Powiązane leki
(opisy)

Aulin (Nimesulidum)

Visken (Pindololum)

Aerosonit (Isosorbidi dinitras)

Avedol (Carvedilolum)

Beto ZK (Metoprololi succinas)

Bisoratio (Bisoprololi fumaras)

Carvedilol TEVA (Carvedilolum)

Carvetrend (Carvedilolum)

Isoket 5 (Isosorbidi dinitras)

Metazydyna (Trimetazidini dihydrochloridum)

Tagi

aulin piersiowy kregoslup krazek manualny rozwalic wizyta miedzykregowy napisac zwapnic

Fora dyskusyjne

zobacz zmiany w kręgosłupie piersiowym (2)

zobacz bóle kregosłupa (2)

zobacz prosze,gdzie w necie ktos mi napisze analize opisu RTG (0)

zobacz Aparat do elektroterapii (1)

zobacz RTG. kręgosłupa szyjnego (0)

zobacz RTG kręgosłupa (1)

zobacz wynik rezonansu- jaka operacja? (3)

zobacz Problemy z kręgosłupem (2)

zobacz kregoslup ledzwiowy (4)

zobacz wyniki rezonansu magnetycznego kręgosłupa (2)

zobacz torbiel okołonerwowy kręgosłupa lędzwiowego (5)

zobacz Problem z kregoslupem (2)

zobacz potrzebuje analize opisu RTG kregoslupa C (0)

zobacz Proszę o interpretację wyniku MR kręgosłupa (1)

zobacz Interpretacja badania TK kręgosłupa. (1)

usda commodity food oil

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » zwapnienia w obrębie krążków międzykręgowych

zwapnienia w obrębie krążków międzykręgowych

Jana, 09-08-2004, 14:45

Kilka tygodni temu rozwalił mnie ból kręgosłupa piersiowego, opis zdjęć rtg brzmi: Zmiany o charakterze zwyrodnieniowym w postaci osteofitów na krawędziach niektórych trzonów kręgowych w odc. piersiowym kręgosłupa. Zwapnienia w obrębie krążków międzykręgowych na wys. Th8-Th9.

Dostałam skierowanie do ortopedy, ale muszę ponad miesiąc czekać na wizytę (Warszawa - czy takie kolejki są wszędzie?). Bez silnych środków (Aulin) nie mogę nawet wstać rano z łóżka. Boję się, że rozwalę sobie wątrobę i nerki do czasu wizyty u lekarza. Co mam zrobić?! I co mi w ogóle jest?!

Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Z góry dziękuję.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: zwapnienia w obrębie krążków międzykręgowych | dino, 09-08-2004, 16:13

Jak merak B. slusznie powiedzial, zmiany opisane wskazuja na rzecz trwającą juz od pewnego czasu, nagly początek bólu tu nie pasuje... Radze wybrac sie (niestety prywatnie) do lekarza majacego przeszkolenie w dziedzinie terapii manualnej. Polecam strone www.medycyna-manualna.med.pl To oficjalna strona Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Medycyny Manualnej i zawiera m.in. liste czlonkow - lekarzy przeszkolonyc w tym wlasnie zakresie. Pzdr. dino

Kilka tygodni temu rozwalił mnie ból kręgosłupa piersiowego, opis zdjęć rtg
brzmi: Zmiany o charakterze zwyrodnieniowym w postaci osteofitów na krawędziach niektórych trzonów kręgowych w odc. piersiowym kręgosłupa. Zwapnienia w
obrębie
krążków międzykręgowych na wys. Th8-Th9.

Dostałam skierowanie do ortopedy, ale muszę ponad miesiąc czekać na wizytę (Warszawa - czy takie kolejki są wszędzie?). Bez silnych środków (Aulin) nie mogę nawet wstać rano z łóżka. Boję się, że rozwalę sobie wątrobę i nerki do czasu wizyty u lekarza. Co mam zrobić?! I co mi w ogóle jest?!

Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Z góry dziękuję.

Re: zwapnienia w obrębie krążków międzykręgowych | Marek Bieniek, 09-08-2004, 16:40

On 9 Aug 2004 14:45:24 +0200, Jana wrote:

Kilka tygodni temu rozwalił mnie ból kręgosłupa piersiowego, opis zdjęć rtg brzmi: Zmiany o charakterze zwyrodnieniowym w postaci osteofitów na krawędziach niektórych trzonów kręgowych w odc. piersiowym kręgosłupa. Zwapnienia w obrębie krążków międzykręgowych na wys. Th8-Th9.[...] I co mi w ogóle jest?!
To, co jest napisane powyżej wygląda na w miarę typowe zmiany "ze zużycia" - zarówno osteofity, jak i zwapnienia w dyskach.

Co z tym robić?... Ano to, co piszesz. Doraźnie stosować leki przeciwbólowe (aulin akurat IMHO do najsilniejszych nie należy, choć jest względnie bezpieczny), a na dłuższą metę pomóc może mądry rehabilitant i ewentualna zmiana trybu życia, unikanie pewnych rodzajów wysiłku fizycznego, zmniejszenie masy ciała o ile jest nadwaga i tak dalej. Więcej zdalnie napisać raczej się nie da.

Oczywiście zakładam, że przyczyna bólów u Ciebie leży w opisywanych na RTG zmianach.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Zadziwiające jest, że mało dokształcający sie lekarz może praktykować medycynę, nie dziwi jednak, że robi to źle /Sir William Osler/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Codzienność bez bólu Codzienność bez bólu

Urazy klatki piersiowej Urazy klatki piersiowej

Co mi dolega? Co mi dolega?

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży

Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny