Powiązane leki
(opisy)

Omega Kinder (syrop)

Afibron (Sibutramini hydrochloridum)

Lindaxa (Sibutramini hydrochloridum)

Meridia (Sibutramini hydrochloridum)

Obesan (Sibutramini hydrochloridum)

Ubretid (Distigmini bromidum)

Zelixa (Sibutramini hydrochloridum)

Medazepam (Medazepamum)

Krople uspokajające (Guttae sedative)

Rudotel (Medazepamum)

Tagi

szkolic jakac logopeda synek mowic foxy nasilac nerwowy ania dziecko

Fora dyskusyjne

zobacz Wada wymowy. (9)

zobacz Jąkanie (1)

zobacz 4-letka jeszcze nie mówi. (2)

zobacz Mowa dziecka (3)

zobacz nerwica u 4.5 letniego chłopca (3)

zobacz Podniebienie gotyckie (0)

zobacz drgawki(6lat)2x utrata przytomności (2)

zobacz Mylenie słów, imion, nazw (6)

zobacz 3 latek mówi bardzo słabo (1)

zobacz Nie chce normalnie mówić (5)

zobacz Nerwica mowy, logofobia? (5)

zobacz częste drgawki u dziecka (5)

zobacz DZIECKO NADAL NIE ŚPI(ma 2l. i 9mies) (4)

zobacz dziecko ma 2,5 roczku i nie mówi (10)

zobacz ból brzucha (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » jakanie u dziecka

jakanie u dziecka

ania foxy, 26-09-2004, 00:30

Syn poszedł do pierwszej kalsy.i "pojawiło się " jąkanie" Lubi szkołę, ale nie wiem czy to emocje, czy nagły nadmiar wiadomości..jąka się.a może tylko jest to zacinanie się. Mówi płynnie jak śpiewa. Jak recytuje wiersz, jak bawi sie sam i gada do siebie czy jak mówi szeptem. Czy mogę mieć nadzieję, że to samo ustąpi, czy zdecydowanie od razu do logopedy. Jest dzieckiem b. wrażliwym i nadruchliwym. Co robic? Avf

Re: jakanie u dziecka | nonnocere, 26-09-2004, 09:49

ania foxy wrote:

Syn poszedł do pierwszej kalsy.i "pojawiło się " jąkanie" Lubi szkołę, ale nie wiem czy to emocje, czy nagły nadmiar wiadomości..jąka się.a może tylko jest to zacinanie się. Mówi płynnie jak śpiewa. Jak recytuje wiersz, jak bawi sie sam i gada do siebie czy jak mówi szeptem. Czy mogę mieć nadzieję, że to samo ustąpi, czy zdecydowanie od razu do logopedy. Jest dzieckiem b. wrażliwym i nadruchliwym. Co robic?
Lepiej IMO skonsultować się z pedagogiem/psychologiem szkolnym lub poradnią PP. Jąkanie jeśli się przeciąga może powodować dużo dodatkowych problemów - na przykład w relacjach z rówieśnikami, czy w związku z samooceną. Dlatego im szybciej się zareaguje, tym mniejsze te inne następcze konsekwencje. Potem może się okazać, że te inne problemy nasilą same jąkanie. Także lepiej wcześniej przerwać ewentualne takie błędne koło. Jak się skonsultujecie z logopedą może się okazać, że wystarczy tylko parę wskazówek i sami sobie dacie radę, ale lepiej wiedzieć jak sobie z tym poradzić.
Pozdrawiam, Magdalena S. (dzidzia ~IX,X 2004)

Re: jakanie u dziecka | Figaro, 26-09-2004, 12:25

Użytkownik "ania foxy" napisał w wiadomości news:cj4kmp$3e9$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Syn poszedł do pierwszej kalsy.i "pojawiło się " jąkanie" Lubi szkołę, ale nie wiem czy to emocje, czy nagły nadmiar wiadomości..jąka się.a może
tylko
jest to zacinanie się. Mówi płynnie jak śpiewa. Jak recytuje wiersz, jak bawi sie sam i gada do siebie czy jak mówi szeptem. Czy mogę mieć
nadzieję,
że to samo ustąpi, czy zdecydowanie od razu do logopedy. Jest dzieckiem b. wrażliwym i nadruchliwym. Co robic? Avf
Mój synek miał tak samo. Bardzo przeżywał szkołę. Był do tego też zbyt ambitny. Po czasie zrozumieliśmy z żoną że .... to my też byliśmy zbyt wymagający dla synka. Choć uczył się bardzo dobrze a nawet wyśmienicie, to i tak zawsze wytykaliśmy mu drobne niedociągnięcia. Po 3 latach synek poważnie zachorował i przez 6 tyg. przebywał w szpitalu. Bardzo to przeżyliśmy i pewne rzeczy zobaczyliśmy w innym świetle. Dzisiaj sami zachęcamy go aby w szkole pewne rzeczy sobie odpuścił i nie przejmowal sie tak ocenami, gdyż są w życiu rzeczy ważniejsze. Efekt tego jest taki że synek bardzo się uspokoił, nie jąka się, prawie przestał obgryzać paznokcie, strach przed szkoła go już nie obezwładnia i jego odpowiedzi są płynne (dwaniej strach blokował go). Obecnie jest najlepszym uczniem w klasie i co ciekawe uczy się znacznie mniej niż inni (wcześniej był w gronie 4-5 najlepszych). F.

Re: jakanie u dziecka | , 27-09-2004, 15:08

Syn poszedł do pierwszej kalsy.i "pojawiło się " jąkanie" Lubi szkołę, ale nie wiem czy to emocje, czy nagły nadmiar wiadomości..jąka się.a może tylko jest to zacinanie się. Mówi płynnie jak śpiewa. Jak recytuje wiersz, jak bawi sie sam i gada do siebie czy jak mówi szeptem. Czy mogę mieć nadzieję, że to samo ustąpi, czy zdecydowanie od razu do logopedy. Jest dzieckiem b. wrażliwym i nadruchliwym. Co robic? Avf

Witam. Sama się jąkałam jak byłam -prawdopodobnie na tle nerwowym. Brałam nawet w wieku 6 czy 7 lat leki psychotropowe-efekt był znakomity-mówiłam poprawnie nio ale byłam jakby ospała.Więc rodzice przerwali tą kurację i jąkanie nawróciło. Miałam przez to wiele nieprzyjemności zarówno w podstawówce jak i w liceum. Teraz mam 23 lata i jąkam się tylko w sytuacjach nerwowych lub w okresie gdy np. mam napiętą sytuację w życiu. Można z tym żyć..ale trzeba omijać ludzi którzy wyśmiewają się z tej wady. Uwierz mi że takich ludzi jest mnóstwo...

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: jakanie u dziecka | siulo, 27-09-2004, 16:54

Użytkownik "ania foxy" napisał w wiadomości news:cj4kmp$3e9$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Syn poszedł do pierwszej kalsy.i "pojawiło się " jąkanie" Lubi szkołę, ale nie wiem czy to emocje, czy nagły nadmiar wiadomości..jąka się.a może
tylko
jest to zacinanie się. Mówi płynnie jak śpiewa. Jak recytuje wiersz, jak bawi sie sam i gada do siebie czy jak mówi szeptem.
Wtedy wiekszosc jakajacych sie nie jaka. Jakanie to taka ulomnosc ktora nasila sie w okreslonych sytuacjach (poza ciezkimi przypadkami gdy nie mozna wypowiedziec praktycznie zadnego slowa). Polecam wizyte u logopedy. Jesli jakanie pojaiwlo sie niedawno to jeszcze sie nie utrwalilo i jest duzo szansa, ze np pomoga jakies cwiczenia oddechowe. Ale musi to byc logopeda ktory jest biegly w temacie jakania. Nie szlabym do pierwszego z brzegu.

Czy mogę mieć nadzieję,
że to samo ustąpi, czy zdecydowanie od razu do logopedy. Jest dzieckiem b. wrażliwym i nadruchliwym. Co robic?
W domu powinno sie przesadnie wolno mowic, dotyczy to zarowno rodzicow jak i np dziadkow lub innych osob ktore czesto przychodza z wizyta. Absolutnie nie powinno sie zwracac uwage synowi, ze sie jaka, zeby mowil wolniej, bardziej sie staral itp. Przynosi to odwrotny skutek, nasila jakanie. Zalecana jest takze ogolnie spokojna atmosfera w domu. Zycze powodzenia, Pozdrawiam, Ola

Re: jakanie u dziecka | ania foxy, 27-09-2004, 17:23

Dziękuję. Zaraz wróci ze szkoły.nie będę zwracać uwagi, będę mówiła powoli i zero nerwówy... Avf gg1304522

Re: jakanie u dziecka | siulo, 28-09-2004, 00:12

Użytkownik napisał w wiadomości news:1499.00000b7a.415810e3 [at] newsgate.onet.pl...
ale
tylko
nadzieję,
b.
Witam. Sama się jąkałam jak byłam -prawdopodobnie na tle nerwowym. Brałam nawet w wieku 6 czy 7 lat leki psychotropowe-efekt był znakomity-mówiłam poprawnie nio ale byłam jakby ospała.Więc rodzice przerwali tą kurację i jąkanie nawróciło. Miałam przez to wiele nieprzyjemności zarówno w
podstawówce
jak i w liceum. Teraz mam 23 lata i jąkam się tylko w sytuacjach
nerwowych lub
w okresie gdy np. mam napiętą sytuację w życiu. Można z tym żyć..ale
trzeba
omijać ludzi którzy wyśmiewają się z tej wady. Uwierz mi że takich ludzi
jest
mnóstwo...
Oj nie przesadzaj :) Tym niemniej jakanie moze byc prawdziwym utrapieniem. Polecam strone o terapii: www.jakanie.neost...l/home.html Pozdrawiam, Ola

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Cukrzyca u dzieci Cukrzyca u dzieci

Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu

Szkoła rodzenia Szkoła rodzenia

Choroby układu nerwowego Choroby układu nerwowego

Nowa metoda leczenia ADHD Nowa metoda leczenia ADHD