Powiązane leki
(opisy)

Acatar Baby

Physiomer Kids

PectoDrill (Carbocisteinum)

ACC Hot Max (Acetylcysteinum)

ACC Max (Acetylcysteinum)

ACC Mini (Acetylcysteinum)

Echinasal (Echinacea purpurea, Plantago lanceolata, Rosa sp., Thymus vulgaris)

Entus Junior (Ambroxoli hydrochloridum)

Entus Max (Ambroxoli hydrochloridum)

Flavamed (tabletki) (Ambroxoli hydrochloridum)

Tagi

wciaz flegma pokarm przyjemny katar wydzielina pozbyc zalegac czuc gardlo

Fora dyskusyjne

zobacz Zaleganie w gardle (1)

zobacz Problem z zalegajaca i smierdzaca flegma! Prosze pomożcie (1)

zobacz Zalegająca flegma. (4)

zobacz chrząkanie od kilku lat (3)

zobacz coś w gadle (5)

zobacz gęsta zalegająca ślina (3)

zobacz Ból Gardła Zapchany Nos i żółta wydzielina (2)

zobacz Plucie krwią (0)

zobacz Pytanie do Petera. Wydzielina w gardle (0)

zobacz Klopoty z jezykiem. POMOCY!! (5)

zobacz Przewlekły kaszel, kichanie, katar (7)

zobacz Flegma w gardle (0)

zobacz "coś" zalega w gardle (4)

zobacz Zalegająca wydzielina w gardle (0)

zobacz Problemy z gardłem u 2 latka oraz brak kataru a nos zatkany (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Jak się pozbyć flegmy?

Jak się pozbyć flegmy?

Monia, 17-11-2004, 23:41

Witam, Chcialabym sie zwrocic do was o rade/ sugestie jak sie pozbyc zalegajacej w gardle flegmy? Tydzien temu bylam chora, nie wiem na co, bo nie bylam u lekarza ;) ale wygladalo na angine. Teraz czuje sie dobrze, goraczki nie mam, katar minal, tylko pozostala owa flegma.. wydzielina z nosa splynela do gardla i tam teraz zalega.. Nie moge sie jej w zaden sposob pozbyc, a to bardzo nieprzyjemne uczucie, szczegolnie przy przelykaniu sliny, nie mowiac o jedzeniu.. Chcialam jeszcze zaznaczyc, ze udalo mi sie raz pozbyc tego paskudztwa jeszcze kiedy zalegalo w zatokach i wygladalo to naprawde bardzo nieprzyjemne.. jak jakas tkanka o zabarwieniu ropno - krwistym.. nie potrafie dokladnie opisac. No a teraz czuje to caly czas w gardle.. Kaszlu nie mam, wiec wykrztusne syropy czy cos w tym rodzaju odpadaja.. Czy ktos mi pomoze? Monika

Re: Jak się pozbyć flegmy? | agata, 17-11-2004, 22:47

Spróbuj może Mucoangin tabletki do ssania, które zawierają w swoim składzie ambroksol czyli składnik rozrzedzający flegmę. Pozdr.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Jak się pozbyć flegmy? | Trapez, 18-11-2004, 10:37

Użytkownik "Monia" napisał w wiadomości

Chcialabym sie zwrocic do was o rade/ sugestie jak sie pozbyc zalegajacej
w
gardle flegmy? Tydzien temu bylam chora, nie wiem na co, bo nie bylam u lekarza ;) ale wygladalo na angine. Teraz czuje sie dobrze, goraczki nie mam, katar minal, tylko pozostala owa flegma.. wydzielina z nosa splynela
do
gardla i tam teraz zalega.. Nie moge sie jej w zaden sposob pozbyc, a
to...
Flegma powstaje głównie ze źle strawionego pokarmu, który przechodząc przez narządy odpowiedzialne za wchłanianie zanieczyszcza w efekcie krew i układ limfatyczny. Takie zanieczyszczone środowisko sprzyja rozmnażaniu szkodliwych drobnoustrojów i co jakiś czas organizm mobilizuje siły w celu wyrzucenia tego syfu na zewnątrz. Stąd katary i wydobywanie się flegmy z gardła. Aby się jej pozbyć proponuję na jakiś czas zrobić ograniczyć spożywanie pokarmów, a głównie przestrzegać paru podstawowych zasad, dzięki którym trawienie nie będzie zaburzone. Chodzi glówni aby nic nie jeść i nie pić wieczorem, tzn. po około 18, ale do 16 będzie jeszcze lepiej, nie popijać posiłków i nie mieszać pokarmów białkowych z węglowodanowymi, czyli np. mięsa i sera z chlebem i ziemniakami. Moim zdaniem to, że flegma w Twoim gardle wciąż zalego jest spowodowane tym, że wciąż doprowadzasz do powstawania nowej. Jeśli się nie boisz, to najskuteczniejsza w pozbywaniu się takich zalegających wydzielin jest urynoterapia, czyli płukanie gardła wiadomo czym (sprawdzone na sobie oczywiście).

-- Pozdrawiam Trapez www.trapezonet.republika.pl

Re: Jak się pozbyć flegmy? | batory, 18-11-2004, 16:20

Ło Jezu...

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?

Masaż Masaż

Właściwe i smaczne żywienie po zawale Właściwe i smaczne żywienie po zawale

Dieta bez zbóż Dieta bez zbóż

Bądź zdrów bez lekarstw Bądź zdrów bez lekarstw