Powiązane leki
(opisy)

Tagi

glodny pecherz espumisan przychodnia ruua stawic czczy wypic przewod woda

Fora dyskusyjne

zobacz Nadmierne pragnienie i częstomocz. (8)

zobacz Problemy żołądkowe (1)

zobacz Tomografia Komputerowa stopy (1)

zobacz Norma ilości cukru u starszej kobiety. (4)

zobacz Alkohol- czerwone plamy na szyi, ramionach, klatce (1)

zobacz zaburzenia tarczycy (1)

zobacz czy to zatrucie? (2)

zobacz ciągle jestem głodna (5)

zobacz Alergia na gluten (1)

zobacz Cukrzyca cieżarnych (1)

zobacz krzywa cukrowa (1)

zobacz Krzywa cukrowa- dziwne badanie (0)

zobacz krzywa po glukozie (0)

zobacz interpretacja wyników (1)

zobacz Czy to może być cukrzyca? (9)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » co to znaczy byc na czczo?

co to znaczy byc na czczo?

Ruua, 16-09-2004, 00:54

na usg przewodu pokarmowego na godz 17.00. mam byc na czczo, tzn. ile godzin nie moge jesc, a ile pic? czy cokolwiek moge pic? do badania mam sie stawic z pelnym pecherzem. czy powinnam przed badaniem zazyc espumisan?

Re: co to znaczy byc na czczo? | Marta, 16-09-2004, 01:23

Witam, z tego co się orientuję to 12 godzin nie jeśc przed badaniem usg przewodu pokarmowego, a pić można, tym bardziej, ze masz się stawić na badanie z pełnym pęcherzem.Aby ten pęcherz był dobrze wypełniony, wypij jeszcze ok 0,5 litra wody niegazowanej przed badaniem. Zaś, jak dobrze pamiętam, to Espumisan likwiduje wzdęcia..nie zwiększa objętości pęcherza...

Pozdrawiam Marta

Użytkownik "Ruua" napisał w wiadomości news:ciaa5j$1drh$1 [at] mamut.aster.pl...
na usg przewodu pokarmowego na godz 17.00. mam byc na czczo, tzn. ile
godzin
nie moge jesc, a ile pic? czy cokolwiek moge pic? do badania mam sie
stawic
z pelnym pecherzem. czy powinnam przed badaniem zazyc espumisan?

Re: co to znaczy byc na czczo? | Maciek G., 16-09-2004, 14:25

Użytkownik "Ruua" napisał:

na usg przewodu pokarmowego na godz 17.00. mam byc na czczo, tzn. ile
godzin
nie moge jesc, a ile pic? czy cokolwiek moge pic? do badania mam sie
stawic
z pelnym pecherzem. czy powinnam przed badaniem zazyc espumisan?
ja ide zaraz na 14:15

nie jem od wczoraj od godziny 11:00 espunisan 3 tab wczoraj, i 3 dzisiaj na 2 godziny przed badaniem nie siusiac i wypic 5 szklanek wody niegazowanej

takie wytyczne dostalem z przychodni i jestem glodny :)

do macka i magdy | Ruua, 17-09-2004, 21:13

sluchajcie - dzwonilam do 2 przychodni - w 1 kazali mi nie jest przez 5 godzin, a w 2 przez 6... wiec czemu was tak dlugo trzymali glodnych?...

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Głodny Anioł. Jak wyleczyłem się z raka Głodny Anioł. Jak wyleczyłem się z raka

Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny

Choroby nerek i pęcherza Choroby nerek i pęcherza

Nietrzymanie Moczu. Przyczyny, Leczenie, Profilaktyka Nietrzymanie Moczu. Przyczyny, Leczenie, Profilaktyka

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody