Tagi

cwiczyc efedryna trening jarkor karnityna wcinac jesc bialko posilek uboczny

Fora dyskusyjne

zobacz temat mięśnia brzucha (3)

zobacz Próbuję schudnąć (8)

zobacz Problem z Masą/Wagą (13)

zobacz Katabolizm - czy mnie dotyczy? (3)

zobacz Waże 110 kg cwicze duzo intensywnie czy dobze jem? (19)

zobacz Jak przytyć (6)

zobacz pomoc w ułożeniu diety. (13)

zobacz Znów chudne (9)

zobacz GUZKI POD SKORA (3)

zobacz Jajka w diecie a wpływ na potencje (1)

zobacz nie mogę nabrać masy (14)

zobacz Jak mam przytyć? (12)

zobacz po resekcji żołądka (6)

zobacz Chcę przytyć (3)

zobacz PRZYTYĆ!!!!!!! (3)

L-KARNITYNA

Jarkor, 27-10-2004, 01:19

Witam,

Od pewnego czasu regularnie ćwiczę na siłowni. Głównie ćwiczenia aerobowe. Mam parę kilo nadwagi, których chcę się pozbyć (181 cm, 97 kg). Wyczytałem ostatnio w książce o odżywianiu w sporcie, że L-karnityna stosowana podczas wysiłku aerobowaego pomaga szybciej spalać tłuszcz. Zależy mi na tym gdyż od miesiąca mój obwód pasa się nie zmienia (110 cm). Autor poradnika pisał, że nie są znane skutki uboczne stosowania L-karnityny. Czy zakładając dawkę około 1000 mg w dni treningowe (3-5 dni w tygodniu) oraz 500 mg w pozostałe mogę spowodować zagrożenie dla swojego zdrowia? Będę wdzięczny za konkretne argumenty.

PS. Nie mam problemu ze zrozumieniem skomplikowanych wywodów natury chemicznej i biologicznej gdyby ktoś pytał :-)

Pozdrawiam,

Jarkor.

Re: L-KARNITYNA | [TENGU], 27-10-2004, 02:03

Dnia 2004-10-26 23:19, Użytkownik Jarkor napisał:
Witam,

Od pewnego czasu regularnie ćwiczę na siłowni. Głównie ćwiczenia aerobowe. Mam parę kilo nadwagi, których chcę się pozbyć (181 cm, 97 kg). Wyczytałem ostatnio w książce o odżywianiu w sporcie, że L-karnityna stosowana podczas wysiłku aerobowaego pomaga szybciej spalać tłuszcz. Zależy mi na tym gdyż od miesiąca mój obwód pasa się nie zmienia (110 cm). Autor poradnika pisał, że nie są znane skutki uboczne stosowania L-karnityny. Czy zakładając dawkę około 1000 mg w dni treningowe (3-5 dni w tygodniu) oraz 500 mg w pozostałe mogę spowodować zagrożenie dla swojego zdrowia? Będę wdzięczny za konkretne argumenty.

PS. Nie mam problemu ze zrozumieniem skomplikowanych wywodów natury chemicznej i biologicznej gdyby ktoś pytał :-)

Szczerze mówiąc to pracuje na siłowni i powiem Ci, że na samej karnitynie ciężko schudnąć. Jest to bardzo słaby środek i wywołuje raczej efekt placebo niż realne skutki. Jeśli zależy Ci na zrzuceniu tkanki proponuje zakupić coś na bazie efedryny, ew. załatwić sobie jakiś środek termogenny. No i obowiązkowo pić przed treningiem kawe i godzine intensywnych areobów (rowerek, bierznia).

pozdrawiam

Re: L-KARNITYNA | RobertSA, 27-10-2004, 09:58

clmhiu$im2$1 [at] news.onet.pl, [TENGU] :

Szczerze mówiąc to pracuje na siłowni
....
godzine intensywnych areobów (rowerek, bierznia).
Wierze Ci, ze pracujesz na silowni: moj trener tez zacheca do "areobiku" ;-)

BP,NMSP

Robert User in front of [at] is fake, actual user is: mkarta

Re: L-KARNITYNA | _PAULUS_, 27-10-2004, 11:23

Od pewnego czasu regularnie ćwiczę na siłowni. Głównie ćwiczenia aerobowe.
Po pierwsze, daj sobie z tabletkami spokoj. Na poczatku lipca wazylem niecale 100kg przy 180cm, teraz waze 82kg od jakiegos miesiaca. Podstawowa sprawa jest zmiana sposobu zywienia a nie chemia. Nie mowie tu o dietach kapuscianych, ryzowych czy innym badziewiu "cud", chodzi o zmiane pewnych przyzwyczajen i to nie na dwa tygodnie tylko na stale.

Przeczytalem kilka informacji na roznych forach sportowych, mam jakies tam ksiazki o zdrowym odzywianiu i sam sobie reguluje swoje zarcie :) Zasada jest prosta, jesli nie sam nie wezmiesz sie za siebie na serio i nie bedziesz w konsekwentny to nic z tego nie wyjdzie. Nie ma prostych srodkow, jest tylko pot i lzy ;)

Przede wszystkim trzeba jesc co 3-4 godziny.

Na sniadanie polecam platki owsiane lub ew. kukurydziane z mlekiem. Mozna platki zastapic makaronem (bardzo dobry wenglowodan) i pamietaj, ze to ten posilek daje energie na caly dzien i jest najwazniejszy. Musi byc bogaty w weglowodany i bialko, nie boj sie o kalorie w makaronie bo spalisz je chocby oddychajac i chodzac :) Do tego posilku trzeba dodac tez bialko, najlepiej jakis twarog (tak z pol kostki chudego). Nie jest to za pyszne na poczatku, no ale trzeba sie przyzwyczaic. Dla smaku sypnij jakis cynamon lub dodaj miodu. Ja cwicze obecnie nieco bardziej wyczynowo wiec mleko i platki uzupelniam odzywka bialkowa.

Drugie sniadanie powinno skladac sie glownie z bialka. Moze to byc znow twarog, puszka tunczyka w sosie wlasnym lub wodzie, filet z indyka (sprzedaja toto na plasterki), chuda szynka itp. Miecha ok. 100g, twarogu z pol kostki. Bez chleba lub jesli musisz to jakies tam chrupkie pieczywo (ja wcinam bez).

Kolejny posilek to klasyczny obiadek. Podstawa u wszystkich chyba sportowcow to ryz, piersi z kurczaka, ryby, soja. Ryz najlepiej jakis brazowy, kurczaka najlepiej gotowac ale bez przesady, ja wcinam smazonego na oliwie z oliwek.

Przed treningiem lepiej nie jesc, ew. cos lekkiego ale przynajmniej poltorej godziny przed. Po treningu wcinamy jakies owoce (np. banan) lub pijemy sok owocowy (szybkie uzupelnienie weglowodanow). Jesli cwiczysz ostrzej to rownierz mozna zarzucic kreatyne. Za poltorej godzinki nasz organizm zapragnie bialka wiec zapychamy jakiegos tunczyka, piers z kury czy popijamy odzywke bialkowa.

W odstawke ida slodycze, jemy duzo warzyw i owocow a co do samego treningu to juz inna bajka. Jesli bedziesz zainteresowany to tez moge cos doradzic bo ten post robi sie przydlugawy :)

Paulus

Re: L-KARNITYNA | Jarkor, 27-10-2004, 19:36

Użytkownik "[TENGU]" napisał w wiadomości news:clmhiu$im2$1 [at] news.onet.pl...
Dnia 2004-10-26 23:19, Użytkownik Jarkor napisał:

Szczerze mówiąc to pracuje na siłowni i powiem Ci, że na samej karnitynie ciężko schudnąć. Jest to bardzo słaby środek i wywołuje raczej efekt placebo niż realne skutki. Jeśli zależy Ci na zrzuceniu tkanki proponuje zakupić coś na bazie efedryny, ew. załatwić sobie jakiś środek termogenny. No i obowiązkowo pić przed treningiem kawe i godzine intensywnych areobów (rowerek, bierznia).

Z tego co czytałem efedryna jest skuteczna ale wywołuje poważne skutki uboczne i np. w USA po wielkiej karierze w latach 90 jest wycofywana z rynku.

Pozdrawiam,

Jarkor

Re: L-KARNITYNA | Jarkor, 27-10-2004, 19:45

Użytkownik "_PAULUS_" napisał w wiadomości news:clnhp3$5ih$1 [at] korweta.task.gda.pl...
Po pierwsze, daj sobie z tabletkami spokoj. Na poczatku lipca wazylem niecale 100kg przy 180cm, teraz waze 82kg od jakiegos miesiaca. Podstawowa sprawa jest zmiana sposobu zywienia a nie chemia.
Sorry ale mnie interesuje kwestia ewentualnych skutków ubocznych L-karnityny a nie dieta odchudzająca. Ale dzięki za szczerą chęć pomocy. Po prostu chciałbym podyskutować z kimś kto dotarł do materiałów na temat szkodliwości lub braku szkodliwości tego środka.

Pozdrawiam,

Jarkor

Re: L-KARNITYNA | repair, 27-10-2004, 22:56

L-karnityna to suplement-zabawka, masz to bez recepty w każdej aptece. Nie słyszałem o jakichkolwiek skutkach ubocznych. Słyszałem plotki , że działa dopiero w mega-dawkach (3-5x większe od tych o których wspominasz). Ale wtedy robi się drogo i lepiej przejść na ECA. Z tym, że to już doping. Skoro chcesz schudnąć to za kilka miesięcy przeprosisz kolegę, który pisał o diecie. Pozdrawiam R

Użytkownik "Jarkor" napisał w wiadomości news:clofsi$aui$1 [at] news.onet.pl...
Użytkownik "_PAULUS_" napisał w wiadomości news:clnhp3$5ih$1 [at] korweta.task.gda.pl...

Sorry ale mnie interesuje kwestia ewentualnych skutków ubocznych L-karnityny a nie dieta odchudzająca. Ale dzięki za szczerą chęć pomocy. Po prostu chciałbym podyskutować z kimś kto dotarł do materiałów na temat szkodliwości lub braku szkodliwości tego środka.

Pozdrawiam,

Jarkor

Re: L-KARNITYNA | [TENGU], 28-10-2004, 01:26

Dnia 2004-10-27 17:36, Użytkownik Jarkor napisał:

Z tego co czytałem efedryna jest skuteczna ale wywołuje poważne skutki uboczne i np. w USA po wielkiej karierze w latach 90 jest wycofywana z rynku.

Skutkami ubocznymi wystepującymi kilka godzin po zażyciu jest przyspieszone tętno, podniesiona aktywność psycho-fizyczna i temperatura. Działa zatem dokładnie tak jak tego oczekujemy. Jej stosowanie ma kilka przeciwsskazań, szczególnie u zawałowców, i z tym należy się dokładnie zapoznać.

ps. z tego co mi wiadomo to do dzisiaj w stanach efedryna jest sprzedawana bez recepty

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu

Muskulatura i rozciąganie. Ćwicz na siłowni Muskulatura i rozciąganie. Ćwicz na siłowni

Slim & Fit! Formuła sukcesu. Jak schudnąć i poprawić kondycję, smacznie jedząc Slim & Fit! Formuła sukcesu. Jak schudnąć i poprawić kondycję, smacznie jedząc

Naturalne metody leczenia bólu głowy Naturalne metody leczenia bólu głowy

Grupa krwi 0 Grupa krwi 0