Powiązane leki
(opisy)

Cepan (Allantoinum, Allium cepa, Chamomilla recutita, Heparinum natricum)

Euflexxa

Go-On

Hialux

Hyaluron Hexal

Jonexa

OST

Synocrom

Synocrom Forte

Synvisc (Hylan G-F 20)

Tagi

contratubex smarowac cepan chronic sloneczny blizna trwaly zdjac elik sciemnic

Fora dyskusyjne

zobacz czerwona blizna po oparzeniu (12)

zobacz zgrubienie pod blizną (3)

zobacz Poparzyłem się na wielkanoc (10)

zobacz Oparzenie po papierosie. (1)

zobacz Blizna od przypalenia papierosem (4)

zobacz Swieża rozrastająca się blizna, contractubex (zdjęcia) (3)

zobacz stara blizna (1)

zobacz blizna bardzo stara (2)

zobacz USUNIECIE BLIZNY (7)

zobacz guzek jelita (1)

zobacz Zdjęcie szwów. (5)

zobacz Blizna na górnej wardze. (7)

zobacz Najskuteczniejszy krem na blizmy? (12)

zobacz Duże czerwone rozstępy (7)

zobacz Contractubex- zel na blizny (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » po jakim czasie contratubex

po jakim czasie contratubex

Marcin, 28-11-2004, 20:29

mialem 16 dni temu wyciete niewielkie znamie na brzuchu i zastanawiam sie po jakim czasie mozna juz smarowac Contratubexem ?

Marcin

Re: po jakim czasie contratubex | Elik, 28-11-2004, 20:59

Użytkownik "Marcin" napisał w wiadomości news:cod1vl$a5u$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
mialem 16 dni temu wyciete niewielkie znamie na brzuchu i zastanawiam sie po jakim czasie mozna juz smarowac Contratubexem ?

Marcin

Przez pierwsza 4 tygodnie po zdjeciu szwów nalezy chronic blizne przed urazem i smarować tłustymi kremami lub maściami z elastyną, kolagenem i witaminami(Alantan,Dermosan,Linomag)Contratubex ,Cepan można stosować dopiero po zakończeniu procesu gojenia rany tj po 1-2 miesiącach, poniewaz przedwczesne ich zastosowanie może prowadzić do nie zamierzonego poszerzenia blizny.Przez 6- 12 mies nalezy chronic bliznę przed światłem słonecznym ponieważ może dojść do trwałego jej ściemnienia. pozdr.Elwira

Re: po jakim czasie contratubex | Marcin, 28-11-2004, 21:24

Użytkownik "Elik" napisał w wiadomości news:cod3ss$7bl$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Użytkownik "Marcin" napisał w wiadomości news:cod1vl$a5u$1 [at] atlantis.news.tpi.pl... Przez pierwsza 4 tygodnie po zdjeciu szwów nalezy chronic blizne przed urazem i smarować tłustymi kremami lub maściami z elastyną, kolagenem i witaminami(Alantan,Dermosan,Linomag)Contratubex ,Cepan można stosować dopiero po zakończeniu procesu gojenia rany tj po 1-2 miesiącach, poniewaz przedwczesne ich zastosowanie może prowadzić do nie zamierzonego poszerzenia blizny.Przez 6- 12 mies nalezy chronic bliznę przed światłem słonecznym ponieważ może dojść do trwałego jej ściemnienia. pozdr.Elwira

dzieki, tak zrobie :)

pozdrawiam Marcin

Re: po jakim czasie contratubex | Izabela, 02-12-2004, 02:53

Użytkownik Elik napisał:

Contratubex ,Cepan można stosować
dopiero po zakończeniu procesu gojenia rany tj po 1-2 miesiącach, poniewaz przedwczesne ich zastosowanie może prowadzić do nie zamierzonego poszerzenia blizny.

szkoda, ze mi tego lekarz nie powiedzial po zabiegu:( kazal stosowac od razu jak sie skora zrosnie, czyli praktycznie po 10 dniach. No i mam gruba czerwona kreche :( a byla niewidoczna po zdjeciu plastrow, tylko twarda. Warto wiedziec na przyszlosc. Pozdrawiam Iza

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Chroń serce przed chorobą więńcową i zawałem Chroń serce przed chorobą więńcową i zawałem

Jak pielęgnować dziecko z chorobą zakaźną Jak pielęgnować dziecko z chorobą zakaźną

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy

Anatomia kliniczna głowy i szyi Anatomia kliniczna głowy i szyi

Atlas anatomii człowieka - tom 1, 2 i indeksy Atlas anatomii człowieka - tom 1, 2 i indeksy