Powiązane leki
(opisy)

Allupol (Allopurinolum)

Purisan

Zyloric (Allopurinolum)

Ginjal (Hippocampus coronatus, Methylthioninii chloridum, Orthosiphon aristatus, Panax ginseng, Sonchi arvensis, Strobilanthus deyerianus)

Nefrobonisol (Achillea millefolium, Betula sp., Equisetum arvense, Solidago virgaurea, Taraxacum officinale, Urtica dioica)

Hotemin (Piroxicamum)

Butapirazol (iniekcje) (Lidocaini hydrochloridum, Phenylbutazonum)

Diclofenac (Diclofenacum)

Dicloratio (czopki) (Diclofenacum)

Dicloratio (iniekcje) (Diclofenacum, Lidocaini hydrochloridum)

Tagi

ortopeda paluch lewy kwas zapisac staw stwierdzic moczanowy noga moczowy

Fora dyskusyjne

zobacz Ból palca stopy (3)

zobacz DNA MOCZANOWA (2)

zobacz ból palucha (1)

zobacz BÓL STOPY (3)

zobacz dziwny guzek (1)

zobacz Ból w lewym kolanie (4)

zobacz Brak czucia palucha, pieczenie, obrzęk stawów (0)

zobacz DNA, PODAGRA (9)

zobacz Spuchł duży palec u nogi, nie wiem dlaczego? (1)

zobacz Dna moczanowa (1)

zobacz zapalenie lewego stawu kolanowego (5)

zobacz Skręcenie lewego stawu skokowego (12)

zobacz Biochemia / Interna (0)

zobacz problem ze stawami (1)

zobacz Niewyjaśniony ból kolana (4)

Dna moczanowa

Żako, 16-11-2004, 18:02

Witam!

Mam pytanie do grupy. :-) Chciałbym dowiedzieć się, jak przebiega proces leczenia dny moczanowej? Z tego co udało mi się znaleźć dzięki google, to jest to tylko dieta. Ale może powiecie mi coś więcej o tej chorobie? Czy powinienem bać się z tytułu jej posiadania itd.?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :-)

Pozdrowienia Żako

"It's nice to be home" - Rubens Barrichello - Monza 2002 "The victories belong to all of us" - Michael Schumacher po zdobyciu 7 tytułu Mistrza Świata

Re: Dna moczanowa | Ania, 17-11-2004, 09:47

Witam!

Mam pytanie do grupy. :-) Chciałbym dowiedzieć się, jak przebiega proces leczenia dny moczanowej? Z tego co udało mi się znaleźć dzięki google, to jest to tylko dieta. Ale może powiecie mi coś więcej o tej chorobie? Czy powinienem bać się z tytułu jej posiadania itd.?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :-)

Pozdrowienia Żako

"It's nice to be home" - Rubens Barrichello - Monza 2002 "The victories belong to all of us" - Michael Schumacher po zdobyciu 7 tytułu Mistrza Świata

Witaj .
A czy masz już to zdiagnozowane ,ze to dna moczanowa. Napiszę jak to było w przypadku mojego męża .W sierpniu zaczął go boleć paluch u lewej nogi -typowe objawy jak przy dnie moczanowej ,co potwierdziła pani doktor i zapisała leki przeciwzapalne ,ale badanie kwasu moczowego wyszło ok ,po lekach ból jakby mniejszy ale obrzęk i zaczerwienienie całkowicie nie ustąpiło .To trwało ok 3 tygodni ,potem tydzień bez bólu i następny atak bólu ,lekarz stwierdził ze przy prawidłowym poziomie kwasu moczowego nie można wykluczyć dny ,zapisał Milurit ból ponownie trochę ustąpił po ok 3 tygodniach,I znów tydzień dobrze i na nowo ból ,aż mąż sam zrobił prześwietlenie stawu palucha ,OB,CRP .OB -56 CRP -1.44 .I wtedy okazało się ze to zapalenie stawu .Pani doktor przepisała leki przeciwzapalne które mąz brał przez 2 tygodnie ,obrzęk ,zaczerwienienie i sztywność palucha ustąpiły .Teraz tylko kontrolne badania .I w taki sposób okazało się ze to nie dna .9oby to się nie powtórzyło .Pozdrawiam

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Dna moczanowa | Żako, 17-11-2004, 12:42

Ania naskrobał(-a) co następuje:

A czy masz już to zdiagnozowane ,ze to dna moczanowa.
Teoretycznie nie. Jednak w moim przypadku wygląda to trochę poważniej.

Około 2 miesięcy temu spuchł mi bardzo paluch lewej stopy. Ponieważ pomyślałem, że wybiłem go w czasie snu (uderzając nogą o ścianę) stosowałem jedynie Altacet w żelu i starałem się nie chodzić. Po około tygodniu, znów po przebudzeniu, stwierdziłem, że "weszło mi coś" w łokieć lewej ręki. Po kilku dniach ból zaczął promieniować na mieśnie ręki (przedramię). Takie sam objawy pojawiły się w lewym kolania (z promieniującym bólem na mięśnie łydki). Bóle palucha zaczęły ustępować, a opuchlizna znacząco się zmniejszyła, ale oba objawy nie minęły.

Udałem się więc do lekarza pierwszego kontaktu. Ten nawet na mnie nie spojrzał, tylko od razu wystawił skierowanie do ortopedy. Oczywiście termin do ortopedy miałem na połowę grudnia. Wszystko byłoby dobrze, do ostatniej środy.

W zeszły czwartek obudziłem się i stwierdziłem, że nie mogę chodzić - kuleję na prawą nogę. Tym razem problemem okazał się prawa kostka (staw skokowy). Wieczorem pojechałem na pogotowie. Lekarz stwierdził nadwyrężenie ścięgna Achillesa. Nie zrobił nawet zdjęcia! Mówiłem mu o problemach z innymi stawami. W każdym razie zalecił leżenie i okłady z Altacetu. Niestety ból kostki nasilił się w czwartek późnym wieczorem. O ile wcześniej mogłem chociaż "pokuśtykać", o tyle teraz chodzenie było praktycznie niemożliwe. Cały piątek stosowałem się do zaleceń lekarza pogotowia, ale stwierdziłem, że cała kostka prawej nogi jest okropnie spuchnięta!

W sobotę popołudniu pojechałem do szpitala. Na izbie przyjąć badał mnie ortopeda, do którego jestem zarejestrowany na grudzień. Opowiedziałem mu o wszystkim. Po badaniu kwasu moczowego stwierdzono, że jego poziom jest w normie, ale podwyższony (5,8 dla normy ok.2-7,2). Zapisał leki (Anapran i coś osłonowego na żołądek) i kazał się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu. Sam stwierdził, że moje schorzenia _napewno_ nie będą ortopedyczne. W książecce RUM zapisał: Odczynowe zapalenie stawów.

Na szczęście po przepisanych lekach bóle ustały (choć w ręce i kolanie nie do końca). Rodzinny przepisał mi ponowne badanie kwasu moczowego i stwierdził, że wszystkie objawy wskazują na dnę moczanową. Z tego co zdąrzyłem się zorientować w internecie, nie wygląda to za różowo, ale wolałbym poznać opinię, kogoś kto to przeszedł, lub zna się na tym, bo jak wiadomo Internet ogromnym śmietnikiem jest. :-)

Pozdrawiam Żako

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2 Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2

Terapie regresywne Terapie regresywne

Nadmiar kwasu rujnuje zdrowie - przyczyny i skutki Nadmiar kwasu rujnuje zdrowie - przyczyny i skutki

Choroby nerek i pęcherza Choroby nerek i pęcherza