Powiązane leki
(opisy)

Bisocard (Bisoprololi fumaras)

Sectral (Acebutololum)

Beto ZK (Metoprololi succinas)

Celipres (Celiprololi hydrochloridum)

Betoptic S (Betaksololum)

Oftensin (Timololi maleas)

Nyolol (Timololi maleas)

Timoptic (Timololi maleas)

Bisoratio (Bisoprololi fumaras)

Metocard ZK (Metoprololi succinas)

Tagi

cisnienie ecstasy powazny bisocard mdma serce nadcisnienie betabloker mariner arytmia

Fora dyskusyjne

bisocard i tycie (16)

Arytmia ? (2)

Nadciśnienie. (0)

natursteron lub penigra a nadcisnienie (1)

Nadciśnienie- skoki ciśnienia (0)

NADCIŚNIENIE OD 15 ROKU ŻYCIA (0)

Tachykardia, a niskie ciśnienie - jakie leki? (0)

Zawroty, mdłości, brak powietrza (1)

Słabnące bicie serca i jedno bardzo mocne (2)

Niskie ciśnienie, bardzo wolne tętno, uderzenia "do szyi" (1)

Zimne stopy (8)

problemy z krążeniem? (3)

Oddawanie krwi (0)

Poważne nadciśnienie mojego taty (1)

Ciśnienie tętnicze a sport (8)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Ecstasy a bisocard

Ecstasy a bisocard

mariner, 09-11-2004, 17:23

Witam wszystkich grupowiczów ! Chcę Was zapytać o taką sprawę: Czy jeśli zażywam lek BISOCARD w ilośći 5mg/24h ( ciśnienie tętnicze mam w normie, wiek 30lat) a chcę niedługo zażyć jedną pigułkę ecstasy, to czy mogą zajść jakieś niebezpieczne interakcje obydwu specyfików ? Bardzo proszę o poważne i żeczowe opinie na ten temat. Może ktoś z Was miał już podobne doświadczenia, i zechce się ze mną nimi podzielić. Chcę jeszcze dodać że ecstasy nie jest mi potrzebne w celu zwiększenia wydolności organizmu, ale by zmniejszyć zachamowania w sferze psychicznej (z natury jestem chorobliwie nieśmiały i pełen zachamowań) Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Re: Ecstasy a bisocard | Radoslaw HORODNICZY, 10-11-2004, 00:22

Myslisz ze produenci lekow przeprowadzaja badania nt. interakcji narkotykow z lekami ?

Nie badz smieszny, nikt nie jest w stanie przewidziec reakcji twojej po np penicylinie a co dopiero po XTC

Re: Ecstasy a bisocard | Kasek, 10-11-2004, 01:48

On Tue, 9 Nov 2004 16:23:55 +0100, "mariner" wrote:

Witam wszystkich grupowiczów ! Chcę Was zapytać o taką sprawę: Czy jeśli zażywam lek BISOCARD w ilośći 5mg/24h ( ciśnienie tętnicze mam w normie, wiek 30lat)
30 lat i bierzesz Bisocard. Od kiedy go bierzesz? Od ilu lat bierzesz leki na nadcisnienie. Czy masz pojecie, ze Bisocard jest silnym lekiem przecie nadcisnieniu, jest wiele betablokerow o znacznie slabszym dzialaniu. Oznacza to ni mniej, ni wiecej, tylko dokladnie - ze masz dosc powazne nadcisnienie. Gdyby mial 50-60 lat to ok, ale masz dopiero 30 lat ! ! ! Jestes b. powaznie chory. MDMA (3,4-methylenedioxymethamphetamine) jest głównym (przynajmniej powinna) składnikiem narkotyku zwanego "ecstasy". Zwykle stosuje się dawki 80-160mg. Standardowa dawka to 2mg na kilogram ciała. Oczywiście kupując dropsa od dilera nie wiemy ile jest w nim czystej MDMA. Od dawna było wiadomo, że Ecstasy powodują wzrost ilości uderzeń serca na minutę, wzrost ciśnienia tętniczego i obciążenia serca. Powszechnie wiadomo, że MDMA może być u niektórych osób przyczyną zawału serca. Opisywany przez autorów pracy pacjent, zgłosił się do szpitala z uczuciem ucisku w klatce piersiowej, trwającym od ponad trzech godzin. Pacjent ten powiedział lekarzom, że dzień wcześniej pił alkohol i wziął pół tabletki Ecstasy. Pacjent ten nie miał żadnych czynników ryzyka choroby niedokrwiennej - takich jak obciążający wywiad rodzinny, wysokie ciśnienie tętnicze, cukrzyca. Z wywiadu wynikało, że był to któryś z kolei raz kiedy wziął ten narkotyk. Nigdy wcześniej nie stosował amfetaminy czy pochodnych chemicznych MDMA. Po wykonaniu badania EKG stwierdzono zawał serca i skierowano pacjenta do pracowni hemodynamiki. Lekarze przeprowadzający badanie uwidocznili masywny skrzep w prawej tętnicy wieńcowej. Nie wiadomo do końca jaki jest bezpośredni mechanizm powstawania skrzeplin w naczyniach wieńcowych w wyniku przyjęcia Ecstasy. W przypadku innych leków takich jak kokaina wiadome jest , że działają one prozakrzepowo.

a chcę niedługo zażyć jedną pigułkę ecstasy, to czy mogą zajść
Co jeszcze? Palisz tyton? Pijesz? Bo, ze masz powazne nadcisnienie w b. mlodym wieku to juz wiadomo. Chcesz dozyc 40-tki, moze 50-tki albo 60-tki. Rzuc palenie, zrob pelne badania w kieruku wykrycia hiperlipidemi, zrob USG serca, zacznij sie na powaznie leczyc. Pamietaj, ze masz juz 1 czynnik ryzyka wczesnego zgonu sercowego - powazne nadcisnienie w b. mlodym wieku. Przebadaj sie na obecnosc innych czynnikow, aby ewentualnie podjac leczenie. Dwa czynniki ryzyka wieloktrotnie zwielokrotniaja rozwoj miazdzycy -> zawal serca, udar mozgu, wylew, zaburzenia rytmu serca, itd. Nie zalezy ci na zyciu. Pierd..l to, lyknij se te ekstazy. Raz w zyciu zmiejszyc zahamowania (zahamowania, a nie zaChamowania, jakie masz wyksztalcenie) psychiczne. Pewnie ostatni raz w swoim zyciu. Wybor nalezy do Ciebie.

jakieś niebezpieczne interakcje obydwu specyfików ? Bardzo proszę o poważne i żeczowe opinie na ten temat. Może ktoś z Was miał już podobne doświadczenia, i zechce się ze mną nimi podzielić. Chcę jeszcze dodać że ecstasy nie jest mi potrzebne w celu zwiększenia wydolności organizmu, ale by zmniejszyć zachamowania w sferze psychicznej (z natury jestem chorobliwie nieśmiały i pełen zachamowań) Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Re: Ecstasy a bisocard | Jolanta Pers, 10-11-2004, 01:49

mariner napisał(a):

Chcę jeszcze dodać że ecstasy nie jest mi potrzebne w celu zwiększenia wydolności organizmu, ale by zmniejszyć zachamowania w sferze psychicznej (z natury jestem chorobliwie nieśmiały i pełen zachamowań) Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
W najlepszym razie potężnie się wygłupisz i zafundujesz sobie solidnego kaca, w najgorszym - extasy + kłopoty z sercem to fajny sposób na szybki zgon.

A chorobliwą nieśmiałość to chyba skutecznie prozakiem leczyli...

JoP

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Ecstasy a bisocard | Mateusz Pronobis, 10-11-2004, 02:13

mariner wrote:
Witam wszystkich grupowiczów ! Chcę Was zapytać o taką sprawę: Czy jeśli zażywam lek BISOCARD w ilośći 5mg/24h ( ciśnienie tętnicze mam w normie, wiek 30lat) a chcę niedługo zażyć jedną pigułkę ecstasy, to czy mogą zajść jakieś niebezpieczne interakcje obydwu specyfików ? Bardzo proszę o poważne i żeczowe opinie na ten temat. Może ktoś z Was miał już podobne doświadczenia, i zechce się ze mną nimi podzielić. Chcę jeszcze dodać że ecstasy nie jest mi potrzebne w celu zwiększenia wydolności organizmu, ale by zmniejszyć zachamowania w sferze psychicznej (z natury jestem chorobliwie nieśmiały i pełen zachamowań) Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Jesli masz problem z sercem to NIE bierz extasy. Jesli juz musisz cos brac to cos nie bedzie mialo w sobie amfetaminy, kokainy lub mdma. A z niesmialoscia to sobie trzeba inaczej radzic! Wezmiesz raz zalozmy ze bedziesz smialy;) zalozmy ze poznasz dziewczyne , spotkasz sie z nia 2 raz i co ;)? 2 tabletka ;)?

btw jeszcze nie slyszalem zeby ktos bral extasy zeby zwiekszyc wydajnosc organizmu :)

Mateusz Pronobis www.mateusz.info

Re: Ecstasy a bisocard | PAweł, 10-11-2004, 03:36

Jolanta Pers wrote:
mariner napisał(a):

W najlepszym razie potężnie się wygłupisz i zafundujesz sobie solidnego kaca, w najgorszym - extasy + kłopoty z sercem to fajny sposób na szybki zgon.

A chorobliwą nieśmiałość to chyba skutecznie prozakiem leczyli...

E tam, truć sie prozakiem ,-średni koniaczek i do akcji:)

Przy odpowiedzi bezpośrednio do mnie, w adresie użyj zamiast pełnej nazwy "wirtualnapolska" jej skrót, tj. "wp" Pozdr. P

Re: Ecstasy a bisocard | Sławek Ś., 10-11-2004, 04:01

Tak podobno mają jakieś specyfiki na nieśmiałość, pewnie w tym i fluotexyna której jednak nie polecam. A wogóle to przepisuje je psychiatra i chyba psycholog i najlepiej iść do jakiegoś dobrego któremu można zaufać, wiadomo jak to jest teraz z tymi koncernami farmaceutycznymi budżety promocyjne mają większe niź budźet Polski i potem wszyscy przepisują tylko ten Prozac.

A co do pigułki jeśli już nie możesz sie powstrzymać i koniecznie chcesz ją wziąć to nie bierz ekstasy niewiadomego pochodzenia, słyszałem że dodają do tego różnych świństw a chyba nie chcesz żeby zamiast małego odlociku dostać ostrej zmuły i kilku pawików. Pozdr Sł.

Re: Ecstasy a bisocard | La Luna, 10-11-2004, 23:48

Pewnego wieczoru Tue, 09 Nov 2004 23:48:03 +0100 wiedźmin zdziwił się nieco, gdy strzyga która wyskoczyła na niego z pl.sci.medycyna zamiast rzucić mu się do gardła, dygnęła, przedstawiła się jako Kasek, a następnie wyśpiewała przytupując wdzięcznie:

Bo, ze masz powazne nadcisnienie w b. mlodym wieku to juz wiadomo.
Czy aby na pewno? Ja jestem niskocisnieniowcem i tez Bisocard bralam. Na arytmie. Przynajmniej taki lek mi lekarz przypisal. Co prawda prawie po nim ducha wyzionelam bo mi cisnienie spadlo jeszcze bardziej a tetno mialam 40 uderzen na minute - ale to juz szczegol ;) Jednak zakladam ze przy niektorych rodzajach arytmi lek ten tez jest przypisywany. No chyba ze lekarz byl jakis dziwny...

Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Mockałło republika.pl/kocia_stronka/ Odpisując na priv, wytnij USUN_TO z adresu.

Re: Ecstasy a bisocard | Kasek, 11-11-2004, 02:12

On Wed, 10 Nov 2004 21:48:15 +0100, La Luna wrote:

Pewnego wieczoru Tue, 09 Nov 2004 23:48:03 +0100 wiedźmin zdziwił się nieco, gdy strzyga która wyskoczyła na niego z pl.sci.medycyna zamiast rzucić mu się do gardła, dygnęła, przedstawiła się jako Kasek, a następnie wyśpiewała przytupując wdzięcznie:

Czy aby na pewno? Ja jestem niskocisnieniowcem i tez Bisocard bralam. Na arytmie. Przynajmniej taki lek mi lekarz przypisal. Co prawda prawie po nim ducha wyzionelam bo mi cisnienie spadlo jeszcze bardziej a tetno mialam 40 uderzen na minute - ale to juz szczegol ;) Jednak zakladam ze przy niektorych rodzajach arytmi lek ten tez jest przypisywany. No chyba ze lekarz byl jakis dziwny...
zgoda, ale przy arytmi stosowania srodka podnoszacego tetno - jakim jest ecstasy - to juz wogole szalenstwo.

Oczywiscie betablokery sa stosowane w arytmii. Zreszta arytmia to trudny przypadek, rozni ludzie bardzo roznie reaguja na te same leki. Bisocard przy arytmii chyba nie jest popularny, inne betablokery jak np. Sectral sa popularniejsze.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta

Nadciśnienie tętnicze Nadciśnienie tętnicze

Choroby układu sercowo-naczyniowego Choroby układu sercowo-naczyniowego

Migrena - praktyczny poradnik Migrena - praktyczny poradnik