Powiązane leki
(opisy)

Provera (Medroxyprogesteronum)

R-28

Orgametril (Lynestrenolum)

Clostilbegyt (Clomifeni citras)

Primolut Nor (Norethisteroni acetas)

Remens

Luteina (Progesteronum)

Ferelvit C

Depo-Provera (Medroxyprogesteroni acetas)

Hormeel SN (krople)

Tagi

miesiaczka zajscie odbyc task miesiaczek cykl ciaza zajsc owulacja krwawic

Fora dyskusyjne

zobacz prawdopodobieństwo zajścia w ciążę (1186)

zobacz nie mogę zajść w ciążę od roku (24)

zobacz Dylemat z dniami płodnymi (26)

zobacz ciąza (5)

zobacz Moja miesiączka trwa 7dni. (10)

zobacz prawdopodobieństwo zajścia w ciążę (51)

zobacz Całkowicie bezbolesna miesiączka (5)

zobacz Czy jest możliwość zajścia w ciąźę? (4)

zobacz dni płodne i nie płodne (12)

zobacz Jakie jest prwadopodobieństwo, że jestem w ciąży? (198)

zobacz W sierpniu nie dostalam miesiączki (15)

zobacz Brak miesiączki (1)

zobacz ciąża a mieciączka (2)

zobacz Czy mogłam zajść w ciążę? (12)

zobacz Dni nieplodne (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Mozliwosc zajscia w ciaze po miesiaczce

Mozliwosc zajscia w ciaze po miesiaczce

zwykly facet, 16-12-2004, 14:35

Witam.

Nie jestem pewien, czy to wlasciwa grupa, wydala mi sie ona jednak odpowiednia z uwagi na biologiczno-medyczny charakter pytania.

Jak to wlasciwie jest z ta miesiaczka, a zwlaszcza z kilkoma pierwszymi dniami tuz po niej, i czy liczy sie je od chwili dostania okresu, czy tez jego ustania? Wiem, ze (podobno) nie ma mozliwosci zajscia w ciaze w ciagu bodajze tygodnia po miesiaczce, i mozna wowczas w miare bezpiecznie wspolzyc. Czy istnieje jednak 100% gwarancja, ze kobieta w tym czasie na pewno nie bedzie miala w krotkim czasie malej "niespodzianki"?

Jest mi znany przypadek kobiety, ktora odbyla stosunek w pierwszym dniu miesiaczki, a w ciaze zaszla. Dlaczego?

Bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi i za szczegolowe objasnienie tematu.

Pozdrawiam, zf.

Re: Mozliwosc zajscia w ciaze po miesiaczce | Mała Mi, 16-12-2004, 15:01

Użytkownik "zwykly facet" napisał ...

Jak to wlasciwie jest z ta miesiaczka, a zwlaszcza z kilkoma pierwszymi dniami tuz po niej, i czy liczy sie je od chwili dostania okresu, czy tez jego ustania?
Pierwszy dzień krwawienia = pierwszy dzień cyklu.

Wiem, ze (podobno) nie ma mozliwosci zajscia w ciaze w ciagu bodajze tygodnia po miesiaczce, i mozna wowczas w miare bezpiecznie wspolzyc.
Tydzień po miesiączce to zajście w ciążę jest akurat bardzo prawdopodobne. Szczególnie jeśli krwawienie trwa nieco dłużej niż 3 dni. Stosunkowo bezpieczny jest pierwszy tydzień cyklu, ale też nie do końca. Zajście w ciążę po stosunku odbytym w 7 dniu cyklu nie jest niczym nadzwyczajnym.

Jest mi znany przypadek kobiety, ktora odbyla stosunek w pierwszym dniu miesiaczki, a w ciaze zaszla. Dlaczego?
W pierwszym dniu miesiączki to w zasadzie niemożliwe. Sęk w tym, że nie każde krwawienie z dróg rodnych jest miesiączką.

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: Mozliwosc zajscia w ciaze po miesiaczce | Cathleen, 16-12-2004, 21:36

"Mala Mi" schrieb im Newsbeitrag news:cprtee$1ie$1 [at] korweta.task.gda.pl...
W pierwszym dniu miesiączki to w zasadzie niemożliwe. Sęk w tym, że nie każde krwawienie z dróg rodnych jest miesiączką.
Czas na pewno niepłodny to jedynie czas po owulacji, która ma miejsce ok. 12-16 dni przed następną miesiączką. Niestety najczęściej problemem jest ustalenie, kiedy ma miejsce owulacja (czasami później i cykl jest wtedy dłuższy, a innym razem może być wcześniej niż zazwyczaj, a cykl będzie krótszy).

Jeżeli w cyklu nie dojdzie do owulacji i pojawi się krwawienie, to może być ono omylnie uznane za krwawienie menstruacyjne. Wtedy nie jest wykluczone, iż owulacja może się pojawić w jego trakcie lub kilka dni po nim. Dlatego też, może dojść do ciąży ze stosunków w okolicach menstruacji.

Ogólnie więc, jeśli się dzieci w danym momencie nie planuje - lepiej się zabezpieczać.

Cathleen GG: 1832817 || ICQ: 345347435 cathleen.freeserverhost.com/

Re: Mozliwosc zajscia w ciaze po miesiaczce | Ruua, 16-12-2004, 21:36

Użytkownik "Mała Mi" napisał w wiadomości news:cprtee$1ie$1 [at] korweta.task.gda.pl...

na psd kilka razy czytalam, ze np. maz byl w wojsku, przyjechal na 1 jedyny dzien, ktory byl niby bezplodny, a ciaza byla i ojciem byl ten tatus, a nie sasiad. natura chce nas przechytrzyc?:)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak zajść w ciążę. Czego nie powie Ci lekarz Jak zajść w ciążę. Czego nie powie Ci lekarz

Choroba parkinsona Choroba parkinsona

Oczekiwanie. Wszystko co musisz wiedzieć o ciąży i porodzie Oczekiwanie. Wszystko co musisz wiedzieć o ciąży i porodzie

Masaż kobiety w ciąży i niemowlęcia Masaż kobiety w ciąży i niemowlęcia

Dieta przyszłej matki. Poradnik dla kobiet w ciąży Dieta przyszłej matki. Poradnik dla kobiet w ciąży