Powiązane leki
(opisy)

Petroselin

Betadrin (Diphenhydramini hydrochloridum, Naphazolini nitras)

Dexamytrex (Dexamethasonum, Gentamycinum)

Mibalin (Methylthioninii chloridum, Naphazolini nitras)

Streptomycinum (Streptomycinum)

Tobrexan (Tobramycinum)

Vercef MR (Cefaclorum)

Augmentin ES (Amoxicillinum, Acidum clavulanicum)

Clindacin (Clindamycinum)

Colistin (Colistimethatum natricum)

Tagi

spuchniety antybiotyk casus powieka otorbic jeczmien cofnac gradowka remisja usunac

Fora dyskusyjne

zobacz Spuchnięta powieka (2)

zobacz Boląca "gulka" pod powieką w rogu oka (4)

zobacz Spuchnięta powieka. (1)

zobacz Jęczmienie,gradówki (1)

zobacz Gradówka - zabieg - (0)

zobacz Gradówka (34)

zobacz Choroba oka od paru lat (2)

zobacz coś dziwnego w kąciku oka (2)

zobacz spuchnięte oko wydostająca sie ropa (2)

zobacz problem z okiem (0)

zobacz żrenica w tym spuchniętym oku jest powiększona (2)

zobacz przewlekły jęczmień - pytania (1)

zobacz Zaczerwienienie na powiece (0)

zobacz Problem z okiem (15)

zobacz Dziwna opuchlizna (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Spuchnieta powieka

Spuchnieta powieka

adam, 01-10-2004, 11:29

Najpierw przez kilkanascie minut powieka swedziala, a potem spuchla i przestala swedzic. Jak zlikwidowac opuchlizne? Przemyta zostala esensja herbaciana, ale nie pomoglo. a

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Spuchnieta powieka | agatka, 01-10-2004, 18:17

MOże to jęczmień? Jeśli opuchlizna się utrzymuje spróbój przykładać w to miejsce butelkę z ciepłą wodą w śrdoku. Kilka razy dziennie. Często pomaga. gagatka Użytkownik "adam" napisał w wiadomości news:2e5f.00000ace.415d236e [at] newsgate.onet.pl...
Najpierw przez kilkanascie minut powieka swedziala, a potem spuchla i
przestala
swedzic. Jak zlikwidowac opuchlizne? Przemyta zostala esensja herbaciana,
ale
nie pomoglo. a

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Spuchnieta powieka | maranta1, 02-10-2004, 00:51

Użytkownik "adam" napisał w wiadomości news:2e5f.00000ace.415d236e [at] newsgate.onet.pl...
Najpierw przez kilkanascie minut powieka swedziala, a potem spuchla i przestala swedzic. Jak zlikwidowac opuchlizne? Przemyta zostala esensja herbaciana, ale nie pomoglo.
Przykładaj kilka razy kompresiki z nagietka, powinno pomóć. Chyba, że to alergiczne- to wtedy jakiś lek na uczulenie. Pozdrawiam. Ania.

Re: Spuchnieta powieka | arniee, 04-10-2004, 04:08

Też tak miałem. Myślałem, że to jęczmień, ale nie złaził przez ponad tydzień, więc poszedłem do okulisty i słusznie, bo okazało się, że to jakaś "gradówka". Dostałem jakieś tablety do łykania + kremek i od razu przeszło.

Re: Spuchnieta powieka | casus, 04-10-2004, 15:53

Też tak miałem. Myślałem, że to jęczmień, ale nie złaził przez ponad tydzień, więc poszedłem do okulisty i słusznie, bo okazało się, że to jakaś "gradówka". Dostałem jakieś tablety do łykania + kremek i od razu przeszło.

tak z ciekawosci - mozesz podac nazwe tabletek i kremu, po ktorych gradowka ustepuje?

casus

Re: Spuchnieta powieka | arniee, 07-10-2004, 15:48

tak z ciekawosci - mozesz podac nazwe tabletek i kremu, po ktorych gradowka ustepuje?

casus
Nie moge niestety, bo nie pamiętam :-( To było już jakiś czas temu. Wiem tylko, że te tabletki, to jakiś antybiotyk był.

Re: Spuchnieta powieka | casus, 07-10-2004, 16:51

gradowka
Nie moge niestety, bo nie pamiętam :-( To było już jakiś czas temu. Wiem tylko, że te tabletki, to jakiś antybiotyk był.

szkoda. Mysle, ze raczej to byl jeczmien.

casus

Re: Spuchnieta powieka | arniee, 11-10-2004, 00:39

szkoda. Mysle, ze raczej to byl jeczmien.
Wiesz, ta okulistka to zaj... specjalista, nie pierwszy lepszy doktorek ;) a gradówka nie jest znów jakąś nietypową dolegliwością, żeby się mogła w diagnozie rąbnąć :-)

Re: Spuchnieta powieka | casus, 11-10-2004, 20:28

Wiesz, ta okulistka to zaj... specjalista, nie pierwszy lepszy doktorek ;) a gradówka nie jest znów jakąś nietypową dolegliwością, żeby się mogła w diagnozie rąbnąć :-)

wiesz - uwazam, ze zaj... Kolezanka powinna wynik leczenia opublikowac, gdyz bedzie to pierwszy przypadek od 20 lat w Polsce, kiedy gradowka cofnela sie bez sladu po leczeniu zachowawczym. Zgodze sie, ze mogly ustapic dolegliwosci, moglo sie cofnac wypelnienie patologiczna mazia, ale nie zgodze sie, ze cofnelo sie otorbienie gradowki - a tylko wtedy gradowka jest gradowka. Otorbienie mozna jedynie usunac chirurgicznie. Jesli nie bedzie usuniete nalezy oczekiwac nawrot schorzenia - inaczej mowiac - ponowne wypelnienie sie patologiczna wydzielina przestrzeni otorbionej. Czego Tobie nie zycze, ale obawiam sie, ze skoro diagnoza byla jednoznacza ( w co nie watpie, gdyz to nie diagnozowal pierwszy lepszy doktorek ) - jestem ciekawy, kiedy poinformujesz nas o remisji.

pozdr.

casus

Re: Spuchnieta powieka | arniee, 12-10-2004, 19:53

Może powinna ;) Otorbienie gradówki... a co to ? ;P Wiem, że gradówke leczy sie operacyjnie. Mnie też lekara o tym poinformowała, powiedziała, że jeśli nie pomogą przepisane leki, trzeba będzie się takiemu zabiegowi poddać. Miałem co prawda przyjść poraz drugi na kontrole, ale olałem to. Powiedziała mi również, że drobne przebarwienie niesteyt już pozostanie, ale w tym - jak na razie - nie miała racji. Nie mam (przynajmniej nie odczuwam) żadnych skutków byłej gradówy. Co do remisji - być może powinienem się takowej spodziewać, ale od tamtego czasu upłynęło już 1,5 roku i do dziś mam spokój, więc może to kwestia czasu (?) Po jakim czasie może nastąpić nawrót schorzenia ? i czy zawsze następuje, czy niekoniecznie ? Chcę powiedziec, że przypadek gradówy, o którym wspomniałem nie był moim pierwszym - ok. 10 lat temu miałem na drugiej powiece, niestety w tym pierwszym przypadku nie poszło tak gładko jak półtora roku temu.

Re: Spuchnieta powieka | casus, 12-10-2004, 21:53

Może powinna ;) Otorbienie gradówki... a co to ?
gradowka wtedy jest gradowka, kiedy posiada swoje lozysko, nazywane tez torebka. Dlatego tez leczy sie operacyjnie, gdyz jest zrodlem infekcji ( to ta maz o ktorej pisalem ), a nie ma ono ktoredy wydostac sie z zamknietej "komory". Podanie antybiotykow zarowno ogolnie jak i miejscowo moze gradowke wyciszyc, ale zawsze ( jesli jest to faktycznie gradowka ) pozostanie lozysko i jakis % infekcji, w danej chwili przytloczonej antybiotykiem. Dlatego tez gradowki tak pozostawione powracaja ( rowniez wtedy, kiedy zostaly zle usuniete ). Stad moje zdziwienie calkowitym wyleczeniam zachowawczo. Nalezaloby sie spytac, czy byla to faktycznie gradowka, czy np. jedynie ograniczony stan zapalny, lub jeczmien - nawet w stanie cofajacym sie lub bardzo ograniczonym.

Co do remisji - być może
powinienem się takowej spodziewać, ale od tamtego czasu upłynęło już 1,5 roku i do dziś mam spokój, więc może to kwestia czasu (?) Po jakim czasie może nastąpić nawrót schorzenia ? i czy zawsze następuje, czy niekoniecznie ?
jesli to byla faktycznie gradowka to remicja bedzie. Po jakim czasie - tego nikt nie wie. Ale smiem twierdzic, ze moglo sie wydawac iz jest to gradowka, ale gradowka nie bylo. Nierzadko zdarza sie nam okulistom w tym aspekcie sie myslic, gdyz do srodka powieki nie widac.

casus

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowe oczy Zdrowe oczy

Łuszczyca. Przyczyny, objawy, leczenie Łuszczyca. Przyczyny, objawy, leczenie

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Kompendium antybiotyków 2009 Kompendium antybiotyków 2009