Powiązane leki
(opisy)

Exter (Omeprazolum)

Altramet (iniekcje) (Cimetidinum)

Altramet (tabletki) (Cimetidinum)

Argentum Complexe Nr 98

BioAnacid

Cytotec (Misoprostolum)

Dr Zgaga

Famogast (Famotidinum)

Gasprid (Cisapridum)

Gastranin Zdrovit (Ranitidinum)

Tagi

pepsi glowa zwrot zatruc woda goraczka zoladek jogurt szczyrzyca zoladkowy

Fora dyskusyjne

zobacz Zepsucie żołądka (1)

zobacz Dolegliwości żołądkowe od 3 tygodni (1)

zobacz dziwny brak sił i energii (17)

zobacz Zatrucie? (2)

zobacz Ból żołądka (8)

zobacz woda w żołądku (1)

zobacz PROBLEMY ZOLADKOWE (1)

zobacz Problemy żołądkowe (1)

zobacz Wynik hispatu (0)

zobacz Reflux po raz kolejny (14)

zobacz okrpne odbijanie z żołądka. (0)

zobacz Zatrucie oparami lakieru ? (11)

zobacz Bardzo Częsty Ból Głowy (2)

zobacz Problemy żołądkowe, bóle głowy (wtórne?) (4)

zobacz Nudności, bóle głowy, osłabienie. Co to takiego? (4)

Zatrucie?

Mateusz Szczyrzyca, 06-10-2004, 13:05

Witam szanownych grupowiczów.

Dzisiejszej nocy (godzina 3:00) spotkała mnie niemiła niespodzianka, otóż obudziłem się z jakimś ściskaniem w brzuchu. Po wysiadówce w WC myślałem, że mi przejdzie, ale to był początek horroru...

Złapała mnie biegunka i wymioty (na zmiane), zwróciłem dosłownie wszystko. Obawiając się odwodnienia - 3 razy wysiadówka i 4 razy wymioty, wypiłem dużą ilość gorzkiej herbatki. Po kilku godzinach całość została zwrócona. W międzyczasie zażyłem sobie tabletke Mantii, ale podejrzewam, że przy ostatnim zwrocie duża jej część też poszła się kochać.

Mój jadłospis (ważniejsze rzeczy, które mogą mieć znaczenie):

Niedziela - cała tabliczka czekolady - 1/2 bombonierki z czekoladkami o różnych smakach - pepsi (2,5 l)

Poniedziałek - pepsi dokończenie, herbata i tam jakiś chleb z pasztetką.

Wtorek - rozbolała mnie głowa to zażyłem sobie pół tabletki Pyralginum (zawsze mi pomaga), a ponieważ woda w czajniku była za gorąca to przepiłem wodą z kranu... - po czym od razu zjadłem bułki z majonezem i szynką i to do chwili obecnej mój ostatni posiłek (pewnie już w oszczyszczalni ścieków rezyduje). - batonik Lion. - zapiekanki z ketchupem (na zwyczajnym serze, własna produkcja)

Oczywiście od niedzieli do dziś nie miałem wysiadówki i do dziś czułem się świetnie, poza wtorkiem z tym bólem głowy. Pierwsza wysiadówka (o 3:00 w nocy) dała normalny stolec, później już woda sama...

Biegunka chyba ustąpiła narazie, ale wciąż nie moge nic zjeść - koniec zawsze taki sam: zwrot. Spróbowałem teraz trochę jogurtu Jogobella i póki co się trzyma - ale nie wiem na jak długo... Pić nie mogę. No ogólnie strasznie ze mną. Wykańcza mnie to - niby mogę się opierać humorkom żołądka i nie pozwolić mu na zwrot, ale mnie to bardzo męczy, po 30 minutach składam broń no i jestem blady jak mi rodzice mówią... Na mój gust wygląda mi to na zatrucie, ale nie wiem już, nie pamiętam dnia (tzn. pamiętam, raz tak mi się zdarzyło dawno temu jak zjadłem za dużo czekoladki i żołądek podobnie protestował, ale na chwile tylko i bez biegunki), kiedy takie coś mnie spotkało...

Objawy jakie zaobserwowałem to przed zwrotem (wymioty lub stolec), mi burczy i rozlewa się coś w brzuchu. Do tego po wypicu gorzkiej herbaty zauważyłem, że nie moge sobie odpowietrznić żołądka (beknąć poprostu) do końca (tak porządnie - to przynosi ulge w takim stanie), bo coś tam jakby blokowało, no i w końcu jak napisałem, skończyło się zwrotem. Reszty objawów nie zaobserwowałem.

Proszę o pomoc (jak nie uzyskam to pomęcze się może jeszcze do wieczora i wzywam lekarza)

Pozdrawiam.

Re: Zatrucie? | Trapez, 06-10-2004, 18:08

Użytkownik "Mateusz Szczyrzyca" napisał w wiadomości

Niedziela - cała tabliczka czekolady - 1/2 bombonierki z czekoladkami o różnych smakach - pepsi (2,5 l)

Jakbym był Twoim żołądkiem to też bym zwracał gdybym miał jechac na takiej diecie :)

- po czym od razu zjadłem bułki z majonezem i szynką i to do chwili
obecnej
mój ostatni posiłek (pewnie już w oszczyszczalni ścieków rezyduje). - batonik Lion. - zapiekanki z ketchupem (na zwyczajnym serze, własna produkcja)

A nie lepiej zjeść coś normalnego, tzn. warzywa, owoce, płatki zborzowe, bez jakichś świństw typu tetchup, majonez. To co jesz i sposób w jaki łaczysz poszczególne skladniki pokarmowe do niczego dobrego nie prowadzi.

Proszę o pomoc (jak nie uzyskam to pomęcze się może jeszcze do wieczora i wzywam lekarza)

Jedynie zmiana sposobu odżywiania może Ci pomóc.

-- Pozdrawiam Trapez www.trapezonet.republika.pl

Re: Zatrucie? | Mateusz Szczyrzyca, 06-10-2004, 18:35

2004-10-06: Piotr Kasztelowicz in wrote:
Witam

jadlospis fatalny
Wiem, kara mnie spotkała - to jest okazyjny jadłospis, nigdy zawsze się tak nie odżywiam.

PS Teraz mam 38,5 stopni gorączki i ból głowy, żołądek trochę się uspokoił - jogurty chyba pomogły...

Re: Zatrucie? | Piotr Kasztelowicz, 06-10-2004, 19:25

Witam

jadlospis fatalny

P. -- Piotr Kasztelowicz renata.am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz

Re: Zatrucie? | Iwona_s, 06-10-2004, 19:34

Użytkownik "Mateusz Szczyrzyca" napisał w wiadomości news:ck0jh3$ih9$1 [at] news.onet.pl...

Nie podejrzewasz tej pasztetki, ze to ona tyle bigosu ci narobila? Mam nadzieje, ze trafiles do lekarza?

Pzdr. Iwona

Re: Zatrucie? | safanduaal, 06-10-2004, 19:58

Wtorek - rozbolała mnie głowa to zażyłem sobie pół tabletki Pyralginum (zawsze mi pomaga), a ponieważ woda w czajniku była za gorąca to przepiłem wodą z kranu...

Ja podejrzewam wode z kranu :-))

Re: Zatrucie? | Rani, 06-10-2004, 20:46

Użytkownik "Mateusz Szczyrzyca" napisał w wiadomości news:ck16sp$5hp$1 [at] news.onet.pl... | 2004-10-06: Piotr Kasztelowicz in wrote:

| > jadlospis fatalny | | PS Teraz mam 38,5 stopni gorączki i ból głowy, żołądek trochę się | uspokoił - jogurty chyba pomogły...

Pomijając kwestię wizyty u lekarza, to mnie na dolegliwości żołądkowe zwykle ordynowano ścisłą dietę (podkreślam ścisłą), tabletki z węgla, gorzką herbatę lub miętę. I na drugi dzień jakieś sucharki albo kleiki, ryż z wody. W żadnym razie nie produkty mleczne, zawierające tłuszcze.

R.

Re: Zatrucie? | pay-back, 06-10-2004, 22:27

Użytkownik "safanduaal" napisał w wiadomości news:ck14nl$g4a$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

Ja podejrzewam wode z kranu :-))

idiota... idź do lekarza... biegusiem... Ewentualnie jeżeli ci się nie chce to wypij za jednym zamachem 3L PEPSI , zajedz chipsami i zjedz hamburgera ze starego tłuszczu... może ci się poprawi....

Re: Zatrucie? | Sealet, 06-10-2004, 23:50

> PS Teraz mam 38,5 stopni gorączki i ból głowy, żołądek trochę się
uspokoił - jogurty chyba pomogły...
To równie dobrze może byc jakas infekcja wirusowa....

pzdrv Sealett

Re: Zatrucie? | safanduaal, 07-10-2004, 00:36

moze troszeczke wylujzujesz? Licz sie ze slowami gowniarzu, a ublizac to mozesz swojej matce TROLU.

Re: Zatrucie? | Mateusz Szczyrzyca, 07-10-2004, 09:30

2004-10-07: K in wrote:

Goraczka w polaczeniu z masywnymi wymiotami i biegunka przy zatruciu pokarmowym to nic dobrego. Sugeruje odwiedzic szpital. Moze byc i salmonella.
Chyba szpital nie będzie konieczny. :)

W drugim dniu czuje się już lepiej, narazie odczuwam tylko ból głowy, biegunka chyba ustąpiła. Jestem tylko o soczkach (100% naturalnych) i jogurtach - które tylko wczoraj mój żołądek akceptował. Wygląda więc na to, że źle nie będzie, ale dziękuje za wszelkie porady i sugestie.

Ja osobiście z tego jadłospisu podejrzewałem popicie wodą z kranu tej pyralginy albo przesycenie czekoladkami... Tak czy owak - dostało mi się za takie jedzenie. Tylko nie wiem czy takie jedzenie mi gorączke jeszcze wywołało...

Co dziwne, wczoraj jeszcze zadzwoniłem do znajomego, który jest lekarzem i polecił mi uwaga ...jedną szklanke Pepsi bez gazu (3 razy przez telefon musiałem się upewnić, że mówi poważnie) - bo ona ma jakieś tam specjalne właściwości żołądkowe. Nie wnikałem bardzo, bo nie miałem siły, ale odziwo nic mi się po tej szklance nie stało (to było jeszcze wczoraj)... Pepsi jest dobre na żołądek? Ktoś to może zweryfikować?

Re: Zatrucie? | K, 07-10-2004, 09:43

Użytkownik "Mateusz Szczyrzyca" napisał w wiadomości news:ck16sp$5hp$1 [at] news.onet.pl...

PS Teraz mam 38,5 stopni gorączki i ból głowy, żołądek trochę się uspokoił - jogurty chyba pomogły...

Goraczka w polaczeniu z masywnymi wymiotami i biegunka przy zatruciu pokarmowym to nic dobrego. Sugeruje odwiedzic szpital. Moze byc i salmonella.

K.

Re: Zatrucie? | Mrówka, 07-10-2004, 11:39

Użytkownik "Mateusz Szczyrzyca" napisał w wiadomości news:ck2raq$pe4$1 [at] news.onet.pl...

W drugim dniu czuje się już lepiej, narazie odczuwam tylko ból głowy, biegunka chyba ustąpiła. Jestem tylko o soczkach (100% naturalnych)
Z tego co wiem,po sensacjach zoladkowych i w czasie nie powinno pic sie sokow a takze jadac surowizny przez jakis czas,oczywiscie.

i
jogurtach - które tylko wczoraj mój żołądek akceptował. Wygląda więc na to, że źle nie będzie, ale dziękuje za wszelkie porady i sugestie.
To pewnie bylo jakies wirusisko,w Wawie taki wirus zoladkowy krazy.

Co dziwne, wczoraj jeszcze zadzwoniłem do znajomego, który jest lekarzem i polecił mi uwaga ...jedną szklanke Pepsi bez gazu (3 razy przez telefon musiałem się upewnić, że mówi poważnie) - bo ona ma jakieś tam specjalne właściwości żołądkowe.
My od dlugiego juz czasu leczymy sie odgazowana cola.

Nie wnikałem bardzo, bo nie miałem siły, ale odziwo
nic mi się po tej szklance nie stało (to było jeszcze wczoraj)... Pepsi jest dobre na żołądek? Ktoś to może zweryfikować?
Nie wiem jak Pepsi ale cocacola na pewno jest dobra-koniecznie odgazowana.

Magda

Re: Zatrucie? | Mateusz Szczyrzyca, 07-10-2004, 12:41

2004-10-07: Sabinka in wrote:

Trudno stwierdzic co konkretnie wywolalo u Ciebie te dolegliwosci, ale z doswiadczenia wiem, ze zatruc mozna sie wszystkim. Ja sie kiedys mocno rozchorowalam (wyladowalam nawet na pogotowiu) po malym serku topionym, do tego jakis wyjatkowo lekko strawny mial byc tamten serek. Ale zjadlam go przed krotka podroza, dodatkowo dla mnie bardzo naladowana nieprzyjemnymi emocjami. Zreszta lekarz potem stwierdzil, ze to na tle nerwowym bylo. Przez najblizsze dni mialam problemy nawet z piciem wody, a tamta podroz to bylo chyba najgorsze przezycie w moim zyciu - cala sie trzeslam i bez przerwy mialam odruchy wymiotne. Co ciekawe, lekarz z pogotowia powiedzial ze w takim stanie nie powinnam nawet wody pic.
Mnie się takie rzeczy nie zdarzały - do wczoraj właśnie, ale dzisiaj się dowiaduje (apropo tej gorączki i bólu głowy), że to może też być grypa żołądkowa (prawde mówiąc pierwsze słyszę o takiej odmianie grypy).

Nie uwazam aby picie sokow (moze oprocz jablkowego) i jogurtow przy chorym zoladku bylo dobre. Ja wtedy nawet nastawialam sie na jogurty, ale lekarz powiedzial ze nie wolno. No ale kazdy przypadek jest inny i skoro Tobie sluza to chyba dobrze :) Ja wtedy jadlam prawie wylacznie ryz, tak zalecil lekarz i to sie sprawdzalo.
No jogurty mi pomogły (chyba) - sugerowałem się tym, że zawierają specjalne kultury bakterii, które mają korzystne działanie na układ trawienny.

da sie założyc jakąś blokade zeby ludzie nie mogli by wyjsc z kanału? kup sobie karabin ;) ale troche to wkurza jak ludzie wchodzą i odrazu wychodzą z kanału

Re: Zatrucie? | Mateusz Szczyrzyca, 07-10-2004, 12:41

2004-10-07: Iwona_s in wrote:

Przeczytaj moja odpowiedz (ponizej) do postu Sabinki "skorka na zoladku" :)
Właśnie przypadkowo wpadłem na tamten wątek. :)

da sie założyc jakąś blokade zeby ludzie nie mogli by wyjsc z kanału? kup sobie karabin ;) ale troche to wkurza jak ludzie wchodzą i odrazu wychodzą z kanału

Re: Zatrucie? | Iwona_s, 07-10-2004, 13:22

Użytkownik "Mateusz Szczyrzyca" napisał w wiadomości news:ck2raq$pe4$1 [at] news.onet.pl...
2004-10-07: K in wrote:

Co dziwne, wczoraj jeszcze zadzwoniłem do znajomego, który jest lekarzem i polecił mi uwaga ...jedną szklanke Pepsi bez gazu (3 razy przez telefon musiałem się upewnić, że mówi poważnie) - bo ona ma jakieś tam specjalne właściwości żołądkowe. Nie wnikałem bardzo, bo nie miałem siły, ale odziwo nic mi się po tej szklance nie stało (to było jeszcze wczoraj)... Pepsi jest dobre na żołądek? Ktoś to może zweryfikować?
Przeczytaj moja odpowiedz (ponizej) do postu Sabinki "skorka na zoladku" :)

Pzdr. Iwona

Re: Zatrucie? | Sabinka, 07-10-2004, 14:08

On 7 Oct 2004 07:30:34 GMT, Mateusz Szczyrzyca wrote:

Ja osobiście z tego jadłospisu podejrzewałem popicie wodą z kranu tej pyralginy albo przesycenie czekoladkami... Tak czy owak - dostało mi się za takie jedzenie. Tylko nie wiem czy takie jedzenie mi gorączke jeszcze wywołało...
Trudno stwierdzic co konkretnie wywolalo u Ciebie te dolegliwosci, ale z doswiadczenia wiem, ze zatruc mozna sie wszystkim. Ja sie kiedys mocno rozchorowalam (wyladowalam nawet na pogotowiu) po malym serku topionym, do tego jakis wyjatkowo lekko strawny mial byc tamten serek. Ale zjadlam go przed krotka podroza, dodatkowo dla mnie bardzo naladowana nieprzyjemnymi emocjami. Zreszta lekarz potem stwierdzil, ze to na tle nerwowym bylo. Przez najblizsze dni mialam problemy nawet z piciem wody, a tamta podroz to bylo chyba najgorsze przezycie w moim zyciu - cala sie trzeslam i bez przerwy mialam odruchy wymiotne. Co ciekawe, lekarz z pogotowia powiedzial ze w takim stanie nie powinnam nawet wody pic.

Nie uwazam aby picie sokow (moze oprocz jablkowego) i jogurtow przy chorym zoladku bylo dobre. Ja wtedy nawet nastawialam sie na jogurty, ale lekarz powiedzial ze nie wolno. No ale kazdy przypadek jest inny i skoro Tobie sluza to chyba dobrze :) Ja wtedy jadlam prawie wylacznie ryz, tak zalecil lekarz i to sie sprawdzalo.

Pozdrawiam, Sabina (z adresu usun co trzeba)

www.pajacyk.pl

Re: Zatrucie? | Sabinka, 08-10-2004, 00:05

On 7 Oct 2004 10:41:25 GMT, Mateusz Szczyrzyca wrote:

No jogurty mi pomogły (chyba) - sugerowałem się tym, że zawierają specjalne kultury bakterii, które mają korzystne działanie na układ trawienny.
Tez o tym wtedy myslalam. Ale w moim przypadku wtedy jak i w przypadku grypy zoladkowej podobno nalezy raczej jesc pokarmy suche typu suchary. No ale najwazniejsze ze juz Ci lepiej :)

Pozdrawiam, Sabina (z adresu usun co trzeba)

www.pajacyk.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Gorączka U Dzieci Gorączka U Dzieci

Medycyna katastrof chemicznych Medycyna katastrof chemicznych

Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego. Polsko-angielski, angielsko-polski Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego. Polsko-angielski, angielsko-polski

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody

Choroby żołądka i dwunastnicy Choroby żołądka i dwunastnicy