Tagi

mikroelement analiza pierwiastkowy kowal organizm niedobor zmierzyc wlos badac witamina

Fora dyskusyjne

ponoc w interpretacji wyników analizy pierwiastkowej włosów (0)

Temparatura 34.6? (3)

Analiza badań (4)

Wypadanie włosów z całego ciała (12)

badanie na poziom rtęci z organiźmie (2)

Magnez? (4)

Ostre zmęczenie (2)

brak witamin (13)

alergiczny nieżyt nosa (5)

Alergia a pobudzenie?rozdrażnienie? (1)

wieczny katar (2)

Pierwiastki w ciele człowieka (1)

cd. niedokrwistości z niedoboru wit B12 (6)

morfologia jakie markery (dla uprawiającego sport) (1)

gospodarka wapniowa (7)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Brak witamin i mikroelementów - jak to zmierzyć ?

Brak witamin i mikroelementów - jak to zmierzyć ?

kowal, 22-08-2004, 18:28

Witam grupowiaczów,

Mam problem z ciągłymi zmęczeniem - już kilkakrotnie słyszałem że przyczyną takich objawów może być niedobór witami i mikroelemetów w pożywieniu. Staram się jeść wszystko ale może mój organizm czegoś nie przyswaja i stąd to zmęczenie ? Zmęczenie objawia się ciągłą sennościa i obniżeniem sprawności psychicznej ( problemy z koncentracja i zapamiętywaniem) Badałem się pod tym kątem u: laryngologów, alergologów, neurologów, psychiatrów, robiłem również badania na wykrycie bezdechu - wszędzie wszystko bardzo dobrze.

Kilkakrotnie jak już wspominałem przewinął się wniosek niedoboru witamin i mikroelementów ( słyszałem że np. niedobór bromu moze powodować takie objawy)

Czy istnieje metoda na pomiar poziomu witamin i mikroelementów w organizmie aby zdiagnozować ich niedobory ? Słyszałem o badania składu włosa, ale nie wiem czy to akurat w tym celu.

Bardzo proszę o jakieś rady - najlepiej poparte adresami - mieszkam w Warszawie.

Pozdrawiam,

kowal

Re: Brak witamin i mikroelementów - jak to zmierzyć ? | kowal, 22-08-2004, 22:04

A może taniej było by zaopatrzyć się w jakiś kompleksowy preparat witaminowo - różny i stwierdzić empirycznie, czy pomaga?:)

Próbowałem - bez efektów. Takie rozwiązanie wyklucza mozliwość sprawdzenia zdolności organizmu do przyswajania elementów :( - może je po prostu wydalać :(

kowal

Re: Brak witamin i mikroelementów - jak to zmierzyć ? | Marek Bieniek, 22-08-2004, 22:42

On Sun, 22 Aug 2004 18:28:35 GMT, kowal wrote:

[...]
Kilkakrotnie jak już wspominałem przewinął się wniosek niedoboru witamin i mikroelementów ( słyszałem że np. niedobór bromu moze powodować takie objawy)

Czy istnieje metoda na pomiar poziomu witamin i mikroelementów w organizmie aby zdiagnozować ich niedobory ? Słyszałem o badania składu włosa, ale nie wiem czy to akurat w tym celu.
A może taniej było by zaopatrzyć się w jakiś kompleksowy preparat witaminowo - różny i stwierdzić empirycznie, czy pomaga?:)

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Re: Brak witamin i mikroelementów - jak to zmierzyć ? | Dorota B, 23-08-2004, 01:57

Witam Polecam Ci Laboratorium Pierwiastków Śladowych Zakładu Biochemii i Chemii WAM w Łodzi ul Hallera 1, tel.: (042 ) 6331113. Robią tam szczegółową analizę włosów i dają zalecenia. Powodzenia.

Użytkownik "kowal" napisał w wiadomości news:nB5Wc.87386$vG5.12782 [at] news.chello.at...
Witam grupowiaczów,

Mam problem z ciągłymi zmęczeniem - już kilkakrotnie słyszałem że
przyczyną
takich objawów może być niedobór witami i mikroelemetów w pożywieniu. Staram się jeść wszystko ale może mój organizm czegoś nie przyswaja i stąd to zmęczenie ? Zmęczenie objawia się ciągłą sennościa i obniżeniem sprawności psychicznej ( problemy z koncentracja i zapamiętywaniem) Badałem się pod tym kątem u: laryngologów, alergologów, neurologów, psychiatrów, robiłem również badania na wykrycie bezdechu - wszędzie wszystko bardzo dobrze.

Czy istnieje metoda na pomiar poziomu witamin i mikroelementów w
organizmie
aby zdiagnozować ich niedobory ? Słyszałem o badania składu włosa, ale nie wiem czy to akurat w tym celu.

Bardzo proszę o jakieś rady - najlepiej poparte adresami - mieszkam w Warszawie.

Pozdrawiam,

kowal

Re: Brak witamin i mikroelementów - jak to zmierzyć ? | Dorunia, 23-08-2004, 12:46

Znaczenie analizy pierwiastkowej

Analiza pierwiastkowa włosów ilustruje ilość pierwiastków magazynowanych przez organizm badanego.

Analiza pierwiastkowa moczu dobowego określa ilość pierwiastków organizm badanego.

Analiza pierwiastkowa włosów i moczu dobowego określa stan przemiany mineralnej. Na jej podstawie można ocenić typ metabolizmu osoby badanej i wskazać odpowiednie zalecenia dietetyczne.

Stosowanie właściwej diety i selektywnej suplementacji zabezpiecza organizm przed wieloma chorobami.

www.biomol.pl/serwis/index.php

Pozdrawiam

Dorunia

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Leczenie chorób tarczycy Leczenie chorób tarczycy

Kuchnia i medycyna Kuchnia i medycyna

Sokoterapia, medytacja, dieta Sokoterapia, medytacja, dieta

Liczmy w diecie. Witaminy Liczmy w diecie. Witaminy

Smacznie i zdrowo - część 2 Smacznie i zdrowo - część 2