Powiązane leki
(opisy)

Champix (Wareniclinum)

Tabex (Cytisinum)

Androcur (Cyproteroni acetas)

Zyban (Bupropioni hydrochloridum)

Prevento

Klin

Antykac

Campral (Acamprosatum)

Disulfiram (Disulfiramum)

KC Super AntyKac

Tagi

ulotka alkochol interakcja uboczny torun oslabiac pekac alkohol antybiotyk zalecac

Fora dyskusyjne

zobacz Unidox solutab a alkochol? (6)

zobacz skutki uboczne leku singulair 10 (1)

zobacz interakcje miedzy lekami (14)

zobacz Azimycin (4)

zobacz Co jest antybiotykiem? I czy po tym można się napić? (7)

zobacz leki na refluks a tabletki anty (8)

zobacz Virlix + Deprim forte i Persen forte ? (1)

zobacz venlectine (1)

zobacz azitrox 500 (0)

zobacz Klarmin a działania uboczne (1)

zobacz Doxycyclinum a alkohol. (1)

zobacz Leki a alkohol (51)

zobacz alkohol i antybiotyk (1)

zobacz Antybiotyk Rolicyn (3)

zobacz co osłabia działanie plastrów antykoncepcyjnych? (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Antybiotyk+Alkochol

Antybiotyk+Alkochol

emil, 27-11-2004, 23:42

Czy mozna pic alkochol (w ilości 0,5 litra wódki na dwóch :-)) podczas zażywania antybiotyku ROVAMYCINE? Na ulotce nie znalazlem zadnych informacji na ten temat. Jakie mogą być ewentualne interakcje?

Bardzo dziękuje za odpowiedż

emil

Re: Antybiotyk+Alkochol | =sve@na=, 27-11-2004, 23:47

emil wrote:

Czy mozna pic alkochol
Jakis nowy srodek na kochanie? :-)))))

sveana

Re: Antybiotyk+Alkochol | emil, 27-11-2004, 23:53

DOWCIPY PROSZE KIEROWAC NA GRUPE PL.COMP.HUMOR

Uzytkownik "=sve [at] na=" napisal w wiadomosci news:coap4k$lhr$2 [at] news.onet.pl...

emil wrote:

Jakis nowy srodek na kochanie? :-)))))

sveana

Re: Antybiotyk+Alkochol | MojoJojo, 28-11-2004, 01:24

Pilem alkohol zrzywając przeróżne antybiotyki poważne interakcje nie powinny występowac, jezeli wystepuja producent wyraznie to stwierdza w ulotce, nie ma powodu drukowania ulotki wielkosci ksiązki wymieniającej wszystkie środki z którymi nie występują interakcje. Picie na pewni nie jest zalecane ale co jest zalecane i bezpieczne 100 procent prawie nic.

Re: Antybiotyk+Alkochol | Piotr Kasztelowicz, 28-11-2004, 10:16

On Sat, 27 Nov 2004, emil wrote:

Czy mozna pic alkochol (w ilości 0,5 litra wódki na dwóch :-)) podczas zażywania antybiotyku ROVAMYCINE? Na ulotce nie znalazlem zadnych informacji na ten temat.
nie mozna

P. -- Piotr Kasztelowicz renata.am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz

Odp: Antybiotyk+Alkochol | koola, 28-11-2004, 14:12

Czy mozna pic alkochol (w ilości 0,5 litra wódki na dwóch :-)) podczas zażywania antybiotyku ROVAMYCINE? Na ulotce nie znalazlem zadnych
informacji
na ten temat.
"nie mozna"

Tu bym dyskutował, raczej "nie powinno się"bo alkohol mam dziłanie osłąbiające antybiotyki, a faktycznie mimo tego ze producent nie umiescił w ulotce na ten temat info. moga wystapic nieporzadane skutki uboczne lub dziwne interakcje, wymioty, nudnosci, moze czasem dojsc do zapasci-->ale to na temat zapasci to info. ze zródeł pisanych.Wiec decyzja nalezy do Ciebie Pozadrawiam

Re: Antybiotyk+Alkochol | Mała Mi, 28-11-2004, 14:30

Użytkownik "MojoJojo" napisał ...

/.../ poważne interakcje nie powinny występowac, jezeli wystepuja producent wyraznie to stwierdza w ulotce,
Możesz podać przykład antybiotyku, w którego ulotce nie byłoby ostrzeżenia o możliwości wystąpienia interakcji z alkoholem ?

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: Antybiotyk+Alkochol | sveana, 28-11-2004, 15:14

emil wrote:
DOWCIPY PROSZE KIEROWAC NA GRUPE PL.COMP.HUMOR
A bledy ortograficzne?

A.

Re: Antybiotyk+Alkochol | Radoslaw HORODNICZY, 29-11-2004, 00:27

Możesz podać przykład antybiotyku, w którego ulotce nie byłoby ostrzeżenia o możliwości wystąpienia interakcji z alkoholem ?
Rovamycyna, Doxycyklina, ....

Re: Antybiotyk+Alkochol | Radoslaw HORODNICZY, 29-11-2004, 00:28

Czy mozna pic alkochol (w ilości 0,5 litra wódki na dwóch :-)) podczas zażywania antybiotyku ROVAMYCINE? Na ulotce nie znalazlem zadnych informacji na ten temat. Jakie mogą być ewentualne interakcje?

Bardzo dziękuje za odpowiedż

Ja pilem i zyje, ale wszystko zalezy o konkretnego organizmu :)

Re: Antybiotyk + leki nasercowe? | Stefcio Z., 29-11-2004, 01:14

Ja dokleję się tutaj może z podobnym pytaniem. Czy są poważniejsze przeciwskazania do picia alkoholu (max. 2-3 piwa strong jednorazowo, głównie wieczór) przy zażywaniu Concor + Acard (rano), Prestarium (wieczór) ? (Alkohol pijam sporadycznie, zwyczajowo nie przekraczając ww. ilości, stąd jakoś nie zastanawiałem się dotychczas co do skutków takiej mieszanki. )

Re: Antybiotyk + leki nasercowe? | MojoJojo, 29-11-2004, 02:05

Moj tato to zarzywa dwa zawały na 2,3,4 piwa sobie pozwala czasami.

Re: Odp: Antybiotyk+Alkochol | Piotr Kasztelowicz, 29-11-2004, 02:54

On Sun, 28 Nov 2004, koola wrote:

Tu bym dyskutował, raczej "nie powinno się"bo alkohol mam dziłanie osłąbiające antybiotyki, a faktycznie mimo tego ze producent nie umiescił w
odnioslem sie do konkretnego antybiotyku czyli Rovamycyny i uwazam ze nie powinno sie nie tylko ze wzgledu na oslabianie dzialania antybiotyku ale mozliwosc toksycznego dzialania na watrobe przy takiej ilosci alkoholu jaki delikwent zamiarowal wypic. Znany jest fakt czestszych problemow z niewydolnoscia enzymatyczna watroby u pacjentow chorych na gruzlice i leczonych lekami przeciwpratkowymi, z ktorych w szczegolnosci pyrazynamid jest hepatotoksyczny u osob naduzywajacych picie alkoholu (leczenie pyrazynamidem prowadzi sie standardowo 2 miesiace a Ryfampicyna, ktora tez moze dawac problemy watrobowe az pol roku)

P. -- Piotr Kasztelowicz renata.am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz

Re: Antybiotyk+Alkohol | Mała Mi, 29-11-2004, 09:50

Użytkownik "Radoslaw HORODNICZY" napisał ...

Rovamycyna, Doxycyklina, ....
A na pewno dokładnie przeczytałeś ? ;-) To, że po nich piłeś i nic się nie stalo, wcale nie znaczy, że wolno i nikomu nic nie będzie. Skutki uboczne to jest coś, co może, a nie coś, co musi wystąpić. Mało który występuje u wszystkich.

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: Antybiotyk+Alkohol | Radosław HORODNICZY, 29-11-2004, 13:27

A na pewno dokładnie przeczytałeś ? ;-)
tak, nie ma nic.

To, że po nich piłeś i nic się nie stalo, wcale nie znaczy, że wolno i nikomu nic nie będzie. Skutki uboczne to jest coś, co może, a nie coś, co musi wystąpić. Mało który występuje u wszystkich.
moze ale nie musi, nie mowimy tu o extremalnych przypadkach bo rownie dobrze wstrzasu mozesz dostac po wypiciu mleka

Re: Antybiotyk+Alkohol | Mała Mi, 29-11-2004, 13:42

Użytkownik "Radosław HORODNICZY" napisał ...

tak, nie ma nic.
Nie mam ulotki przed sobą, więc nie będę się spierać. Dziwne to jednak nieco, ponieważ obecnie koncerny farmaceutyczne - tak na wszelki wypadek - ostrzegają przed wszelkimi możliwymi inerakcjami i skutkami ubocznymi, nawet tymi bardzo mało prawdopodobnymi.

moze ale nie musi, nie mowimy tu o extremalnych przypadkach
Nieciekawa reakcja na połączenie antybiotyków z alkoholem to akurat nie jest przypadek ekstremalny. Zdarza się bardzo często. Nawoływanie "pijcie śmiało, bo ja piłem i żyje" nie jest więc specjalnie rozsadne. :-)

Pozdrawiam ! Mała Mi

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Przewodnik antybiotykoterapii 2011 Przewodnik antybiotykoterapii 2011

Naturalne metody leczenia bólu głowy Naturalne metody leczenia bólu głowy

Jak uniknąć interakcji pomiędzy lekami a żywnością? Jak uniknąć interakcji pomiędzy lekami a żywnością?

Farmakologia w zarysie Farmakologia w zarysie

Cukrzyca. Zapobieganie i leczenie Cukrzyca. Zapobieganie i leczenie