote:

Stanu zapalnego pecherza i/lub ukladu moczowego.

Pozdrawiam Anna (DC)

Re: czestomocz | Gosia, 21-07-2004, 19:17

czy masz wzmożone prgnienie, czy sikasz często ale nie wiecej niż normalnie, czy wysikujesz bardzo duze ilosci moczu?

Re: czestomocz | Ruua, 22-07-2004, 00:27

Użytkownik "Anetta" napisał w wiadomości news:cdll3j$tss$1 [at] opal.futuro.pl...

np.ciąża
niestety - to nie to.

Re: czestomocz | Ruua, 22-07-2004, 00:28

Uzytkownik "Opoya" napisal w wiadomosci news:cdlnth$1ei$1 [at] inews.gazeta.pl...

Stanu zapalnego pecherza i/lub ukladu moczowego.
trwa wiele lat, wszystkie badania sa dobre, to nie moze byc zapalenie. kiedys jak mialam zapalenie, to i bol byl przy siusianiu ogromny.

Re: czestomocz | Ruua, 22-07-2004, 00:38

Użytkownik "Gosia" napisał w wiadomości news:cdm1jn$ha$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

czy masz wzmożone prgnienie, czy sikasz często ale nie wiecej niż
normalnie,
czy wysikujesz bardzo duze ilosci moczu?
nie mam wzmozonego pragnienia. chodzi o to, ze jak cos wypije to to strasznie szybko "przelatuje" przeze mnie. 2-3 godz. przed wyjsciem z pracy nie moge nic pic, zeby nie miec klopotow. to samo z kinem, teatrem. a w lato, kiedy pije sie wiecej, bo goraco, to mam horror, bo w miescie ciezko o toalety w kazdym miejscu. siusiam b. czesto i szybko po wypiciu czegokolwiek. kiedys chcialam pic (tak jak modelki:) dla urody 2 litry wody mineralnej, ale nie dalam rady z bieganiem do toalety - nie mialam kiedy pracowac:)

nawet wsrod znajomych slyne z czestego latania, bo tego sie nie da nie zauwazyc. do tego jeszcze jak mam nerwowy okres, to siusiam jeszcze czesciej (3-4 razy na noc, musze korzystac w drodze do domu - w kinie nie wysiedze). jak nerwowy okres mija to sie "stabilizuje" - choc wciaz robie to czesto.

moj maz niedawno robil dobowa zbiorke moczu i wtedy zauwazylismy, ze na jego 1 wizyte moich jest z 5-6, a dodatkowo on pije wiecej ode mnie.

Re: czestomocz | Opoya, 22-07-2004, 00:40

Ruua wrote:
trwa wiele lat, wszystkie badania sa dobre, to nie moze byc zapalenie. kiedys jak mialam zapalenie, to i bol byl przy siusianiu ogromny.
Jakie badanie sa dobre? Badanie ogolne moczu? Posiew? To sprawdz poziom np. kreatyniny i mocznika (szczegolnie gdy oprocz czesto- masz rowniez wielomocz). Jesli te badania masz tez OK, to proponuje udac sie do urologa - byc moze to wada ukm (skoro trwa to wiele lat).

Pozdrawiam Anna (DC)

PS. skoro juz pare chorob wykluczylas, trzeba bylo to opisac - latwiej Ci wowczas pomoc.

Re: czestomocz | Ruua, 22-07-2004, 00:50

Uzytkownik "Opoya" napisal w wiadomosci news:cdmkc5$pqs$1 [at] inews.gazeta.pl...

Jakie badanie sa dobre? Badanie ogolne moczu? Posiew? To sprawdz poziom np. kreatyniny i mocznika (szczegolnie gdy oprocz czesto- masz rowniez wielomocz). Jesli te badania masz tez OK, to proponuje udac sie do urologa - byc moze to wada ukm (skoro trwa to wiele lat).
PS. skoro juz pare chorob wykluczylas, trzeba bylo to opisac - latwiej Ci wowczas pomoc.
wykluczylam tylko cukrzyce, w ciazy tez nie jestem. zwykle zapalenie raczej by wyszlo w posiewie czy badaniu ogolnym. problem w tym, ze bylam u lekarza od nerek (nefrolog czy jakos tak) - on mi robil specjalistyczne badania i wszystko wyszlo ok. bylo to pare lat temu. co oznacza podwyzszony poziom kreatyniny i mocznika?

Re: czestomocz | Opoya, 22-07-2004, 01:08

Ruua wrote:
co oznacza podwyzszony poziom kreatyniny i mocznika?
Ogolnie - poziom kreatyniny i mocznika wskazuje wydolnosc nerek (oczywiscie podwyzszone poziomy to tylko wskazowka do dalszych, szczegolowych badan). Piszesz, ze malo pijesz, a sprawdzalas ile moczu oddajesz na dobe, a ile na raz? To tez moze byc wazna informacja.

Pozdrawiam Anna (DC)

Re: czestomocz | Ruua, 22-07-2004, 02:03

Uzytkownik "Opoya" napisal w wiadomosci news:cdmm04$3ih$1 [at] inews.gazeta.pl...

Piszesz, ze malo pijesz, a sprawdzalas ile moczu oddajesz na dobe, a ile na raz? To tez moze byc wazna informacja.
nie wiem, jakie sa normy, ale normalnie pije ok. 4-5 szklanek np. herbaty. w lato wiecej. dobowa zbiorke moczu zrobie w najblizszym czasie, bo meczy mnie juz ta moja przypadlosc, a to badanie moze cos wskazac. jaka jest norma moczu dobowego?

Re: czestomocz | Opoya, 22-07-2004, 02:29

Ruua wrote:
nie wiem, jakie sa normy, ale normalnie pije ok. 4-5 szklanek np. herbaty. w lato wiecej. dobowa zbiorke moczu zrobie w najblizszym czasie, bo meczy mnie juz ta moja przypadlosc, a to badanie moze cos wskazac. jaka jest norma moczu dobowego?
To ze wypijasz 4-5 szklanek (czyli ok. 1l, IMO za malo) na pewno nie spowoduje wielomoczu. IMO zrob jeszcze raz badanie ogolne moczu, no i poziom kreatyniny i mocznika. Jesli bedzie OK, to trzeba szukac dalej. Badania laboratoryjne (krwi i moczu) moga wykluczyc lub potwierdzic problemy z funkcja wydalnicza nerek, ale nie da rady w ten sposob stwierdzic wady anatomicznej ukm, choc moga byc przeslanki. Ja polecam urologa, by stwierdzil co i jak mozna szukac dalej.
Pozdrawiam Anna (DC)

Re: czestomocz | ata, 22-07-2004, 14:28

miałam podobny problem, mało piłam, a np. w nocy latałam ok. 5 razy do ubikacji. Po dobowej zbiórce moczu dostałam ochrzan od lek. że za mało piję, ale te i inne badania nie wykazały jakis nieprawidłowości. Ale przeszło mi po .... ciąży. Dziecko będzie mieć niedługo 2 lata, więc chyba na trwałe. Nie muszęjuż w ogóle w nocy wstawać, więc różnica ogromna. Może więc trzeba zajsć w ciążę ;) pozdrawiam Małgośka

Re: czestomocz | Gosia, 22-07-2004, 15:40

nie mam wzmozonego pragnienia. chodzi o to, ze jak cos wypije to to strasznie szybko "przelatuje" przeze mnie. 2-3 godz. przed wyjsciem z
pracy
nie moge nic pic, zeby nie miec klopotow. to samo z kinem, teatrem. a w lato, kiedy pije sie wiecej, bo goraco, to mam horror, bo w miescie ciezko
o
toalety w kazdym miejscu. siusiam b. czesto i szybko po wypiciu czegokolwiek. kiedys chcialam pic (tak jak modelki:) dla urody 2 litry
wody
mineralnej, ale nie dalam rady z bieganiem do toalety - nie mialam kiedy pracowac:)

nawet wsrod znajomych slyne z czestego latania, bo tego sie nie da nie zauwazyc. do tego jeszcze jak mam nerwowy okres, to siusiam jeszcze
czesciej
(3-4 razy na noc, musze korzystac w drodze do domu - w kinie nie
wysiedze).
jak nerwowy okres mija to sie "stabilizuje" - choc wciaz robie to czesto.

moj maz niedawno robil dobowa zbiorke moczu i wtedy zauwazylismy, ze na
jego
1 wizyte moich jest z 5-6, a dodatkowo on pije wiecej ode mnie.

Czy gdy kaszlesz lub smiejesz sie masz problemy z utrzymaniem moczu? Ile masz lat i ile masz dizeci? jsli masz dzieci to jak dawno je urodzilaś i czy nauralnie?

Re: czestomocz | Ruua, 22-07-2004, 22:16

Użytkownik "Gosia" napisał w wiadomości news:cdo988$hql$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

Czy gdy kaszlesz lub smiejesz sie masz problemy z utrzymaniem moczu? Ile masz lat i ile masz dizeci? jsli masz dzieci to jak dawno je urodzilaś i
czy
nauralnie?
nie mam z tym problemow, nie mam rowniez dzieci. mam 30 lat.

Re: czestomocz | Gosia, 23-07-2004, 15:49

Jeżli od zawsze częsciej hodzisz do ubikacji to wg mnie nie masz się czym przejmowac:) pozdrawiam gosia Ps. Jeśli jednak bardzo Ci to przeszkadza udaj się do urologa

Re: czestomocz | Ruua, 23-07-2004, 22:52

Użytkownik "Gosia" napisał w wiadomości news:cdqu0d$a2r$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Jeżli od zawsze częsciej hodzisz do ubikacji to wg mnie nie masz się czym przejmowac:) pozdrawiam gosia Ps. Jeśli jednak bardzo Ci to przeszkadza udaj się do urologa
dzis po wypiciu 1 szklanki kawy bylam 4 razy w ciagu 20 minut w toalecie - i nie bylo to "po kropelce". pojde do urologa, tylko musze znalesc poleconego...

Re: czestomocz | Ruua, 24-07-2004, 01:24

Uzytkownik "Opoya" napisal w wiadomosci news:cdmkc5$pqs$1 [at] inews.gazeta.pl...

Jakie badanie sa dobre? Badanie ogolne moczu? Posiew? To sprawdz poziom np. kreatyniny i mocznika (szczegolnie gdy oprocz czesto- masz rowniez wielomocz).
mam pytanie - to sie oznacza z badania ogolnego czy dobowej zbiorki?

nie wiesz jak sie bada prawidlowosc budowy ukl.moczowego? jakos bolesnie mi sie to kojarzy z wlewanie kontraktu?...

Re: czestomocz | Iwona_s, 24-07-2004, 19:21

Użytkownik "Ruua" napisał w wiadomości news:cdljgp$2dp4$1 [at] mamut1.aster.pl...
Miesniaki rowniez moga byc tego przyczyna (miesniaki rowniez utrudniaja zajscie w ciaze).

Iwona

Re: czestomocz | Ruua, 25-07-2004, 02:53

Użytkownik "Iwona_s" napisał w wiadomości news:cdtuq1$uv9$1 [at] news.dialog.net.pl...

Miesniaki rowniez moga byc tego przyczyna (miesniaki rowniez utrudniaja zajscie w ciaze).
to tez wykluczone. czasem juz lepiej, zeby cos sie znalazlo, bo mozna leczyc, a nie bladzic w ciemno:(

Re: czestomocz | Ruua, 25-07-2004, 02:56

mam jeszcze jedno pytanie - od ktorego moczu liczy sie dobowa zbiorke? wiem z instrukcji, ze dobowa zbiorke zaczyna sie od pierwszego moczu po porannym. tylko, ze ja np. tej nocy zalatwialam sie: o 3, 5, 7, 10 i 11. to ktory mocz powinien byc zaliczony jako I do zbiorki?...

to samo badanie ogolne moczu - dzis zrezygnowalam z pobrania go, bo nie wiedzialam, czy po 2 godz. od poprzedniego korzystania z wc, byl sens na pobieranie probki:(

Re: czestomocz | XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX, 25-07-2004, 20:42

Kawa na wszystkich działa w taki sposób że pobudz pęcherz,najpierw odstaw ją

Re: czestomocz | Ruua, 25-07-2004, 20:45

Użytkownik "XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX" napisał w wiadomości news:ce0o36$1jm$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

Kawa na wszystkich działa w taki sposób że pobudz pęcherz,najpierw odstaw

pije max. 1 filizanke dziennie, i nie codziennie. kurcze - duzo rzeczy mi podpowiadacie, ale to caly czas nie to...

Re: czestomocz | Ruua, 25-07-2004, 23:24

moj maz wpadl na fajna hipoteze moich problemow - ze mi czujnik zle dziala:) tzn. jak dzis sie badam, to siusiam czesto (od 6 rano juz 10 razy) po 100-150 ml. ciekawa jestem, czy sa takie normy, bo przeciez pecherz ma jakas wielkosci i sygnalizuje, ze jest pelny. a w moim przypadku moze za szybko sygnalizuje?

a maz wpadl na to, bo wlasnie nam sie czujka paliwa zepsula w samochodzie i konktrolka zapalila sie dopiero pod koniec rezerwy:))) niezla analogia.

Re: czestomocz | Iwona_s, 26-07-2004, 01:08

Przyczyn moze byc naprawde wiele, moze przejrzyj jeszcze to: www.libramed.com..../23/09.html www.resmedica.pl/ffxart12992.html glinki.com/?l=tzetki

Iwona

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Atlas osadu moczu Atlas osadu moczu

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2 Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2

Jak radzić sobie z chorobami skórnymi Jak radzić sobie z chorobami skórnymi

Zdrowe oczy Zdrowe oczy