Powiązane leki
(opisy)

Casodex (Bicalutamidum)

Navelbine (Vinorelbinum)

Vepesid (Etoposidum)

Cisplatin-Ebewe (Cisplatinum)

Mitoxantrone (Mitoxantronum)

Aromek (Letrozolum)

Transtec (Buprenorphinum)

Aromasin (Exemestanum)

Mionic (Letrozolum)

Myleran (Busulfanum)

Tagi

pokazac niewiele wykryc pluco najczestszy calosc nemesis marker przesiewowy nowotworowy

Fora dyskusyjne

zobacz Wynik badania (11)

zobacz badania krwi (1)

zobacz markery nowotworowe (1)

zobacz Guz jądra prawego T3 N2 Mx. (7)

zobacz markery nowotworowe (3)

zobacz Jestem w grupie ryzyka? (4)

zobacz Dodatnie markery (1)

zobacz Markery nowotworowe (1)

zobacz operacje raka zołądka (1)

zobacz interpretacja wyników (2)

zobacz Rak jądra (7)

zobacz białe krwinki w moczu (1)

zobacz Rak jądra - nienasieniak z p. do wątr,płuc,węzłów (0)

zobacz rak płuc (3)

zobacz gastroskopia (0)

pie fillings cherry

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » test na raka - markery nowotworowe

test na raka - markery nowotworowe

Fesol, 19-10-2004, 13:21

witam

chcę sobie tak prywatnie zrobic test na raka, jakie mam sobie markery zrobić, takie najpopularniejsze i ile to może kosztować ?

pozdrawiam

Re: test na raka - markery nowotworowe | Marek Bieniek, 19-10-2004, 13:15

On Tue, 19 Oct 2004 12:03:41 +0200, Fesol wrote:

dzięki za odpowiedz. jestem fesolem meżczyzną ;) mam 30 lat a badania chciałbym zrobić tak na wszelki wypadek. myślałem że markery załatwią sprawę, tzn markery na najczęstsze odmiany (czy jak to zwać). dlaczego miałoby mało dać ?
Dlatego, że markery bardziej nadają się do monitorowania istniejącej choroby (kiedy wiemy jakie były przed leczeniem), niż do czegokolwiek innego, a poza tym ich zawartość w surowicy krwi jest bardzo zmienna.

czy rzeczywiście bad.rentgenowskie płuc coś pokaże ?
Jasne, że coś pokaże. Takie, rozumiesz, cienie na kliszy będą;)

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Zadziwiające jest, że mało dokształcający sie lekarz może praktykować medycynę, nie dziwi jednak, że robi to źle /Sir William Osler/

Re: test na raka - markery nowotworowe | Krzysztof (Suzuki Kokushu), 19-10-2004, 13:57

chcę sobie tak prywatnie zrobic test na raka, jakie mam sobie markery zrobić, takie najpopularniejsze
Jeśli jesteś tzw. ogólnie zdrowy, to IMVHO robienie tzw. markerów niewiele Ci da. Sensowne badania przesiewowe to mammografia/usg sutka, cytologia ginekologiczna, krew utajona w kale i PSA; no może jeszcze przeglądowe zdj. płuc. Ale prawdę mówiąc, nie wiedząc nawet jakiej płci jesteś ani w jakim wieku (przyznasz że "Fesol" brzmi dumnie ale enigmatycznie), niewiele można poradzić.

Krzysiek, EBP Kiedy słyszę 'kultowy' odbezpieczam rewolwer

Re: test na raka - markery nowotworowe | Fesol, 19-10-2004, 14:03

cześć,

dzięki za odpowiedz. jestem fesolem meżczyzną ;) mam 30 lat a badania chciałbym zrobić tak na wszelki wypadek. myślałem że markery załatwią sprawę, tzn markery na najczęstsze odmiany (czy jak to zwać). dlaczego miałoby mało dać ? czy rzeczywiście bad.rentgenowskie płuc coś pokaże ?

pozdro

Re: test na raka - markery nowotworowe | Krzysztof (Suzuki Kokushu), 19-10-2004, 15:27

jestem fesolem meżczyzną ;) mam 30 lat
Jak chcesz się obadać to można tak: lekarz ogólny niech obada, morfologia z rozmazem (wykluczamy sprawy hematologiczne) z pomocą urologa obmacać jądra (guz jądra to najczęstszy nowotwór złośliwy w tym wieku u chłopów).

IMO tyle można zrobić, i tak trochę na wyrost; 30 lat to nie wiek ze szczytem zachorowań na nowotwory. Więcej też można, oczywiście, ale ryzyko że się coś wykryje niewielkie, a koszty potencjalnie duże.

Pozdrawiam

Krzysiek, EBP Nie ma miasta "Londyn". Jest "Lądek Zdrój".

Re: test na raka - markery nowotworowe | pestifer, 19-10-2004, 19:36

Użytkownik "Krzysztof (Suzuki Kokushu)" napisał w wiadomości news:1qh0skplxsynw.148zuaqvylcsg$.dlg [at] 40tude.net...
Jeśli jesteś tzw. ogólnie zdrowy, to IMVHO robienie tzw. markerów niewiele Ci da. Sensowne badania przesiewowe to mammografia/usg sutka, cytologia ginekologiczna, krew utajona w kale i PSA; no może jeszcze przeglądowe zdj. płuc.
sadze, ze mozna dorzucic badania endoskopowe w usa modna jest obecnie tomografia w calosci :)

Re: test na raka - markery nowotworowe | Sławek SWP, 19-10-2004, 20:28

W: cl3cgt$p6c$1 [at] nemesis.news.tpi.pl, Od: pestifer Było:
Użytkownik "Krzysztof (Suzuki Kokushu)" napisał w wiadomości news:1qh0skplxsynw.148zuaqvylcsg$.dlg [at] 40tude.net... sadze, ze mozna dorzucic badania endoskopowe w usa modna jest obecnie tomografia w calosci :)
Mój lekarz prowadzący zaproponował abym mu wręczył pieniądze przeznaczone na "tomografię całości" bo on mi powie z większą pewnością siebie że nie mam problemów - oprócz tych wykrytych w szpitalu :-) Czy takie badanie może "znaleźć" jakieś zalążki ? Czy też to co robią u nas to jest po prostu coś innego niż w USA ?

------------------------------------------------------------ Przy odpowiedzi na priv proszę usunąć oczywiste 2 nadwyżki tekstu ------------------------------------------------------------ Sławek SWP --------------------------------------------------- Ekspert to człowiek, który przestał myśleć - on wie :-) Zajrzyj na : teampoland.republika.pl/

Re: test na raka - markery nowotworowe | pestifer, 19-10-2004, 21:50

Użytkownik "Sławek SWP" napisał w wiadomości news:cl3fht$eq7$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
W: cl3cgt$p6c$1 [at] nemesis.news.tpi.pl, Od: pestifer Było:

Mój lekarz prowadzący zaproponował abym mu wręczył pieniądze przeznaczone na "tomografię całości" bo on mi powie z większą pewnością siebie że nie mam problemów - oprócz tych wykrytych w szpitalu :-) Czy takie badanie może "znaleźć" jakieś zalążki ? Czy też to co robią u nas to jest po prostu coś innego niż w USA ?
nic innego czy ten twoj lekarz tez moze diagnozuje i leczy przez telewizor? CT wykrywa nieprawidlowosci morfologiczne aczkolwiek nie jestem zwolennikiem takiego "badania przesiewowego"

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Rak płuc Rak płuc

Onkologia. Podręcznik dla studentów medycyny Onkologia. Podręcznik dla studentów medycyny

Antyrak. Nowy styl życia Antyrak. Nowy styl życia

Fruktoza. Brak tolerancji na cukier owocowy Fruktoza. Brak tolerancji na cukier owocowy

Czytanie z ręki Czytanie z ręki