Powiązane leki
(opisy)

Avelox (Moxifloxacinum)

Spiriva (Tiotropii bromidum)

Ambrohexal S (Ambroxoli hydrochloridum)

Atimos (Formoteroli fumaras)

Atrovent (Ipratropii bromidum)

Bioracef (Cefuroximum)

Bonimel prawoślazowo-koprowy

CEK (Cefaclorum)

Forastmin (Formoteroli fumaras)

Lekoklar (Clarithromycinum)

Tagi

oskrzela sadlo dziecko task borsuk pluco korweta alternatywny wyjasnic krzysiek

Fora dyskusyjne

zobacz Orgametril (1)

zobacz kaszel który trwa 3tygodnie (4)

zobacz Zapalenia oskrzeli, a astma. (0)

zobacz mały astmatyk/alergik a może trzeci migdał? (35)

zobacz 3 mIGDAŁEK U 4 LATKA (1)

zobacz Bańki u dziecka (6)

zobacz chore mogdałki (1)

zobacz Zrzuciłem pare kilo ale (0)

zobacz Denerwująca niedowaga :/ (4)

zobacz Zapalenie płuc,oskrzeli (2)

zobacz Płuca (1)

zobacz Rak płuc (2)

zobacz Czy to objawy astmy? (6)

zobacz alergia na grzyby plesniowe (3)

zobacz rozszerzone wnęki płuc (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » sadło z borsuka

sadło z borsuka

KRzysiek, 25-12-2004, 17:39

Witajcie

Czy ktoś może mi wyjaśnic co takiego znajduje sie w sadle z borsuka , że działa zbawiennie na zapalenie oskrzeli czy płuc ? .... i czy bezpiecznie jest nacierac niewielka ilości takiego sadła klatke piersiową rocznego dziecka przy zapaleniu oskrzeli ( niezbyt rozległym ) ? - oczywiscie lekarz zaordynował antybiotyk i dziecko go dostaje - ale zastanawiam sie nad alternatywną możliwościa leczenia - nieantybiotykową pozostałej dwójki dzieci.

pozdr. Krzysiek

Re: sadło z borsuka | Snigdha, 25-12-2004, 18:32

Użytkownik "KRzysiek" napisał w wiadomości news:cqju63$48b$1 [at] korweta.task.gda.pl... | Witajcie | | Czy ktoś może mi wyjaśnic co takiego znajduje sie w sadle z borsuka , że | działa zbawiennie na zapalenie oskrzeli czy płuc ? | ... i czy bezpiecznie jest nacierac niewielka ilości takiego sadła klatke | piersiową rocznego dziecka przy zapaleniu oskrzeli ( niezbyt rozległym ) ? - | oczywiscie lekarz zaordynował antybiotyk i dziecko go dostaje - ale | zastanawiam sie nad alternatywną możliwościa leczenia - nieantybiotykową | pozostałej dwójki dzieci.

Metoda niealternatywna mojej babci (oczywiście straszne świństwo, ale działa): nasmarować całą klatkę piersiową i plecy masłem, owinąć folią.Zapakować całość wraz z delikwentem do łóżka. Ma to takie znaczenie terapeutyczne, że "wypaca" chorobę. Co nie znaczy, że masz nie słuchać lekarza!

S.

Re: sadło z borsuka | Michał, 26-12-2004, 02:18

Metoda niealternatywna mojej babci
Może jeszcze okadzanie?!

Re: sadło z borsuka | PAweł, 26-12-2004, 04:36

Michał wrote:
Może jeszcze okadzanie?!
Mnie "alternatywnie" doradzano (z wielu źródeł!!!) owijanie szyi starymi, przepoconymi skarpetkami:))). Poważnie!

A więc "alternatywne" metody bywają różne...

Przy odpowiedzi bezpośrednio do mnie, w adresie użyj zamiast pełnej nazwy "wirtualnapolska" jej skrót, tj. "wp" Pozdr. P

Re: sadło z borsuka | Wiktor Grębla, 27-12-2004, 00:09

Snigdha napisał(a):

Metoda niealternatywna mojej babci (oczywiście straszne świństwo, ale działa): nasmarować całą klatkę piersiową i plecy masłem, owinąć folią.Zapakować całość wraz z delikwentem do łóżka.
Już się przestraszyłem że do... pieca ;).

Pozdrawiam W.
No use getting too involved in life -- you're only here for a limited time.

Re: sadło z borsuka | KRzysiek, 27-12-2004, 02:21

eee nie ma tu jakiegos magistra farmacji czy innego magika, zeby wyjasnil co takiego jets w tym sadle z borsuka ?

pozdr. KRzysiek

Re: sadło z borsuka - OT | Snigdha, 27-12-2004, 17:47

Użytkownik "KRzysiek" napisał w wiadomości news:cqnh50$t2p$1 [at] korweta.task.gda.pl... | eee | nie ma tu jakiegos magistra farmacji czy innego magika, zeby wyjasnil co | takiego jets w tym sadle z borsuka ?

Proponowałabym zajrzeć do II tomu "Krzyżaków" - są informacje nie tylko o sadle borsuczym, ale i o tłuszczu niedźwiedzim, które Maciek pił "bez rozum":-)))))

S.

Re: sadło z borsuka | Tomasz Nowicki, 27-12-2004, 20:49

"KRzysiek" wrote in message news:cqnh50$t2p$1 [at] korweta.task.gda.pl...
eee nie ma tu jakiegos magistra farmacji czy innego magika, zeby wyjasnil co takiego jets w tym sadle z borsuka ?
odpowiem, bo mi szkoda tego borsuka.

W tym sadle z borsuka to jest, panie, MAGIA! Na płuca, panie, i na te, no!, uskszela, toto, panie działa, że hoho! Mojej sąsiadki znajomej wnuczka dziewczyny Adama koleżanki z pracy syna wujek to słyszał od kumpla, że jego żona widziała w telewizji, jak taka jedna w tym, no Bangladeszczu opowiadała o takiej czrownicy, że sadło borsucze to jest nawt lepsze na płuca niż kacze gówno i miód na porost wąsów. Ino trzeba w niedziele o północy na skrzyżowaniu zaś za supermarketem obrócić się na zachód i złapać bydlaka za ogun jak będzie się przemykał w prawo.

T.

Re: sadło z borsuka | KRzysiek, 29-12-2004, 02:05

Tomeczku puknij sie w czolko :-P ....... drewnianym mloteczkiem ......... to pewnie potrafisz lepiej .....zielony sie znalaz ... phffffff ....karpie tez na swieta wypuszczales ?????? :-D

dla ciebie misiu bez pozdrowien

Re: sadło z borsuka | PaulinaW, 29-12-2004, 02:12

Użytkownik "KRzysiek" napisał w wiadomości news:cqsovo$8nc$1 [at] korweta.task.gda.pl
Tomeczku puknij sie w czolko :-P ....... drewnianym mloteczkiem ......... to pewnie potrafisz lepiej ....zielony sie znalaz ... phffffff ...karpie tez na swieta wypuszczales ?????? :-D

dla ciebie misiu bez pozdrowien
Zjeżdżaj, trollu. Powinni z ciebie zrobić sadło do smarowania "płucek".

P.

Re: sadło z borsuka | KRzysiek, 29-12-2004, 02:27

Zjeżdżaj, trollu. Powinni z ciebie zrobić sadło do smarowania "płucek".

P.
Niech sie Pani tak nie denerwuje , bo sie Pani spoci i przeziebienie gotowe .. .... a wtedy co ??? antybiotyczki ?????? glupia babo ??? zycze szybkiego powrotu do zdrowia ... psychicznego :-P

K.

Re: sadło z borsuka | Tomasz Nowicki, 29-12-2004, 23:03

"KRzysiek" wrote in message news:cqsovo$8nc$1 [at] korweta.task.gda.pl...

Tomeczku puknij sie w czolko :-P ....... drewnianym mloteczkiem ......... to pewnie potrafisz lepiej ....zielony sie znalaz ... phffffff ...karpie tez na swieta wypuszczales ?????? :-D
Jasne, na patelnię, kretynie. Naucz się czytać ze zrozumieniem, a póki co - odplonkuj się z pluskiem.

T.

Re: sadło z borsuka | KRzysiek, 30-12-2004, 00:57

Jasne, na patelnię, kretynie. Naucz się czytać ze zrozumieniem, a póki
co -
odplonkuj się z pluskiem.

Dobra rada dla Ciebie na przyszlosc - kretynow to wsrod rodziny i znajomych poszukaj ..... Przyjme Twoje zalecenie doktorku jak Ty przestaniesz pisac bez sensu gdy nie masz nic madrego do powiedzenia a w szczegolnosci na temat, zreszta widze ze poczucie humoru masz rownie rozwiniete jak poziom Twojej kultury osobistej .... zenada.

Zreszta zrob mi ta przyjemnosc i wsadz mnie sobie do KF - na pewno bez zalu z mojej strony.

pa nerwusku :-P

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak uczy sie mózg? Jak uczy sie mózg?

Urazy klatki piersiowej Urazy klatki piersiowej

Medycyna alternatywna w sporcie Medycyna alternatywna w sporcie

Encyklopedia zdrowia rodziny Encyklopedia zdrowia rodziny

Wszystko o nadciśnieniu Wszystko o nadciśnieniu