Powiązane leki
(opisy)

Lekoklar (Clarithromycinum)

Lincocin (Lincomycinum)

Ospen (Phenoxymethylpenicillinum)

Rovamycine (Spiramycinum)

Relenza (Zanamivirum)

Rimantin (Rimantadini hydrochloridum)

Tamiflu (Oseltamivirum)

Inflexal (Vaccinum influenazae)

Vaxigrip (Vaccinum influenazae)

Groprinosin (Inosinum pranobexum)

Tagi

nasz wirus szkarlatyna roberts albercik zarazic grypa antybiotyk przestac paciorkowiec

Fora dyskusyjne

zobacz 1405 ASO, paciorkowiec, bóle serca (30)

zobacz szczepienie (6)

zobacz A może mam HIV? (7)

zobacz Czy to hipochondria? (15)

zobacz NEUROINFEKCJE (4)

zobacz Szkarlatyna (5)

zobacz CZĘSTE INFEKCJE BRAK SIŁ (2)

zobacz Stan podgorączkowy, senność, osłabienie (3)

zobacz Uczucie zimna, bóle stawów i głowy (21)

zobacz Powiększone węzły chłonne. (9)

zobacz szkarlatyna u dwumiesięcznego dziecka (0)

zobacz szkarlatyna (1)

zobacz Problemy po mononukleozie (1)

zobacz Paciorkowiec (1)

zobacz Gronkowiec, paciorkowiec a ciąża (0)

szkarlatyna

nurich, 22-11-2004, 20:49

Miałam kontakt z osobą (dziwczynka kilkanaście lat) u której stwierdzono szkarlatynę. Trochę sie przeraxiłam jej wyglądem (bąble na twarzy). Mam pytanie jaki jest stopień zaraźliwości tej choroby. Czy dorosły człowiek może się zarazić, czy dwugodzinne przebywanie z kaszlacym dzieckiem może być przyczyna zarażenia bądź też przenoszenia przeze mnie tej choroby?

Re: szkarlatyna | Ann, 23-11-2004, 12:57

Użytkownik "nurich" napisał w wiadomości news:cnt936$lav$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Miałam kontakt z osobą (dziwczynka kilkanaście lat) u której stwierdzono szkarlatynę. Trochę sie przeraxiłam jej wyglądem (bąble na twarzy). Mam pytanie jaki jest stopień zaraźliwości tej choroby. Czy dorosły
człowiek
może się zarazić, czy dwugodzinne przebywanie z kaszlacym dzieckiem może
być
przyczyna zarażenia bądź też przenoszenia przeze mnie tej choroby?
Moja mala przechodzila szkarlatyne. Wywoluje ja wirus, ktory powoduje grype. Nikt z naszego otoczenia sie nie zarazil. Jesli organizm jest zdrowy, to nie powinien zalapac. Chyba ze oslabiony po jakiejs chorobie. To nie jest zarazliwa choroba jak np. ospa. Ale..bable? Nasza miala tylko czerwone plamy i goraczke..

Pozdrawiam Ann

Re: szkarlatyna | Marek Bieniek, 23-11-2004, 13:12

On Tue, 23 Nov 2004 11:36:44 +0100, RobertSA wrote:

paciorkowiec to wirus, ktory powoduje grype??? wez ty juz przestan radzic, skoro nie masz pojecia!!
:) Tylko spokojnie, Albercik... Wdech - wydech....

;P

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Zadziwiające jest, że mało dokształcający sie lekarz może praktykować medycynę, nie dziwi jednak, że robi to źle /Sir William Osler/

Re: szkarlatyna | Marek Bieniek, 23-11-2004, 13:13

On Tue, 23 Nov 2004 10:57:35 +0100, Ann wrote:

Moja mala przechodzila szkarlatyne. Wywoluje ja wirus, ktory powoduje grype.
Proponuję wpisać w google "płonica" i przestać pisać bzdury.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Re: szkarlatyna | RobertSA, 23-11-2004, 13:36

cnv1jf$4f3$1 [at] atlantis.news.tpi.pl, Ann :

Moja mala przechodzila szkarlatyne. Wywoluje ja wirus, ktory powoduje grype.
paciorkowiec to wirus, ktory powoduje grype??? wez ty juz przestan radzic, skoro nie masz pojecia!!

Robert User in front of [at] is fake, actual user is: mkarta

Re: szkarlatyna | Marek Bieniek, 23-11-2004, 13:37

On Tue, 23 Nov 2004 12:21:15 +0100, Ann wrote:

Aj.. sorry, miala byc angina. Dostala antybiotyk jak przy anginie.
OK, to teraz wytłumacz nam dlaczego pomyliłaś bakterię z wirusem:) Zwłaszcza, że antybiotyki (o których sama piszesz) nie działają na wirusy:)

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Re: szkarlatyna | Ann, 23-11-2004, 14:21

Użytkownik "RobertSA" napisał > paciorkowiec to wirus, ktory powoduje grype???

Aj.. sorry, miala byc angina. Dostala antybiotyk jak przy anginie.

Pozdrawiam Ann

Re: szkarlatyna | Robert, 04-12-2004, 19:35

:) Tylko spokojnie, Albercik... Wdech - wydech....
Nie wywoluj Albercika bo jeszcze sie pojawi, a juz kilka miesiecy spokoju mamy... :) Pozdrawiam

Robert Milewski

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Na odsiecz grypie Na odsiecz grypie

Nie mogę przestać palić Nie mogę przestać palić

77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą 77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą

Wirusowe zapalenie wątroby Wirusowe zapalenie wątroby

Rak szyjki macicy Rak szyjki macicy