Powiązane leki
(opisy)

Multi-Tabs (tabletki do ssania, od 1 do 6 lat)

Pikovit (tabletki)

Apap (tabletki) (Paracetamolum)

Nefopam (tabletki) (Nefopami hydrochloridum)

Spigelon (tabletki, krople)

Tramcod (tabletki) (Tramadoli hydrochloridum)

Efferalgan (tabletki) (Paracetamolum)

Paracetamol Rubital (Paracetamolum)

Cholinex (Cholini salicylas)

Coffepirine - tabletki od bólu głowy (Acidum acetylsalicylicum, Coffeinum)

Tagi

przeciwbolowy tylek organizm zastrzyk tabletka mecz nasz dziecko atman node

Fora dyskusyjne

zobacz Ciągłe skurcze prawej ręki (0)

zobacz Tabletka po operacji (1)

zobacz Witaminy przy antybiotyku. (3)

zobacz Czy te tabletki naprawdę działają? (4)

zobacz witamina C - suplement (25)

zobacz wszystko naraz i pneumokoki tez (16)

zobacz Co po tabletkach antykoncepcyjnych? (5)

zobacz ciprofloksacyna (17)

zobacz Podrażnienie nerwu (0)

zobacz czy te bóle mogą być grożne? (2)

zobacz Zastrzyk przeciwbólowy przed zabiegiem (1)

zobacz antykoncepcja (53)

zobacz tabletki i ciaza (8)

zobacz pulsujące oko (0)

zobacz Ketonal forte codziennie (25)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » zastrzyki w tyłek :(

zastrzyki w tyłek :(

Konrad, 17-12-2004, 01:36

Czy antybiotyk w zastrzyku domięśniowym jest koniecznoscią? Czy nie da się zastąpić tabletkami? Niech by kuracja trwała dłużej i wyniosła drożej nawet ale za to bez bólu... wystarczy mi, że mnie moje cholerne gardło męczy...

Re: zastrzyki w tyłek :( | Borno, 17-12-2004, 02:03

Zawsze się zastanawiam czemu tak się ludzie boją takiego bólu (chodzi mi o lekki ból ostrzegawczy a nie męczarnie) - taki ból jest naszym przyjacielem bo nas ostrzega że coś nie tak a widzę naokoło że ludzie sie masowo faszerują się tabletkami przeciwbólowymi .... czemu tak jest ? Jak w reklamach - boli kręgosłup, brzuch, głowa ? po co lekarz, po co profilaktyka - jest tabletka i po krzyku ... :( Rozumiem że jak np. kobieta ma okres i ją boli brzuch albo kogos boli ząb i w oczekuje na wizyte u dentysty to wezmie tabletke to to nic zlego a nawet dobrze, bo po sie meczyc dla idei ale wydaje mi sie ze ludzie troche z tym przesadzaja ... Tak wszyscy pisza o narkotykach, ze to złe itd a sami sie faszeruja kofeina, tabletkami przeciwbólowymi, alkoholem, nikotyną ... i oszukują organizm dojąc go do granic zdrowia ...

Co o tym sadzicie ?

Paweł

Użytkownik "Konrad" napisał w wiadomości news:cpt2kp$17ua$1 [at] node1.news.atman.pl...
Czy antybiotyk w zastrzyku domięśniowym jest koniecznoscią? Czy nie da się zastąpić tabletkami? Niech by kuracja trwała dłużej i wyniosła drożej nawet ale za to bez bólu... wystarczy mi, że mnie moje cholerne gardło męczy...

Re: zastrzyki w tyłek :( | Borno, 17-12-2004, 02:05

Panie Konradzie - oczywiście nie do Pana to piszę wprost, bo sie pan męczy chorobą, po prostu taka mi się nasunęła reflaksja ...

Użytkownik "Borno" napisał w wiadomości news:41c2144a [at] news.home.net.pl...
Zawsze się zastanawiam czemu tak się ludzie boją takiego bólu (chodzi mi o lekki ból ostrzegawczy a nie męczarnie) - taki ból jest naszym przyjacielem bo nas ostrzega że coś nie tak a widzę naokoło że ludzie sie masowo faszerują się tabletkami przeciwbólowymi .... czemu tak jest ? Jak w reklamach - boli kręgosłup, brzuch, głowa ? po co lekarz, po co profilaktyka - jest tabletka i po krzyku ... :( Rozumiem że jak np. kobieta ma okres i ją boli brzuch albo kogos boli ząb i w oczekuje na wizyte u dentysty to wezmie tabletke to to nic zlego a nawet dobrze, bo po sie meczyc dla idei ale wydaje mi sie ze ludzie troche z tym przesadzaja ... Tak wszyscy pisza o narkotykach, ze to złe itd a sami sie faszeruja kofeina, tabletkami przeciwbólowymi, alkoholem, nikotyną ... i oszukują organizm dojąc go do granic zdrowia ...

Co o tym sadzicie ?

Paweł

Użytkownik "Konrad" napisał w wiadomości news:cpt2kp$17ua$1 [at] node1.news.atman.pl...

Re: zastrzyki w tyłek :( | Ruua, 17-12-2004, 09:02

Użytkownik "Borno" napisał w wiadomości news:41c2144a [at] news.home.net.pl...

Zawsze się zastanawiam czemu tak się ludzie boją takiego bólu (chodzi mi o lekki ból ostrzegawczy a nie męczarnie)
bo niezaleznie od bolu trzeba byc na pewnych obrotach, bo praca, bo male dziecko...

- taki ból jest naszym przyjacielem bo nas ostrzega że coś nie tak
no wlasnie - w 9 na 10 przypadkow, gdy bol jest wlasnie dla mnie sygnalem, lekarze nie potrafia zdiagnozowac go i od razu wala przeciwbolowe - od razu:(

moze wiec to niekoniecznie ludzie tak sie faszeruja, tylko przyklad idzie z gory?...

Re: zastrzyki w tyłek :( | batory, 17-12-2004, 12:38

Trzymaj się Konrad, gardło już Cię tak długo męczy, że te kilka ukłuć powinno być dla Ciebie lebero. No, bądź mężczyzną, nie pękaj. Pozdrówka - Agnieszka

Re: zastrzyki w tyłek :( | Adam Iganowicz, 17-12-2004, 13:36

Czy antybiotyk w zastrzyku domięśniowym jest koniecznoscią? Czy nie da się zastąpić tabletkami? Niech by kuracja trwała dłużej i wyniosła drożej nawet ale za to bez bólu... wystarczy mi, że mnie moje cholerne gardło męczy..
Szkoda wątroby na tabletki - zastrzyki są poza tym bardziej skuteczne (tak mi zawsze pani doktor mówiła :) AI

Re: zastrzyki w tyłek :( | MałGosia, 17-12-2004, 14:08

Konrad napisał
Czy antybiotyk w zastrzyku domięśniowym jest koniecznoscią? Czy nie
da
się zastąpić tabletkami? Niech by kuracja trwała dłużej i wyniosła drożej nawet ale za to bez bólu... wystarczy mi, że mnie moje
cholerne
gardło męczy...
Eeee, nie przesadzaj, od 4 miesiecy biore zastrzyki domiesniowe co 4 dni i moge z czystym sumieniem powiedziec, ze bolalo mnie tylko raz. To dlatego, ze pielegniarka trafila w nerw, czy zrost (sama juz nie wiem). A zastrzyki mialy w ogole byc bolesne, bo maja konsystencje oleista. Wszystko zalezy wiec od pielegniarki. Jesli ja ladnie poprosisz, jesli wkluje sie szybko a substancje bedzie wstrzykiwac powoli, to nie powinno Cie nic bolec :)

pozdrawiam Gosia

Re: zastrzyki w tyłek :( | Robert Pyzel, 17-12-2004, 14:36

W artykule Borno napisał(a):

Panie Konradzie - oczywiście nie do Pana to piszę wprost, bo sie pan męczy chorobą, po prostu taka mi się nasunęła reflaksja ...
a) to zacznij nowy wątek b) naucz się odpisywać pod cytatem c) tnij cytaty

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący." Robert Pyzel r p y z e l [at] g a z e t a . p l (usuń BezSpamu z adresu)

Re: zastrzyki w tyłek :( | Borno, 17-12-2004, 20:48

bo niezaleznie od bolu trzeba byc na pewnych obrotach, bo praca, bo male dziecko...
Niektorzy mowia ze dlatego biora amfe - tez sa od tego na pelnych obrotach . Tez mialem 2-kę małych dzieci z problemami zdrowotnymi (teraz dzieci duze i na szczescie zdrowe), jedyny zywiciel rodziny, zapieprz w pracy, male mieszkanie z tesciami, w drugim pokoju starsza babcia robiąca różne rzeczy o których nie warto opowiadać, brak kasy itd ale nie faszerowałem sie tabletkami

no wlasnie - w 9 na 10 przypadkow, gdy bol jest wlasnie dla mnie sygnalem, lekarze nie potrafia zdiagnozowac go i od razu wala przeciwbolowe - od razu:( moze wiec to niekoniecznie ludzie tak sie faszeruja, tylko przyklad idzie z gory?...
No wlasnie - wpadamy w bledne koło. Lekarze potrafia wyleczyc konkretna chorobe, uraz, ale nie potrafia wyleczyc naszego stylu zycia. Jezeli my wpadlismy w wyscig szczurow: malo ruchu bo nie ma czasu, uzywki na maksa by byc na najwyzszych obrotach, szybkie jedzenie typu chemiczne zupki z kubka, to organizm nie wytrzymuje. Nie jestesmy jeszcze na nic chorzy tylko nasz organizm domaga sie odpoczynku a my go jeszcze zameczamy. Jak już idziemy do lekarza, to co ma lekarz powiedziec? nie znajduje konkretnej choroby wiec co ma powiedziec ? zmien styl zycia ? nie pij, nie pal, ruszaj sie, pomysl o zdrowszym jedzeniu ? jak boli głowa to odpocznij, zrob relaks, cwiczenia, ciepla kapiel ? kazdy powie: nie moge praca, dzieci, brak czasu itd. Wiec lekarz mowi : to wez tabletki przeciwbolowe a to dlatego ze nasza medycyna nie zajmuje sie ogolnym stanem zdrowia tylko konkretnymi chorobami. Mozna oczywiscie wzmacniac organizm: naturalne witaminy, suplementy itd ale jesli np na papierowsy wydajemy miesiecznie 20 paczek * 6 zł = 120 zł + tabletki = 150 zł i więcej no to jak ktos malo zarabia na wzmocnienie organizmu nie starczy. Zycie nie jest lekkie ale tak naprawde to po pewnej czesci sami sobie je takie wybieramy ...

Re: zastrzyki w tyłek :( | Tobiasz Dobrodziej, 17-12-2004, 23:42

witam,

sam sie mecze z gardlem i wypluwam wnetrznosci i myszka mi sie slizga po plynach zoladkowych i tak samo mam zastrzyki na kupr. narzekac moge jedynie na to, ze musze chodzic 2x dziennie do przychodni. jesli ty nie masz tego klopotu to nie masz zadnego klopotu.

wystarczy sie po prostu nie identyfikowac z bolem. posiadasz cialo, a nie jestes cialem. nie bierz siebie tak serio! to nie bedzie bolec.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak wzmocnić siłę energetyczną naszego organizmu Jak wzmocnić siłę energetyczną naszego organizmu

Ocet jabłkowy Ocet jabłkowy

Paleodieta dla sportowców Paleodieta dla sportowców

Wiosna. Żyj zgodnie z porą roku Wiosna. Żyj zgodnie z porą roku

Pożegnaj się chorobami Pożegnaj się chorobami