Powiązane leki
(opisy)

Olopeg (Macrogolum)

X-Prep (Sennae fructi extractum)

Sepia compose

Hemocal

Lidoposterin (Lidocainum)

Mucokehl (maść)

Senefol (Senna sp.)

Propolis (czopki)

Climaxol

Heparinum (Heparinum natricum)

Tagi

hemoroidy wizyta kolonoskopia czynic przygotowac kamera gosia kabel pouczyc proktolog

Fora dyskusyjne

zobacz wizyta u proktologa (0)

zobacz Wstydliwy problem po wypróżnianiu (5)

zobacz Hemoroidy (2)

zobacz Guzik na odbycie (11)

zobacz Odbyt swędzenie (5)

zobacz Hemoroidy i szczelina odbytu (1)

zobacz hemoroidy u dziecka - jaki lek doraźnie żeby przestało boleć (13)

zobacz zapalenie jelita? (3)

zobacz Krew w kale (5)

zobacz Bolące ranki na odbycie (3)

zobacz jelito grube i hemoroidy (1)

zobacz Hemoroidy - metody zabiegowe (2)

zobacz czy to hemoroidy? (37)

zobacz Dźwiganie a hemoroidy (1)

zobacz Dziwne reakcje odbytu (9)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » pierwsza wizyta u proktologa

pierwsza wizyta u proktologa

ktos, 22-09-2004, 08:15

witam za tydzien mam wizyte u proktologai w zwiazku z tym mam pytanie: jak takie badanie wyglada jak trzeba sie przygotowac do niego czy boli badanie itp jak ktos byl to niech cos napisze thx

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: pierwsza wizyta u proktologa | Ruua, 22-09-2004, 19:16

Użytkownik "ktos" napisał w wiadomości news:cir5a0$d0i$1 [at] inews.gazeta.pl...
witam za tydzien mam wizyte u proktologai w zwiazku z tym mam pytanie: jak takie badanie wyglada jak trzeba sie przygotowac do niego czy boli
badanie itp
jak ktos byl to niech cos napisze
jesli to hemoroidy, to badanie jest palpacyjne - ty jestes na kolanach i lokciach, a lekarz czyni swoja powinnosc. badanie nie boli, ale jest krepujace.

Re: pierwsza wizyta u proktologa | ktos, 24-09-2004, 11:18

jesli to hemoroidy, to badanie jest palpacyjne - ty jestes na kolanach i lokciach, a lekarz czyni swoja powinnosc. badanie nie boli, ale jest krepujace.

tak chodzi o hemoroidy ale pewnie nie tylko ( leczysz sie na hemoroidy a oni znajda co innego np rak) znaczy sie reka w odbyt tak? myslalem ze ta kamera na kablu czyli trzeba sie przed badaniem przeczyscic:) czy tez lewatywa?

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: pierwsza wizyta u proktologa | MałGosia, 24-09-2004, 13:40

ktos napisał
tak chodzi o hemoroidy ale pewnie nie tylko ( leczysz sie na
hemoroidy a oni znajda co innego np rak)
znaczy sie reka w odbyt tak? myslalem ze ta kamera na kablu czyli trzeba sie przed badaniem przeczyscic:) czy tez lewatywa?
Kamera na kablu, czyli rektoskopia. Ale na to badanie umowisz sie podejrzewam na raz nastepny, czyli po tej pierwszej wizycie. I zostaniesz wtedy pouczony jak sie do badania przygotowac. Prawdopodobnie nawet na pismie to pouczenie dostaniesz :)

pozdrawiam Gosia

Re: pierwsza wizyta u proktologa | Ruua, 24-09-2004, 20:10

Użytkownik "MałGosia" napisał w wiadomości news:cj0qb1$khe$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

Kamera na kablu, czyli rektoskopia.
a czyn to badanie sie rozni od kolonoskopii?

Re: pierwsza wizyta u proktologa | MałGosia, 27-09-2004, 10:08

Ruua napisał www.zdrowie.med.p...skopia.html

a czyn to badanie sie rozni od kolonoskopii?
tinyurl.com/57bd8

pozdrawiam Gosia

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Hemoroidy Hemoroidy

Serce i układ krążenia Serce i układ krążenia

Co mi dolega? Co mi dolega?

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży

Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny