Tagi

szklic optyka oprawka cena okular plastik szkla dziecko dlugi okularowy

Fora dyskusyjne

Soczewki a okulary , kiedy nosić? (1)

Szkła (0)

Dziwny widok przez nowe okulary. (2)

Grubość szkieł (12)

nowe okulary takie jak stare a oczy bolą (0)

okulary przeciwsłoneczne powiekszają, a nie powinny (0)

Jakie szkła do okularów? (0)

Nowe okulary i problem (6)

Pytanie dotyczące okularów. (8)

Której firmy szkła kontaktowe warto kupić (0)

Ile wydam na okulary te? (0)

Problem z przeliczenem osi przy cylindrach (0)

antyrefleksy (1)

Źle dobrane szkła? (2)

Pieczenie i ból oczu (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Ceny szkieł okularowych (nieco długie;)

Ceny szkieł okularowych (nieco długie;)

Ewa W, 06-08-2004, 14:56

Witam. Właśnie jestem po wizycie u okulisty, moje czteroletnie dziecko będzie nosić okulary, astygmatyzm - szkła cylindryczne (jeśli to ma jakieś znaczenie dla sprawy;) Szkła oczywiście mają być plastikowe, utwardzane, no ale czego się nie robi dla bezpieczeństwa dziecka. Spytałam o orietacyjną cenę takich szkieł, na co okulistka mówi, że ok 120 zł. Upewniłam się, czy chodzi o SAME SZKŁA, oczywiście tak. Przyznam, że jak w myślach dodałam cenę oprawek i robocizny, to mi się lekko nogi ugięły, ale co zrobić.

Idę do optyka, dla pewności proszę, żeby mi wyliczył wstępnie cenę usługi, mówię, że słyszałam, że szkła takie drogie, na co on się uśmiecha i mówi, że nie jest tak źle. Wychodzi ok.120 - 130 zł. Ja na to, że pojęcie "niedrogie" jest względne, bo ponad stówa za same szkła, to niemało. On zdziwiony patrzy i mówi, że to OSTATECZNA CENA okularów. Tutaj z kolei ja głupieję, pytam raz jeszcze. Tak, 130 zł. z robocizną, oprawkami, szkłami (dzieci mają na nie zniżkę).

Miłe zaskoczenie, ale na wszelki wypadek dzwonię do innego zakładu. I słyszę - SAME SZKŁA ze zniżką ok.120 zł, jakaś druga wersja (nieco grubsze) ponad 75 zł. Robocizna 50 zł, oprawki metalowe zaczynają się od 120 zł........

Wytłumaczcie mi to, proszę;)

Pozdr. Ewa

Re: Ceny szkieł okularowych (nieco długie;) | Marek Bieniek, 06-08-2004, 16:36

On Fri, 6 Aug 2004 14:56:51 +0200, Ewa W wrote:

Miłe zaskoczenie, ale na wszelki wypadek dzwonię do innego zakładu. I słyszę - SAME SZKŁA ze zniżką ok.120 zł, jakaś druga wersja (nieco grubsze) ponad 75 zł. Robocizna 50 zł, oprawki metalowe zaczynają się od 120 zł........

Wytłumaczcie mi to, proszę;)
Ja się okularach za bardzo nie znam, ale różnice w cenie samych szkieł mogą być dość znaczne, zwłaszcza między szkłem a plastikiem, a także zależnie od rodzaju powłok itp. No i od producenta szkieł (których jest wielu - począwszy od Carla Zeissa, do polskich hut szkła).

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Zadziwiające jest, że mało dokształcający sie lekarz może praktykować medycynę, nie dziwi jednak, że robi to źle /Sir William Osler/

Re: Ceny szkieł okularowych (nieco długie;) | Marek Bieniek, 06-08-2004, 18:23

On Fri, 6 Aug 2004 17:13:40 +0200, Ewa W wrote:

Ale też w zakładach optycznych nie podkreślali, że wstawią tam markowe szkła. W sumie nie wiem, czy w praktyce mały odczułby różnicę......zadziwia mnie tylko niesamowita różnica w cenie.
Z reguły jest tak, że zakłady optyczne po prostu mają szkła od określonych producentów, i te sprzedają. Stąd w jednym możesz trafić na szkła tańsze, w innych na droższe. Tak mi się wydaje:)

m., używający szkieł plastikowych, z antyrefleksem:)
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Re: Ceny szkieł okularowych (nieco długie;) | Ewa W, 06-08-2004, 19:13

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości news:185tvzgtwbxfd.dlg [at] always.coca.cola...
Ja się okularach za bardzo nie znam, ale różnice w cenie samych szkieł mogą być dość znaczne, zwłaszcza między szkłem a plastikiem,
Tu w grę wchodzą wyłącznie"plastiki"

a także
zależnie od rodzaju powłok itp. No i od producenta szkieł (których jest wielu - począwszy od Carla Zeissa, do polskich hut szkła).

Myślę, że te tańsze, to z pewnością nie od Zeissa;) Ale też w zakładach optycznych nie podkreślali, że wstawią tam markowe szkła. W sumie nie wiem, czy w praktyce mały odczułby różnicę......zadziwia mnie tylko niesamowita różnica w cenie.

Pozdr. Ewa

Re: Ceny szkieł okularowych (nieco długie;) | Lia, 06-08-2004, 21:26

Dnia 2004-08-06 17:13:40 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach przyrody grupowicz *Ewa W* skreślił te oto słowa:

Myślę, że te tańsze, to z pewnością nie od Zeissa;) Ale też w zakładach optycznych nie podkreślali, że wstawią tam markowe szkła. W sumie nie wiem, czy w praktyce mały odczułby różnicę......zadziwia mnie tylko niesamowita różnica w cenie.
Ja w praktyce odczułam róznicę. Pierwsza była taka, że po przerzuceniu się ze szkieł polskiej Jelfy bodajże na szkła Zeissa nagle wzrok przestał mi sie pogarszać. Wcześniej co pół roku większa wada, teraz od 5 lat nic się nie zmienia. Wcześniej, co pół roku plastiki były porysowane (mimo ze utwardzane), a teraz mam szkła od 5 lat - i nie ma na nich jednej rysy nawet, mimo że nie raz lądowały na ziemi itp. Z tym ze one nie kosztowały 120 zł, tylko kilka razy więcej. Jesli kogoś stać IMO nie warto oszczędzać na szkłach.

A co do róznych cen szkieł... Mój ojciec ostatnio musiał sobie zrobić szkła progresywne. W Poznaniu w salonie zaspiewali za nie - 1200 - 1400 zł, ewentualnie 800 zł, ale bez antyrefleksu, i te nie nadające się dla kierowców (chodzi o inne pole widzenia). Okazało się, że takie szkła w małym salonie w mniejszym mieście wraz z robocizną są dostępne za 500 zł. Tak więc ceny sa czysto umowne, i zależą od marży.

Podobnie jest z cenami oprawek. Szczesliwie ostatnio dostałam się na giełdę dla optyków, gdzie można wybierać w oprawkach przez kilka godzin jak się komuś nudzi ;] Oprawki, które tam kosztowały 120 zł ( a płaciłam wiecej niz optyk tam się zaopatrujący) w salonie kosztowały prawie 700 zł.

Wolny rynek...
Lia GG 1516512 ICQ 166035154 JID iskanna [at] histeria.pl O wszystkim decyduje środowisko. Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła, natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

Re: Ceny szkieł okularowych (nieco długie;) | Łukasz, 07-08-2004, 22:08

Może chodziło o szkła z antyrefleksem lub bez niego?? Mój kumpel ma zakład optyczny i zawsze robie u niego okulary bez prowizji - ostatnio za plastiki (niecylindryczne) z antyrefleksem zapłacicłem 120 zł. (normalnie 150) za szkła bez antyrefleksu chciał ode mnie 70 zł (też cena hurtowa, wiec u optyka odpowiednio wiecej). Cylindry z tego co wiem są droższe. Ale nawet licząc 70 za plastiki bez af, 60 zł za oprawki i robocizne wydaje mi sie troche mało, chyba ze to oprawki z grubego szkła, ala wojciech jaruzelski. generalnie 130 zł za okulary z plastikowymi szkłami to podejrzanie mało. i raczej niemozliwe. chyba ze koles zaklad likwiduje i pozbywa sie towaru. pzdr Ł.

Re: Ceny szkieł okularowych (nieco długie;) | Marvin, 09-08-2004, 00:35

Szkła oczywiście mają być plastikowe, utwardzane, no ale czego się nie
robi
dla bezpieczeństwa dziecka. Spytałam o orietacyjną cenę takich szkieł, na co okulistka mówi, że ok 120 zł. Upewniłam się, czy chodzi o SAME SZKŁA, oczywiście tak. Przyznam, że
jak
w myślach dodałam cenę oprawek i robocizny, to mi się lekko nogi ugięły,
ale
co zrobić.

Idę do optyka, dla pewności proszę, żeby mi wyliczył wstępnie cenę usługi, mówię, że słyszałam, że szkła takie drogie, na co on się uśmiecha i mówi,
że
nie jest tak źle.

Wiesz, marże optyków wyjściowe to 300%....

Dla przykładu ceny z hurtowni: szkła plastikowe, pokryte lakierem przeciwko zarysowaniom, cienkie czyli szlifowane (indeks pow. 1,5) - 45zł za dwa. (u optyka ok. 150zł) Usługa oprawienia je we własnych oprawkach 10zł. (u optyka 30zł).

Oprawki importowane z Chin kosztuja od 1 do 4 dolarów. Włoskie ok. 5-8$. Tu marże są jeszcze większe.

marvin

Re: Ceny szkieł okularowych (nieco długie;) | Ewa W, 10-08-2004, 20:16

Użytkownik "Lia" napisał w wiadomości news:1vfdiueg9uvzy.dlg [at] iska.from.poznan...
Ja w praktyce odczułam róznicę. Pierwsza była taka, że po przerzuceniu się ze szkieł polskiej Jelfy
bodajże
na szkła Zeissa nagle wzrok przestał mi sie pogarszać. Wcześniej co pół roku większa wada, teraz od 5 lat nic się nie zmienia.
Tu byłabym sceptyczna. Może po prostu wada się ustabilizowała i nie miało to nic wspólnego ze szkłami - na chłopski rozum szkła nie mogą tu mieć nic do rzeczy;)

Wcześniej, co pół roku plastiki były porysowane (mimo ze utwardzane), a teraz mam szkła od 5 lat - i nie ma na nich jednej rysy nawet, mimo że
nie
raz lądowały na ziemi itp. Z tym ze one nie kosztowały 120 zł, tylko kilka razy więcej.
No jeśli kilka razy więcej niż 120 zł to z pewnością je sobie odpuścimy;) Zwłaszcza, że co 3 miesiące najprawdopodobniej będziemy musieli zmieniać szkła............

A co do róznych cen szkieł... Mój ojciec ostatnio musiał sobie zrobić
szkła
progresywne. W Poznaniu w salonie zaspiewali za nie - 1200 - 1400 zł, ewentualnie 800 zł, ale bez antyrefleksu, i te nie nadające się dla kierowców (chodzi o inne pole widzenia). Okazało się, że takie szkła w małym salonie w mniejszym mieście wraz z robocizną są dostępne za 500 zł. Tak więc ceny sa czysto umowne, i zależą od marży.

Podobnie jest z cenami oprawek. Szczesliwie ostatnio dostałam się na
giełdę
dla optyków, gdzie można wybierać w oprawkach przez kilka godzin jak się komuś nudzi ;] Oprawki, które tam kosztowały 120 zł ( a płaciłam wiecej
niz
optyk tam się zaopatrujący) w salonie kosztowały prawie 700 zł.

Wolny rynek...
I chyba tu jest pies pogrzebany.............

Pozdr. Ewa

Re: Ceny szkieł okularowych (nieco długie;) | Ewa W, 10-08-2004, 20:26

Użytkownik "Łukasz" napisał w wiadomości news:cf35q6$kqk$1 [at] news.onet.pl...
Może chodziło o szkła z antyrefleksem lub bez niego??
Chodzi o szkła bez antyrefleksu.

Mój kumpel ma zakład optyczny i zawsze robie u niego okulary bez
prowizji -
ostatnio za plastiki (niecylindryczne) z antyrefleksem zapłacicłem 120 zł. (normalnie 150) za szkła bez antyrefleksu chciał ode mnie 70 zł (też cena hurtowa, wiec u optyka odpowiednio wiecej). Cylindry z tego co wiem są droższe. Ale nawet licząc 70 za plastiki bez af, 60 zł za oprawki i robocizne
wydaje
mi sie troche mało, chyba ze to oprawki z grubego szkła, ala wojciech jaruzelski. generalnie 130 zł za okulary z plastikowymi szkłami to podejrzanie mało.
i
raczej niemozliwe.
Możliwe;) Cena utwardzonych plastików bez antyrefleksu (najprawdopodoniej polskie) - 52 zł, minus zniżka dla dzieci 28 zł, czyli szkła 24 zł!!! Bardzo ładne oprawki dla dziecka (metalowe, gustowne, starannie wykonane, gdyby nie informacja, że to rodzima produkcja - nie uwierzyłabym) - 85 zł. Koszt całej usługi (szkła cylindryczne!) - 144 zł. Zasięgnęłam opinii ludzi, którzy tam robili okulary - bez najmniejszych zastrzeżeń, czego nie mogli powiedzieć o wcześniejszych doświadczeniach w punktach Vision Express czy Fielmann.

Pozdr. Ewa

Re: Ceny szkieł okularowych (nieco długie;) | Lia, 10-08-2004, 20:28

Dnia Tue, 10 Aug 2004 18:16:42 +0200, Ewa W napisał(a):

Tu byłabym sceptyczna. Może po prostu wada się ustabilizowała i nie miało to nic wspólnego ze szkłami - na chłopski rozum szkła nie mogą tu mieć nic do rzeczy;)
Nie będę na sobie sprawdzac co by się stało jakbym znowu zaczeła używać polskich szkieł ;] Tak czy inaczej jest to cudowny zbieg okoliczności, że po tylu latach nagle się wada ustabilizowała, a dobór szkieł nie miał na to żadnego wpływu :]

No jeśli kilka razy więcej niż 120 zł to z pewnością je sobie odpuścimy;) Zwłaszcza, że co 3 miesiące najprawdopodobniej będziemy musieli zmieniać szkła............
Sprawdź sobie ceny najtańszych szkieł Zeissa, moje są przedostatnie na liście cen, a przed nimi było dużo tańszych pozycji.

I chyba tu jest pies pogrzebany.............
Dlatego warto pochodzić, podzwonić, i sprawdzic gdzie jest najtaniej. A dla malucha pewnie ważniejsze są dobrze dobrane lekkie oprawki niż szkła.

Lia GG 1516512 ICQ 166035154 JID iskanna [at] histeria.pl O wszystkim decyduje środowisko. Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła, natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

Re: Ceny szkieł okularowych (nieco długie;) | Ewa W, 10-08-2004, 20:28

Użytkownik "Marvin" napisał w wiadomości news:cf62vf$5gr$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Wiesz, marże optyków wyjściowe to 300%....

Dla przykładu ceny z hurtowni: szkła plastikowe, pokryte lakierem
przeciwko
zarysowaniom, cienkie czyli szlifowane (indeks pow. 1,5) - 45zł za dwa. (u optyka ok. 150zł) Usługa oprawienia je we własnych oprawkach 10zł. (u optyka 30zł).

Oprawki importowane z Chin kosztuja od 1 do 4 dolarów. Włoskie ok. 5-8$.
Tu
marże są jeszcze większe.

Teraz już wierzę. I wiem, że nasz optyk nie zdziera - komplet szkieł 52 zł.

Pozdr. Ewa

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi

W sidłach anoreksji W sidłach anoreksji

Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta

Plan na długie życie Plan na długie życie

Tajemnice źródła wiecznej młodości Tajemnice źródła wiecznej młodości