Powiązane leki
(opisy)

FexoGen (Fexofenadini hydrochloridum)

Rupafin (Rupatadinum)

Telfexo (Fexofenadini hydrochloridum)

Alero (Cetirizini dihydrochloridum)

Allergodil (krople do oczu) (Azelastini hydrochloridum)

Prevalin

Rotadin (Loratadinum)

Alermed (Cetirizini dihydrochloridum)

Vividrin (Natrii cromoglicas)

Perosall C

Tagi

cytrus refundowac owoc reakcja alergia kiwi jesc uczulic alergiczny jablko

Fora dyskusyjne

zobacz obrzęk po zjedzeniu kiwi u 6 latki (8)

zobacz Czy mogę nagle dostać alergii na kota? (5)

zobacz małe pestki w kale (1)

zobacz zaparcia u 4 latka (16)

zobacz uczulenie na kakao (14)

zobacz Pytanie dot. kolonoskopii (4)

zobacz zrzucić pare kilo, nabrać siły, w miesiąc (1)

zobacz Powrót do przeszłości ? Znów alergia ? (7)

zobacz Testy vs. objawy (0)

zobacz Naturalne preparaty na alergię (2)

zobacz Długotrwale opuchnięty język (0)

zobacz alergiczny nieżyt nosa (5)

zobacz Skąd się bierze alergia? (10)

zobacz nadmiar cytryny (2)

zobacz Alergia na aspirynę? (7)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Alergia na cytrusy

Alergia na cytrusy

[TENGU], 17-10-2004, 23:57

Wykryto u mnie alergię na cytrusy. Zastanawia mnie jednak to, czy jest to alergia na owoc jako całość, czy na jakiś szczególny związek w nim istniejący, taki jak na przykład kwasek cytrynowy?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Re: Alergia na cytrusy | MałGosia, 18-10-2004, 10:28

[TENGU] napisał
Wykryto u mnie alergię na cytrusy. Zastanawia mnie jednak to, czy
jest
to alergia na owoc jako całość, czy na jakiś szczególny związek w
nim
istniejący, taki jak na przykład kwasek cytrynowy?
Jako uczulona na kiwi mam kilka pytan :) 1. Ile kosztowaly Cie badania? (rozumiem, ze nie sa refundowane) 2. Jakiego typu objawy masz po spozyciu? 3. Po jakiej ilosci zjedzonego owocu wystepuje reakcja alergiczna?

Interesuje mnie to dlatego, ze mam zamiar wybrac sie w koncu na takie badania, bo moze nie tylko kiwi mi szkodzi. A biorac pod uwage fakt, iz moja reakcja na ten owoc jest bardzo dla mnie niebezpieczna, mysle, ze powinnam sie dowiedziec, czy nie szkodzi mi cos jeszcze o czym nie wiem. Dzieki za wszelkie info (moze byc na priv).

pozdrawiam Gosia

Re: Alergia na cytrusy | marek, 18-10-2004, 10:35

ja mam na jablka i brzoskwinie :) jak zjem jablko nawet odrobine to po paru minutach strasznie gardlo piecze i usta sa zaczerwienione. kiedys sie odczulalem ale na grejfruty :] nie wiem czy jest to refundowane ... ale skoro sie dostaje skierowanie od lekarza do poradni to chyba w jakims tam stopniu powinno byc

Użytkownik "MałGosia" napisał w wiadomości news:ckvntm$hv4$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
[TENGU] napisał jest nim

Jako uczulona na kiwi mam kilka pytan :) 1. Ile kosztowaly Cie badania? (rozumiem, ze nie sa refundowane) 2. Jakiego typu objawy masz po spozyciu? 3. Po jakiej ilosci zjedzonego owocu wystepuje reakcja alergiczna?

Interesuje mnie to dlatego, ze mam zamiar wybrac sie w koncu na takie badania, bo moze nie tylko kiwi mi szkodzi. A biorac pod uwage fakt, iz moja reakcja na ten owoc jest bardzo dla mnie niebezpieczna, mysle, ze powinnam sie dowiedziec, czy nie szkodzi mi cos jeszcze o czym nie wiem. Dzieki za wszelkie info (moze byc na priv).

pozdrawiam Gosia

Re: Alergia na cytrusy | MałGosia, 18-10-2004, 11:06

marek napisał
nie wiem czy jest to refundowane ... ale skoro sie dostaje skierowanie od
lekarza do
poradni to chyba w jakims tam stopniu powinno byc
Refundowane sa chyba tylko takie podstawowe testy alergiczne (kurz, pierze, pylki i inne takie). Testy wykrywajace alergie na cytrusy sa bardziej specjalistyczne, stad nierefundowane. Moj lekarz pierwszego konszachtu powiedzial mi kiedys, zebym sobie takie testy odpuscila, bo "zrujnuje sie pani finansowao, a po co, skoro pani i tak wie, ze chodzi o kiwi".

pozdrawiam Gosia

Re: Alergia na cytrusy | Sabinka, 18-10-2004, 16:26

On Mon, 18 Oct 2004 08:35:17 +0200, "marek" wrote:

kiedys sie odczulalem ale na grejfruty :]
Czy ten usmieszek znaczy ze zadzialalo czy ze niebardzo?

Pozdrawiam, Sabina (z adresu usun co trzeba) www.pajacyk.pl

Re: Alergia na cytrusy | [TENGU], 18-10-2004, 18:31

Dnia 2004-10-18 09:06, Użytkownik MałGosia napisał:

Refundowane sa chyba tylko takie podstawowe testy alergiczne (kurz, pierze, pylki i inne takie). Testy wykrywajace alergie na cytrusy sa bardziej specjalistyczne, stad nierefundowane. Moj lekarz pierwszego konszachtu powiedzial mi kiedys, zebym sobie takie testy odpuscila, bo "zrujnuje sie pani finansowao, a po co, skoro pani i tak wie, ze chodzi o kiwi".

Mój alergolog (kasa chorych MSWiA) wykanał mi standardowo w 3 turach dwadzieścia parę testów skórnych (pokarmowe i inne) i kilka testów wziewnych. W tym wszystkim było również badanie na cytrusy. Zapłaciłem za to zero złotych, więc chyba jest to refundowane:)

Re: Alergia na cytrusy | michhallski, 20-10-2004, 22:43

Użytkownik "[TENGU]" napisał w wiadomości news:ckuira$cju$1 [at] news.onet.pl...
Wykryto u mnie alergię na cytrusy. Zastanawia mnie jednak to, czy jest to alergia na owoc jako całość, czy na jakiś szczególny związek w nim istniejący, taki jak na przykład kwasek cytrynowy?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Cierpiałem kilka lat na alergie pokarmowe. Zaczęło sie od marchwi. Potem doszły jabłka. Później co roku dochodziły nowe owoce i warzywa których nie mogłem jeść bo wystepowało pieczenie i uczucie puchnięcia gardła aż nie mogłem normalnie mówić. Pękniecie ust w konfrontacji z owocem owocowało natychmiastową opuchlizną. Wykonano mi szereg testów alergicznych- skórnych, które nie miały pokrycia w rzeczywistości. Np wyszło uczulenie na mandarynki i orzechy, po których akurat nic mi nie było. Jedno było pewne- silne uczulenie na Histaminę. Diagnoza brzmiała: dieta eliminacyjna, czyli nie jeśc tego po czym występuja w/w objawy. Żaden lekarz nie był w stanie wyjaśnic skąd taka alergia sie bierze, wszyscy twierdzili , że to sie leczy ale nie wyleczy. Dostałem Claritine, która tylko szybciej likwidowała skutek reakcji alergicznej, ale nie leczyła przyczyny. Męczyłem sie tak jakieś 5-6 lat. Przypadkowo wpadła w moje ręce ksiązka " Droga do zdrowia" autorstwa M.Tombaka. Jako 23-latek oczywiście nie wierzyłem w ani jedno słowo tam zawartem, w żadne diety itp. Krótko: na podstawie tej książki zdiagnozowałem u siebie zanieczyszczenie, czy przeciążenie wątroby, które owocuje m.in różnorakimi reakcjami alergicznymi. Ja przez całe życie wchłaniałem przawie codziennie duże ilości schabowych, kurczaczków i innych mięs smazonych na oleju i ogólnie byłem bardzo dobże i różnorodnie odżywiany. Efektem tego była w/w alergia. Zrobiłem eksperyment. Zaznaczam, że nie stosowałem żadnych doraźnych metod opisanych w w/w ksiązce, jedynie całkowicie wyeliminowałem z jadłospisu wszystko co smażone, dodatkowo pijąc w różnych ilosciach świeżo wyciśnięty sok z cytryny co kilka dni. Efekt: po półtora roku nie jedzenia smażonych posiłków jak ręka odjął same zniknęły wszystkie alergie pokarmowe. Nie stosowałem w tym czasie żadnych środków przeciwalergicznych. Teraz od kilku lat mogę jeść wszystkie owocki i warzywka. Polecam lektórę. Każdy może sobie sam pomóc. Na mnie zadziałało bez skutków ubocznych :)

Re: Alergia na cytrusy | [TENGU], 21-10-2004, 01:54

Dnia 2004-10-20 20:43, Użytkownik michhallski napisał:

[ciach]
Dziękuje za rade:)

Re: Alergia na cytrusy | Sabinka, 22-10-2004, 23:08

On Wed, 20 Oct 2004 20:43:47 +0200, "michhallski" wrote:

Jedno było pewne- silne uczulenie na Histaminę.
Czy mozna byc uczulonym na histamine?

Pozdrawiam, Sabina (z adresu usun co trzeba) www.pajacyk.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych

Alergie Alergie

Zrozumieć alergie Zrozumieć alergie

Choroby alergiczne wieku rozwojowego Choroby alergiczne wieku rozwojowego

Świeże soki z warzyw i owoców mogą uratować Twoje życie Świeże soki z warzyw i owoców mogą uratować Twoje życie