Powiązane leki
(opisy)

Gasprid (Cisapridum)

Losec (kapsułki) (Omeprazolum)

Ranitydyna (Ranitidinum)

Ulfamid (Famotidinum)

Zantac (Ranitidinum)

Olimp Probio Stic

Aviocar

Amarin

Imotiv

Imotiv Junior

Tagi

wracac dieta czytac bioprazolu nudnosc zoladkowy stres lubic refluks przelykowo

Fora dyskusyjne

zobacz Problemy żołądkowe, bóle głowy (wtórne?) (4)

zobacz Reflux przełykowo-żołądkowy u 3 latka (0)

zobacz reflux przelykowo zoladkowy (7)

zobacz Przepuklina przełykowo żołądkowa - gdzie operować? (0)

zobacz bol w nadbrzuszu, problemy z przelykaniem, odbijanie (5)

zobacz nieżyt żołądka (1)

zobacz Czy to refluks? (14)

zobacz potrzebana rada - refluks (12)

zobacz Refluks żołądkowo-przełykowy (18)

zobacz Przepuklina rozworu przełykowego - pytanie (3)

zobacz ból brzucha/nudności (2)

zobacz nudności, zgaga, chudnięcie, senność, wyczerpanie (1)

zobacz Czy powinnam wybrac się na gastroskopie?? (2)

zobacz Czy to grypa żołądkowa? (1)

zobacz Nudności, bóle głowy, osłabienie. Co to takiego? (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » refluks przelykowo-zoladkowy

refluks przelykowo-zoladkowy

sirTIM, 17-11-2004, 15:35

Od roku cierpie na refluks. Na poczatku byl horror, po posilkach odczuwalem mdlosci i musialem z 2 godziny posiedziec zeby przeszlo. Leczylem siie u lekarza rodzinnego, ale nie byla to ciagla kuracja (po 1 kapsulce gasec 20 dziennie) Raz sie polepszalo, raz bylo gorzej, w sumie mozna powiedziec, ze po odstawieniu lekow wszystko wracalo. Od 2,5 miesiaca jestem na ciaglej kuracji - 2 kapsulki bioprazolu dziennie - rano (naczczo) i wieczorem oraz po badaniu endoskopowym, po ktorym wykryto zapalenie przelyku i zoladka, na szczescie nie ma zadnych wrzodow ani nadrzerek. Jest lepiej, ale nie do konca. Czytalem mnostwo artykulow na te tematy i wiem, ze w razie nieskutecznosci leczenia zachowawczego przeprowadza sie jakas operacje. Ogolnie mowiac szukam osob ktore maja ten sam problem z refluksem aby podzielic sie jakimis wskazowkami na temat leczenia. A takze osoby, ktore wyleczyly sie z tej choroby i moglyby jakos pomoc. Zapraszam do dyskusji, bo dla mnie rok z ta choroba byl rokiem straconym a nie chce wiecej tracic. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje, ze komus bedzie sie to chcialo czytac;]

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | sirTIM, 18-11-2004, 02:04

no ludzie, przeciez 50% ludnosci ma podobno taka chorobe, choc przebiega bezobiawowo;]

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | Dilbercik, 18-11-2004, 03:09

ja mam... od kwietnia sie mecze 4 razy zmieniane mialem juz leki g... daja... nudnosci nudnosci nudnosci... zastanawiam sie czy to na pewno to czy gastrolog dobrze zdiagnozowal...

Michal

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | sirTIM, 18-11-2004, 03:51

Użytkownik "Dilbercik" napisał w wiadomości
ja mam... od kwietnia sie mecze 4 razy zmieniane mialem juz leki g... daja... nudnosci nudnosci nudnosci... zastanawiam sie czy to na pewno to czy gastrolog dobrze zdiagnozowal...

Michal
A jakie leki brales? Nic nie pomoglo, nawet troche? No u mnie jak pisalem troche sie polepszylo, ale niestety nie mam tego komfortu co kiedys:(

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | papużki, 18-11-2004, 13:44

hmmm, a dieta i stres? jak się tego równolegle z leczeniem farmakologicznym nie przypilnuje to rezultatu leczenia może nie być oj długo.

Mnie 6 lat temu wyleczyła taka mieszanka leków: -Losec(omeprazol,czyli ta sama substancja czynna co w bioprazolu) + Duomox + Klacid (czyli antybiotyki w razie Helicobacter Pylorii,ale testów żadnych nie robiono) +Coordinax(normalizuje motorykę przewodu pokarmowego)+ Venter na noc i między posiłkami(chroni śluzówkę i ułatwie jej regenerację+ jak się skończył Losec po 3 tygodnia ,jako kontynuację Raniberl na noc(ranitydyna) oczywiście dieta lekkostrawna

Pomogło. 6 lat spokoju,ale na dietkę uważam.

Wcześniej próbowano mnie leczyć samym Metoclopramidem, ale nie pomogło.

pozdr Anka

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | sirTIM, 18-11-2004, 16:31

Użytkownik "papużki" napisał w wiadomości> hmmm, a dieta i stres?

jak się tego równolegle z leczeniem farmakologicznym nie przypilnuje to rezultatu leczenia może nie być oj długo.
no stres to ja mam teraz, bo sie denerwuje, ze juz sie tyle czasu to ciagnie;/

Mnie 6 lat temu wyleczyła taka mieszanka leków: -Losec(omeprazol,czyli ta sama substancja czynna co w bioprazolu) + Duomox
+
Klacid (czyli antybiotyki w razie Helicobacter Pylorii,ale testów żadnych nie robiono) +Coordinax(normalizuje motorykę przewodu pokarmowego)+ Venter na noc i między posiłkami(chroni śluzówkę i ułatwie jej regenerację+ jak
się
skończył Losec po 3 tygodnia ,jako kontynuację Raniberl na noc(ranitydyna) oczywiście dieta lekkostrawna
Porozmawiam z moim lekarzem i zobaczymy co na to powie;]

Pomogło. 6 lat spokoju,ale na dietkę uważam.
Tylko mi nie mow ze jeszcze przez tyle lat mam byc na diecie!!

Wcześniej próbowano mnie leczyć samym Metoclopramidem, ale nie pomogło.
Tez to bralem i w sumie jak cukierki

pozdr Anka
pozdrowienia i dzieki za napisanie;]

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | papużki, 18-11-2004, 23:52

Tylko mi nie mow ze jeszcze przez tyle lat mam byc na diecie!!

cóż ci mogę powiedzieć..... sam sie przekonasz po jakim czasie niestosowania diety choróbsko wróci, bo niestety ma charakter nawrotowy.Podobno lubi wracać jak wrzody przew. pokarm. -wiosną i /lubjesienią. Zanim się udało uzyskać tę 6-letnią przerwę męczyłam się 5 lat.Maj-czerwiec wracało-leczenie różnie 1-2 miesiące-przerwa do maja następnego roku i znów.......

pozdr Anka

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | sirTIM, 19-11-2004, 02:50

Użytkownik "papużki" napisał w wiadomości

cóż ci mogę powiedzieć..... sam sie przekonasz po jakim czasie niestosowania diety choróbsko wróci, bo niestety ma charakter nawrotowy.Podobno lubi wracać jak wrzody przew. pokarm. -wiosną i /lubjesienią. Zanim się udało uzyskać tę 6-letnią przerwę męczyłam się 5
lat.Maj-czerwiec
wracało-leczenie różnie 1-2 miesiące-przerwa do maja następnego roku i znów.......

pozdr Anka
No tak, niestety czytalem, ze moze sie ciagnac latami, kurde nie dobrze, juz chyba nie bedzie wieczorow z pizza i piwem:( Faktycznie od dwoch dni na diecie i jak dotad nic mnie nie bolalo i nawet nudnosci nie mialem, mam nadzieje, ze bedzie dobrze. A co z ta operacja? Moze ktos wie cos na ten temat. Cos czytalem, ze jakies wyrownywanie cisnien etc www.borgis.pl/czy...1/02/11.php ale pewnie u nas sie tym nie zajmuja;/

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | sirTIM, 21-11-2004, 17:05

Duzo do poczytania na www.epacjent.pl/f...c=&p=20 czytajcie od 20 strony i od dolu, duzo sie mozna dowiedziec . Pozdrawiam sirTIM

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | Dilbercik, 21-11-2004, 19:25

przeczytalem i sie zalamalem toz to nie jest uleczalne... :(

Michal

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | sirTIM, 22-11-2004, 02:25

Użytkownik "Dilbercik" napisał w wiadomości> przeczytalem i sie zalamalem toz to nie jest uleczalne...
:(

Michal

Fakt jest ciezko, ale przede wszystkim dlugo!! A jak tu zyc i pracowac z takimi dolegliwosciami, przeciez to sie nic nie chce i jeszcze wiekszy stres jest przez ta chorobe a to nie pomaga - zamkniete kolo:( I jeszcze do tej choroby mam kaszel i po posilkach musze odchrzaknac, a pluca czyste bo badania byly, to przez ten refluks walony;/ Ale sie nie zalomuje kombinuje dalej

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | Dilbercik, 22-11-2004, 02:34

za kilka dni mam nastepna wizyte u lekarza.. zastanawiam sie o jakie leki poprosic co daja choc na jakos czas efekt.. :-(

Michal

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | sirTIM, 22-11-2004, 04:33

Moze sprobuj ten Nexium, o ktorym pisali na tamtym forum. Ja narazie jade na bioprazolu bo jeszcze mam a dalej bedzie sie myslalo.

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | Dilbercik, 30-11-2004, 20:40

dzis byla wizyta u gastrologa

od stycznia klada mnie na oddzial szpitalny... nie wiem po co :-(

grrrrrrrr nie lubie nie lubie....

Michal

Re: refluks przelykowo-zoladkowy | sirTIM, 01-12-2004, 02:10

uppss, mi jak nie przejdzie to tez podobno mam wyladowac;// sirTIM

Użytkownik "Dilbercik" napisał w wiadomości
dzis byla wizyta u gastrologa

od stycznia klada mnie na oddzial szpitalny... nie wiem po co :-(

grrrrrrrr nie lubie nie lubie....

Michal

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Pokonać stres w 10 minut. Praktyczny poradnik dla tych, którzy nie lubią tracić czasu Pokonać stres w 10 minut. Praktyczny poradnik dla tych, którzy nie lubią tracić czasu

Co radzi lekarz.Osteoporoza Co radzi lekarz.Osteoporoza

Dieta w wielkim mieście Dieta w wielkim mieście

Nimfy. Hobby Nimfy. Hobby

Ajurweda. Kompleksowy system dla twojego zdrowia Ajurweda. Kompleksowy system dla twojego zdrowia