Powiązane leki
(opisy)

Tagi

niemy wlaka glan dziecko platac zabkowac homeopatyczny miesieczny niemowlak piers

Fora dyskusyjne

zobacz Ma 11 tygodni i ślini się i płacze. (4)

zobacz czeste wysokie goraczki u 14 miesiecznego dziecka (1)

zobacz wyniki z krwi u niemowlaków (0)

zobacz rozwolnienie u niemowlaka (0)

zobacz Gronkowiec u 3,5 miesiecznego dziecka (7)

zobacz wyniko morfologii 8 miesięcznego niemowlaka (1)

zobacz Ciągle luźne kupki u 10 miesięcznego niemowlaka (1)

zobacz Długie dziecko, powiększone piersi i owłosienie łonowe (1)

zobacz zaparcia u niemowlaka (3)

zobacz ODRUCH WYMIOTNY U NIEMOWLAKA (0)

zobacz śluz w kupie niemowlaka (0)

zobacz Zmiany po szpitalu ? (7)

zobacz dziecko nie chce pic z butelki (0)

zobacz Zielony kał u 3-miesięcznego dziecka (1)

zobacz 15 miesięczne dziecko i próchnica (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » ząbkowanie u 3 miesięcznego niemowlaka?

ząbkowanie u 3 miesięcznego niemowlaka?

Glan, 23-11-2004, 16:01

mój maluszek kończy dziś 3 miesiąc życia. Od kilku dni jest strasznym "gryzakiem", ślini sie też sporo i miewa napady płaczu takiego z bólu. Poza tym wszystko ok. Czy to już pierwsze objawy ząbkowania?

Re: ząbkowanie u 3 miesięcznego niemowlaka? | RobertSA, 23-11-2004, 16:24

cnvcb2$t64$1 [at] news.onet.pl, Glan :
mój maluszek kończy dziś 3 miesiąc życia. Od kilku dni jest strasznym "gryzakiem", ślini sie też sporo i miewa napady płaczu takiego z bólu. Poza tym wszystko ok. Czy to już pierwsze objawy ząbkowania?
Moze byc (raz na 2000 zabki sa juz u noworodka). Sprawdz, czy dziasla twarde. Z kolei moj sie slinil i gryzl od 3 miesiaca, ale pierwsze zabki wyszly w 13 mies. ;)

Robert User in front of [at] is fake, actual user is: mkarta

Re: ząbkowanie u 3 miesięcznego niemowlaka? | rene, 23-11-2004, 16:48

tak jak najbardziej, mój siostrzeniec w 4 miasiącu już ząbkował, obecnie ma 7,5 miesiąca i ma 5 ząbków

rene gg 4289772

"Mężczyźni wolą blondynki, gdyż uważają, że brunetki są inteligentniejsze i przez to bardziej niebezpieczne" Zofia Arnould

Re: ząbkowanie u 3 miesięcznego niemowlaka? | Szanna, 23-11-2004, 22:01

Użytkownik "Glan" napisał w wiadomości news:cnvcb2$t64$1 [at] news.onet.pl...
mój maluszek kończy dziś 3 miesiąc życia. Od kilku dni jest strasznym "gryzakiem", ślini sie też sporo i miewa
napady
płaczu takiego z bólu. Poza tym wszystko ok. Czy to już pierwsze objawy ząbkowania?
Witam! Moj syn pokazal mi swoj pierwszy zabek jak mial 3 miesiece i 1 tydz. Gdy mial 10 miesiecy mial 10 zebow i zostal odstawiony od piersi, bo bylam niemilosiernie pokasana. Kiedys twierdzono, ze jak szybko wyrastaja zeby to sa slabe- nieprawda Moj ma teraz 15-ty rok i ani jednego ubytku ( w mlecznych tez nie mial). Ciesz sie - bedziesz miala zebacza:))

szanna

Re: ząbkowanie u 3 miesięcznego niemo | scream, 23-11-2004, 23:19

Glan wrote:
miewa napady płaczu takiego z bólu. Poza tym wszystko ok.
jak u takiego małego dziecka można rozpoznać, czy płacze z bólu, samo z siebie, z nudów, bo jest głodne, pić mu się chce, etc.?

pytam poważnie
best regards, scream (at)w.pl Samobójcy są arystokracją wśród umarłych. (C) Któryś Z Poetów Epoki Romantyzmu

Re: ząbkowanie u 3 miesięcznego niemo wlaka? | nonnocere, 24-11-2004, 11:53

scream wrote:

jak u takiego małego dziecka można rozpoznać, czy płacze z bólu, samo z siebie, z nudów, bo jest głodne, pić mu się chce, etc.?

pytam poważnie
sama się kiedyś zastanawiałam... ale teraz wiem, że to się po prostu wie ;) Ooo, to co teraz słyszę znaczy, że muszę iść pierś nadstawić :)
Pozdrawiam, Magdalena S. + Maciuś ur. 28.09.04 "Gdy rodzi się dziecko, Twój świat się kończy, ale autorem tego zniszczenia jest najsympatyczniejszy człowiek, jakiego spotkałeś w życiu" ("Między słowami" Sofia Coppola)

Re: ząbkowanie u 3 miesięcznego niemo wlaka? | RobertSA, 24-11-2004, 12:05

co1i6m$icf$1 [at] serwus.bnet.pl, nonnocere :
scream wrote:

z tym rozpoznawaniem to nie jest tak prosto, na poczatku placz nie jest wcale zroznicowany

.... aczkolwiek placz z ostrego bólu jest czesto gwaltowniejszy i ma krotsze cykle

sama się kiedyś zastanawiałam... ale teraz wiem, że to się po prostu wie ;)
.... albo tak sie zdaje ;)

Ooo, to co teraz słyszę znaczy, że muszę iść pierś nadstawić :)
No tak, bo to pomaga na kazda przyczyne placzu...

Re: ząbkowanie u 3 miesięcznego niemowlaka? | Glan, 24-11-2004, 19:26

Użytkownik "scream" napisał w wiadomości news:co061n$cp0$1 [at] news.onet.pl...
dziecko nie płacze tak sobie, jak jest głodne to głośno płacze, z bólu podobnie ale bardziej krzyk jak mu zimno czy gorąco, czy ma mokro to jest marudne po pewnym czasie obcowania z dzieckiem można rozróżnić rodzaj płaczu Golka

Re: ząbkowanie u 3 miesięcznego niemo wlaka? | Glan, 24-11-2004, 19:30

Użytkownik "RobertSA" napisał w wiadomości news:co1isu$eg8$1 [at] opal.icpnet.pl...
co1i6m$icf$1 [at] serwus.bnet.pl, nonnocere :

... albo tak sie zdaje ;)

No tak, bo to pomaga na kazda przyczyne placzu...

Robercie co prawda pierś czasem uspokaja, ale kiedy dziecko coś boli to nie tak łatwo jest je nakarmić po prostu płacze w pierś więc nie chrzań

Re: ząbkowanie u 3 miesięcznego niemowlaka? | Monika, 24-11-2004, 19:33

może tak być, jeśli to ząbkowanie to polecam leki homeopatyczne.Pozdrawiam.

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: ząbkowanie u 3 miesięcznego niemowlaka? | Marek Bieniek, 26-11-2004, 18:26

On Wed, 24 Nov 2004 17:33:28 +0000 (UTC), Monika wrote:

może tak być, jeśli to ząbkowanie to polecam leki homeopatyczne.Pozdrawiam.
:) A na fiksację homeopatyczną też polecasz "leki" homeopatyczne?

Wstaw sobie do sygnaturki takie zdanie: "Na wszystko co powyżej polecam leki homeopatyczne."

i będzie git.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Encyklopedia zdrowia małego dziecka Encyklopedia zdrowia małego dziecka

Zdrowie Twojego dziecka Zdrowie Twojego dziecka

Od piersi do talerza czyli jak karmić małe dziecko Od piersi do talerza czyli jak karmić małe dziecko

Poradnik karmiącej matki Poradnik karmiącej matki

Nasofiberoskopia w ocenie zastosowania płata gardłowego w niewydolności podniebieniowo-gardłowej u pacjentów z rozszczepieniem podniebienia Nasofiberoskopia w ocenie zastosowania płata gardłowego w niewydolności podniebieniowo-gardłowej u pacjentów z rozszczepieniem podniebienia