Powiązane leki
(opisy)

Encepur (Encephalitis tick borne vaccine)

FSME-IMMUN (Vaccinum encephalitidis ixodibus advectae inactivatum)

FSME-IMMUN Junior (Vaccinum encephalitidis ioxodibus advectae inactivatum)

Oranex (Azithromycinum)

Xorimax (Cefuroximum)

Ceroxim (Cefuroximum)

Doxycyclinum (kapsułki) (Doxycyclinum)

Modulator Homocysteiny

Na zdrowe dziąsła

Revital Complex

Tagi

apetyt kleszczyc borelioza kleszcz odpasc utrzymywac ogladac rumienic wedrowac ugryzc

Fora dyskusyjne

zobacz Dziwne plamy (4)

zobacz Kleszcz ugryzienie (6)

zobacz Borelioza (5)

zobacz Bolerioza (2)

zobacz Ukąszenie kleszcza (5)

zobacz borelioza (2)

zobacz Ugryzł mnie kleszcz (4)

zobacz Powiększony węzeł pachwinowy. (1)

zobacz Czy to kleszcz? (3)

zobacz Urwany kleszcz na nodze, lekki rumień -zdjęcia (4)

zobacz ukąszona przez owada (1)

zobacz Kleszcze (7)

zobacz czy to kleszcz? (1)

zobacz Ukaszenie przez kleszcza? Dziwny przypadek (0)

zobacz Kleszcz u dziecka (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » borelioza - to jej objawy ?

borelioza - to jej objawy ?

Anonymous, 25-08-2004, 18:10

Od ponad 3 tygodni mam stale utrzymujacy sie stan podgoraczkowy (do 37.6, przecietnie 37.2-37.4), poza tym problemy zoladkowe, zle samopoczucie i znaczna sennosc. Co ciekawe, prawie non-stop mam obnizony apetyt ktory czasami przeradza sie w bardzo silny krotkotrwaly apetyt na zjedzenie czegos. Poszedlem do lekarza, po cyklu roznych poczynan wykryto u mnie borelioze. Jednak zastanawia mnie to ze podobno charakterystyczny jej objaw to tzw. rumien wedrujacy ktorego u siebie NA 100 % NIE MIALEM (dokladnie sie ogladam zawsze jak wracam z lasu itp. jesli moge miec kleszcza). Co jeszcze ciekawsze, nigdy u siebie kleszcza nie znalazlem (w ciagu ostatniego roku), a jak mowilem, po kazdym spacerze ogladam sie dokladnie.

Mam pare pytan do Grupowiczow: 1. Czy w/w objawy moga byc objawami boreliozy mimo iz nie ma rumienia wedrujacego ? Jesli tak, to na ktory jej etap one wskazuja ? (chyba ten pierwszy ale nie ma rumienia!) 2. Czy jest mozliwe zakazenie borelioza w wypadku gdy kleszcze sie przyczepil i odpadl w czasie do paru godzin ? (bo tylko takie rozwiazanie widze). Lub czy moze byc ona roznoszona przez np. komary? 3. Ile takie objawy moga sie utrzymywac? Obecnie trwaja juz trzeci tydzien.

Z gory dziekuje za pomoc

Re: borelioza - to jej objawy ? | anka26, 25-08-2004, 20:57

tutaj sporo jest

www.spzoz.hajnowk...oreli_l.htm

chociaz, czytalem gdzies, ze nie u wszystkich wystepuje rumien. Moja mama leczy sie aktualnie na borelioze, rumien co prawda miala, ale lekarz tez jej wspominal, ze nie zawsze wystepuje. Objawy mamy oprocz rumienia to bole stawow i miesni, głównie nóg. Bierze doxycykline co 12 godzin i tak zdaje sie, ze przez 6 tygodni.

pozdrawiam krzysztof

Re: borelioza - to jej objawy ? | Docia, 26-08-2004, 00:02

Mam pare pytan do Grupowiczow: 1. Czy w/w objawy moga byc objawami boreliozy mimo iz nie ma rumienia wedrujacego ? Jesli tak, to na ktory jej etap one wskazuja ? (chyba ten pierwszy ale nie ma rumienia!)
rumień nie musi występować

2. Czy jest mozliwe zakazenie borelioza w wypadku gdy kleszcze sie przyczepil i odpadl w czasie do paru godzin ? (bo tylko takie rozwiazanie widze). Lub czy moze byc ona roznoszona przez np. komary?
mógł cie ugryźć, podrapałeś się, kleszcz odpadł a borelioze sobie "wdrapałeś". Możliwe też że borelioze masz od dawna (wcześniej niż rok) a teraz się uaktywniła.

3. Ile takie objawy moga sie utrzymywac? Obecnie trwaja juz trzeci
tydzien.

poszukaj lekarza od chorób zakaźych i zadaj mu wszystkie męczące Cię pytania. Powinien odpowiedzieć - mój tak zrobił :). Służę namiarami we Wrocławiu.

pozdrawiam i radzę weź się za nią ostro bo jeśli nie leczona, to zrobi się z tego poważna choroba i nieciekawe konsekwencje..

D.

Re: borelioza - to jej objawy ? | Mrówka, 26-08-2004, 12:09

Użytkownik "Anonymous" napisał w wiadomości news:2p3kttFgbsgiU1 [at] uni-berlin.de...

Mam pare pytan do Grupowiczow: 1. Czy w/w objawy moga byc objawami boreliozy mimo iz nie ma rumienia wedrujacego ? Jesli tak, to na ktory jej etap one wskazuja ? (chyba ten pierwszy ale nie ma rumienia!)
Nie musi wystepowac rumien.Czy to na pewno borelioza powinno sie stwierdzic po wynikach badania krwi.

2. Czy jest mozliwe zakazenie borelioza w wypadku gdy kleszcze sie przyczepil i odpadl w czasie do paru godzin ? (bo tylko takie rozwiazanie widze). Lub czy moze byc ona roznoszona przez np. komary?
Ja u swojego syna kleszcza nie znalazlam,podejrzewam ze po prostu go zdrapal.

3. Ile takie objawy moga sie utrzymywac? Obecnie trwaja juz trzeci
tydzien.

Nieleczone,bardzo dlugo.

Lec do lekarza,zrob badania. My bylismy u dermatologa.

Pozdrawiam.Magda

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Borelioza w praktyce klinicznej Borelioza w praktyce klinicznej

Apetyt na zdrowie. Mity na temat nadwagi Apetyt na zdrowie. Mity na temat nadwagi

Rewolucyjna dieta odchudzająca Rewolucyjna dieta odchudzająca

W świecie ADHD. Zaburzenia uwagi u dzieci i dorosłych W świecie ADHD. Zaburzenia uwagi u dzieci i dorosłych

Zdrowe stopy. Leczenie, pielęgnacja. kosmetyki, wkładki, buty Zdrowe stopy. Leczenie, pielęgnacja. kosmetyki, wkładki, buty