Powiązane leki
(opisy)

Pseudovac (Pseudomonas aeruginosa vaccinum)

Detreomycyna (Chloramphenicolum)

Neomycinum (aerozol) (Neomycini sulphas)

Bifoval

Ido-Form Kid

Lacibios Femina

Lacidozone

Nutrolin B

RotaTeq (Rota virus vaccinum)

Maść ichtiolowa (Ammonii bituminosulfonas)

Tagi

version database bakteria virus certified checked ropa blekitny anti paleczka

Fora dyskusyjne

zobacz pałeczka ropy błękitnej (4)

zobacz Pałeczka ropy błękitnej (1)

zobacz Pałeczka ropy błekitnej- a oczy (0)

zobacz Pałeczka ropy błękitnej (2)

zobacz Pałeczka ropy błękitnej w uchu (4)

zobacz pałeczki ropy błękitnej (1)

zobacz Pałeczka ropy błękitnej w wymazie z gardła (0)

zobacz Pałeczka ropy błękitnej (0)

zobacz pałeczka ropy błękitnej (0)

zobacz pałeczki ropy błękitnej (8)

zobacz bakteria ropy błękitnej (1)

zobacz pałeczka ropy błękitnej i gronkowiec złocisty (12)

zobacz Badania krw (0)

zobacz Prośba o interpretację cytologii (1)

zobacz Cytologia (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » PALECZKA ROPY BLEKITNEJ

PALECZKA ROPY BLEKITNEJ

Mycha, 01-12-2004, 20:54

Nie potrafie znalesc informacji na temat paleczki ropy blekitnej.Co to za bakteria?jaki ma wplyw na czlowieka.,jak mozna sie nia zarazic,czy jest grozna dla czlowieka??pies ktorego chce wziac ze schroniska ma wlasnie to paleczke,czy jest to niebezpieczne dla czlowieka??i czy da sie wyleczyc chorobe ktora wywoluje w/w bakteria. POZDRAWIAM

--- Outgoing mail is certified Virus Free. Checked by AVG anti-virus system (www.grisoft.com). Version: 6.0.802 / Virus Database: 545 - Release Date: 04-11-26

Re: PALECZKA ROPY BLEKITNEJ | Marek Bieniek, 01-12-2004, 20:28

On Wed, 1 Dec 2004 19:14:15 +0100, L&N lab wrote:

Nie bierz na razie tego psa. Weź go po wyleczeniu.
Racja:)

Powoduje powstawanie trudno gojących się ran,
??? Jak powoduje powstawanie tych ran? Znaczy bakterie latają z nożami w rzęskach i robią nimi dziury w ciele? Czy może wygryzają?:)

często ropiejących jeśli się do nich przedostanie.
Skoro powodują powstawanie ran, to chyba już tam są?... ;)

BP, NMSP, ciężki dzień miałem dziś.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Re: PALECZKA ROPY BLEKITNEJ | Marek Bieniek, 01-12-2004, 21:06

On Wed, 1 Dec 2004 19:41:55 +0100, Mycha wrote:

A da sie wytepic ta paleczke,bo znalazlam cos ze szybko uodparnia sie na leki podawane.Fakt pies ten ma ranke na nodze,ktora przemywali mu propolisem.Czyli jest szansa na wyleczenie??
Pewnie jest.

Pseudomonas to paskudna bakteria, ale można z nią walczyć i można wygrać. Pytanie tylko czy są na to pieniądze w tym schronisku.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Re: PALECZKA ROPY BLEKITNEJ | L&N lab, 01-12-2004, 21:14

pies ktorego chce wziac ze schroniska ma wlasnie to paleczke,czy jest to niebezpieczne dla czlowieka??i czy da sie wyleczyc chorobe ktora wywoluje w/w bakteria.
Nie bierz na razie tego psa. Weź go po wyleczeniu.

Powoduje powstawanie trudno gojących się ran, często ropiejących jeśli się do nich przedostanie.

pzdr LN

Re: PALECZKA ROPY BLEKITNEJ | C.Jola, 01-12-2004, 21:23

Użytkownik "Mycha" napisał w wiadomości news:col0md$ggv$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Nie potrafie znalesc informacji na temat paleczki ropy blekitnej.Co to za bakteria?
Poszukaj Pseudomonas aeruginosa -- Jola A. Einstein: "Dwie rzeczy są nieskończone... wszechświat i ludzka głupota"

Re: PALECZKA ROPY BLEKITNEJ | Mycha, 01-12-2004, 21:41

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości news:g7yqh30woc2c$.dlg [at] always.coca.cola...
On Wed, 1 Dec 2004 19:14:15 +0100, L&N lab wrote:

Racja:)

??? Jak powoduje powstawanie tych ran? Znaczy bakterie latają z nożami w rzęskach i robią nimi dziury w ciele? Czy może wygryzają?:)

A da sie wytepic ta paleczke,bo znalazlam cos ze szybko uodparnia sie na leki podawane.Fakt pies ten ma ranke na nodze,ktora przemywali mu propolisem.Czyli jest szansa na wyleczenie??dzieki

m.

Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

--- Outgoing mail is certified Virus Free. Checked by AVG anti-virus system (www.grisoft.com). Version: 6.0.802 / Virus Database: 545 - Release Date: 04-11-26

Re: PALECZKA ROPY BLEKITNEJ | Mycha, 01-12-2004, 22:15

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości news:smm61386gou8$.dlg [at] always.coca.cola...
On Wed, 1 Dec 2004 19:41:55 +0100, Mycha wrote:

Pewnie jest.

Pseudomonas to paskudna bakteria, ale można z nią walczyć i można wygrać. Pytanie tylko czy są na to pieniądze w tym schronisku.

Jakos go tam lecza.ale fakt pieniadze pieniadze pieniadze.dzieki.

m.

Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Re: PALECZKA ROPY BLEKITNEJ | L&N lab, 01-12-2004, 23:38

Ja też miałem i jeszcze mam ten dzień :)))

Źle się wyraziłem - powinno być: po przedostaniu się do ISTNIEJĄCEJ :) rany :)

Nie ma jeszcze bakterii samo tnących :-)

pozdrawiam LN

Re: PALECZKA ROPY BLEKITNEJ | Mycha, 02-12-2004, 00:05

Użytkownik "L&N lab" napisał w wiadomości news:colacc$1r8$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

Ja też miałem i jeszcze mam ten dzień :)))

Źle się wyraziłem - powinno być: po przedostaniu się do ISTNIEJĄCEJ :)
rany
:)

Nie ma jeszcze bakterii samo tnących :-)

Hehe na szczescie jeszcze nie ma:-) )

Re: PALECZKA ROPY BLEKITNEJ | robkor, 02-12-2004, 16:27

Użytkownik "Mycha" napisał w wiadomości news:col56a$lko$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

> > Pseudomonas to paskudna bakteria, ale można z nią walczyć i można
Jakos go tam lecza.ale fakt pieniadze pieniadze pieniadze.dzieki.

Powinni go leczyć nie "jakos" ale konkretnie - celowanym antybiotykiem po wykonaniu posiewu i antybiogramu. Mysle , ze nie stac ich ani na diagnostyke ani na wlasciwe leczenie ( a moze jest inaczej??) -kuracja taka moze kosztowac kilka set lub tysiecy zlotych. Psa mozesz wziac po wyleczeniu - czyli jesli rana sie wygoi a kolejne posiewy nie wykaza obecnosci paleczki .. Tak to wyglada z ludzkiego ( a nie weterynaryjnego ) punktu widzenia.

Pozdrawiam robkor

Re: PALECZKA ROPY BLEKITNEJ | Mycha, 02-12-2004, 16:41

Użytkownik "robkor" napisał w wiadomości news:con5f9$bbt$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Użytkownik "Mycha" napisał w wiadomości news:col56a$lko$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

Powinni go leczyć nie "jakos" ale konkretnie - celowanym antybiotykiem
po
wykonaniu posiewu i antybiogramu. Mysle , ze nie stac ich ani na
diagnostyke
ani na wlasciwe leczenie ( a moze jest inaczej??) -kuracja taka moze kosztowac kilka set lub tysiecy zlotych. Psa mozesz wziac po wyleczeniu - czyli jesli rana sie wygoi a kolejne posiewy nie wykaza obecnosci
paleczki
. Tak to wyglada z ludzkiego ( a nie weterynaryjnego ) punktu widzenia.

Z tego co wiem, zglosilo sie paru ludzi ktorzy zadeklarowali pomoc
finansowa.I ranka sie goi,i robia mu posiewy,czyli wszystko chyba juz jest na dobrej drodze,zebym mogla go wziac do domu:-)dzieki.pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.