Tagi

kruszyc mrowka sztuczny korona sens zaufac wstawic dentysta atlantis wyrwac

Fora dyskusyjne

zobacz wstawienie zęba (3)

zobacz Duży problem z ósemką (5)

zobacz Wstawienie Siekacza (4)

zobacz Brak górnej jedynki (4)

zobacz implant (2)

zobacz Chcę wstawić sobie sztuczny ząb? Tylko jaki? (0)

zobacz Zgorzel leczenie kanałowe (4)

zobacz wstawienie zastawki (1)

zobacz usuniecie oko i wstawienie sztucznego (0)

zobacz Krzywe zęby, 17 lat. (1)

zobacz Górna 5 pękła w pół (2)

zobacz czy to koniec ? KURZAJKI (5)

zobacz Czym zastapic luke po wyrwanych zebach? (6)

zobacz Usunięcie zęba na życzenie pacjenta? (12)

zobacz Usunięcie zęba a wydłużanie się przeciwległego zęba (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » problem z zębem

problem z zębem

eno, 25-10-2004, 01:59

hej! mam 20-pare lat i problem z zebem (dolna 6-tka). Kilka lat temu byl zaplombowany przez jedna dentystke, potem znowu sie zepsul. Nastepnie leczony kanałowo przez następną - chyba z 2 miesiące. Wladowalem kupe kasy i okazuje sie ze i tak sie dalej psuje. Obecnie zab jest juz tak poklejony, ze prawie polowa to plomba, jest martwy rzekomo. Ostatnio kawalek sie ukruszyl przy gryzieniu. No tragedia normalnie, na domiar zlego ostatnio boli na nowo. Nie mam juz do niego sily. Nie chce zeby mi go leczyli bo znowu wydam kupe kasy i nic nie zrobia konstruktywnego. Chce go po prostu wyrwać i mieć już spokój. Zastanawiam sie tylko jak sie funkcjonuje bez dolnej 6-tki. W sumie jest gleboko wiec nie widac, ale czy mozna jakos normalnie jeść? Czy juz bede tylko glama jak dziadek jakiś?

Dzieki za opinie i podpowiedzi!

Re: problem z zębem | Adam, 25-10-2004, 02:18

W wiadomości: clh8js$l9d$1 [at] atlantis.news.tpi.pl , której nadawcą było eno zostało napisane:

sumie jest gleboko wiec nie widac, ale czy mozna jakos normalnie jeść? Czy juz bede tylko glama jak dziadek jakiś?

Dzieki za opinie i podpowiedzi!

żył bedziesz, ale dobrze by bylo powalczyc jeszcze o tego zeba. znajdz na forum www.dentonet.pl jakiegos zawodowca, ktory zajmie sie tym zebem od a do zet.

milego dnia adam, gg# 402495

Re: problem z zębem | Mrówka, 25-10-2004, 11:44

Użytkownik "eno" napisał w wiadomości Zastanawiam sie tylko jak sie funkcjonuje bez dolnej 6-tki. W
sumie jest gleboko wiec nie widac, ale czy mozna jakos normalnie jeść? Czy juz bede tylko glama jak dziadek jakiś?

Ja nie mam szosteczki po prawej i po lewej stronie i nie glamie :-) Przestalam leczyc antyki ,teraz je wyrywam :-)

Magda

Re: problem z zębem | LuK, 25-10-2004, 13:21

już spokój. Zastanawiam sie tylko jak sie funkcjonuje bez dolnej 6-tki. W sumie jest gleboko wiec nie widac, ale czy mozna jakos normalnie jeść?
mozna normlanie jesc ale zapomnij o zuciu gumy ta strona szczeki :D

Re: problem z zębem | eno, 26-10-2004, 16:23

Ja nie mam szosteczki po prawej i po lewej stronie i nie glamie :-) Przestalam leczyc antyki ,teraz je wyrywam :-)

Magda
No i chyba powrót do średniowiecznych metod okazuje się najlepszy :) Posluchaj, ale nie przeszkadza Ci to z punktu widzenia estetyki? Ja to jeszcze wiesz, młodziak jestem i chciałbym trochę poświecić zębami :) Dlatego się waham :)

Re: problem z zębem | Joanna Duszczyńska, 26-10-2004, 16:36

Użytkownik "eno" napisał w wiadomości news:cllfkm$jp$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
No i chyba powrót do średniowiecznych metod okazuje się najlepszy :) Posluchaj, ale nie przeszkadza Ci to z punktu widzenia estetyki? Ja to jeszcze wiesz, młodziak jestem i chciałbym trochę poświecić zębami :) Dlatego się waham :)
Lecz tego zęba, a na wyleczonego załóż koronę nie będzie się dalej kruszyć. I owszem są to koszta, ale zęby masz tylko jedne.

Re: problem z zębem | Mrówka, 26-10-2004, 17:58

Użytkownik "eno" napisał w wiadomości news:cllfkm$jp$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

Absolutnie mi nie przeszkadza,nie mam az tak szerokiego usmiechu aby widac mi bylo szostki :-) No i za atsara tez nie jestem :-)

Magda

Re: problem z zębem | Mrówka, 26-10-2004, 18:07

Użytkownik "Joanna Duszczyńska" napisał w wiadomości news:cllg4v$7mi$1 [at] news.onet.pl...

Lecz tego zęba, a na wyleczonego załóż koronę nie będzie się dalej
kruszyć.
I owszem są to koszta, ale zęby masz tylko jedne.
Warto sprobowac. Ja juz mam zeby trzonowe tak zjechane,w kazdym po dwie plomby ze wole je wyrwac i wstawic sztuczniaka.

Magda

Re: problem z zębem | Iwon(k)a, 26-10-2004, 19:14

"Mrówka" wrote in message news:clllku$bh5$1 [at] news.onet.pl...

Warto sprobowac. Ja juz mam zeby trzonowe tak zjechane,w kazdym po dwie plomby ze wole je wyrwac i wstawic sztuczniaka.
to lepiej okoronawc je.

iwon(k)a

Re: problem z zębem | Iwon(k)a, 27-10-2004, 10:45

"Mrówka" wrote in message news:clnrnq$7j2$1 [at] news.onet.pl...
Mozna wstawic tak jak piszesz implant,a mozna wstawic zab ktory na haczykach opiera sie na sasiednich.
to jest blad sztuki lekarskiej, bo taka "protezka" zagraza zyciu. mozna sie nia zadlawic, czy polknac. jesli juz to lepszy jest most.

iwon(k)a

Re: problem z zębem | Iwon(k)a, 27-10-2004, 10:46

"Mrówka" wrote in message news:clnmpo$hq1$1 [at] news.onet.pl...

I nie bede dalej sie kruszyc?
nie, przeciez beda pod korona.

A jak ulamie sie mw.pol zeba to jest sens klasc koronke,czy wtedy lepiej wyrwac i wstawic sztuczny?
ale jak sie ma ulamac, skoro korona chroni wlasnie przed takim powiklaniem. (zakladam, ze korona wykonanan jest zgodnie ze sztuka dentystyczna ;;))

Nie wiem dlaczego stomatolog policzyl mi wiecej za koronke niz za sztucznego zeba,to normalne?
normalne.,

iwon(k)a

Re: problem z zębem | Mrówka, 27-10-2004, 12:38

Użytkownik "Iwon(k)a" napisał w wiadomości news:clmi82$fj6$1 [at] news.onet.pl...

to lepiej okoronawc je.

I nie bede dalej sie kruszyc? A jak ulamie sie mw.pol zeba to jest sens klasc koronke,czy wtedy lepiej wyrwac i wstawic sztuczny? Nie wiem dlaczego stomatolog policzyl mi wiecej za koronke niz za sztucznego zeba,to normalne?

Magda

Re: problem z zębem | eno, 27-10-2004, 13:12

Lecz tego zęba, a na wyleczonego załóż koronę nie będzie się dalej
kruszyć.
I owszem są to koszta, ale zęby masz tylko jedne.
No ja już właśnie leczyłem i to naprawde dlugo. Dentystka w koncu pokleila i powiedziala, ze ok. Ale chyba nie do konca jej wyszlo, dlatego chyba jednak wole juz go wyrwac niz znowu chodzic 2 m-ce do dentysty z jednym zebem i nie miec pewnosci ze go dobrze zrobi biorac za to przy okazji slone pieniadze.

Re: problem z zębem | eno, 27-10-2004, 13:14

I nie bede dalej sie kruszyc? A jak ulamie sie mw.pol zeba to jest sens klasc koronke,czy wtedy lepiej wyrwac i wstawic sztuczny? Nie wiem dlaczego stomatolog policzyl mi wiecej za koronke niz za sztucznego zeba,to normalne?
A jak wyglada wstawienei sztucznego? Wciskaja ci cos w dziaslo tak? Czyli to zabieg chirurgiczny w sumie? Brrr aż mi się nie chce myśleć o tym jak oni to robią.

Re: problem z zębem | Mrówka, 27-10-2004, 14:03

Użytkownik "eno" napisał w wiadomości news:clnotm$jci$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

A jak wyglada wstawienei sztucznego? Wciskaja ci cos w dziaslo tak? Czyli
to
zabieg chirurgiczny w sumie? Brrr aż mi się nie chce myśleć o tym jak oni
to
robią.
Mozna wstawic tak jak piszesz implant,a mozna wstawic zab ktory na haczykach opiera sie na sasiednich.

Magda

Re: problem z zębem | Joanna Duszczyńska, 27-10-2004, 14:34

Użytkownik "Mrówka" napisał w wiadomości news:clnmpo$hq1$1 [at] news.onet.pl...

Nie wiem dlaczego stomatolog policzyl mi wiecej za koronke niz za sztucznego zeba,to normalne?
Normalne jeśli ten sztuczny to nie implant, tylko takie jak pisałaś w sąsiednim poście "zawieszone na haczykach"

Re: problem z zębem | Joanna Duszczyńska, 27-10-2004, 14:37

Użytkownik "eno" napisał w wiadomości news:clnp0a$s9m$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
kruszyć.

No ja już właśnie leczyłem i to naprawde dlugo. Dentystka w koncu pokleila
i
powiedziala, ze ok. Ale chyba nie do konca jej wyszlo, dlatego chyba
jednak
wole juz go wyrwac niz znowu chodzic 2 m-ce do dentysty z jednym zebem i
nie
miec pewnosci ze go dobrze zrobi biorac za to przy okazji slone pieniadze.
To może jednak powinieneś znaleźć dentystę do którego można mieć zaufanie... a nie rezygnować z zęba?

Re: problem z zębem | eno, 27-10-2004, 14:39

To może jednak powinieneś znaleźć dentystę do którego można mieć
zaufanie...
a nie rezygnować z zęba?
Z całym szacunkiem, ale po wizytach u dwóch, nie mam już zaufania do żadnego. Tym bardziej, że to nie byli jacyś "tani państwowi", tylko prywatne przychodnie.

Re: problem z zębem | Joanna Duszczyńska, 27-10-2004, 14:53

Użytkownik "eno" napisał w wiadomości news:clnttd$idh$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
zaufanie...

Z całym szacunkiem, ale po wizytach u dwóch, nie mam już zaufania do żadnego. Tym bardziej, że to nie byli jacyś "tani państwowi", tylko
prywatne
przychodnie.
Ale wiesz, ten co wyrywa zęby to też dentysta... ;-) zamierzasz iść do kowala?

Re: problem z zębem | Lia, 27-10-2004, 17:12

Dnia 2004-10-26 15:58:36 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach przyrody grupowicz *Mrówka* skreślił te oto słowa:

Absolutnie mi nie przeszkadza,nie mam az tak szerokiego usmiechu aby widac mi bylo szostki :-) No i za atsara tez nie jestem :-)
Ale zdajesz sobie sprawę, że zęby które są nad tymi usuniętymi będą się wysuwać, i że to nie tylko kwestia estetyki?

Lia GG 1516512 ICQ 166035154 JID iskanna [at] histeria.pl O wszystkim decyduje środowisko. Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła, natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

Re: problem z zębem | Mrówka, 27-10-2004, 19:36

Użytkownik "Lia" napisał w wiadomości news:qiqk55t7z872$.dlg [at] iska.from.poznan...

Ale zdajesz sobie sprawę, że zęby które są nad tymi usuniętymi będą się wysuwać, i że to nie tylko kwestia estetyki?

Nie zauwazylam u mnie takiego zjawiska....

Magda

Re: problem z zębem | Lia, 27-10-2004, 19:50

Dnia 2004-10-27 17:36:06 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach przyrody grupowicz *Mrówka* skreślił te oto słowa:

Nie zauwazylam u mnie takiego zjawiska....
"Jeżeli doszło do utraty zębów konieczne jest ich uzupełnienie. Każda nawet pojedyncza luka stwarza, bowiem zagrożenie dla sąsiadujących z nią zębów. Mają one tendencję do pochylania się, a nawet przesuwania w kierunku wolnej przestrzeni. Ząb przeciwstawny wysuwa się z zębodołu, staje się "dłuższy", a to z biegiem czasu może doprowadzić do jego utraty."

Reszta tu: www.dentonet.pl/?...amp;pID=547

I ja u siebie tego też nie zauważyłam, dopóki przy zakładaniu korony nie okazało się, że zęba nad nim trzeba porządnie przypiłować, bo przez pól roku zdołał się obniżyć.

O ile na estetyce można sobie oszczędzać wg własnego uznania, to na zdrowiu IMO nie warto, bo ostatecznie kończy się na dużo większych wydatkach.

Lia GG 1516512 ICQ 166035154 JID iskanna [at] histeria.pl O wszystkim decyduje środowisko. Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła, natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

Re: problem z zębem | Iwon(k)a, 27-10-2004, 21:30

"Mrówka" wrote in message news:clov6a$b05$1 [at] news.onet.pl...
Użytkownik "Iwon(k)a" napisał w wiadomości news:clo8pv$5io$1 [at] news.onet.pl...

A mozesz cos napisac wiecej o mostku?Co to takiego?
zeby obok luki szlifuje sie pod korony, i one stanowia filary do ktorych przymocowana jest korona zastepujaca nieobecny most.

iwon(k)a

Re: problem z zębem | Iwon(k)a, 27-10-2004, 21:31

"Mrówka" wrote in message news:clov83$eom$1 [at] news.onet.pl...
Pytam czy jezeli polowa zeba odpadnie to czy jest sens sztukowac druga polowe?
jest sens, ale na to trzeba dac korone.

iwon(k)a

Re: problem z zębem | Mrówka, 28-10-2004, 00:08

Użytkownik "Iwon(k)a" napisał w wiadomości news:clo8pv$5io$1 [at] news.onet.pl...

to jest blad sztuki lekarskiej, bo taka "protezka" zagraza zyciu. mozna sie nia zadlawic, czy polknac. jesli juz to lepszy jest most.

A mozesz cos napisac wiecej o mostku?Co to takiego?

Magda

Re: problem z zębem | Mrówka, 28-10-2004, 00:09

Użytkownik "Iwon(k)a" napisał w wiadomości news:clo8s5$ads$1 [at] news.onet.pl...

ale jak sie ma ulamac, skoro korona chroni wlasnie przed takim powiklaniem. (zakladam, ze korona wykonanan jest zgodnie ze sztuka dentystyczna ;;))

Magda

Re: problem z zębem | Mrówka, 28-10-2004, 00:10

Użytkownik "Lia" napisał w wiadomości news:h48zm3bjbdi6.dlg [at] iska.from.poznan...

O ile na estetyce można sobie oszczędzać wg własnego uznania, to na
zdrowiu
IMO nie warto, bo ostatecznie kończy się na dużo większych wydatkach.

Dzieki,o tym nie wiedzialam.

Magda

Re: problem z zębem | Joanna Duszczyńska, 28-10-2004, 00:28

Użytkownik "Mrówka" napisał w wiadomości news:clov83$eom$1 [at] news.onet.pl...
Użytkownik "Iwon(k)a" napisał w wiadomości news:clo8s5$ads$1 [at] news.onet.pl...

Zawsze jest sens leczyć zęby, a metoda to sprawa konkretnego przypadku.

Re: problem z zębem | eno, 28-10-2004, 13:11

prywatne

Ale wiesz, ten co wyrywa zęby to też dentysta... ;-) zamierzasz iść do kowala?
liczę że przynajmniej tego nie spaprze ;)

Re: problem z zębem | Mrówka, 28-10-2004, 13:14

Użytkownik "Iwon(k)a" napisał w wiadomości news:clpejr$j10$1 [at] news.onet.pl...

zeby obok luki szlifuje sie pod korony, i one stanowia filary do ktorych przymocowana jest korona zastepujaca nieobecny most.

Dzieki :-)

Magda

Re: problem z zębem | eno, 28-10-2004, 13:16

Dzieki,o tym nie wiedzialam.
Ja tez nie, ale tak sobie mysle, ze to dosyc sprytnie ze strony natury - wypada jeden zabek a organizm sam przesuwa pozostale zeby zniwelowac przerwy. A to ze przeciwstawny sie obniza, to pewnie ma wypadek gdyby ktorys sie w jakis sposob zmiejszyl (np. przez ukruszenie) i zeby skorygowac zgryz - pomyslowe! :)

PS. A wszystko przez cukierki w mlodosci i dzisiejszą żywność. Moja babcia, która ma już ponad 80-tkę, do tej pory gryzie marchewkę swoimi naturalnymi zębami ;)

Re: problem z zębem | Joanna Duszczyńska, 28-10-2004, 13:46

Użytkownik "eno" napisał w wiadomości news:clqd4c$ak3$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
liczę że przynajmniej tego nie spaprze ;)
Kowal?

Joanna (syn Michał 17 lat, córka Anna 15 lat) jduszczynska.republika.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Asysty przy chorobach i urazach Asysty przy chorobach i urazach

Ciąża Ciąża

Jedz to co kochasz - kochaj to co jesz Jedz to co kochasz - kochaj to co jesz

ABC bioetyki. Sztuczne zapłodnienie. Jeśli nie in vitro, to co? ABC bioetyki. Sztuczne zapłodnienie. Jeśli nie in vitro, to co?

Pacjenci Pacjenci