Powiązane leki
(opisy)

Żabka Buba

GlucaGen HypoKit (Glucagonum)

Haloperidol (Haloperidolum)

Cromoxal (Natrii cromoglicas)

Analgol (Camphorum, Juniperi oleum, Mentholum, Pini oleum, Terebinthinae oleum)

Berodual (Fenoteroli hydrobromidum, Ipratropii bromidum)

Inhalol (Menthae oleum, Pini oleum, Thymi oleum, Terebinthinae oleum)

Mucosolvan (płyn do inhalacji) (Ambroxoli hydrochloridum)

Pulmoterol (Salmeterolum)

Serevent (Salmeterolum)

Tagi

czosnek silnia lampa rownia puszka zabka zatoka inhalacja recepta autopsja

Fora dyskusyjne

zobacz Domowe sposoby leczenia zatok (4)

zobacz Chory paznokieć (3)

zobacz początki astmy u 4-latka - jak to poukładać? (5)

zobacz Niepokojące objawy. (4)

zobacz Silny ból oczu (1)

zobacz OWSIKI (4)

zobacz Białe plamy i pieczenie języka (23)

zobacz Ciągły powrót choroby ... (1)

zobacz domowe sposoby na zapalenie zatok (0)

zobacz Zatoki (6)

zobacz LASEROTERAPIA ZATOK (4)

zobacz Stan uzębienia (3)

zobacz Znów niedoczynność? (10)

zobacz Niekończąca się flegma w gardle (3)

zobacz inhalacje- ewentualne skutki uboczne (7)

Zatoki

Puszka, 05-12-2004, 14:54

Witam Mam katar i chyba przeniósł mi sie lekko na zatoki. Jak smarkam to troszke mnie głowa boli. Jak wyleczyc sie bez pojscia do lekarza Pozdrawiam Puszka

Re: Zatoki | Mrówka, 05-12-2004, 21:39

Użytkownik "Puszka" napisał w wiadomości news:coust4$jjn$1 [at] inews.gazeta.pl...
Witam Mam katar i chyba przeniósł mi sie lekko na zatoki. Jak smarkam to troszke mnie głowa boli. Jak wyleczyc sie bez pojscia do lekarza
Proponowalabym jednak pojscie do lekarza :) No ale skoro sie upierasz to moze ibuprom zatoki?Do toge nasmarowac czolo w miejscu zatok mascia tygrysia(rozgrzewajaca)zawinac bandazem(mnie to pomagalo).

Magda

Re: Zatoki | Adam -Nalfein- Dziendziel, 05-12-2004, 23:35

Mrówka wrote:

Proponowalabym jednak pojscie do lekarza :) No ale skoro sie upierasz to moze ibuprom zatoki?Do toge nasmarowac czolo w miejscu zatok mascia tygrysia(rozgrzewajaca)zawinac bandazem(mnie to pomagalo).
Jeszcze dodam od siebie inhalacje - jakiekolwiek jak nie masz olejku - rumianek, herbata jakaś aromatyczna. I w ogóle starać się głęboko oddychać. Jeśli masz lampę z czerwonym filtrem (solux) to możesz nagrzewać nią zatoki.

Możesz też jeść czosnek, działa silnie antybakteryjnie, a opary udrażniają nos. Jeśli masz uprzedzenie do czosnku to możesz łykać Sinupret, środek roślinny bez recepty, ale z autopsji wydaje mi się, że czosnek dwa ząbki dziennie + lampa na noc działają równie dobrze, jeśli nie lepiej, a koszt takiej kuracji jest prawie zerowy.

Pozdrawiam serdecznie, Adam Dziendziel

Re: Zatoki | Jacek, 06-12-2004, 10:46

Polecam jednak zrobić RTG zatok. 10 zł bez skierowania. Lampa, czosnek i inhalacje nie zaszkodzą, ale jak zatoki są porządnie zajęte to nie dość, że nie obejdzie się bez antybiotyku to jeszcze zarażaś się na paskudne powikłania i ból. Ja tak ćwiczyłm przez 2 tygodnie. W końcu zrobiłem RTG i już sam widziałem, że jedna zatoka czołowa jest pełna. Zamiast 2 tygodni chorowania wyszło 4.

pozdr JAck

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Modlitwa to dobre lekarstwo Modlitwa to dobre lekarstwo

Nadwaga jest sprawą rodziny. Poradnik dla cierpiących na zaburzenia łaknienia oraz osób, które ich kochają Nadwaga jest sprawą rodziny. Poradnik dla cierpiących na zaburzenia łaknienia oraz osób, które ich kochają

Bądź zdrów bez lekarstw Bądź zdrów bez lekarstw

Czosnek. Encyklopedia zdrowia Czosnek. Encyklopedia zdrowia