Powiązane leki
(opisy)

Navoban (Tropisetronum)

Emla (Lidocainum, Prilocainum)

Petroselin

Sensilab Silne Nerwy

Bupivacainum hydrochloricum (Bupivacaini hydrochloridum)

Octenisept

Bisacodyl (Bisacodylum)

Rectanal (Natrii dihydrophosphas, Natrii hydrophosphas)

Insuman Rapid (Insulinum humanum)

Indocollyre 0,1% (Indometacinum)

Tagi

paznokiec walczyc obcinac chirurgiczny wrastac spokoj usunac janiak chirurgia woda

Fora dyskusyjne

Zmiana skórna na stopie - uciążliwe - pomoc (załączam foto) (1)

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ (12)

Wrastający paznokieć u dużego palca stopy (1)

Czy to wrastający paznokieć? (3)

Wrastający paznokieć? (3)

Po zabiegu usunięcia części wrośniętego paznokcia. (3)

Usunięcie paznokci wraz z likwidacją macierzy paznokcia (0)

Problem z odrastaniem paznokcia (4)

Co to za choroba skóry rąk i stóp / Czarne włókniste kropki. (0)

tłuszczak (1)

elblag - chirurg (0)

Jak walczyć z kłębczakiem (1)

wrastający paznokiec i ropa (0)

wrastający paznokieć (0)

Wrastający paznokieć (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Wrastajace paznokcie - jak walczyc?

Wrastajace paznokcie - jak walczyc?

test, 25-10-2004, 14:09

Jak w temacie: Czy sa jakies nieinwazyjne (niechirurgiczne) metody walki z tym zjawiskiem?

Re: Wrastajace paznokcie - jak walczyc? | Adam Janiak, 26-10-2004, 16:53

Czy sa jakies nieinwazyjne (niechirurgiczne) metody walki z tym zjawiskiem?
Polecam umieszczanie postów na psm. Jeśli nie pomoże - odwiedź najbliższą Poradnie Chirurgiczną. Pomóc mogą kąpiele w ciepłej wodzie z mydłem lub nadmanganianem potasu, ale nie wyleczą choroby. Pozdrawiam Adam Janiak janiak [at] cn.pl

Re: Wrastajace paznokcie - jak walczyc? | test, 26-10-2004, 18:12

Polecam umieszczanie postów na psm. Jeśli nie pomoże - odwiedź najbliższą Poradnie Chirurgiczną. Pomóc mogą kąpiele w ciepłej wodzie z mydłem lub nadmanganianem potasu, ale nie wyleczą choroby.
Choroby? Nie wiedzialem, ze az tak zle. W latach osiemdziesiatych mialem usuniety ten paznokiec drogą chirurgiczną, przez wiele lat bylo ok ale ostatnio mam wrazenie, ze moze nastapic to samo co kiedys. Czy jest inna metoda leczenia niz chirurgiczne usuniecie tego paznokcia? Bo wtedy to przez ponad miesiac nie moglem z domu wyjsc ale to byly wakacje, wiec nie byl to problem. Teraz jest inaczej, czlowiek musi chodzic do pracy, itp... Jakie metody leczenie oferuje wspolczesna chirurgia?

Re: Wrastajace paznokcie - jak walczyc? | Kasek, 26-10-2004, 19:07

On Mon, 25 Oct 2004 14:09:38 +0200, "test" wrote:

Jak w temacie: Czy sa jakies nieinwazyjne (niechirurgiczne) metody walki z tym zjawiskiem?
jakis plyn z pedzelkiem firmy shool czy jakos tak pytac w aptece

Re: Wrastajace paznokcie - jak walczyc? | test, 26-10-2004, 19:27

jakis plyn z pedzelkiem firmy shool czy jakos tak pytac w aptece
Ale rozumiem, ze to i tak jest polowiczne rozwiazanie, tzn. walka ze skutkiem a nie z przyczyną?

Re: Wrastajace paznokcie - jak walczyc? | A, 26-10-2004, 20:16

Użytkownik "test" napisał:
Ale rozumiem, ze to i tak jest polowiczne rozwiazanie, tzn. walka ze skutkiem a nie z przyczyną?

Słyszałam, że przyczyną jest m.in. zbyt dokładne wycinanie paznokci w "kącikach", że należy obcinać paznokcie prosto, nie zaokrąglając kształtu, wtedy nie bedą miały tendencji do wrastania. Nie wiem, czy w każdym wypadku pomaga, teść zastosował sie do tych zaleceń i na razie od jakiegoś czasu ma spokój...

A.

Re: Wrastajace paznokcie - jak walczyc? | Adam Janiak, 26-10-2004, 23:24

Jakie metody leczenie oferuje wspolczesna chirurgia?
Współczesna chirurgia proponuje plastykę wału paznokciowego. Pozdrawiam. Adam Janiak janiak [at] cn.pl

Re: Wrastajace paznokcie - jak walczyc? | gordom, 27-10-2004, 01:53

Słyszałam, że przyczyną jest m.in. zbyt dokładne wycinanie paznokci w "kącikach", że należy obcinać paznokcie prosto, nie zaokrąglając kształtu, wtedy nie bedą miały tendencji do wrastania. Nie wiem, czy w każdym wypadku pomaga, teść zastosował sie do tych zaleceń i na razie od jakiegoś czasu ma spokój...

Ja miałem usunięty paznokieć (właściwie część) przed kilkunastu laty. Od tamtego czasu staram się obcinać paznokcie "na prosto" i właściwie mam spokój. Można też próbować (jak już zaczyna wrastać) wymoczyć palec w _bardzo_ gorącej wodzie. Właściwie to sparzyć miejsce wrastania; wystarczy kilka sekund (wielokrotnie mi pomogło w sytuacji jak mimo "prawidłowego" obcinania zaczynało się paprać). Wymoczyć można też w mydlinach. Jest też do kupienia (bez recepty) maść antybiotykowa Tribiotic (specjalnie na wrastające paznokcie).

pozdrawiam, gordom

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Atlas chirurgii dziecięcej Atlas chirurgii dziecięcej

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Joga. Energia, równowaga, siła Joga. Energia, równowaga, siła

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Żywienie a uroda Żywienie a uroda